Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia παιχνιδια που μπορουμε να βρουμε?εκτος απο zedge? giati εχει μονο για Ν73 και ειναι μικρη η οθονη του game!

 

και κανα προγραμματακι δεν θα με πειραζε!

να στε καλα

Post #5 από Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ!:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά πάει μαζί με το πίσω κάλυμμα.

Υπολόγισε κανα 5€.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα φτιαχνεται;.....το τζαμακι δν προσαρμοζεται στο καλλυμα ...παει μαζι με ολο το κινητο..
Link to comment
Share on other sites

Α οκ, δεν το έχω το κινητό και απλώς κοιτώντας τις φώτο υπέθεσα πως είναι στο πίσω κάλυμμα.

Σε αυτή τη περίπτωση και πάλι μπορείς να το αλλάξεις. Πήγαινε σε ένα Nokia Shop.

Πόσο θα κοστίσει δεν ξέρω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι σαν νεος κατοχος του κινητου αν το αναβαθμισω θα μπορω να το hackαρω μετα η θα εχω προβλημα ?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

αν παω σε nokia shop να μου το φτιαξουν πρεπει να εχω μαζι μου αποδειξη αγορας ή εγγυηση ή κτ τετοιο;;;
Link to comment
Share on other sites

αν παω σε nokia shop να μου το φτιαξουν πρεπει να εχω μαζι μου αποδειξη αγορας ή εγγυηση ή κτ τετοιο;;;

Καλό θα ήταν να πάρεις μαζί την απόδειξη αγοράς (καθαρά τυπικά), αν και η συσκευή δεν κυκλοφορεί ούτε χρόνο...

 

 

Να ρωτησω κατι σαν νεος κατοχος του κινητου αν το αναβαθμισω θα μπορω να το hackαρω μετα η θα εχω προβλημα ?

Θα μπορείς.

Δες στο αντίστοιχο θέμα (πρώτη σελίδα) μια νέα διαδικασία για τα FP2 κινητά.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, καλό είναι να πάρεις μαζί σου τα όποια χαρτιά αγοράς διαθέτεις σε περίπτωση που στα ζητήσουν. Και σε μένα, όσες φορές και αν χρειάστηκα οτισήποτε απο nokia shop, δεν μου ζητούσαν απόδειξη αγοράς. Βλέπουν μέσω συστήματος απο το ΙΜΕΙ αν το κινητό είναι εντός εγγύησης κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρο κραταει η μπαταρια με μια μεση χρηση?

 

Διαβαζα για μεγαλη αυτονομια αλλα εμενα κραταει 1 μερα το πολυ !:(

 

Μηπως φταιει η 1η φορτιση γιατι το αφησα μονο κανα 8ωρο ?

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έχεις το κινητό; Όταν στρώσει η μπαταρία, θα σου κρατάει περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έχεις το κινητό; Όταν στρώσει η μπαταρία, θα σου κρατάει περισσότερο.

 

1 βδομαδα το εχω!

Ας ελπισουμε να στρωσει ;)

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω τα εξης :

 

 

1) ποια ειναι η χωρα κατασκευης του τηλεφωνου ?

 

2) πιατευετε οτι αξιζει το feature pack2 ?

 

3)ειχα το Ε51 και σκεφτομουνα να αγορασω το e66 πιστευετε αξιζει να προτιμησω το

n78 εναντι του e66 ? το ν78 ειναι 100 ευρω φτηνοτερο

 

4)το gps ειναι ολοκληρωμενο το ρωτησαν και πιο πανω , αλλα το a gps με μπερδευει θελω να πω εχει κεραια κανονικα πιανει σημα δορυφορων

η τα κανει ολα με το δικτυο κινητης τηλεφωνιας

 

5)μηπως ειναι λιγο πλαστικουρα ?

 

6) εχει accelerometer ,οταν δηλαδη το γυρνας οριζοντια η καθετα που περιστρεφεται και η οθονη αναλογα ???

Link to comment
Share on other sites

1. Aυτο δεν ειναι στανταρ, δεν υπαρχει μονο ενα εργοστασιο.

 

2. Αξιζει και οσο περναει ο καιρος γινετε ακομη καλυτερο.

 

3. Καλυτερα να ανοιξεις ενα νεο θεμα στους διαξιφισμους.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

4. Yπαρχουν εφαρμογες gps που ειναι παρα πολυ ολοκληρωμενες. Δες τα θεματα του garmin και του sygic. Οι 2 εφαρμογες που σου ειπα λειτουργουν με το εσωτερικο gps του Ν78 και δεν εχουν καμια extra χρεωση.

 

Edit:

 

6. Nαι, εχει..

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω και εγώ το Ν78 και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς με ποιο τρόπο (πχ κάποιο πρόγραμμα) μπορεί να απενεργοποιηθεί ο ήχος που ακούγεται κατα την ηχογράφηση(αυτό το μπιπ)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω και εγώ το Ν78 και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς με ποιο τρόπο (πχ κάποιο πρόγραμμα) μπορεί να απενεργοποιηθεί ο ήχος που ακούγεται κατα την ηχογράφηση(αυτό το μπιπ)

Δοκίμασε τα best call recorder, ultimate voice recorder και call recorder pro. Δεν τα έχω δοκιμάσει στο Ν78 για να δω αν όντως ηχογραφούν χωρίς το σπαστικό μπιπ.

 

1) ποια ειναι η χωρα κατασκευης του τηλεφωνου ?

 

2) πιατευετε οτι αξιζει το feature pack2 ?

 

3)ειχα το Ε51 και σκεφτομουνα να αγορασω το e66 πιστευετε αξιζει να προτιμησω το

n78 εναντι του e66 ? το ν78 ειναι 100 ευρω φτηνοτερο

 

4)το gps ειναι ολοκληρωμενο το ρωτησαν και πιο πανω , αλλα το a gps με μπερδευει θελω να πω εχει κεραια κανονικα πιανει σημα δορυφορων

η τα κανει ολα με το δικτυο κινητης τηλεφωνιας

 

5)μηπως ειναι λιγο πλαστικουρα ?

 

6) εχει accelerometer

1.Made in Finland

 

2.Πιστεύω οτι οι βελτιώσεις που έχουν γίνει στο fp2 αξίζουν ωστε να το προτιμήσει κάποιος έναντι μιας πιο καλά εξοπλισμένης συσκευής με fp1, bl;epe N78 - N82.

 

3.To E66 έχει πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκευής και accelerometer αλλά υπολείπεται σε πολλούς τομείς έναντι του Ν78 όπως λειτουργικό, υποδοχή 3,5", στερεοφωνικά ηχεία, κάμερα και το σημαντικότερο, τιμή.

 

4.O δέκτης του είναι πάρα πολύ καλός. Λοκάρει σε πολύ μικρό χρόνο. Αν θελεις ενεργοποιείς το a-gps και δέχεσαι την μικρή χρέωση. Αν όχι, το απενεργοποιείς και δεν χρεώνεσαι τίποτα.

 

5.Πολύ. Πήγαινε σε ένα μαγαζί και πιάστο να δεις αν δέχεσαι την ποιότητα κατασκευής του. Καμία σχέση με το Ε51 που έχεις.

 

6.Όχι.

 

6. Nαι, εχει..

Γιάννη, θα σε μαλώσω. :) :) Πάλι αδιάβαστος. :D

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, θα σε μαλώσω. :) :) Πάλι αδιάβαστος. :D

 

Δευτερο λαθος στο Ν78 :O Δεν ξερω γιατι αλλα με εχει μπερδεψει αυτη η συσκευη μαλλον θα πρεπει να διαβασω ξανα τα χαρακτηριστικα.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω και εγώ το Ν78 και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς με ποιο τρόπο (πχ κάποιο πρόγραμμα) μπορεί να απενεργοποιηθεί ο ήχος που ακούγεται κατα την ηχογράφηση(αυτό το μπιπ)

 

Χρησιμοποιούσα το TotalRecall το οποίο όταν βάλεις το sound quality σε low δεν ακούγεται το μπιμπ αλλά τότε στην ηχογράφηση η φωνή σου καταγράφεται διακεκομμένη. Μου έκανε κολήμματα κι η μπαταρία τέλειωνε στο μισό χρόνο. Το ξήλωσα κι ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Oσον αφορα την διαρκεια της μπαταριας που αναφερθηκε προηγουμενως ,

παρατηρησα οτι απενεργοποιώντας την "αναπνοή" η μπαταρια διαρκει πολυ

περισσοτερο :rolleyes: !

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λέτε, το απενεργοποίησα και γω. Να δούμε αν έχει διαφορά στην αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω οτι η αναπνοή καταναλώνει περισότερη ενέργεια απο άλλα symbian τηλέφωνα οπου έμενε η οθόνη ανοιχτή κ έδειχνε ημερομηνία ώρα. (πχ n70)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...