Jump to content

Samsung SGH-G810


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους. :) Άρχισαν τα προβληματάκια σήμερα. Ξαφνικά μου έκανε restart. Το έκανε όταν άνοιγα και έκλεινα το slide. Τώρα βέβαια δεν το έχει κάνει από το πρωί και μετά. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Επίσης είναι λόγος αυτός ικανός για αντικατάσταση της συσκευής με καινούρια;

 

Επίσης παιδιά, στην αρχική οθόνη, δίπλα στο εικονίδιο που δείχνει την παρουσία κάρτας μνήμης στο κινητό, και το Bluetooth ενεργό, υπάρχει ένα εικονίδιο με ένα βέλος προς τα πάνω. Ξέρει κανείς τι είναι αυτό; Μήπως έχω ενεργοποιήσει κάτι άθελα μου;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μήπως είναι το σήμα των εξερχομένων μηνυμάτων; Τσέκαρε μήπως υπαρχει κάποιο μήνυμα που δεν έχει φύγει και βρίσκεται στα εξερχόμενα.

 

Αν σου κάνει συνεχή restart, πρέπει να σε προβληματίσει. Με 1-2 όμως μεμονομένα όχι. Αν σου κάνει συνέχεια, περνάς πρώτα το τελευταίο firmware και αν δεν στρώσει το πας για έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Thanx mirror, αυτό ήταν. Είχα 2 αποτυχημένες αποστολές SMS και είχε μείνει το σηματάκι που δεν το είχα πετύχει καθόλου. Ξέρεις μήπως από που μπορώ να βρω το τελευταίο firmware για Samsung;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει αλλο firmware απ΄οσο ξερω.σε αντιθεση με μερικα νοκια,τα samsung,λογω και της καταγωγης των επεξεργαστων αλλα και του πρωτοκολλου προγραμματισμου (samsung δλδ:p) μεχρι στιγμης δεν εχουν αιτια αλλαγης firmware,αφου δεν υπαρχουν bugs η δυσλειτουργιες,με ενα reset θα συνερθεις φανταζομαι,αυτα ειναι συνηθως καταλοιπα αποτυχημενων προσπαθειων εγκαταστασης εφαρμογων,πιστεψε με ,το 810 ειναι ισως το πιο σταθερο s60 3rd που κυκλοφορει...
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι εκτός από 2-3 restart που μου είχε κάνει μέσα σε διάστημα 20 λεπτών την Πρωτοχρονιά, δε μου έκανε τίποτα άλλο. Ίσως να ήταν τελικά από το πρωτοχρονιάτικο hangover. :lol:

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

μια ερωτηση για αρχαριους να κανω θελω:

το google maps στο G810 δουλεύει με συνδεση ιντερνετ (πχ wind wap) ή οι χάρτες είναι ήδη φορτωμένοι κ μπαίνει το gps για εντοπισμό θέσης; Κοινώς, χρεώνομαι ή όχι;

Ευχαριστώ!

me to google maps xreonese :S

8a prepi na katevasis kapio programa ( garmin , sygic , route ... ktl ) gia na xrisimopies to GPS kai na min xreonese :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίσα κ εγω το sigic drive, δεν τόσο καλό οσο το Garmin, αργεί να βρεί σήμα και το χάνει αρκέτες φορές (πάνω απο 4 σε διαδρομή απο το χαλάνδρι μέχρι την ευελπίδων) αλλά δεν επηρεάζει την μπαταρία!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηρα το 810 και σημερα το δινω...δεν μπορεσα να καταλαβω την απατη του gps...

μεχρι και βεντουζες ειχε απεξω.. που να παει το μυαλο μου οτι δεν εχει δεκτη ..οποιος το θελει ειναι μιας μερας.. το δινω 50 ευρω κατω..ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σαν τηλέφωνο τι λεει?

Με το σήμα ολα καλά?

το ακουστικό??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με το σήμα. Ο ήχος κλήσης είναι χαμηλός σε σχέση με τα υπόλοιπα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηρα το 810 και σημερα το δινω...δεν μπορεσα να καταλαβω την απατη του gps...

μεχρι και βεντουζες ειχε απεξω.. που να παει το μυαλο μου οτι δεν εχει δεκτη ..οποιος το θελει ειναι μιας μερας.. το δινω 50 ευρω κατω..ευχαριστω..

 

Τι ακριβώς εννοείς όταν λες για απάτη όσον αφορά το gps; Επειδή η συσκευή έχει ενσωματομένο δέκτη για gps. Εκτός και αν εννοάς κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ζητω συγγνωμη απο το ταλαιπωρο το κινητο τελικα ηθελε απλα 10 λεπτα να κλειδωσει δορυφορους ..σαν χελωνα αλλα εκανε δουλεια....

Κατι αλλο με προβληματιζει πλεον ..κατω απο εκει που δειχνει το σημα της κεραια μου δειχνει σχεδον παντα.. ενα συμβολο με 2 βελακια ξερει κανεις τι ειναι αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα ολα ωραια ...

Αλλα ρε παιδια μιση μερα μπαταρια ? με μιση ωρα ομιλια..

οσο στρωσιμο και να φαει ....παλι τα νευρα θα μου σπασει !

Link to comment
Share on other sites

Αυριο παω για Σερβις ... μιση μερα μπαταρια με ολες τις εφαρμογες κλειστες... ειναι τραγικο αστειο κριμα ****το !
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το *#0000#. Hard format. Φυσικά, πρέπει να πάρεις αντίγραφο των δεδομένων σου γιατί σβήνονται όλα από την μνήμη της συσκευής σου.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα για το κινητο αυτο σε συνδιασμο με το Γκαρμιν και το φαινομενο ελλατωσης μπαταριας καποια καλη και πιστοποιημενη σχετικα λυση υπαρχει ρε παιδια ..γιατι ειλικρινα και το γκαρμιν εινια τελεια εφαρμογη ..
Link to comment
Share on other sites

Επισης μια ερωτηση ..το χακαρισμα παυει να ισχυει μετα απο ενα ισχυροπ φορματακι ?και αν ναι καποιος να μου δωσει οδηγιες..σε ενα πμ ρε παιδια ! για το πως το ξαναβαζω

Αυτο το λεω γιατι μετα το φορματ και ενω ειχα κανει το γκαρμιν στη νκαρτα ... πηγε να κανει εγκατασταση και μου λεει τις μπουρδες του περι πιστοπ...

οποτε θελω τα λαμπακια σας//

Link to comment
Share on other sites

Τελικα για το κινητο αυτο σε συνδιασμο με το Γκαρμιν και το φαινομενο ελλατωσης μπαταριας καποια καλη και πιστοποιημενη σχετικα λυση υπαρχει ρε παιδια ..γιατι ειλικρινα και το γκαρμιν εινια τελεια εφαρμογη ..
.........κοιτα εδω λιγο...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=212262&page=47
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Το garmin δεν χρειαζεται sign μπορεις να το κανεις απευθειας εγκατασταση.

 

Δες εαν εχεις σωστα τις παρακατω ρυθμισεις:

Οι εφαρμογές δεν έχουν την επίσημη πιστοποίηση της Nokia (οι περισσότερες).

Σ' αυτή τη περίπτωση πηγαίνουμε στη «Διαχείριση εφαρμογών» και πατάμε Επιλογές > Ρυθμίσεις και βάζουμε στο:

  • Εγκατάσταση λογισμικού (Όλα)
  • Έλεγχος πιστοποιητικών (Απενεργοποιημένη)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω θερμα για την προσπαθεια σου αλλα αυτο ηταν απο τα πρωτα που εφτιαξα..

το τηλεφωνο το πηρα με το που εχωσα την καρτα με το γκαρμιν μοτ εκανε εγκατασταση ολα καλα τα παντα..μεχρι που εγω ειχα αυτο το προβληματακι με την μπαταρια.. λογω γκαρμιν

οποτε αν θυμασαι ρωτουσα τι να κανω !

μου χες πει να κανω ενα φορματακι να στρωσει που λογικο το βρηκα και γω.. και μετα το φορματ...ουτε σιτζικ παιρνει ουτε γκαρμιν παιρνει ουτε τιποτα !

ολο μηπως εχει ληξει μπηπως η ημερομηνια ειναι λαθος μηπως τα κερατα ¨του χιιχ σορυ κιολας απλα τσατιζομαι οταν δε κανω γρηγορα αυτο που θελω.. Ελληναρας..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το αναφερω για να το ξερετε ολοι ! ενα λεπτο μετα το ποστ που εκανα βρηκα την λυση ...

 

Οταν εκανα φορματ το κινητο με εβαλε να βαλω ημερομηνια.. εγω επηρεασμενος εβαζα 2008 μη εχοντας ακομα συνιθισει το νεο ετος χαχαχ εβαλα την ημερομηνια καλα και ολα οκ ..

απλα να το εχετε υποψη και εσεις οσο χαζο και αν ακουγετε !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...