Jump to content

Samsung SGH-U900 Soul


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι, για την αγορά ενός ποιοτικού slide, με λειτουργικό χωρίς κολλήματα και κατέληξα στο U900. Το βρήκα εδώ http://www.open365.gr/index.php?target=products&product_id=39302

στα 260Euro και την θεωρώ καλή τιμή. Γνωρίζει κάποιος αν είναι ελληνικό η παράλληλης εισαγωγής(με προβληματίζει η χαμηλή τιμή του σε σχέση με άλλα μαγαζιά)

 

Εγώ δυστυχώς φίλε μου δεν το γνωρίζω, αλλά όπως πολύ σωστά λες, λόγω της χαμηλής τιμής του, κάτι δεν μου πάει και τόσο καλά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 591
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες πως μπορώ να εγκαταστήσω παιχνίδια σε αυτό το κινητό; Δεν υποστηρίζει java games?

 

Εχει περάσει κανεις games? Και αν ναι πως... εκτως του να μπω και να κατεβασω απο την εταιρια.. Τζαμπα λεφτα για java δεν πεταω :mad:

 

Αν το εχει κανει κανεις ας απαντησει...

Link to comment
Share on other sites

Εχει περάσει κανεις games? Και αν ναι πως... εκτως του να μπω και να κατεβασω απο την εταιρια.. Τζαμπα λεφτα για java δεν πεταω :mad:

 

Αν το εχει κανει κανεις ας απαντησει...

 

Eγώ που προσπάθησα να περάσω ένα από κινητό φίλου μου, δεν το αναγνώριζε το αρχείο...Μου είπε ότι αυτός έβαλε καμιά 3άρα μέχρι να δουλέψει σε αυτόν αυτό που μου έστελνε οπότε μήπως έκανε κάποιο από τα άλλα σε μένα...Αλλά κάπου σαν να πήρε το μάτι μου ότι δεν γίνεται να βάλεις, αν και μου φαίνεται λίγο παράξενο, γτ το να κατεβάσω από live! δεν παίζει με την καμία....

Link to comment
Share on other sites

Εχει περάσει κανεις games? Και αν ναι πως... εκτως του να μπω και να κατεβασω απο την εταιρια.. Τζαμπα λεφτα για java δεν πεταω :mad:

 

Αν το εχει κανει κανεις ας απαντησει...

 

Δεν έχω την συσκευή, θα την έχω μέσα στην εβδομάδα και έτσι δεν ξέρω αν ο τρόπος που περιγράφετε σε αυτό το βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=IJ2StlRREMs ισχύει. Δοκίμασε αν θες.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την συσκευή, θα την έχω μέσα στην εβδομάδα και έτσι δεν ξέρω αν ο τρόπος που περιγράφετε σε αυτό το βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=IJ2StlRREMs ισχύει. Δοκίμασε αν θες.

 

:wacko::wacko:

 

Δεν είναι δυνατόν!!!! Πλάκα θα κάνει!!!! Η αλήθεια είναι ότι δεν ασχολούμε με παιχνίδια (οπότε δεν ξέρω), αλλά ΗΜΑΡΤΟΝ!!!:blink:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ και μόνο που είδα τι έκανε δεν πάιζει καν να ασχοληθώ....Δλδ τέτοια μανούρα απλά δεν παίζει...Και δεν πιάνει σε όλους λίγο που είδα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αδικώ.... :happy:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα... είναι μια πρόκληση πάντως για να το κάνει κάποιος όλο αυτό ... :lol:

Καλά όλα αυτά για να περάσουμε αν απλό παιχνιδάκι... δεν παίζει. Καλό το κινητάκι αλλά δεν μας τα λένε καλά. Παλιότερα είχα μόνο SE και αυτά δεν το αντιμετώπισα ποτέ αυτό. Με τα λεφτά που έδωσα πάντος για να το πάρω περίμενα κάτι παραπάνω. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Στο homemania.gr το έχει 184,35. Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με αυτή την περίπτωση; Υπάρχει περίπτωση να έχει ελληνικό μενού; Παρακάτω, το ίδιο κατάστημα, το έχει 253,95. Άραγε τι ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ και μόνο που είδα τι έκανε δεν πάιζει καν να ασχοληθώ....Δλδ τέτοια μανούρα απλά δεν παίζει...Και δεν πιάνει σε όλους λίγο που είδα...

 

Σε μενα παντως δούλεψε μια χαρα. Αν το κανεις κανα 2 φορες συνηθιζεις. Αλλωστε τα ίδια ή σχεδον τα ιδια κανεις πολλες φορες...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κατασκευή πατέντα για όσους πιάνουν λιγο τα χέρια τους. 3,5mm stereo jack για ακουστικά.

 

Εκμεταλευόμαστε το σετ ενσήρματου HF που συνοδεύει την συσκευή. Εφόσον σας έχει χαλάσει (σε οποιοδήποτε σημείο εκτός από το USB βίσμα) ή εάν δεν το δουλεύετε καθόλου (BTHF) τότε μπορείτε να κάνετε την πατεντούλα και να προσαρμόσετε το στάνταρ τριαμισάρι τζακ για στερεοφωνικά ακουστικά. Κόβετε το καλώδιο σε απόσταση 5-10cm από το USB βίσμα, το γυμνώνετε με προσοχή και αφήνετε μόνον τα λεπτά καλωδιάκια με τα χρώματα άσπρο , μαύρο και μωβ. Τα υπόλυπα τα κόβετε (δεν χρειάζονται). Τα χρώματα και η αντιστοιχία είναι:

 

Άσπρο = Κοινό (L,R -)

Μαύρο = R speaker +

Μωβ = L speaker +

 

Τα κολάτε στο βύσμα που έχετε αγοράσει ως:

 

Το άσπρο στο "σώμα" του βίσματος. (αυτό που σφύγγει και συγκρατεί το καλώδιο.

Το Μώβ στην αμέσως πιο "κοντή" επαφή και τέλος

το Μαύρο στην κοντήτερη.

Αφού σφήξετε καλά το σημείο που κρατάει το καλώδιο είστε έτοιμοι.

 

Περνάει κανονικά τον ήχο του player και επείσης ενεργοποιεί κανονικά και το ράδιο. Μπορείτε λοιπόν να πάρετε ένα καλό σετ ακουστικά (όποιο εσείς θέλετε) και να ακούσετε την μουσική σας.

 

Φυσικά δεν υπάρχει το μικρόφωνο και το κουμπάκι, οπότε σε εισερχόμενη κλήση το βγάζετε και απαντάτε κανονικά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

hello kai sory gia ta greeks.... paidia eimai anamesa sto u900 ke to g400 mou aresoun ke ta dio eseis ti lete?

auto pou me endiaferei einai 1)pio vgazi kaliteres (pio kathares etc) foto

2)i bataria kai 3) to sar

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση:

Άν πάρω ένα U900 το οποίο είναι Αγγλικό και κλειδωμένο στην Τ-Μobile, υπάρχει τρόπος να το κάνω Ελληνικό και να δουλεύει σε Ελληνικά δίκτυα;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα χειροκινητα τα mms, ωστοσο οταν πατησα να γινει ''ανακτηση'' ενος μνμτος που μου στειλανε, δεν καταφερα να δω το περιεχομενο παρα μονο μου εβγαλε μηνυμα:''Failed to retrieve the message''. Έχει αλλος παρομοιο προβλημα;; Κάλεσα το τμ. εξυπηρ πελατών και έδωσα τον αριθμό μου. Μετά έλαβα σε μνμ τις ρυθμίσεις οπου τις εγκατεστησα και τις αποθηκευσα!(οι ρυθμίσεις ίδιες, απλά είπα να δοκιμάσω κι..αλλιώς)

Ωστόσο παραμένει το πρόβλημα. Συ τοις άλλοις δεν μπορώ να μπω στο wind plus. Μήπως επηρεάζει ότι πηρα τη συσκευή απο το ''ΓΕΡΜΑΝΟ''; και ήταν ντυμένη στα χρώματα της κοσμοτέ;;; Τι μπορώ να κάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

hello kai sory gia ta greeks.... paidia eimai anamesa sto u900 ke to g400 mou aresoun ke ta dio eseis ti lete?

auto pou me endiaferei einai 1)pio vgazi kaliteres (pio kathares etc) foto

2)i bataria kai 3) to sar

g400

http://www.myphone.gr/devices/preview-349.html

u900

http://www.myphone.gr/devices/preview-327.html

 

Όπως βλέπεις μοιάζουν πολύ σε χαρακτηριστικά με το 900άρι να έχει καλύτερη οθόνη και να είναι πιο λεπτό. Τώρα είναι ανάλογα τι θες αν θες slide ή με πορτάκι κινητό. Δεν ξέρω πιο είναι πιο ακριβό, εγώ στη θέση σου καθώς δεν το έχω δει από κοντά το 400άρι θα πήγαινα στο πιο φθηνό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση:

Άν πάρω ένα U900 το οποίο είναι Αγγλικό και κλειδωμένο στην Τ-Μobile, υπάρχει τρόπος να το κάνω Ελληνικό και να δουλεύει σε Ελληνικά δίκτυα;

Γίνεται και υπάρχουν και μαγαζιά (π.χ. http://www.9volto.gr) που το αναλαμβάνουν. Τώρα δεν ξέρω τι ακριβώς κάνεις για να σου πω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια να ρωτησω θελω να ρωτησω αν εχετε κανε προβλημα με αυτο το κινητο και ποια τα πλεονεκτιματα και ποια τα μειονεκτηματα γιατι θελει να το παρει η συζυγος:mad:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια βοηθεια γιατι μου εκανε τα νευρα κροσια!!!!:mad:Και ποσο εχει αγορα βρε παιδια.....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω θελω να ρωτησω αν εχετε κανε προβλημα με αυτο το κινητο και ποια τα πλεονεκτιματα και ποια τα μειονεκτηματα γιατι θελει να το παρει η συζυγος:mad:

 

 

μειονέκτημα ότι πρέπει να έχεις συνηθίσει την οθόνη αφής εστω και αυτην που έχει.

πλεονέκτημα ..νομιζω εινια πολυ καλο κινητο.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μπερδευτει με αυτο το κινητο.ενω βλεπω να εχει παρα πολλα καλα πραγματα πανω του,ακουω μπολικες αρνητικες κριτικες και κολονω.

Ας πουμε ειναι αληθεια οτι δεν κραταει πολυ καιρο η μπαταρια του και οτι δεν ακουγονται καλα οι ηχοι? γιατι αν δεν ισχυουν αυτα,τοτε το εχω παρει με την μια!

ξερει κανεις να μου πει?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

Είμαι νέος στο forum και οι γνώσεις μου σχετικά με τα κινητά είναι πολύ μα πολύ λίγες, περιορίζονται σχεδόν μόνο στις βασικές λειτουργίες του.

Πήρα λοιπόν το θάρος να κάνω ίσως μια πολύ κουτή ερώτηση σχετικά με την λειτουργία του ράδιο-FM.

Εχω το samsung SGH-U900 . To ραδιο-FM δεν πιάνει καλά. Στην αυτόματη επιλογή συντονίζεται το πολυ σε 2 σταθμούς και οταν το κουνάς μισοχάνονται, στη χειροκίνητη το ίδιο. Η περιοχή όπου μένω δεν έχει πρόβλημα λήψης. Με άλλο κινητό συντονιζονται δεκάδες σταθμοί και με άριστη λήψη και stereo και RDS όπου φυσικά υπάρχει. Τα ακουστικά που χρησιμοποιώ είναι αγορασμένα απο το plaisio με τον κωδικο που δίνει η samsung (Headset AAEP407SBEC (S20pin,Stereo) / BLACK). Η συσκευή λειτουργεί κανονικά σε όλες τις άλλες επιλογές.

Τα mp3 ακούγοντε πολύ καλά και με τα ακουστικά και με το ηχείο.

Ζητώ τα φώτα σας , ίσως χρειάζεται καμία ρύθμηση που δεν γνωρίζω.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΟΛΟ το post για το u900 δεν ειδα πουθενα απο που κατεβαζουμε ετοιμα θεματα για το κινητο και τι αρχειο πρεπει να ειναι....:O
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν κατεβάζεις. Μπορείς να φτιάξεις εύκολα δικά σου με τον ενσωματομένο creator. Σου δίνει αρκετές δυνατότητες στο "ειδικό".

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U900 Soul

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...