Jump to content

Samsung SGH-U900 Soul


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

file huskyaris se kathe review loipon gia to u900 tha diavaseis gia to xamhlhs entashs akoustiko otan se pairnei kapoios thlefwno kathws kai gia thn xamhlh entash se koudounisma klhshs kai se mp3..

fasartzidiko perivallon vevaia ennow otan eisai exw kai perpatas se polysyxnasto dromo an mporeis aneta na miliseis me kapoion giati ayto akrivws diavasa. oti den mporeis!

malista vrika kai kati odhgies pws na tou auxiseis thn entash alla ayto einai allo thema...

 

 

ειναι χειροτερο το ακουστικο του απο το αντιστοιχο του υ600 αγγελος ή απλα δεν ειναι καλυτερο?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 591
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φώτη δεν ξέρω για το U600 αλλα οτιδήποτε και αν έχω διαβάσει για αυτό το τηλ και το ακουστικό του δεν είναι κολακευτικό και πολλοι το γύρισαν πίσω για αυτο το λόγο.

είναι χαμηλή η ένταση ακόμα και αν το έχεις στο φούλ σε περίπτωση που είσαι έξω και σε πάρει κάποιος τηλ όποτε ακούς δύσκολα τον άλλον καθώς και στο κουδούνισμα σε εισερχόμενες κλήσεις.

να ξεκαθαρίσω οτι ψήνομαι για το κινητό αλλα αν είναι να μην ακους τον άλλο ή να χάνεις κλήσεις απο το χαμηλό κουδούνισμα φυσικά και το ξανασκέφτομαι.Συγκεκριμένα παραθέτω απόψεις απο ξένα forum.

 

We noticed in noisy environments that the ear-speaker wasn't as loud as we needed it to be. If possible, test it out in a shop to see if it's loud enough to your liking

CNET

 

 

I've had the SOUL for a few days now and the only complaint I have is the volume of live calls and the atrocious speakerphone!

 

the ringtone volume does need to be louder, i have missed so many calls even on its highest setting

mobile-phones-uk.org

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

νομιζω βαδιζει στα ιδια οπως και το υ600 δεν εχει τοσο δυνατο ακουστικο.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Είναι στα χέρια μου απο τις 13.30 το μεσημέρι!

Πρώτες εντυπώσεις?

 

Το κινητό μ@μάει και δέρνει χωρίς πλάκα!:happy:

 

Αρχίζω με τα πιο σημαντικά θετικά που παρατήρησα!

 

  • Στιβαρή κατασκευή δίχως τα κενά που είχε το slide του U600
     
  • Μεγάλη μπαταρία 1000mAH που πιστευω θα χαρίσει στο κινητό πολύ μεγάλη αυτονομία
     
  • Οι μεταλλικές επιφάνειες χαρίζουν όψη πολύ πολυτελούς τηλεφώνου
     
  • Επιτέλους υπάρχουν προφίλ! Μπορείς να επιλεξεις ανάμεσα σε Αθόρυβο - Κανονικό - Οδήγηση - Συνάντηση - Εξωτ. χώρους όλα παραμετροποιήσημα!
     
  • Επιτέλους η γεμάτη κάρτα microSD ανοίγει δίχως καμμία καθυστέρηση! Μιλάμε έπαθα την πλάκα μου και μιλάω σοβαρα! Όλα τα αρχεία ανοίγουν αμέσως λες και είναι στην μνήμη του τηλεφώνου!
     
  • Επιτέλους οι φωτογραφίες βγαίνουν αμέσως, ούτε κουνημένες, τέλειες! Το σύστημα σταθεροποίησης κάνει καταπληκτική δουλειά! Αυριο θα ανεβάσω μερικές να δείτε!
     
  • Ωραία θέματα, που μπορείς να τα κάνεις edit σύμφωνα με την επιθυμία σου με το Theme editor! (Αυτό το ασημί με την ώρα στην μέση κωλολέει)
     
  • Φώτο και βίντεο editor με τα οποία μπορείς να κόψεις κομμάτι φωτό ή μεγάλου βίντεο και να το σώσεις!
     
  • Στον τηλεφωνικό κατάλογο έχει γίνει σωστή δουλειά, όχι οι μ@λακίες που είχαν γίνει στο U600 που δε μπορείς να βρεις ονόματα με τίποτα!
     
  • Τα κουμπιά που είναι touch είναι ρυθμιζόμενης ευαισθησίας (και χρώματος)
     
  • ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΟΘΟΝΗ
     
  • Στην συσκευή εγκατέστησα με επιτυχία τον Opera mini (Java) απο το Wind plus για πρόσβαση στο ίντερνετ
     
  • Τα mp3 ακούγονται όσο και στο U600 σαν ήχοι κλήσης (διαφέρει απο τραγούδι σε τραγούδι) απο ένταση πάντως για μένα είναι ικανοποιητικά, δε θα μπορούσα να πω πως θα έχανα κάποια κλήση επειδή δεν άκουσα την κλήση σε καμμία περίπτωση
     
  • Το ακουστικό όντως δεν είναι πολύ δυνατό αλλα δε θα έλεγα πως είναι πρόβλημα. Ακούγεται καλά και καθαρά ακόμη και σε θορυβώδες περιβάλλον

 

Αυτά τα λίγα προς το παρόν!

 

Οι πιστοί της Samsung είμαι σίγουρος θα ενθουσιαστούν!

 

Edit: Επίσης, για όσους έχουν Vista, υπάρχει το PC studio για εγκατάσταση και σε Vista, ενώ -δυστυχώς- για ακόμη μια φορά το βιβλιαράκι των οδηγιών χρήσης είναι για τα κλάματα! Είναι κρίμα για ένα τέτοιο κινητό να δίνουν τόσο ελειπείς οδηγίες! Στο επόμενο μοντέλο προβλέπω θα τις καταργήσουν τελείως! :(

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Απο που το αγορασες; τιμη;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Απο που το αγορασες; τιμη;

 

Φίλε μου πληροφορίες για την τιμή θα βρείς εδώ

 

Λιανική 470 ευρώ απο κατάστημα Wind. (μου έκανε εντύπωση που μου το έφεραν αμέσως, Παρασκευή μεσημέρι την παρήγγειλα την συσκευή) ;)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους οι φωτογραφίες βγαίνουν αμέσως, ούτε κουνημένες, τέλειες! Το σύστημα σταθεροποίησης κάνει καταπληκτική δουλειά! Αυριο θα ανεβάσω μερικές να δείτε!

 

Μεγειά :).. Αναμένουμε και τις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαλλον πως θα το παρω,να μπορουσα να κανω εγκατασταση και java τι καλα που θα ηταν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο και απο εμενα!!:)

 

Να κανω και εγω μια δυο ερωτησουλες που εκανα κ στον αλλο φιλο.

Εγω 2-3 προβληματακια μ αποτρεπουν απ το να το παρω.

Εχω το G600 ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα θελω να ρωτησω sto U900

Μπορεις να βλεπεις ful screen τις φωτογραφιες που εχεις αποθηκευμενες οχι στη κυρια μνημη,αλλα στη καρτα μνημης;;

Τις δειχνη σε μικρογραφιες?

 

Το ελληνικο Τ9 μπορει να παρει και να αποθηκευσει καινουριες λεξεις στο λεξικο του?

Επισεις μπορεις να δημιουργησεις νεους φακελους να αποθηκευεις τα sms??

 

Αν μπορει να τα κανει παω καρφι για αγορα του γιατι απο ντιζαιν και ποιοτητα τα Samsung ειναι κορυφη!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο και απο εμενα!!:)

 

Να κανω και εγω μια δυο ερωτησουλες που εκανα κ στον αλλο φιλο.

Εγω 2-3 προβληματακια μ αποτρεπουν απ το να το παρω.

Εχω το G600 ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα θελω να ρωτησω sto U900

Μπορεις να βλεπεις ful screen τις φωτογραφιες που εχεις αποθηκευμενες οχι στη κυρια μνημη,αλλα στη καρτα μνημης;;

Τις δειχνη σε μικρογραφιες?

 

Το ελληνικο Τ9 μπορει να παρει και να αποθηκευσει καινουριες λεξεις στο λεξικο του?

Επισεις μπορεις να δημιουργησεις νεους φακελους να αποθηκευεις τα sms??

 

Αν μπορει να τα κανει παω καρφι για αγορα του γιατι απο ντιζαιν και ποιοτητα τα Samsung ειναι κορυφη!!

 

Τις φωτό μπορείς να τις βλέπεις foul screen είτε είναι στην μνήμη του τηλεφώνου είτε στην κάρτα μνήμης.

Επίσης, όταν είσαι σε αλμπουμ φωτογραφιών, εμφανίζεται μικρή προεπισκόπιση της φωτό, και όταν περάσεις απο πάνω της, πριν ανοίξει η φωτό η προεπισκόπιση γίνεται μεγαλύτερη!

Αυτό γίνεται και πάλι και για την μνήμη του τηλεφώνου, και για την microSD στην οποια επαναλαμβάνω η πλοήγηση είναι ταχύτητατη, σαν να βρίσκεσαι στην μνήμη του τηλεφώνου

Νεους φακέλους μπορείς να δημιουργήσεις για να αποθηκευεις τα SMS σου. Το μόνο κακό είναι οτι ο αριθμός των SMS μειώθηκε στα 500 (απο 1000 που είχε το U600)

Και ναι, το μεγαλύτερο βήμα που έκανε ποτε η Samsung είναι το παρακάτω απίστευτο!

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙΣ ΝΕΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΟ Τ9!

 

 

Το ξερω σας ακούγεται απίστευτο... Κι όμως! :happy::happy::happy:

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Τις φωτό μπορείς να τις βλέπεις foul screen είτε είναι στην μνήμη του τηλεφώνου είτε στην κάρτα μνήμης.

Επίσης, όταν είσαι σε αλμπουμ φωτογραφιών, εμφανίζεται μικρή προεπισκόπιση της φωτό, και όταν περάσεις απο πάνω της, πριν ανοίξει η φωτό η προεπισκόπιση γίνεται μεγαλύτερη!

Αυτό γίνεται και πάλι και για την μνήμη του τηλεφώνου, και για την microSD στην οποια επαναλαμβάνω η πλοήγηση είναι ταχύτητατη, σαν να βρίσκεσαι στην μνήμη του τηλεφώνου

Νεους φακέλους μπορείς να δημιουργήσεις για να αποθηκευεις τα SMS σου. Το μόνο κακό είναι οτι ο αριθμός των SMS μειώθηκε στα 500 (απο 1000 που είχε το U600)

Και ναι, το μεγαλύτερο βήμα που έκανε ποτε η Samsung είναι το παρακάτω απίστευτο!

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙΣ ΝΕΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΟ Τ9!

 

 

Το ξερω σας ακούγεται απίστευτο... Κι όμως! :happy::happy::happy:

 

Skatzohiros....ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΙΧΤΟΣ!!!!!!

 

Ευχαριστω τα μεγιστα για της απαντησεις...

Μαλλον μπαινει σε αγγελια το αγαπημενο μου G600:lol:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

και ναι το πηρα κι εγω σημερα,παιδια εχω βρεθει προ εκπληξεων,ειναι αψογο απλα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και ναι το πηρα κι εγω σημερα,παιδια εχω βρεθει προ εκπληξεων,ειναι αψογο απλα.

 

Καλοριζικο και σε σενα ταξιδιωτης!

Ριξε και εσυ ενα καλο ριβιου με 1η ευκαιρια!!:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

@skatzoxoiros: Μας είχες εξαίρετα νέα!! Επειδή έχω μια παλαιώθεν αδυναμία στα Samsung δεν περίμενα τέτοιες αλλαγές γιατί δεν μας έχει συνηθίσει. Και η αλήθθεια είναι ότι με το U600 απογοητεύτηκα απο πλευράς λογισμικου΄με όλα αυτά τα γνωστά που ανέφερες και κυριώς με την πολύ αργή περιήγηση στην κάρτα μνήμης και γενικά ήταν αρκετά αργό σε σχέση με άλλα Samsung. Χαίρομαι που επιτέλους έλυσαν κάποια πράγματα.

Διαβάζω και για προφίλ... Μεγάλες στιγμές:lol:

Η απόκριση στο μενού και τα πλήκτρα αφής είναι γρήγορα??

 

Υ.Γ: Κοίτα που από εκεί που έλεγα να πάρω S60 θα μπω πάλι σε διλήμματα!! :confused:

 

Υ.Γ2: Ταξιδιώτη περιμένουμε αναλυτικά νέα!! Δεν θα την βγάλεις με μια πρόταση!!χεχε!!!

 

Αααα! To flash τι λέει??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

σκατζοχοιρε στο υ600 περνουσα αρχεια word τα οποια μπορουσα να τα δω στο υ900 γινεται το ιδιο?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στο Πλαίσιο Καλλιθέας, φοβερό κινητό, αρκετά στιβαρό με άμεση απόκριση των κουμπιών αφής, ψήνομαι να το αγοράσω αλλά η τιμή είναι αρκετά αλμυρή:blink: και γ*μ*το η επιδότηση αργή ακόμα:(
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πραγματικα ειναι ενα κινητο που δεν περιμενα να ειναι τοσο διαφορετικο σε καποια σημεια με αλλα samsung,τωρα μαλιστα,αξιζει με 1000,αλλα να εκανε κανενα 400αρακι θα ηταν ακομα καλυτερα.

η καμερα του ειναι παρα πολυ καλη οπως και το βιντεο του,θα ανεβασω μια φωτο σε αυτο το μηνυμα,ειναι διχως καμια ρυθμιση.

η ποιοτητα κατασκευης ειναι η καλυτερη που εχω δει σε κινητο της samsung σε σημειο που το βαζω διπλα στο luna Μου και δειχνει πολυ ανωτερο σε ολα.

 

http://img140.imageshack.us/img140/1461/005du8.th.jpg

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχάς να ζητήσω συγνώμη για το λάθος μου, τελικά καινούριες λέξεις στο Τ9 δε μπορείς να εισάγεις. Δε μπορώ να καταλάβω πως την πάτησα έτσι:wacko:

Σήμερα με αρκετή ώρα ομιλία (σύνολο 1,5 ώρα), με διόρθωση 170 επαφών (Τις πέρασα με bluetooth απο το U600, αλλα εκεί τις είχα διορθώσει ξανά και μου έβγαιναν αλφαβητικά με βάση το μικρό όνομα της καταχώρησης), με αρκετές φωτογραφικές δοκιμές χθες το βράδυ σε τελείως σκοτάδι ;) με κανενα μισάωρο σερφάρισμα με το Opera mini, έμεινα απο μπαταρία κατα τις 20.00. Πιστευω πως η μπαταρία θα "ανοίξει" κι αλλο (αυτη ήταν η πρώτη της φόρτιση)

Οι φωτό με φλάς βγαίνουν πάρα πολύ καθαρές (μην περιμένετε όμως να δείτε το flash xenon των cybershot). To Led είναι πανίσχυρο, χθες ξεκίνησα να βγάζω φωτό απο χαμηλό φωτισμό και έφτασα οπως είπα και πριν, να σβήνω τελείως το φώς, με εντυπωσιακά αποτελέσματα μεχρι τα 2 μετρα απόσταση!

 

@eltsele Πραγματικά καμία σχέση με άλλα Samsung! Και στην ανταπόκριση των πλήκτρων αφής (μάλιστα το κινητό δονείται μόλις αγγίξεις κάποιο) και στην πλοήγηση στην κάρτα μνήμης δε συγκίνεται με κανέναν απο τους προκατόχους του! Πραγματικά κορυφαίο!

 

@fotis74 Δυστυχώς δεν έχω δει doc viewer. Θα σου πω σε λίγο σίγουρα

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

οσο για το ακουστικο,ναι ειναι λιγο χαμηλοτερο σε σχεση με αλλα samsung οχι ομως οτι δεν ακους καθαρα,μια χαρα ειναι.

το ηχειο του ειναι στις κλασσικες προδιαγραφες της samsung.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας κωδικός για το τηλεφωνάκι *#0002*28346# ο οποίος εχει πολλά χρήσημα πραγματάκια. Μπορεί να αυξήσει την ενταση του άκουστικου και άλλα. Απλά δεν έχω ξαναασχοληθεί και δεν ξέρω τι να κάνω. Όποιος μπορει καλό θα είναι να μας μεταφέρει τις εμπηρείες του.
Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχάς να ζητήσω συγνώμη για το λάθος μου, τελικά καινούριες λέξεις στο Τ9 δε μπορείς να εισάγεις. Δε μπορώ να καταλάβω πως την πάτησα έτσι:wacko:

 

 

@fotis74 Δυστυχώς δεν έχω δει doc viewer. Θα σου πω σε λίγο σίγουρα

 

Απογοητευτικα λιγακι για το Τ9 αλλα..

Μηπως μπορεις κανονικα να προσθεσεις και να αποθηκευθουν καινουργιες λεξεις στο Τ9 οπως κανω εγω με το G600.Απλα δλδ υπαρχει αλλη διαταξη των γραμματων οταν γυρνας στο Τ9 , το Μ για παραδειγμα ειναι στο πληκτρο 6 , το ξ στο 9 κτλ ακολουθουν δηλαδη το λατινικο αλφαβητο

Σε ξενιζει λιγο στην αρχη αλλα μετα απο δυο τρια μηνυματα το εχεις συνηθισει

 

Π.Χ.

Δοκιμασε να αποθηκευσεις κανονικα την (ασχετη) λεξη ΩΕΛΑ (δε σημαινει τπτ).

Δλδ πατωντας το 9 για το Ω και ουτο αθ εξεις για τα αλλα ψηφια

Και μετα ξαναγραψτη,

Αλλα για το Ω πατα το πληκτρο 6 αντι το 9 και τα αλλα ψηφια κανονικα και πες μας!

 

Οσο για το αν διαβαζει αρχεια word excel δοκιμασε να περασεις 1 excel και μετα πατα πανω του να δουμε αν το ανοιγη.Ετσι κανω στο G600

 

TNX:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα...ειμαι αρκετα περιεργος να δω αν θα αντικαταστησει το λατρεμενο μου D900. Το U600 ειχε αποτυχει ΠΑΤΑΓΟΔΩΣ...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας κωδικός για το τηλεφωνάκι *#0002*28346# ο οποίος εχει πολλά χρήσημα πραγματάκια. Μπορεί να αυξήσει την ενταση του άκουστικου και άλλα. Απλά δεν έχω ξαναασχοληθεί και δεν ξέρω τι να κάνω. Όποιος μπορει καλό θα είναι να μας μεταφέρει τις εμπηρείες του.

test mode που δεν καταλαβαινω πως λειτουργει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U900 Soul

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...