Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalispera pedia

 

pira kai ego to 3503 europ. edo kai mia evdomada kai mexi trelani sto dig dig.kai vgazi Error.pira tilefono stin eteria kai mou ipan na zviso to xarti apo tin siskevi kai na tous peraso se mia sd . to ekana kai pali ta idia.

 

kanenas kapio alo programa i to dikotou to kenourio? giati tous estila mail kai den siginithike kanis.

 

 

efxaristo

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ σε όλα τα παιδιά που ασχολήθηκαν!!

 

Αφου έκανα ένα φορμάτ την μνήμη και ξαναακολούθησα τις διαδικασίες , έπαιξε κανονικά !!!

 

Και πάλι ευχαριστώ πολύ σε όλους !!!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με φόρτιση μέσω φορτιστή σπιτιού.

Θα πρεπει να επιλεγεί τάση 4,5 βολτς;

 

Γεια σας και ενα μεγαλο ευχαριστω στον KWSTAS2000 ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ.Τωρα σχετικα με τον φορτιστη σπιτιου,κοιτας τι γραφει το output του φορτιστη αυτοκινητου που περιεχετε με το Rye.Θελει ταση DC6V-1.5A.Εγω προσωπικα επειδη δεν βρηκα 1.5Α πηρα ενα με 2A που μου εφτιαξαν να καταληγει σε ανταπτορα αυτοκινητου θυλικο.Οποτε το βαζω στο ρευμα στο σπιτι και το φορτιζω με τον περιεχωμενο φορτιστη αυτοκινητου του Rye

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και ενα μεγαλο ευχαριστω στον KWSTAS2000 ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ.Τωρα σχετικα με τον φορτιστη σπιτιου,κοιτας τι γραφει το output του φορτιστη αυτοκινητου που περιεχετε με το Rye.Θελει ταση DC6V-1.5A.Εγω προσωπικα επειδη δεν βρηκα 1.5Α πηρα ενα με 2A που μου εφτιαξαν να καταληγει σε ανταπτορα αυτοκινητου θυλικο.Οποτε το βαζω στο ρευμα στο σπιτι και το φορτιζω με τον περιεχωμενο φορτιστη αυτοκινητου του Rye

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Να ενημερωσω πως το αγόρασα απο Μεγκα Κοτσοβολο στο mall.

Το μηχανημα δεν παιζετε.

Του ειχαν ενσωματωμενο sd adaptor με καρτουλα μινι των 512 mb!!!!

Εκανα μια απλη αντιγραφή της τελευταιας εκδοσης του destinator 7 που βρηκα απο συγγενή μου και τρέχει τέλεια.

Βλέπει τουλαχιστον 4-5 δορυφόρους. Βρήκε και την θέση μου.

 

Τωρα θα δοκιμασω και τα λοιπά έγγραφα ήχου και βίντεο που αναγνωρίζει.

 

Πολυ απλο μηχανημα.

Πανευκολο στην χρηση του χωρίς πολλά πέρίπλοκα πραγματα.

Βλέπωντας τα τεχνικα χαρακτηριστικα άλλων παραπλησιων μηχανημάτων είδα ότι δεν διέφερε σε τίποτε απολύτως πέραν του μεγέθους της οθόνης, του αν θα ειναι κλειδωμενο ή όχι και στο πρόγραμμα που χρησιμοποιούν.

 

Αυτά για μερικούς που υποτιμούν τους κινέζους. Οσο για αυτούς που τα ειρωνεύονται τόσο τα κινεζικά όσο και τα φτηνά προϊόντα της αγορας ένα τους λέω. Δεν κάνουν τα ράσα τον παπά.

Link to comment
Share on other sites

.....Το μηχανημα δεν παιζετε.....

 

....Βλέπει τουλαχιστον 4-5 δορυφόρους. Βρήκε και την θέση μου.....

 

 

 

Πολυ απλο μηχανημα.

Πανευκολο στην χρηση του χωρίς πολλά πέρίπλοκα πραγματα.

Βλέπωντας τα τεχνικα χαρακτηριστικα άλλων παραπλησιων μηχανημάτων είδα ότι δεν διέφερε σε τίποτε απολύτως πέραν του μεγέθους της οθόνης, του αν θα ειναι κλειδωμενο ή όχι και στο πρόγραμμα που χρησιμοποιούν.

 

Αυτά για μερικούς που υποτιμούν τους κινέζους. Οσο για αυτούς που τα ειρωνεύονται τόσο τα κινεζικά όσο και τα φτηνά προϊόντα της αγορας ένα τους λέω. Δεν κάνουν τα ράσα τον παπά.

 

Διαφωνω με αυτα που λες αλλα θα υπερασπισθω μεχρι θανατου το δικαιωμα σου να τα λες - Βολταιρος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.....Το μηχανημα δεν παιζετε.....

 

....Βλέπει τουλαχιστον 4-5 δορυφόρους. Βρήκε και την θέση μου.....

 

 

 

Πολυ απλο μηχανημα.

Πανευκολο στην χρηση του χωρίς πολλά πέρίπλοκα πραγματα.

Βλέπωντας τα τεχνικα χαρακτηριστικα άλλων παραπλησιων μηχανημάτων είδα ότι δεν διέφερε σε τίποτε απολύτως πέραν του μεγέθους της οθόνης, του αν θα ειναι κλειδωμενο ή όχι και στο πρόγραμμα που χρησιμοποιούν.

 

Αυτά για μερικούς που υποτιμούν τους κινέζους. Οσο για αυτούς που τα ειρωνεύονται τόσο τα κινεζικά όσο και τα φτηνά προϊόντα της αγορας ένα τους λέω. Δεν κάνουν τα ράσα τον παπά.

 

Διαφωνω με αυτα που λες αλλα θα υπερασπισθω μεχρι θανατου το δικαιωμα σου να τα λες - Βολταιρος

 

Στην αρχή μπερδεύτηκα, αλλά μετά πρόσεξα το και κατάλαβα ότι απαντούσες σε προηγούμενο μήνυμα :lol::lol::lol:

 

ΥΓ: Χίλια ευχαριστώ για όλα

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω με αυτα που λες αλλα θα υπερασπισθω μεχρι θανατου το δικαιωμα σου να τα λες - Βολταιρος

 

:w00t::up::dance::yahoo::frog:

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.....Το μηχανημα δεν παιζετε.....

 

....Βλέπει τουλαχιστον 4-5 δορυφόρους. Βρήκε και την θέση μου.....

 

 

 

Πολυ απλο μηχανημα.

Πανευκολο στην χρηση του χωρίς πολλά πέρίπλοκα πραγματα.

Βλέπωντας τα τεχνικα χαρακτηριστικα άλλων παραπλησιων μηχανημάτων είδα ότι δεν διέφερε σε τίποτε απολύτως πέραν του μεγέθους της οθόνης, του αν θα ειναι κλειδωμενο ή όχι και στο πρόγραμμα που χρησιμοποιούν.

 

Αυτά για μερικούς που υποτιμούν τους κινέζους. Οσο για αυτούς που τα ειρωνεύονται τόσο τα κινεζικά όσο και τα φτηνά προϊόντα της αγορας ένα τους λέω. Δεν κάνουν τα ράσα τον παπά.

 

Διαφωνω με αυτα που λες αλλα θα υπερασπισθω μεχρι θανατου το δικαιωμα σου να τα λες - Βολταιρος

 

τιμή μου για αυτήν την φράση που τα λέει όλα.

Θα ήθελα με μεγάλη χαρά να διαβάσω και την δική σου άποψη.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω ενεργοποιηση του χαρτη μεσα απ το σαιτ αλλα δεν βλεπω πουθενα να εχει τετοια επιλογη!:help:

 

αναφερωμαι στο sygic.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

εχω το RYE 4305 δε νομιζω να διαφερει απο το 3502 μονο η οθονη αλλαζει εχει καρτα 2 γιγα ψαχνω destinator 7 μπορει να βοηθησει κανενας?...επειγον...γενικα ευχαριστημενος αλλα δε λεω ποτε οχι για νεες δοκιμες προς αναζητηση του καλυτερου...παντως οι χαρτες που εχει 2008-1 εχουν ελλειψεις σε σημεια ενδιαφεροντος στο Βολο που κινουμαι...οπος και σε χωρια του Πηλιου...

όλα καλά και το μέλι...γλυκό.!.
Link to comment
Share on other sites

αναφερωμαι στο sygic.

 

Πάρε τηλέφωνο στην εταιρεία υποστήρηξης. Το σαιτ μπάζει....

 

 

αααα και μια άλλη (χαζή) ερώτηση. Μέσα στο αεροπλάνο δουλευει τίποτα από αυτά άραγε??????

 

Πάιζει!:lol: αλλά μάλλον πρέπει να είσαι στο παράθυρο (παίζεται αυτό)

Με ένα QTek και με εξωτερικό ΒΤ GPS κολλημενο στο παράθυρο παρακολούθησα απογείωση από Ελ.Βενιζέλο (Απογείωση με 215 χλμ/ω) και πτήση μέχρι και πάνω από Θεσσαλονίκη (400 χλμ/ω), καθώς πήγαινα Σόφια.Εννοείται ότι όταν το έκλεισα και το ξανα-άναψα, δεν έβρισκε τίποτα.

Στο επόμενο ταξίδι, θα δοκιμάσω το RYE.

Αρκει να με σε πάρει χαμπάρι η αεροσυνοδός :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην εταιρεία υποστήρηξης. Το σαιτ μπάζει....

 

 

 

 

Πάιζει!:lol: αλλά μάλλον πρέπει να είσαι στο παράθυρο (παίζεται αυτό)

Με ένα QTek και με εξωτερικό ΒΤ GPS κολλημενο στο παράθυρο παρακολούθησα απογείωση από Ελ.Βενιζέλο (Απογείωση με 215 χλμ/ω) και πτήση μέχρι και πάνω από Θεσσαλονίκη (400 χλμ/ω), καθώς πήγαινα Σόφια.Εννοείται ότι όταν το έκλεισα και το ξανα-άναψα, δεν έβρισκε τίποτα.

Στο επόμενο ταξίδι, θα δοκιμάσω το RYE.

Αρκει να με σε πάρει χαμπάρι η αεροσυνοδός :p:p:p

το σαβ/κο θα δοκιμάσω το rye και θα σας πω την δευτερα αν δουλευει στο αεροπλάνο...αν δεν πιάνει και στο cockpit θα μπω αμα λάχει:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

το σαβ/κο θα δοκιμάσω το rye και θα σας πω την δευτερα αν δουλευει στο αεροπλάνο...αν δεν πιάνει και στο cockpit θα μπω αμα λάχει:lol::lol::lol:

 

The Airlines which OFFICIALLY APPROVE the use of GPS receivers during CRUISE

This actually means pilot discretion in all cases.

 

Aer Lingus (Irish, as of April 2005)

 

Air Canada

Air New Zealand

Air Malaysia

Air Tanzania

 

Alitalia (Italy)

Braathens (owned by SAS) Norway

 

British Airways

Cathay Pacific

CAAC (China Airlines, Mainland China)

CrossAir

Delta Airlines

EasyJet (Europe)

Egypt Air

FinnAir (as of May 2003)

Frontier Airlines(as of December 2004)

Icelandair

Jet Airways (India)

JetBlue Airways (USA, Changed back to OK as of April 2007)

KLM (Flight operations book under rule 120.8.5)

LAN Airlines Argentina

 

LOT Polish Airlines

Maersk Air (Denmark)

MidWest Express (USA)

Nationwide Airlines (South Africa)

 

NorthWest Airlines (Flight operations book under rule 120.8.5)

Precision Air (Tanzania)

Qantas as of 3/2/2007 per Tania<websupport@qantas.com.au> (yep.. Changed AGAIN!)

Singapore Air Lines

SAS (flip-flopped again as of 2/2/04)

 

SN Brussels Airlines (as of 11/25/03 per <KTeirbroodt@brusselsairlines.com>

 

South African Airways

Sun Country (Regional USA)

Swiss (Was Swissair and CrossAir)

Tunis Air

United Air Lines (may ask if your GPS is FCC Class B approved. All handhelds are. Show them in the manual.)

Vanguard Airlines

WestJet Airlines (Canada)

 

Airlines which OFFICIALLY DO NOT APPROVE the use of GPS receivers at ANY time during flight.

(*) Individual Pilots may allow GPS use. (It never hurts to ask the pilot on any flight. Oftentimes, cabin attendants say NO automatically. If the cabin attendant says "no" respectfully ask them to make your request to the pilot.)

Alaska Airlines (as of 04/01, Yep, they changed AGAIN)

Air Tran

America West Airlines

American Airlines

Britannia Airlines

Continental Airlines (as of March 2005, changed AGAIN!)

El Al Airlines (Israel)

Hawaiian Airlines(*)

Horizon Airlines(*)

Iberia Airlines(*)

Lufthansa Airlines

Mexicana airlines

Midway Express

Monarch Airlines

Ryanair (Irish) (as of January 2008)

SouthWest Airlines (as of November 2007)

 

Spirit Airlines

US Airways (was US Air) (as of December 2007)

Varig Airlines

Virgin Airlines (As of March 2007)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ..

 

πηρα το Rye Traveler 4306 αλλα επειδη οι χάρτες του ειναι κάπως...

 

μπορεί κάποιος να μου στειλει ενα πμ ώστε να το ξεκλειδώσω και να βάλω destinator 7?

 

ευχαριστω!~!!!!!!!!!!!!!!!!

 

καταρχην να πω ενα τεράστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στους RYE4306 και στο miogps για το support!!!!!!!!!!

 

να ρωτήσω κάτι άλλο,

 

μέχρι ποσα gb κάρτα SD αναγνωρίζει το 4306>???

 

σκέφτομαι να πάρω μια 4 gb αλλα δεν ξέρω εαν την αναγνωρίζει

 

για πείτε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 2gb αναγνωρίζει.

ευχαριστω!!!!!!!!!!!!

 

ποια απο αυτες να πάρω???

 

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=%C5%C9%C4%C9%CA%C5%D3+%CC%CD%C7%CC%C5%D3&category2=SECURE%20DIGITAL&sp1=SECURE%20DIGITAL&title=2GB

 

αξίζει να δώσω 30 ευρω και να πάρω μια με μεγάλη ταχύτητα (150Χ κτλ?)

 

ή αυτην ειναι καλή?? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554465

 

επίσης κατι αλλο...

 

video παιζει κάποιο RYE???

 

Αν οχι, μπορουμε να κανουμε "κατι" ώστε να παιζει??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!!!!!!!!!!!

 

ποια απο αυτες να πάρω???

 

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=%C5%C9%C4%C9%CA%C5%D3+%CC%CD%C7%CC%C5%D3&category2=SECURE%20DIGITAL&sp1=SECURE%20DIGITAL&title=2GB

 

αξίζει να δώσω 30 ευρω και να πάρω μια με μεγάλη ταχύτητα (150Χ κτλ?)

 

ή αυτην ειναι καλή?? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554465

 

 

 

 

 

Γεια σας,και καταρχας να ευχαριστησω τον ---MIOGPS--- για την μεγαλη βοηθεια που μου προσφερε.Τωρα οσο αφορα την Sd,γιατι να μην παρεις μια γρηγορη και σιναμα φτηνη.Εγω πηρα μια 2gb λεγετε OCZ.Απο εκει που σκεφτεσε να ψωνισεις.Ειναι 150Χ και κανει μονο 12 Ευρωπουλα.Μια χαρα δουλευει.Εχω το Rye 3503 European traveller.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...