Jump to content

Nemesis Service Suite


stefidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Υπάρχει κάποιος που έχει ασχοληθεί με το Nemesis Service Suite; Έχω το εξής πρόβλημα:

 

Έχω στα χέρια μου ένα Nokia 5500 Sport το οποίο έχει κωδικό ασφαλείας τον οποίο δε γνωρίζω (δεν είναι κλεμμένο μην ανησυχείτε). Το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει τη δυνατότητα να επαναφέρει τον κωδικό ασφαλείας στον εργοστασιακό 12345 αλλά εκεί που όλα πηγαίνουν μια χαρά (αναγνωρίζει το τηλέφωνο κ.λπ.) μόλις πατάω το πλήκτρο για μηδενισμό του user code μου βγάζει error. Γνωρίζει κάποιος κάτι;

 

Ορίστε και μια φωτογραφία:

http://xs223.xs.to/xs223/08030/nss380.jpg.xs.jpg

Link to comment
Share on other sites

μιας και ανοιχτηκε το θεμα θα ηθελα να ρωτησω ποια εκδοση του προγραμματος ειναι συμβατη με το 3230.

 

η τρεχουσα εκδοση για το Ε65 μου δεν "βλεπει" το 3230...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Υπάρχει κάποιος που έχει ασχοληθεί με το Nemesis Service Suite; Έχω το εξής πρόβλημα:

 

Έχω στα χέρια μου ένα Nokia 5500 Sport το οποίο έχει κωδικό ασφαλείας τον οποίο δε γνωρίζω (δεν είναι κλεμμένο μην ανησυχείτε). Το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει τη δυνατότητα να επαναφέρει τον κωδικό ασφαλείας στον εργοστασιακό 12345 αλλά εκεί που όλα πηγαίνουν μια χαρά (αναγνωρίζει το τηλέφωνο κ.λπ.) μόλις πατάω το πλήκτρο για μηδενισμό του user code μου βγάζει error. Γνωρίζει κάποιος κάτι;

 

Ορίστε και μια φωτογραφία:

http://xs223.xs.to/xs223/08030/nss380.jpg.xs.jpg

εχω κανει αλλαγη κωδικου γλωσσας σε n95 8gb αλλα οχι αυτο που λες.κατα την γνωμη μου πρεπει να βαλεις καινουργιο για να τον αντιγραψεις.

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει αλλαγη κωδικου γλωσσας σε n95 8gb αλλα οχι αυτο που λες.κατα την γνωμη μου πρεπει να βαλεις καινουργιο για να τον αντιγραψεις.

 

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; Τι ακριβώς μου λες να κάνω και πως γίνεται; Πάντως σε ένα N72 με το ίδιο πρόγραμμα και το ίδιο καλώδιο έβγαλε μήνυμα done και η διαδικασία πέτυχε! Στο 5500 γιατί βγάζει error;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα σε ολους.

Εχω προβλημα με το nss. Ενω δουλευε κανονικα εδω και πολλους μηνες τωρα οποιαδηποτε συσκευη και να βαλω δεν λειτουργει(ενω πριν λειτουργουσε). Εκανα εγκατασταση απεγκατασταση, το εβαλα run as administrator, disable visual themes, run for windows xp κτλ. , Αλλα συνεχιζει να μην δουλευει. Μου βγαζει το μυνημα οπως " reading values...Error". Τι να κανω ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα η νοκια εκοψε την δυνατοτητα αυτη...μεχρι να βγει νεα εκδοση του nemesis...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αυτό έχει παρατηρηθεί κυρίως με την τελευταία έκδοση του PC Suite, την 6.86.9.3.

Αν έχεις κρατήσει το set up της παλιάς έκδοσης βγάλε την νέα και βάλε τη παλιά για να δοκιμάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

H περνα παλιοτερη version του PC Suite υπαρχει εδω

η βαλε τους drivers Nokia Connectivity Cable Driver 6.85.10.0

Ειναι πιο παλλιοι και δεν τους εχουν κλειδωσει οποτε δεν θα βγαλει error.

Εαν ψαξεις στο google ολο και καπου θα υπαρχουν.

 

Εαν εχεις στο κινητο σου την νεωτερη αναβαθμιση δυστυχος δεν θα μπορεσεις να κανεις τιποτα.

Εχουν κλειδωσει την δυνατοτητα αλλαγης του product code.

 

 

 

Edit:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2332901#post2332901

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας, δοκiμασα ολα τα πιο πανω αλλα το προβληβα ακομα υπαρχει :worry:

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι διαβασα λειτουργει φιλε μου..Παρολο που σου βγαζει μνμ λαθους εσυ κανε κανονικα αναβαθμηση και θα εχεις ελληνικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και αναβαθμηση αλλα ελληνικα δεν ειδα....

 

Δοκιμασε με την νεα εκδοση του nemesis

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2336725#post2336725

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Φιλε μου καλη σου μερα!!!

Προσφατα (χθες για την ακριβεια), ο αδελφος μου που σπουδαζει στο εξωτερικο μου εφερε ενα Ν95 8Gb με αγγλικο firmaware. Προσπαθω να περασω τους ελληνικους χαρακτηρες και το ελληνικο menu με τη διαδικασια που περιγραφεις στο θεμα "S60 Platform FAQ", αλλα αντιμετωπιζω προβλημα με το Nemesis.

Συγκεκριμενα, μολις παω να "τρεξω" την εφαρμογη, μου εμφανιζει μηνυμα "Access violation at address 00404803 in module 'NSS.exe'. Read of address 00000000". Στη συνεχεια το προγραμμα τρεχει κανονικα, αλλα δε μπορω να συνδεσω το τηλεφωνο με τη μεθοδο Scan.

Εχεις υποψη σου αν υπαρχει καποια λυση στο συγκεκριμενο προβλημα? Θα ηθελα να σε παρακαλεσω επισης, αν μπορεις με καποιο τροπο να με καθοδηγησεις στο πως να ακολουθησω τη διαδικασια, γιατι προς το παρον, οπως καταλαβαινεις, δε μπορω να χρησιμοποιησω το τηλεφωνο!!!

Ελπιζοντας να μποεσει να βρεθει καποια λυση, σ' ευχαριστω εκ των προτερων,

Αλεξανδρος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...