Jump to content

Samsung SGH-U900 Soul


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο ακουστικη και σημα πως τα παει?

 

 

 

Μέτρια και μέτρια. Αν δεν κυκλωφορείς σε ιδιέτερα θορυβώδες περιβάλον δεν θα έχεις όμως πρόβλημα. Όσο για το σήμα, όπως όλα τα κινητά που έχουν χαμηλά την κεραία.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 591
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια, μπηκα στο wind.gr, για να κανω χειροκινητες ρυθμισεις για mms,wap-gprs, αλλα οταν πατησα δημιουργια ''προφιλ MMS'', και μου ζητηθηκε να πληκτρολογησω κατι ονοματα για να ενεργοποιηθει η προσβαση, δεν εβρισκα το ''-'' συμβολο(της παυλας) οσο κι αν προσπαθησα. Και αρα δεν προχωρησα ως το τελος. Σκεφτηκα να καλεσω την εξυπηρετηση πελατων (1260) αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι χρεωσιμη υπηρεσια. PLZ, αν ξερετε το χειρισμο επι του θεματος βοηθηστε με! Εντω μεταξυ το κινητο το πηρα απο γερμανο, και βγαζει το μενου του myview..
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν θα βοηθησει....αλλα οταν εισαι σε κειμενο και πατησεις παρατεταμένα την διεση# τοτε σου βγαζει τα συμβολα!
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν θα βοηθησει....αλλα οταν εισαι σε κειμενο και πατησεις παρατεταμένα την διεση# τοτε σου βγαζει τα συμβολα!

 

Thanks, βοηθησε!! Ενεργοποιησα χειροκινητα τα mms, ωστοσο οταν πατησα να γινει ''ανακτηση'' ενος μνμτος που μου στειλανε, δεν καταφερα να δω το περιεχομενο παρα μονο μου εβγαλε μηνυμα:''Failed to retrieve the message''. Έχει αλλος παρομοιο προβλημα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μέτρια και μέτρια. Αν δεν κυκλωφορείς σε ιδιέτερα θορυβώδες περιβάλον δεν θα έχεις όμως πρόβλημα. Όσο για το σήμα, όπως όλα τα κινητά που έχουν χαμηλά την κεραία.

Το καλοκαιρι παντως που το ειχα για κανα μηνα μπορω να πω μου εσπασε τα νευρα.Εβαζα bluetooth μονο και μονο για να ακουω το συνομιλητη.Και το σημα του γενικα ειναι υποδιαιστερο σε σχεση με αλλα.

Το τηλεφωνο αξιζει για την εμφανιση του-τη μπαταρια και το μηχανισμο κυλισης.Στα υπολοιπα τα παει χαλια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

οι ήχοι στο πάτημα των πλήκτρων πως απενεργοποιούνται?

 

tnx

 

κοιτα στο πλαι δεξια εχει ενα κουμπι. ανω-κατω....απο εκει μπορεις:O

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Από παλιά οι μόνες συσκευές που είχα ήταν nokia (6210-6610) μια περίοδο είχα το siemens S65 (μόνο εμφάνιση....) και τα τελευταία χρόνια είχα sony erricson k750i+w850i.

Για όποιον ενδιαφέρεται για το κινητό...

Ως προς το ηχείο του το samsung αν το κρίνω με το w850i που ήταν και walkman είναι αρκετά καλό. Η μπαταρία του που λένε ορισμένοι ότι είναι καλή εμένα δεν με ικανοποίησε ιδιαίτερα καθώς δεν κρατά πολύ (και δεν κάνω καμιά ιδιαίτερη χρήση).

Όσο για το ακουστικό δεν ξέρω τι λέτε ορισμένοι αλλά το κινητό έχει πολύ δυνατό ηχείο και μάλιστα δεν το έχω τέρμα σε ένταση. Εκεί που δεν είναι καλό είναι όταν το συνδέεις με bluetooth που οι άλλοι δε με ακούν από ότι λένε...ακόμα και όταν βάζω τα handsfree μου έχουν πει ότι πάσχει... Ήταν να πάρω το Ν78 (δεν ήθελα να δώσω πολλά λεφτά) αλλά πέραν του ότι βιαζόμουν και δεν υπήρχε σαν συσκευή διαθέσιμη τότε στο δίκτυο της Voda είχε και υψηλότατο SAR οπότε και στράφηκα στο samsung καθώς διάβαζα για την καλή-λεπτή κατασκευή και για το χαμηλότατο sar....Πάντως σαν κολλημένος με τα κουμπιά η oled οθόνη μια χαρά είναι...

 

Τέσπα μια απορία στους κατόχους....Από που κλείνω το 3g;;;

Link to comment
Share on other sites

Από παλιά οι μόνες συσκευές που είχα ήταν nokia (6210-6610) μια περίοδο είχα το siemens S65 (μόνο εμφάνιση....) και τα τελευταία χρόνια είχα sony erricson k750i+w850i.

Για όποιον ενδιαφέρεται για το κινητό...

Ως προς το ηχείο του το samsung αν το κρίνω με το w850i που ήταν και walkman είναι αρκετά καλό. Η μπαταρία του που λένε ορισμένοι ότι είναι καλή εμένα δεν με ικανοποίησε ιδιαίτερα καθώς δεν κρατά πολύ (και δεν κάνω καμιά ιδιαίτερη χρήση).

Όσο για το ακουστικό δεν ξέρω τι λέτε ορισμένοι αλλά το κινητό έχει πολύ δυνατό ηχείο και μάλιστα δεν το έχω τέρμα σε ένταση. Εκεί που δεν είναι καλό είναι όταν το συνδέεις με bluetooth που οι άλλοι δε με ακούν από ότι λένε...ακόμα και όταν βάζω τα handsfree μου έχουν πει ότι πάσχει... Ήταν να πάρω το Ν78 (δεν ήθελα να δώσω πολλά λεφτά) αλλά πέραν του ότι βιαζόμουν και δεν υπήρχε σαν συσκευή διαθέσιμη τότε στο δίκτυο της Voda είχε και υψηλότατο SAR οπότε και στράφηκα στο samsung καθώς διάβαζα για την καλή-λεπτή κατασκευή και για το χαμηλότατο sar....Πάντως σαν κολλημένος με τα κουμπιά η oled οθόνη μια χαρά είναι...

 

Το θέμα της έντασης του ακουστικού στις κλήσεις είναι σίγουρα θέμα λογισμικού, οπότε συγκείνετε τις εκδόσεις που έχει ο κάθένας για να καταλήξετε σε κάποιο ασφαλές συμπέρασμα.

Το δικό σου που είναι από βόνταφον έχει και μενού βόνταφον? και γενικά διαφορετικό λογισμικό από τα υπόλοιπα u900??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της έντασης του ακουστικού στις κλήσεις είναι σίγουρα θέμα λογισμικού, οπότε συγκείνετε τις εκδόσεις που έχει ο κάθένας για να καταλήξετε σε κάποιο ασφαλές συμπέρασμα.

Το δικό σου που είναι από βόνταφον έχει και μενού βόνταφον? και γενικά διαφορετικό λογισμικό από τα υπόλοιπα u900??

To δικό μου είναι από vodafone και όπως είναι φυσικό έχει λογισμικό "πειραγμένο". Tώρα αν κρίνω από τα ericsson που είχα και ήταν vodafone με άλλα, οι διαφορές ήταν ελάχιστες και είχαν να κάνουν ελάχιστα με το μενού και βασικά πιο πολύ με το σε πια θέση ήταν κάποιοι φάκελοι και ότι είχε το live! αλλά σε θέμα ακουστικού ήταν ίδια. Οπότε δεν νομίζω τα samsung να έχουν μεγαλύτερες κατά πολύ διαφορές με τα υπόλοιπα των άλλων δικτύων.Για την απενεργοποίηση του 3g ξέρουμε τπτ;;;

Link to comment
Share on other sites

........

Τέσπα μια απορία στους κατόχους....Από που κλείνω το 3g;;;

 

 

 

Ρυθμήσεις > Δίκτυο > Λειτουργία δικτύου > GSM 900/1800

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

να ρωτήσω όταν το κινητό είναι στην αναμονή δείχνει αν έχεις μήνυμα/αναπάντητη? ή πρέπει να πατήσεις τα κουμπιά?

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

να ρωτήσω όταν το κινητό είναι στην αναμονή δείχνει αν έχεις μήνυμα/αναπάντητη? ή πρέπει να πατήσεις τα κουμπιά?

 

thanks!

 

Δυστυχώς όχι. Αν και στα μηνύματα μπορείς να βάλεις να σε ειδοποιεί μια φορά ή κάθε 2'-5'-10' λογικά μέχρι να το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. Αν και στα μηνύματα μπορείς να βάλεις να σε ειδοποιεί μια φορά ή κάθε 2'-5'-10' λογικά μέχρι να το δεις.

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

να ρωτήσω όταν το κινητό είναι στην αναμονή δείχνει αν έχεις μήνυμα/αναπάντητη? ή πρέπει να πατήσεις τα κουμπιά?

 

thanks!

 

Δυστυχώς όχι. Αν και στα μηνύματα μπορείς να βάλεις να σε ειδοποιεί μια φορά ή κάθε 2'-5'-10' λογικά μέχρι να το δεις.

 

 

Η μεγαλύτερη μαμακία που έχουν εδώ και πολύ καιρό όλα τα Samsung.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Mia απορία...αντιμετωπίζει κανένας άλλος πρόβλημα με το μικρόφωνο του κινητού όταν αυτό είναι συνδεδεμένο με hand free????Με το bluetooth δεν με ακούνε καλά και πολλές φορές μου λένε ότι δεν είναι καλός ο ήχος και στα hands free και ακούω και τον εαυτό μου όταν μιλάω (επιστροφή...).
Link to comment
Share on other sites

Mia απορία...αντιμετωπίζει κανένας άλλος πρόβλημα με το μικρόφωνο του κινητού όταν αυτό είναι συνδεδεμένο με hand free????Με το bluetooth δεν με ακούνε καλά και πολλές φορές μου λένε ότι δεν είναι καλός ο ήχος και στα hands free και ακούω και τον εαυτό μου όταν μιλάω (επιστροφή...).

Μήπως φταίει το ακουστικό σου για αυτό?

Αλλά αυτό που λες για την επιστροφή, από όσο ξέρω είναι θέμα του δικτύου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει το ακουστικό σου για αυτό?

Αλλά αυτό που λες για την επιστροφή, από όσο ξέρω είναι θέμα του δικτύου.

Όσον αφορά το bluetooth από ότι είδα με κάποιες συσκευές τρώει κάποια κολλήματα το κινητό...Τώρα δεν ξέρω αν φταίει το μικρόφωνο του handsfree για αυτό, αλλά από την αρχή που το χρησιμοποίησα μου έλεγαν ότι δεν με άκουγαν...Απλώς ρωτάω αν και σε άλλον συμβαίνει το ίδιο οπότε να ξέρω αν φταίει το ακουστικό ή είναι γενικότερο bug.;)

Link to comment
Share on other sites

Mia απορία...αντιμετωπίζει κανένας άλλος πρόβλημα με το μικρόφωνο του κινητού όταν αυτό είναι συνδεδεμένο με hand free????Με το bluetooth δεν με ακούνε καλά και πολλές φορές μου λένε ότι δεν είναι καλός ο ήχος και στα hands free και ακούω και τον εαυτό μου όταν μιλάω (επιστροφή...).

 

Το έχω χρησιμοποιήσει με πολλά BTHF. Εκτός από προβλήματα ασυμβατότητας με τα SE GV-435 (αδύνατον να συνεργαστούν), και NOKIA BH-207 (όχι και τόσο πολλά, σε γενικές γραμμές δούλευε), δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα ακουστικότητας.

Πάντα τους άκουγα και με άκουγαν ανάλογα με την ποιότητα του HF.

Η επιστροφή που είχες είναι καθαρά θέμα δικτύου. Δεν ευθύνεται η συσκευή με κανένα τρόπο.

 

Τα BTHF που έχω δοκιμάσει με το SOUL είναι: SE GV-435, NOKIA BH-600, NOKIA BH-207, SAMSUNG WEP-350, I-TEC V-CLIP, MOTOROLA H-550.

 

PS: Μακράν την χειρότερη ποιότητα ακουστικότητας την είχε το V-CLIP. Εκεί πραγματικά κάποιοι μου έλεγαν ότι δεν καταλαβαίνουν τι λέω. Την καλύτερη ποιότητα ακουστικότητας καθώς και άριστη συνεργασία την έχω με το MOTOROLA H-550. (Λίγο μεγαλούτσικο σε μέγεθος αλλά πραγματικά εξαιρετικό ακουστικό).

 

PS 2: Κολλήματα? Τι είναι τα κολλήματα? Πλάκα πλάκα το έχω σχεδόν 1 χρόνο, δεν μου έχει κολλήσει ποτέ. Μια φορά μόνον, με έβγαζε συνεχώς εκτός δικτύου και τελικά με ένα ολικό reset συνήρθε και δεν μου το ξαναπαρουσίασε.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι, για την αγορά ενός ποιοτικού slide, με λειτουργικό χωρίς κολλήματα και κατέληξα στο U900. Το βρήκα εδώ http://www.open365.gr/index.php?target=products&product_id=39302

στα 260Euro και την θεωρώ καλή τιμή. Γνωρίζει κάποιος αν είναι ελληνικό η παράλληλης εισαγωγής(με προβληματίζει η χαμηλή τιμή του σε σχέση με άλλα μαγαζιά)

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U900 Soul

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...