Jump to content

Sony Ericsson T270 - T280


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω πάρει και εγώ το T280i σαν δεύτερο κινητο. Τα μειονεκτήματά του είναι πως δεν έχει usb support δηλαδή δε συνδέεται με υπολογιστή οπότε ούτε backup μπορείς να κάνεις ούτε αναβάθμιση και ένα ακόμα είναι ο τηλεφωνικός κατάλογος ο οποίος δεν τα βγάζει σε αλφαβητική σειρά ούτε δουλεύει η αναζήτηση μετά το πρώτο γράμμα βγάζει ό,τι να 'ναι!

To έχεις ψαξει καλά ότι δεν συνδέεται με USB?:confused: Με BT δοκίμασες για να παίρνεις τις φωτο τουλάχιστον? Update κάνει και η αντιπρωσοπία service δωρεάν απλά πρέπει να περάσεις από εκεί :P

Περί backup των επαφών

Παλιότερα που ειχα ενα κινητό που δεν έβρισκα software για PC ακου τι ειχα κάνει.. Διαλεξα ΟΛΑ τα contacts και τα έστειλα στο pc (τοτε εγώ με υπέρυθρες, τώρα εσύ με BT, πολλά laptop εχουν BT.). Αν ρυθμίσεις να στα στέιλει σε έναν συγκεκριμένο κατάλογο (αλλοιώς θα σου γεμίσει το desktop) θα δείς ότι πρόκειτε για αρχεία με extension (επέκταση) vcf τες πα vcard, τα οποία και στο outlook τα κάνεις import (ακομα και με ένα απλό drug n drop). Πως σου φένεται για λύση backup (υποθέτω στέλνει επαφές με BT)

Περί αλφαβητικής σειράς

Mια απόψη θα πώ δεν το έχω το κινητό αλλά είχα πολλά SE

Ως γνωστόν!! η SE ¨εχει ΔΥΟ αλφάβητα, unicode nonunicode (GSM). Στην δευτερη περίπτωση σορτάρει ΠΡΩΤΑ τα αγγλικά (που κάποια είναι κοινα με τα Ελληνικά, δηλαδή Α,Β,Ε,Ζ,Μ, Ν και μετά τα αμυγώς ΕΛΛΗΝΙΚΑ Γ, Δ, Θ, Λ).

 

Αυτό ΔΕΝ είναι bug είναι χαρακτηριστικό. (Γύρνα την γλώσσα από ABC, σε ΑΒΓ, και ΑΛΛΑΞΕ το πρώτο γράμμα απο ΚΑΘΕ contact)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θέματα ποιος από σας έχει δοκιμάσει..?

προσπάθησα εγώ τώρα από lasyk, αλλά επειδή δεν είχε κατηγορία Τ280 έβαλα Τ250 και δεν είναι συμβατά.. καμιά βοήθεια;

επίσης, δεν αλλάζει ήχο στο μήνυμα και στο ξυπνητήρι.. και ήχο κλήσης μόνο έναν, δεν μπορείς να βάλεις από ένα στις επαφές.. το είχε το Τ630, το Κ750 κι αυτό όχι.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Γειά σας παιδιά,μήπως ξέρει κάποιος πως να βγάλω τον ήχο έναρξης του τηλεφώνου Τ280 όσο κι να έψαξα δεν βρήκα κάτι και είναι εκνευριστικό να σου ανοίγει με τον ήχο,ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
να ρωτησω και εγω κατι.εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα στην αποστολη μηνυματων στους προσφατους κραταει ακομα στη μνημη του που εχω στειλει.πως μπορω να τους σβησω?? φορματ πως μπορω να κανω στο τηλ??
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σχετικα με την αποστολη μυνηματων και τα προσφατα...

Νεο μυνημα, πληκτρο συνεχεια, στην καρτελα που βγαζει πας πανω στα νουμερα και πατας το c και "ναι" Ετσι φευγουν απ την λιστα προσφατων (δεν σβηνουν απ τον καταλογο dont worry)

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T270 - T280

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...