Jump to content

Sony Ericsson C702


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ το πηρα πριν μια βδομάδα και παίζει μια χαρά....

Θέλω να δω τώρα τι 8α κάνω με το gps....

 

Πια είναι η καλύρερη λύση που μου προτείνετε???

 

φυσικα για free....

 

Βασικά δεν έχω και τπτ από πρόγραμμα... αν έχει κατι κανείς να δώσει θα του ήμουν ευγνώμων....

 

ή βάζεις wind plus non stop (Χρεώνεσαι 3.5 ευρώ το μήνα και έχεις απεριόριστο ιντερνετ)

ή δοκιμάζεις ένα πρόγραμμα όπως το mgmaps (psaxto sto google) που σου επιτρέπει να προφορτώσεις χάρτες στην κάρτα μνήμης.

 

Τελικά απ όλους εσάς που το πήρατε, τί έχετε κάνει με το gps? Το Mgmaps το δοκίμασε κανείς?????:O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ τους φίλους της SE. Ενας φίλος έχει το C702 και μετά από πολλές δοκιμές (με wind plus) κατέληξε στο Amaze. Το GPS δούλεψε δύο φορές. Τις υπόλοιπες δεν μπορούσε να βρει δορυφόρους, παρόλο που δεν άλλαζε η τοποθεσία. Εννοείται πως οι δοκιμές έγιναν σε ανοιχτο χώρο, μακριά από ψηλά κτίρια. Το google maps και το Mgmaps δεν δούλεψαν ποτέ.

Δεν ξέρω αν φταίει το firmware ή κάτι άλλο. Έχει κανείς άλλος αντίστοιχη εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με επανεκινήσεις του τηλεφώνου; μου έκανε 2 φορές και μου ζητούσε να βάλω ξανά τις ρυθμίσεις. Η μία έγινε όταν προσπάθησα να μεταφέρω αυτόματα όλα τα δεδομένα από ένα ΝΟΚΙΑ.

 

 

Έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα όπως και άλλα πολλά....π.χ ενώ μιλάω κανονικά ξαφνικά για 4-5 δεύτερα χάνω τον συνομιλητή μου και μετά επανέρχεται .....

 

Η μπαταρία με το ζόρι κρατάει μια μέρα κολάει σε πολλές φάσεις και αργεί σε εντολές που του δίνω...Είχα το Κ750 για 3 χρόνια ήμοθν υπέρευχαριστημένος και για αυτό πήρα αυτό (c702)... Όσο για το GPS είναι για ανέκδοτο...Το μετάνιωσα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το C702 περίπου 1,5 μήνα. Παρατηρήσεις:

 

1) Έχει καλό firmware, έδωσαν προσοχή στα κινούμενα εικονίδια.... Βέβαια έχει το κλασικό του 810 που είχα, καλό θα ήταν να ήταν πιο επεξεργάσιμο.....

2) Είναι αργό, πολύ πιο αργό από το 810 που είχα μέχρι σήμερα. Σήμερα έκανα αναβάθμιση μέσω SEUS, και φαίνεται πιο γρήγορο και πιο "σπιρτόζο"... Περισσότερα μετά την εβδομάδα αυτή που θα λείπω....

3) Πρόβλημα το πληκτρολόγιο. Μικρά κουμπιά, και τα "3 σε 1" πολυκουμπιά πάνω θέλουν νύχι για να τα χειριστείς. Κυρίως τα πρώην "πράσινο-κόκκινο"....

4) Μου έχει σβήσει 2-3 φορές, μετά την αναβάθμιση θα δούμε.....

5) Ο player παίζει πολύ καλά, κανένα πρόβλημα, εκτός από κάποιες "παύσεις" δευτερολέπτου που κάνει ανά δεκάλεπτο. Θα το δοκιμάσω περισσότερο, αφού έχω 8GB κάρτα (χρησιμοποιώ τα 2 μέχρι στιγμής). Δεν είναι σταθερό όταν είναι ανάσκελα σε ίσια επιφάνεια, αλλά ευτυχώς τους έκοψε και έχει κενό, και το ηχείο ακούγεται καλύτερα όταν κάθεται σε λεία επιφάνεια.... Και παίζει δυνατά....

6) Για τις φωτογραφίες-βίντεο δεν μπορώ να πώ, γιατί όσες "μάχιμες" έχω βγάλει ήταν σε νύχτα, χάλια.... Πάντως από τις πρώτες "κανονικές" δοκιμές δείχνει στο pc να είναι καλές....

7) Το GPS δεν το έχω χρησιμοποιήσει πολύ, μόνο στο σπίτι που δυσκολεύεται να βρει δορυφόρους (πολύ ώρα), και στην εθνική (μετά το Αντίριο, με πολλές αλλαγές διέυθυνσης), που εν κινήσει έκανε 5 λεπτά να συνδεθεί, αλλά μετά έδειχνε ακόμα και σωστή ταχύτητα! Εντυπωσιάστηκα, χωρίς όμως να έχω εμπειρία στο GPS...

8) Περιμένω το χακάρισμα για να μπορώ να το κλειδώσω εν λειτουργία, αφού έχει ακόμα την βλακεία της SE που δείχνει πρώτη μούρη τα "νέα συμβάντα", δηλ. ποιος έχει στείλει μήνυμα ή ποιος έχει πάρει τηλ....

9) Η οθόνη μεγάλη και ωραία, εκτός αν πρέπει να χρησιμοποιηθεί σε ήλιο, οπότε είναι σαν να είναι σβηστή. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν χρησιμοποίησαν την μαγκιά του 810, με τον αισθητήρα που προσάρμοζε την φωτεινότητα ανάλογα με το φως του περιβάλλοντος....

10) Η ομιλία κάνει διακοπές, αλλά πάλι έκανε και στο 810, ανάλογα με την σύνδεση και το σήμα και των δύο... Θα δείξει....

11) Η μπαταρία φαίνεται καλή, 2-4 μέρες ανάλογα με την χρήση....

12) Τα ακουστικά που έχει η συσκευασία είναι γκουμούτσες. Ευτυχώς έχω αυτά του 810, που είναι πολύ καλά.....

 

Γενικά, δείχνει καλοφτιαγμένο, βαρύ, και "κυριλέ" σε σχέση με τον "σπορ" χαρακτήρα που διαφημίζεται.... Τίποτε εξεζητημένο, απλά πιο "περιποιημένο", σαν συνέχεια των προηγουμένων.... Το ήθελα πιο "αλανιάρικο" και πιο "έξυπνο" από πλευράς λογισμικού, αλλά μην ξεχνάμε ότι το φτιάχνουν ξένοι... Πάντως επειδή με καλύπτει το "ύφος" της SE, μου αρέσει....

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα link για τζαμπα παιχνιδια θεματα εικονες κτλ....ευχαριστω

παιχνιδια στην υπογραφη μου :D

 

θεματα θα βρεις στο :blink: http://www.lasyk.net :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη,αλλά το κινητό είναι symbian?

Γιατί την εχω κατάβρει με το garmin..

Δεν θα μπορώ να το περάσω ε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη,αλλά το κινητό είναι symbian?

Γιατί την εχω κατάβρει με το garmin..

Δεν θα μπορώ να το περάσω ε;

 

oxi den einai!

tsou! Υπάρχουν κάποια εναλλακτικά προγράμματα αλλά όχι garmin.

Link to comment
Share on other sites

Δώστε κάποιο εναλλακτικό πρόγραμμα για gps

 

Mobile Gmaps (epitrepei na profortwseis xartes)

 

Nav4all

Trekbuddy

amAze

 

Mono to Gmaps exw dokimasei alla sto diko mou w800 pou den exei gps!

Opoios dokimasei kapoio as mas pei ti ginetai!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το c702 εδώ και δύο βδομάδες...Χθες μου χάλασε ξαφνικά το συρρώμενο κάλυμμα της κάμερας...Πηγαίνει πάνω-κάτω και μου έχει σπάσει τα νεύρα γιατί με πηγαίνει συνέχεια στο να βγάλω φωτογραφία/video.Και το έχω μόλις 2 εβδομάδες χωρίς να έχει πέσει,ζοριστεί κτλ.Το αγόρασα από τα καταστήματα Wind.Αν τους το πάω θα μου το αντικαταστήσουν ή θα το στείλουν για service(1,5 μήνας+)???
Link to comment
Share on other sites

Έχω το c702 εδώ και δύο βδομάδες...Χθες μου χάλασε ξαφνικά το συρρώμενο κάλυμμα της κάμερας...Πηγαίνει πάνω-κάτω και μου έχει σπάσει τα νεύρα γιατί με πηγαίνει συνέχεια στο να βγάλω φωτογραφία/video.Και το έχω μόλις 2 εβδομάδες χωρίς να έχει πέσει,ζοριστεί κτλ.Το αγόρασα από τα καταστήματα Wind.Αν τους το πάω θα μου το αντικαταστήσουν ή θα το στείλουν για service(1,5 μήνας+)???

Γιατι δεν το πας κατευθειαν σε ενα sony ericsson service point για αλλαγη :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το C702 περίπου 1,5 μήνα. Παρατηρήσεις:

 

1) Έχει καλό firmware, έδωσαν προσοχή στα κινούμενα εικονίδια.... Βέβαια έχει το κλασικό του 810 που είχα, καλό θα ήταν να ήταν πιο επεξεργάσιμο.....

2) Είναι αργό, πολύ πιο αργό από το 810 που είχα μέχρι σήμερα. Σήμερα έκανα αναβάθμιση μέσω SEUS, και φαίνεται πιο γρήγορο και πιο "σπιρτόζο"... Περισσότερα μετά την εβδομάδα αυτή που θα λείπω....

3) Πρόβλημα το πληκτρολόγιο. Μικρά κουμπιά, και τα "3 σε 1" πολυκουμπιά πάνω θέλουν νύχι για να τα χειριστείς. Κυρίως τα πρώην "πράσινο-κόκκινο"....

4) Μου έχει σβήσει 2-3 φορές, μετά την αναβάθμιση θα δούμε.....

5) Ο player παίζει πολύ καλά, κανένα πρόβλημα, εκτός από κάποιες "παύσεις" δευτερολέπτου που κάνει ανά δεκάλεπτο. Θα το δοκιμάσω περισσότερο, αφού έχω 8GB κάρτα (χρησιμοποιώ τα 2 μέχρι στιγμής). Δεν είναι σταθερό όταν είναι ανάσκελα σε ίσια επιφάνεια, αλλά ευτυχώς τους έκοψε και έχει κενό, και το ηχείο ακούγεται καλύτερα όταν κάθεται σε λεία επιφάνεια.... Και παίζει δυνατά....

6) Για τις φωτογραφίες-βίντεο δεν μπορώ να πώ, γιατί όσες "μάχιμες" έχω βγάλει ήταν σε νύχτα, χάλια.... Πάντως από τις πρώτες "κανονικές" δοκιμές δείχνει στο pc να είναι καλές....

7) Το GPS δεν το έχω χρησιμοποιήσει πολύ, μόνο στο σπίτι που δυσκολεύεται να βρει δορυφόρους (πολύ ώρα), και στην εθνική (μετά το Αντίριο, με πολλές αλλαγές διέυθυνσης), που εν κινήσει έκανε 5 λεπτά να συνδεθεί, αλλά μετά έδειχνε ακόμα και σωστή ταχύτητα! Εντυπωσιάστηκα, χωρίς όμως να έχω εμπειρία στο GPS...

8) Περιμένω το χακάρισμα για να μπορώ να το κλειδώσω εν λειτουργία, αφού έχει ακόμα την βλακεία της SE που δείχνει πρώτη μούρη τα "νέα συμβάντα", δηλ. ποιος έχει στείλει μήνυμα ή ποιος έχει πάρει τηλ....

9) Η οθόνη μεγάλη και ωραία, εκτός αν πρέπει να χρησιμοποιηθεί σε ήλιο, οπότε είναι σαν να είναι σβηστή. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν χρησιμοποίησαν την μαγκιά του 810, με τον αισθητήρα που προσάρμοζε την φωτεινότητα ανάλογα με το φως του περιβάλλοντος....

10) Η ομιλία κάνει διακοπές, αλλά πάλι έκανε και στο 810, ανάλογα με την σύνδεση και το σήμα και των δύο... Θα δείξει....

11) Η μπαταρία φαίνεται καλή, 2-4 μέρες ανάλογα με την χρήση....

12) Τα ακουστικά που έχει η συσκευασία είναι γκουμούτσες. Ευτυχώς έχω αυτά του 810, που είναι πολύ καλά.....

 

Γενικά, δείχνει καλοφτιαγμένο, βαρύ, και "κυριλέ" σε σχέση με τον "σπορ" χαρακτήρα που διαφημίζεται.... Τίποτε εξεζητημένο, απλά πιο "περιποιημένο", σαν συνέχεια των προηγουμένων.... Το ήθελα πιο "αλανιάρικο" και πιο "έξυπνο" από πλευράς λογισμικού, αλλά μην ξεχνάμε ότι το φτιάχνουν ξένοι... Πάντως επειδή με καλύπτει το "ύφος" της SE, μου αρέσει....

 

δυστυχώς για την οθόνη έχεις δίκαιο, δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε ήλιο.....δεν βλέπεις τίποτα.....λες και έπαθε black-out, και είναι εκενευριστικό.........

abacab
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το πας κατευθειαν σε ενα sony ericsson service point για αλλαγη :blink:

 

Αν πάω σε service point θα μου το αλλάξουν,έτσι?Πού μπορώ να βρω τις διευθύνσεις των service point?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το C702 περίπου 1,5 μήνα. Παρατηρήσεις:

 

8) Περιμένω το χακάρισμα για να μπορώ να το κλειδώσω εν λειτουργία, αφού έχει ακόμα την βλακεία της SE που δείχνει πρώτη μούρη τα "νέα συμβάντα", δηλ. ποιος έχει στείλει μήνυμα ή ποιος έχει πάρει τηλ.......

 

Μπορείς να μου πεις που μπορώ να βρω "χακαρίσματα" και γενικά τι άλλες "μαγκιές" και που υπάρχουν, για το κινητό? Κάποιος μου το δίνει μεταχειρισμένο για 170 euros. τι λέτε να το πάρω? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία και καλά... έβαλα το mobile gmaps στο C702 και τώρα ήρθε η ώρα των χαρτών...(πήρα και μια μεγάλη 8GB κάρτα).... αλλά χάρτες που; Που μπορώ να βρώ χάρτες να βάλω για να παίξει το gmaps...?
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα με τον xrys. Εγκατεστησα το mgmaps και αποτι ειδα τρεχει χωρις να χρειαζεται συνδεση στο net. Αλλα πρωτον που βρισκεις χαρτες για να αποθηκευσεις και δευτερον πως τους αποθηκευεις ωστε να μπορει να τους διαβαζει το mgmaps μεσα απο το c702?
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα με τον xrys. Εγκατεστησα το mgmaps και αποτι ειδα τρεχει χωρις να χρειαζεται συνδεση στο net. Αλλα πρωτον που βρισκεις χαρτες για να αποθηκευσεις και δευτερον πως τους αποθηκευεις ωστε να μπορει να τους διαβαζει το mgmaps μεσα απο το c702?

 

PAidia den einai apli i erwtisi gia na thn apantisw se ena post... ase pou den thymamai kai leptomeries. THa pate sto site tou gmaps kai tha psaxete odigies. PAntws ginetai giati to exw kanei, den mas doulevoun. I vasiki diadikasia einai oti:

 

-pas se ena link pou exei sto site tous kai se vgazei sto google maps, opou pas gia parageigma stin athina, kaneis zoom kai sxediazeis px ena tetragwno gyrw apo thn perioxi pou thes na dimiourgiseis ton xarti. patas meta na ston ftiaksei kai sou dimiourgei kapoia arxeia.

 

-meta prepei na anoixeis ayta ta arxeia me to programma gmapmaker pou tha katevaseis apo allo link sto site. To programma ayto tha kanei kapoia epexergasia stous xartes pou eswses prin kai tha dimiourgisei enan i perissoterous fakelous.

 

-Pernas tous fakelous xyma stin karta mnimis tou kinitou kai otan trexeis tin efarmogi java sto kinito epilegeis na diavazei tous xartes apo thn mnhmh (exei kapou epilogi sto menu)

-Telos giati i to kinhto tha se rwtaei synexeia an epitrepetai i efarmogi na apokthsei prosvasi sta dedomena tou xrhsth prepei na to rythmiseis apo ta menu tou kinhtou. Ekei na eimai eilikrinis emena to w800 kollise giati me rwtouse synexeia to parapanw erwthma. Diavaste odhgeies gia analytikotera. egw mia genikh kateythynsi prospathisa na dwsw.

 

...kai peite mas ti egine :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μπορει καποιος να μου πει πως απενεργοποιηται η συνδεση με τν provider οταν μπαινει στο navigator δλδ να χρησημοποιηει μονο τν δεκτη ... gps

Link to comment
Share on other sites

Loipon akouste to 8ema me tous xartes sto mgmaps. Epsaxa kaboso k brika auto pou leei k o barret. Sto link auto http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=21909&hl= , exei oles tis odigies pou xreiazetai kapoios gia na metaferei enan xarth apo to net sto kinhto tou kai na ton apo8hkeusei.

To problhma einai, pos einai adunaton na katsei kapoios na metaferei etsi oles tis perioxes tis elladas, gia paradeigma, (deite ti diadikasia, einai auto pou leei o barret) giauto anarotiemai mipos uparxei kapoios allos pou na exei ftiaxei kapoio "paketo" xarton pou na periexei k kapoies perioxes tis elladas, toulaxiston tis attikis. Den exo psaxei idiaitera sto net gia auto, alla an breite kati enimeroste mas.

Episis, epeidi eimai ektos a8inon autes tis meres 8a i8ela na mas pei kapoios o opoios exei kanei auti ti diadikasia metatropis xarton apto net k metaforas sto kinito, an ontos douleuoun me to gps mono, xoris ti xrisi internet apto kinito. Dld an kataferoume na perasoume tous xartes sto kinito 8a boresoume na xrisimopoiisoume to gps (tzaba ousiastika) i pali de 8a ginetai tpt xoris sundesi sto internet?

 

Pantos 8eoro oti to kinito einai arketa kalo (ektos apo ta pliktra pou exoun mia duskolia sto patima). Idiaitera an broume tropo dorean xrisis tou gps.

Link to comment
Share on other sites

Loipon akouste to 8ema me tous xartes sto mgmaps. Epsaxa kaboso k brika auto pou leei k o barret. Sto link auto http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=21909&hl= , exei oles tis odigies pou xreiazetai kapoios gia na metaferei enan xarth apo to net sto kinhto tou kai na ton apo8hkeusei.

To problhma einai, pos einai adunaton na katsei kapoios na metaferei etsi oles tis perioxes tis elladas, gia paradeigma, (deite ti diadikasia, einai auto pou leei o barret) giauto anarotiemai mipos uparxei kapoios allos pou na exei ftiaxei kapoio "paketo" xarton pou na periexei k kapoies perioxes tis elladas, toulaxiston tis attikis. Den exo psaxei idiaitera sto net gia auto, alla an breite kati enimeroste mas.

Episis, epeidi eimai ektos a8inon autes tis meres 8a i8ela na mas pei kapoios o opoios exei kanei auti ti diadikasia metatropis xarton apto net k metaforas sto kinito, an ontos douleuoun me to gps mono, xoris ti xrisi internet apto kinito. Dld an kataferoume na perasoume tous xartes sto kinito 8a boresoume na xrisimopoiisoume to gps (tzaba ousiastika) i pali de 8a ginetai tpt xoris sundesi sto internet?

 

Pantos 8eoro oti to kinito einai arketa kalo (ektos apo ta pliktra pou exoun mia duskolia sto patima). Idiaitera an broume tropo dorean xrisis tou gps.

 

pantws eykola perasa ton xarth tis patras se kinhto (w800) me ayton ton tropo. Twra gia na perasei kapoios oli tin ellada apla tha prepei ston xarth na sxediasei to perigramma tis elladas. Fadazomai tha parei boliki wra alla ginetai. Ths attikis fadazomai tha einai idiaitera eykolo.

Ante as dokimasei kapoios na mas pei an doulevei me to enswmatomeno gps.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι από Βόλο θα σας τον φτιάξω μόλις μπορέσω και θα σας τον δώσω... στο μεταξύ οποιοσ φτίαχνει κάτι καλό θα ήταν να μας ανεβάζει ένα link... να το πέρνουμε....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C702

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...