Jump to content

Samsung SGH-U900 Soul


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολλοι την εχουν πατησει δυστυχως,και δεν καταλαβαιω το τι παιζεται στην ελλαδα,γιατι δηλαδη δεν δεχοντε συσκευες απο εξωτερικο,επειδη χανουν το πριμ τα ελληνικα καταστηματα?ππου τα τσεκουρωνουν 50 με 100 ευρω ακριβοτερα?

 

Γιάννη είναι μεγάλη ιστορία και πονεμένη. Είναι νόμος της Ευρωπαικής ένωσης, οτι οποιοσδήποτε εισαγωγέας μπορεί να φέρει απο το εξωτερικό ότι συσκευή θέλει, αλλα είναι υποχρεωμένος να αναλάβει την εγγύησή της για 2 χρόνια. Έτσι λοιπόν, οι εισαγωγείς για να έχουν τα προιόντα τους εγγύηση, μπορούν να απευθυνθούν σε οποιοδήποτε δίκτυο service, όχι απαραίτητα την επίσημη αντιπροσωπία. Και θα σου εξηγήσω γιατί. Η εταιρία που θα αναλάβει τις εγγυήσεις ζητά ένα ποσοστό απο την αρχική πώληση που επιβαρύνει τον εισαγωγέα. Αυτά τα ζητάνε για να δώσουν την κάρτα εγγύησης, όχι όταν και αν παρουσιάσει πρόβλημα η συσκευή. Έτσι για παράδειγμα για να καλύψει η ΧΧΧ service 1000 κομμάτια επώνυμης τηλεόρασης θα ζητήσει 1.500 ευρώ, ενω η επίσημη αντιπροσωπία θα ζητήσει 3.000 ευρώ, γιατι αν ζητήσει και αυτή 1000 ευρώ χάνει απο τον ανταγωνισμό που θα έχει απο τον παραεισαγωγέα που θα φέρει το ίδιο προιόν σε χαμηλότερη τιμή.

Ελπίζω να κατάλαβες τι παίζει.

Βέβαια, υπάρχουν και πολύ καλά οργανωμένες εταιρίες service που προσωπικά δε θα είχα πρόβλημα να αναλάβουν την εγγύηση της συσκευής...

Εγώ είχα πάρει απο το pixmania μια Sony cybershot 7,2 Μpx και όταν είχα πρόβλημα μου ζήτησαν να την στείλω πίσω στην Γαλλία...(με έξοδα αποστολής και πήγαινε και έλα δικά μου) Επίσης, στις τιμές που βλέπετε να προσθέσετε τα μεταφορικά και τα έξοδα του εμβάσματος για όσους δεν έχουν πιστωτική. Εμένα μου είχαν φουσκώσει την τιμή 50 ευρώ αυτα τα δυο...

 

Μιλησα με τη Samsung σημερα τηλεφωνικος,τους ειπα τι γινετε τελικα με το θεμα του Ελληνικου Τ9,εχει η δεν εχει;

 

Η απαντηση τους μετα απο κανα 10 λεπτο αναμονης γιατι το εψαχναν στο τηλεφωνο δειγμα που ειχαν εκει,ειναι κατηγορηματικα οτι μπορει να αποθηκευση Ελληνικες λεξεις στο Τ9.

 

Τα παιδια που το εχουν στα χερια τους λοιπον ειναι ευκολο να το διαπιστωσουν αυτο;

 

Επισεις τελικα τι αναλυση βιντεο εχει η καμερα του;;

 

Αφού το βρήκαν φίλε μου πές τους να σου πουν τον τρόπο γιατι εγώ δε το βρίσκω... Αστα, η ιστορία με την μή αποθηκευση των νεων λέξεων στο Τ9 κρατάει χρόνια! Και δυστυχώς συνεχίζεται.

Εγω έχω βρει κολπάκια και δε με ενοχλεί τόσο. (κόβω τις λέξεις που θελω να γράψω και την συνεχίζω)

Το βίντεο σε μορφή mp4 εχει ανάλυση 320x240 και είναι απίθανο! :happy:

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 591
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

An den briskei tin leksi pou pas na grapseis sou bgazei mia epilogi pou leei ORTHOGRAFIAS kai apothykeyeis tin leksi pou thes i apo to sms patas epilogi -> methodos eisagwgis -> prostiki leksis kai apothykeueis tin leksi sou !!!

 

Έχεις το κινητό στα χέρια σου και το έχεις δοκιμάσει??????

 

Προσοχή μιλάμε για εισαγωγή λέξης στην ΕΛΛΗΝΙΚΗ γλώσσα, εκει υπάρχει πρόβλημα. Στα Αγγλικά γίνεται! :)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Koita to ekana me to ellinikw kai douleuei , twra gia na eisai kai pio sigouros bres mia suskeui kanto kai esu kai meta apofasise !!!

:D

 

Bρε θα με τρελάνεις?

Στα χέρια μου την έχω την συσκευή και ΔΕΝ γίνεται!

Δηλαδή αν εσύ εισάγεις μια λέξη που δεν υπάρχει πχ ΑΓΑΠΟΥΛΙΝΙ και πατήσεις μετά τα αντίστοιχα γράμματα στην βγάζει χωρίς να την εισάγεις απο την αρχή?:blink:

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

An den briskei tin leksi pou pas na grapseis sou bgazei mia epilogi pou leei ORTHOGRAFIAS kai apothykeyeis tin leksi pou thes i apo to sms patas epilogi -> methodos eisagwgis -> prostiki leksis kai apothykeueis tin leksi sou !!!

 

auta ekana kai tous 2 tropous !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κατάφερες να αποθηκεύσεις την λέξη ΑΓΑΠΟΥΛΙΝΙ?

Και τώρα στην βγάζει μολις πατήσεις τα αντίστοιχα αριθμητικά πλήκτρα?

 

Πρόσεχε, άλλο 'εισάγω" και άλλο "αποθηκεύω"

 

Και εμένα τις εισάγει με τον τρόπο που λές, αλλα αν θες να τις χρησιμοποιήσεις ξανά δεν τις έχει αποθηκεύσει και πρέπει να την εισάγεις ξανά με τον ίδιο τρόπο

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει η λέξη skatzoxoire (είδες σήμερα το πέτυχα!!!!!!!!:lol:) ??

Δοκίμασε με κανένα Μωρουλίνι, Γλυκουλίνι κάτι τέτοιο τελοσπάντων μήπως με το Αγαπουλίνι έχει πρόβλημα!!!:p

 

Πάντως να κάνετε και η δύο προσθήκη λέξης, ελληνικής και μάλιστα της ίδιας και στον ένα να το κάνει και στον άλλον όχι δεν παίζει!! Κάποιο μαγικό κάνει ένας από τους δυό σας!

 

Ταξιδιώτη εσύ το έδωσες, να δοκίμαζες κι εσύ;;;

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

skatzoxoire

Πραγματικα πολυ κουφα αυτα αλλα φταιει και η Σαμσουνγκ με της κακακιες που κανει!!!

 

Εγω το αγαπουλινι π.χ. στο G600 το αποθηκευω κανονικα αλλα μετα για να μου το βγαλει σαν αποθηκευμενη λεξη παταω τα εξεις πληκτρα..

Α το 2,

Γ το 4(και οχι παλι το 2 οπως θα ηταν το σωστο)

Α το 2

Π το 7

Ο το 6

Υ το 9(και οχι το 8 οπως θα ηταν το σωστο)

και τα υπολοιπα κανονικα!!

 

Κουφο αλλα ετσι τα βγαζει!!

 

Για κανε 1 τεστ αν εχεις χρονο..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και που κολλάνε τα διαφορετικά γράμματα στους διαφορετικούς αριθμούς?Πως θα ξέρει κάποιος κάθε φορά ποιό γράμμα να πατήσει για να του βγάλει το γράμμα που θέλει?

 

ΥΓ.Βρήκατε και την κατάλληλη λέξη να κάνετε τα tests!:lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και που κολλάνε τα διαφορετικά γράμματα στους διαφορετικούς αριθμούς?Πως θα ξέρει κάποιος κάθε φορά ποιό γράμμα να πατήσει για να του βγάλει το γράμμα που θέλει?

 

ΥΓ.Βρήκατε και την κατάλληλη λέξη να κάνετε τα tests!:lol::p

 

Που κολανε;;Στη γκαγκα τη Samsung κολανε!!:lol:

 

Μπορεις κανονικα να προσθεσεις και να αποθηκευθουν καινουργιες λεξεις στο Τ9. απλα υπαρχει αλλη διαταξη των γραμματων οταν γυρνας στο Τ9 , το Μ για παραδειγμα ειναι στο πληκτρο 6 , το ξ στο 9 κτλ ακολουθουν δηλαδη το λατινικο αλφαβητο

Σε ξενιζει λιγο στην αρχη αλλα μετα απο δυο τρια μηνυματα το εχεις συνηθισει.

 

Ετσι μπορουσα και μπορω να αποθηκευω κανονικα νεες λεξεις στο Ελληνικο Τ9

 

Οποιος ειχε Siemens δε θα δυσκολευτη καθολου!

 

Απλα λεω μηπως η κυρα Samsung ειχε δεηση και το εκανε ανονικο το Τ9 και οχι να το δουλευουμε εμεις με αλχημειες

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Α!ΟΚ...Να κάνω μια ακόμα ερώτηση...Τα handsfree που έχει η συσκευασία είναι μονοκόμματα σαν του U600 πχ ή έχουν 3,5mm jack να βέχεις δικά σου ακουστικά κτλ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α!ΟΚ...Να κάνω μια ακόμα ερώτηση...Τα handsfree που έχει η συσκευασία είναι μονοκόμματα σαν του U600 πχ ή έχουν 3,5mm jack να βέχεις δικά σου ακουστικά κτλ?

 

Ας μας απαντησουν οι κατοχοι του..

Εγω προς το παρον εχω το G600:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

my dear clever friend skatzoxoiros , egw dustuxws i eytyxws den ebala tin leksi pou prospatheis esu alla mia alli ...

episis to ekana mono kai mono gia na boithisw enan filo , pou eixe til exthes kai stin samsung kai tou eipan oti ginetai , kai etsi mpika s'auti tin diadikasia :ninja: :cool: :X :cry:

O LOGOS GAI TON OPOIO AGORASA TO SYGKEKRIMENO KINITO D E N EINAI PANTOS GIA NA STELNW SMS OPOTE IT'S YOUR PROBLEM TO AGAPOULINI POU DEN SOU PERNA STO T9 AND NOT MINE !!!

ANTE GEIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :lol: :p :happy: :D :rolleyes:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Προς το μέλλον να φανταστώ ότι θα γίνει U900?:rolleyes::lol:

 

Πιστεψε με θα το ηθελα γιατι κατα βαση θελω 1 απροβληματιστο κινητο με καλα ομως χαρακτηριστηκα σαν καθημερινο,γιατι για τις απαιτησεις μου εμπιστεομαι το Touch Cruise και τα windows mobile:)

 

To U900 δειχνη σα καλη λυση ομως μετα την εμπειρια μου με τα G800 και D900 παλαιοτερα βλεπω πως η Σαμσουνγκ αρνητε η απλα αργει να διορθωση καποια κακως κειμενα που βεβαιως ποσος δεν ενοχλουν τους κατα βαση αγοραστες της που κυριως ζητουν φινετσα,λεπτοτητα και απροβληματιστη χρηση,αλλα καλα θα ηταν να τα βελτιωση γιατι μονο ετσι θα μπορει να παρει και αλλους αγοραστες απο Νοκια και SE π.χ.

 

Οποτε μαλλον θα πειμενω λιγο:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει η λέξη skatzoxoire (είδες σήμερα το πέτυχα!!!!!!!!:lol:) ??

Δοκίμασε με κανένα Μωρουλίνι, Γλυκουλίνι κάτι τέτοιο τελοσπάντων μήπως με το Αγαπουλίνι έχει πρόβλημα!!!:p

 

:lol::lol: Τελικά είναι έτσι όπως τα λέει ο φίλος μας ο manan69t!

Τις λέξεις ναι μεν τις αποθηκευει αλλα τις βγάζει με άσχετα πλήκτρα. Παρεπιπτώντος το "ΑΓΑΠΟΥΛΙΝΙ" δε κατάφερα να εντοπίσω που στο #%@$^ το καταχωρεί, κατάφερα όμως να ανακαλύψω που καταχώρησε το "ΜΩΡΑΚΙ" οπου για να το βγάλει πρέπει να πατήσεις τα πλήκτρα 6, 9, 7, 2, 5, 4 αντί του 5, 9, 7, 2, 5, 4

 

skatzoxoire

Πραγματικα πολυ κουφα αυτα αλλα φταιει και η Σαμσουνγκ με της κακακιες που κανει!!!

Κουφο αλλα ετσι τα βγαζει!!

 

Για κανε 1 τεστ αν εχεις χρονο..

 

Πολύ σωστός φίλε μου, σου βγάζω το καπέλο! Όπως τα είπες είναι. Οι λέξεις καταχωρούνται αλλα πρέπει να είσαι μάγος να βρεις τι άσχετο πρέπει να πατήσεις για να στις βγάλει...

 

ΥΓ.Βρήκατε και την κατάλληλη λέξη να κάνετε τα tests!:lol::p

:lol::lol::lol: Αυτή μου ήρθε πρόχειρη στο μυαλό! :p

 

Α!ΟΚ...Να κάνω μια ακόμα ερώτηση...Τα handsfree που έχει η συσκευασία είναι μονοκόμματα σαν του U600 πχ ή έχουν 3,5mm jack να βέχεις δικά σου ακουστικά κτλ?

 

Τα Hands free είναι μονοκόμματα όπως του U600, δε μπαίνουν απλά ακουστικά

 

my dear clever friend skatzoxoiros ,

O LOGOS GAI TON OPOIO AGORASA TO SYGKEKRIMENO KINITO D E N EINAI PANTOS GIA NA STELNW SMS OPOTE IT'S YOUR PROBLEM TO AGAPOULINI POU DEN SOU PERNA STO T9 AND NOT MINE !!!

 

Μάλλον είσαι ο μοναδικός φίλε μου που δεν στέλνεις SMS, δε σε ενδιαφέρει και μας κάνεις και μαθήματα χωρίς να ψάξεις για το πρόβλημα. Το πρόβλημα υπάρχει, όπως υπάρχει και σε όλα τα Samsung που έχουν βγει ως σήμερα. Εγώ τουλάχιστον αν δε ξερω κάτι δε μιλάω λέγοντας πράγματα που δεν ισχύουν.

Φιλικά πάντα

Κώστας

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

τελικα τι εντυπωσεις εχουμε για το κινητο την μπαταρια και το μενου?

η μονο με το αγαπουλινι θα ασχολειθουμε?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

skatzoxoire

Να η σειρα για να μην ψαχνεις

 

Απλα ειχα μια μικρη ελπιδα οτι η Σαμυ θα τα εκανε ολα..φυσιολογικα:lol:

 

2=Α,Β

3=ΔΕΦ

4=Γ,Η,Ι

5=Κ,Λ

6=Μ,Ν,Ο,Ω

7=Π,Ρ,Σ,Ψ

8=Θ,Τ

9=Ζ,Ξ,Υ,Χ

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και για να μη σας ζαλιζω μια τελευταια ελπιζω ερωτηση

 

Δικο σου ΜΡ3 μπορεις να ορισεις ως ήχο ειδοποιησης εισερχομενου μηνυματος,αλλα και για τα ξυπνητήρια??

Πρεπει να τον εχεις αποθηκευμενο στη κυρια μνημη η μπορεις και στη καρτα??

ΤΝΧ:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι εντυπωσεις εχουμε για το κινητο την μπαταρια και το μενου?

η μονο με το αγαπουλινι θα ασχολειθουμε?

 

Φώτη και η υπόθεση με το ΑΓΑΠΟΥΛΙΝΙ δεν είναι λίγο πράγμα! Χαχαχα

Απο μπαταρία είναι μακράν το καλύτερο Samsung που έχει περάσει απο τα χέρια μου! Για να σου δώσω μέτρο σύγκρισης, μιας και έχεις και εσύ το U600 που το είχα και εγώ, άνετα, η μπαταρία του κρατάει τον διπλάσιο χρόνο απο του U600 με την ίδια χρήση, ίσως και λίγο παραπάνω. (Μας παίδεψε πολύ βλέπεις το ΑΓΑΠΟΥΛΙΝΙ, 500 φορές το έγραψα! :lol::lol::lol:)

 

Και για να μη σας ζαλιζω μια τελευταια ελπιζω ερωτηση

 

Δικο σου ΜΡ3 μπορεις να ορισεις ως ήχο ειδοποιησης εισερχομενου μηνυματος,αλλα και για τα ξυπνητήρια??

Πρεπει να τον εχεις αποθηκευμενο στη κυρια μνημη η μπορεις και στη καρτα??

ΤΝΧ:)

 

Δεν υπαρχει πρόβλημα φίλε μου εδώ είμαστε να βοηθάμε ο ένας τον άλλον. Ορίστε, και εγώ βρήκα λύση στο μυστήριο με το Τ9! :p

Ήχο SMS και ξυπνητήρια - ειδοποιήσεις μπορείς να επιλέξεις όποιο mp3 θές, ακόμη και αν είναι αποθηκευμένο στην κάρτα μνήμης

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις bluetooth με αυτο το κινητο και αν ναι λειτουργει ομαλα η υπαρχουν προβληματα οπως με το G600 που αποσυνδεοταν μονο του?
Link to comment
Share on other sites

λες να δουλευει ετσι η αποθηκευση νεων λεξεων και στο υ600?

το μενου σκατζοχοιρε σε σχεση με το υ600 καλυτερο?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

λες να δουλευει ετσι η αποθηκευση νεων λεξεων και στο υ600?

το μενου σκατζοχοιρε σε σχεση με το υ600 καλυτερο?

Δε ξέρω για το U600, δεν το έχω πλέον, το σκότωσα. Κάνε το τέστ και πές μας! :lol: ΑΓΑΠΟΥΛΙΝΙ ε? χαχαχα Εκτός απο την αποθήκευση των νέων λέξεων έχουν κάνει καλή δουλίτσα στο Τ9 αν το χρησιμοποιείς.

Το μενού του το βρίσκω πολύ πιο βελτιωμένο απο του U600.

Εχουν κάνει πρόοδο στον τηλεφωνικό κατάλογο και απίστευτη δουλειά στην κάρτα microSD που όσο γεμάτη και να είναι η πλοήγηση είναι άμεση δίχως καθυστερήσεις!

Σαν φωτογραφίες βγάζει πολύ καλές (όγκος 2Mb!!!)

Η ευαισθησία των touch κουμπιών αν την έχεις στην πολύ μικρή ναι μεν είναι πιο εύκολος ο χειρισμός, απο την άλλη μερικές φορές πιάνει την κίνηση του δακτύλου σου και μπαίνεις σε λάθος μενού. Χρυσή τομή είναι το δευτερο επίπεδο ευαισθησίας

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Skatzoxorie,το auto focus και Anti-Shake κάνουν δουλειά,η σαν το U600 που το βράδυ δεν μπορείς να βγάλεις φωτό που να μην είναι κουνημένη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις bluetooth με αυτο το κινητο και αν ναι λειτουργει ομαλα η υπαρχουν προβληματα οπως με το G600 που αποσυνδεοταν μονο του?

Χρησιμοποιώ το wep200 που είχα και για το G600(που όντως αναβόσβηνε μόνο του μερικές φορές) αλλά στο U900 δουλεύει άψογα!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U900 Soul

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...