Jump to content

Samsung SGH-U900 Soul


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους,

 

εδώ και περίπου ένα χρόνο έχω το Samsung u900,δεν μου είχε παρουσιάσει απολύτως κανένα πρόβλημα μέχρι που πριν καμιά δεκαριά μέρες σταμάτησε να λειτουργεί όλο το επάνω μέρος-αφής πλήκτρα αλλά και τα κανονικά,η οθόνη δούλευε κανονικά το ίδιο κια το κάτω μέρος-πλήκτρα αριθμών.Μετά από μία μέρα επανήλθε κανονικά.

 

Εδώ και 2 μέρες έπαψε να λειτουργεί η οθόνη αφής ενώ δουλεύουν τα πλήκτρα της,η οθόνη ίσα ίσα που φωτίζεται.

 

Η εγγύηση είναι κάπου χαμένη....γνωρίζει κανείς τι παίχτηκε?κόστος επισκευής?.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 591
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΤΟ U900 ΗΧΟΓΡΑΦΕΙ ΚΛΙΣΗ ΚΑΙ ΤHN ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΙ

ΣΕ ΑΡΧΕΙΟ ΜΕ ΚΑΤΑΛΗΞΗ .sqcp

ΤΗΝ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ

ΤΗΝ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΣΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.

ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ MEDIA PLAYERS ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ :(

ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΒΡΩ CONVERTER ΠΑΛΗ ΤΙΠΟΤΑ :mad:

ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ :help:

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

:alien:ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ
Link to comment
Share on other sites

εχει αισθητηρα κινισης?μπορεις να ακοθσεις ραδιο απο το ηχειο σαν κανονικο ραδιοφονο?και που υπαρχει δια8εσημοτητα για θεσσαλονικη? (οχι e-shop)
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια το πρωι κι ενω το κινητο ηταν σε λειτουργια (αλλα στη τσεπη μου) πηγα να ανοιξω το πορτακι να δω την ωρα. Η οθονη ηταν μαυρισμενη και επρεπε να πατησω το πληκτρο τερματισμου για να απενεργοποιηθει. Και αυτο εκανα. Μετα ανοιξε κανονικα. Μου το ξανακανε αλλη μια φορα απο τοτε.

Αυτη την ωρα που γραφω, και ενω το κιν ειναι κανονικα σε λειτουργια οτανν παω να ανοιξω το πορτακι η οθονη ειναι μαυρισμενη δεν εμφανιζεται ουτε το πολυπληκτρο αφης με τα συμβολα.. Οταν δεν σβησει η οθονη που το παιζω λιγο να δω τι γινεται καποιες φορες μου τρωει τα πανω συμβολα ωρα σημα, κ.λ.π., σαν να μετακινηθηκε η οθονη και να βγαλε το πανω τμημα κατι γραμμες. Οταν συρω την οθονη αναβουν μονο τα πληκτρα με τα νουμερα!!

Πριν 2 μηνες ειχε σαβουρωθει αλλα ως χτες λειτουργουσε κανονικα. Να παω στο Γερμανο;;; Θα μου το φτιαξουν ισχυει η εγγυηση;;;;;;;:(:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..προχθες βρηκα ενα υ900 στο δρομο αλλα αυτος που το εχασε το ειχε κλειδωμενο υπαρχει τροπος να το ξεκλειδωσω η να το δωσω δρομο.... εθχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..προχθες βρηκα ενα υ900 στο δρομο αλλα αυτος που το εχασε το ειχε κλειδωμενο υπαρχει τροπος να το ξεκλειδωσω η να το δωσω δρομο.... εθχαριστω

Βάλε 0000 ή 1111 ή 4444 ή πήγαινέ το σε ένα κατάστημα "Γερμανός" και με 30 ευρώ θα στο ξεκλειδώσουν.. Καλό θα ήταν να το πας στην Αστυνομία (αυτό θα έκανα στη θέση σου) ή να δηλώσεις, τουλάχιστον, το imei του κινητού στο imei.gr..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καποιος που εχει WIND μπορει να μου πει τις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ προγραμματος περιηγησης;;

 

ευχαριστω εκ των προτερων:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η κατασταση με το σερβις, απλα ΔΕΝ υπαρχει. εδω και 3 βδομαδες που εχω δβσει το κιν για επισκευη, λογω προβλημστος που ανεφερα λιγα ποστ παραπανω, με στελνουν απο τηλεφωνα σε τηλεφωνα, και δεν ξερουν να μου απαντησουν στη πιο απλη ερωτηση: ποτε θα ερθουν τα ανταλλακτικα του τηλεφωνου. Και ρωταω: ποια ακριβως ειναι τοτε η δουλεια τους;; μαλλον επειδη ξερουν οτι δεν θα τα τσεπωσουν, μιας κι η εγγυηση του κινητου δεν εχει ληξει, κανουν οσο πιο αργα μπορουν. Μετα φταιω εγω να προχωρησω σε μηνυση;;; ΔΕν ειναι δυνατο να μη ξερουν για τα ανταλλακτικα, τα οποια μου ειπαν τα περιμενουν απο εξω. κοροιδευουν και ακρη απλα δεν βγαινει. οποτε παρακαλατε οσοι εχουν samsung μονο να μη παθει καποιου ειδους βλαβη. ΔΦιοτι τοτε μαλλον θα χρειαστει με την αναμον αοριστου χρονου, καλλιτερα να αγορασετε καινουριο τηλ/νο Και φωνες να τους βαλεις, δεν κανεις δουλεια!!μιλαμε για μεγαλους μ@λ...ς
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να βρω κάποιες πληροφορίες μέσω των κρυφών μενού ( *#....# )...

Θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος μια και όσοι συνδυασμοί πλήκτρων έχω βρει

είναι για άλλα μοντέλα και δεν λειτουργούν στο u900;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Το U900 που είχα, μετα απο 1,5 χρόνο χρήσης το έδωσα στην κοπέλα μου γιατι το δικό της το έβγαλε off και εγώ χρησιμοποιούσα το καινούριο μου S8000 jet!

Μετα απο 4 μήνες σκληρής χρήσης έκοψε την καλωδιοταινία που αναφέρεται πιο κατω με αποτέλεσμα η κεντρική οθόνη να είναι μπλε σκούρο - γκρι οταν ανάβει...

Αγόρασα μια απο το e-bay.co.uk με κόστος... 5 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά :lol:

και σε μια βδομάδα που μου ήρθε ταχυδρομικώς την πέρασα μόνος μου....

 

για την αποσυναρμολόγιση του κινητού με βοήθησε το παρακάτω site:

 

http://www.formymobile.co.uk/u900disassembly.php

 

To κινητό χαίρει άκρας υγείας και πάλι....

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είχε βάλει ο πατέρας μου για φόντο ένα αναλογικό ρολόι. Ξέρει κάποιος πως ενεργοποιείται να το βάλει και η μητέρα μου;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

είμαι νέος στο forum(noob),

θέλω μια βοήθεια έχω το u900v και θέλω να βγάλω το vodafone live από πάνω τι πρέπει να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

*#0002*28346# :)

Reignman αν ανακαλύψεις κάτι καλό μας το λες

Edited by menanomat
:alien:ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • The title was changed to Samsung SGH-U900 Soul

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...