Jump to content

LG KF600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμβαίνουν αυτά.Και εγώ όταν έβγαλα τη Micro SD από το LG KE500 και την έβαλα στο Samsung U600 μου ζήτησε να κάνω format στην κάρτα μνήμης και φυσικά μου τα διάγραψε όλα.:cry::(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

mporw na pw me megali perifania(ftou ftou mi to matiasw!) oti meta to deutero service douleuei apsoga! Den exei emfaniseis kanena provlima!

Μπράβο!.Έφτιαξε το δικό σου κινητό και χάλασε το δικό μου :p.Τα προβλήματα που αντιμετωπίζω -μια στις τόσες- είναι ότι όταν με παίρνει τηλέφωνο κάποιος με απόκρυψη μου εμφανίζει τις λεπτομέρειες στα αγγλικά (:blink:) και το mp3 player όταν το βάζω σε ελαχιστοποίηση και πάω να βάλω ένα άλλο τραγούδι μου μαυρίζει η οθόνη και δεν φαίνεται τίποτα και για φτιάξει πρέπει να ανεβοκατεβάσω την οθόνη :cry:.Τι γίνεται;:confused:Χρειάζεται αναβάθμιση;:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πόσες ώρες πρέπει να είναι η πρώτη φόρτιση?

Αν έχουμε κάνει back up τον τηλεφωνικό μας κατάλογο με nokia pc suite μπορούμε να το βάλουμε στο kf600?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πιθανοτατα ναι! μην το σκεφτεσαι! εμενα παντως δουλευει μια χαρα! και το καλο ειναι οτι δεν αργουν να στο στειλουν πισω!
(^'(οο)'^)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,εδώ και μέρες μου παρουσιάζει διάφορα προβλήματα το κινητό.Κάνει επανεκκινήσεις σε τακτά χρονικά διαστήματα,όταν τραβάω βίντεο δεν δουλεύουν τα πλήκτρα της κάτω (μικρής) οθόνης και όταν ακούω τραγούδια με τη χρήση "Mp3 Player" εξαφανίζονται τα πλήκτρα (Play,Stop κ.α).Χθες αντιμετώπισα το πιο σοβαρό πρόβλημα.Την ώρα που "τραβούσα" βίντεο ξαφνικά "κόλλησε" η κάμερα και δεν λειτουργούσε κανένα κουμπί.Τι συμβαίνει;Θέλει αναβάθμιση;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,εδώ και μέρες μου παρουσιάζει διάφορα προβλήματα το κινητό.Κάνει επανεκκινήσεις σε τακτά χρονικά διαστήματα,όταν τραβάω βίντεο δεν δουλεύουν τα πλήκτρα της κάτω (μικρής) οθόνης και όταν ακούω τραγούδια με τη χρήση "Mp3 Player" εξαφανίζονται τα πλήκτρα (Play,Stop κ.α).Χθες αντιμετώπισα το πιο σοβαρό πρόβλημα.Την ώρα που "τραβούσα" βίντεο ξαφνικά "κόλλησε" η κάμερα και δεν λειτουργούσε κανένα κουμπί.Τι συμβαίνει;Θέλει αναβάθμιση;:confused:

 

προτεινω να το στειλεις.!

 

 

 

Το μονο που με εκνευριζει ειναι οτι αποθηκευει ολα απο το μπλου τουθ στο τηλεφωνο.

(^'(οο)'^)
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πολύ φθηνό. Αξίζει να το αγοράσω? Πείτε μου σύντομα. Ψάχνω ένα φθηνό κινητό που να έχει καλό ωτιζάιν, να παίζει πολυ καλή ουσική, να έχει αρκετά καλή ποιότητα φοτωγραφιών, να είναι εύχρηστο και να μην χαλάει. Είναι καλό? Μήπως είναι λίγο μεγάλο? Σε σχέση με το Νοκια 5610 είναι πολύ μεγαλύτερο? Παρακαλώ απαντήστε σύντομα

 

 

Ευχαριστώ

 

Το αγορασα 170 ευρω τα χριστουγεννα! Τωρα εχει 149 αν θυμαμαι καλα! Πιστευω οτι αξιζει αμα θες κινητο και οχι παιχνιδομηχανη ή μια σκυσκευη για να της αλλαξεις "τα φωτα"!:D

 

Μήπως κάποιος φίλος κάτοχος μπορεί να μου πει εντυπωσεις σε θέματα ποιότητας της εξωτερικής επιφάνειας? Το είδα και μου έρεσε αρκετά αλλά σκέφτομαι αν ... τόση γυαλινη επιφανεια αντέχει και καμιά άτυχη στιγμή επαφής στην τσάντα με άλλα αντικείμενα ... κλειδιά κλπ ...

 

Φιλε μονο και μονο απο το βελουδο στην πισω πλευρα πραγματικα γοητευεσαι! Ειναι Απιστευτη αισθηση! Ως χρηστης για 6 μηνες(?) μπορω να σου πω οτι δεν εχςω γρατζουνιες ιδιαιτερες και πανω απο ολα οι 3 γρατζουνιες που εχω δεν με εμποδιζουν στην χρηση του. το υλικο ειναι παρα πολυ καλο που μονο απο πλαγια φαινονται οι γρατζουνιες. Λατρευω επισης την οθονη καθρευτης! Αμα φοβασαι για γρατζουνιες παρε screen protector. τα δικα μου τα πηρα απο ebay και ειμαι ευχαριστημενη

 

επειδη θελω να το παρω θελω εντυπωσεις απο καποιον που το εχει καιρο

κ μια ερωτηση μπορει να παιξει βιντεο κ να φαινεται ενιαιο κ στις 2 οθονες????

οχι δεν γινεται!

 

Γειά σε όλους! Το κινητό συνεχίζει ακάθεκτο την καλή λειτυργία του...

 

Επειδή όμως βαρέθηκα να μην έχει προβλήματα αν ενδιαφέρεται κανείς να το ανοίξει για καμιά αλλαγή οθόνης, πλήκτρων κτλ ρίξτε μια ματιά στο service manual...

 

γρουσουζη!:p

(^'(οο)'^)
Link to comment
Share on other sites

προτεινω να το στειλεις.!

 

 

 

Το μονο που με εκνευριζει ειναι οτι αποθηκευει ολα απο το μπλου τουθ στο τηλεφωνο.

Αν είναι θα το στείλω μέσω του "Γερμανού" επειδή δεν έχουμε LG Service στην Κέρκυρα.Ξέρεις πόσες μέρες θα κρατήσει το service;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό το πήρε η κοπέλα μου κι έχουμε την εξής απορία. Πως γίνεται να επιλέξεις να σου εμφανίζει μόνο τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στη συσκευή? Γιατί αυτή τη στιγμή εμφανίζει μαζί κι αυτές που είναι στην κάρτα SIM. Έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι και είπα να ρωτήσω πριν τις σβήσω από την SIM.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι θα το στείλω μέσω του "Γερμανού" επειδή δεν έχουμε LG Service στην Κέρκυρα.Ξέρεις πόσες μέρες θα κρατήσει το service;:worry:

μέσω γερμανου γυρω στις 2 βδομαδες! ισως και παρα πανω! Παρε ενα τηλεφωνο στην LG δεν ξες μπορει να υπαρχει τροπος!

 

Εδώ και λίγο καιρό το πήρε η κοπέλα μου κι έχουμε την εξής απορία. Πως γίνεται να επιλέξεις να σου εμφανίζει μόνο τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στη συσκευή? Γιατί αυτή τη στιγμή εμφανίζει μαζί κι αυτές που είναι στην κάρτα SIM. Έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι και είπα να ρωτήσω πριν τις σβήσω από την SIM.

Ευχαριστώ.

 

Απο οσο ξερω δεν γινεται! Αρα πρεπει να τις σβησεις απο καπου. Προσωπικα επέλεξα να παραμείψουν στη SIM. Για την Ακριβεια τις ειχα στο τηλεφωνο και τις αντεγραψα SIM για να μην ξαχνομαι αν χρειαστει να αλλαξω συσκευη(εχει πλυ ωραιο τροπο καταχωρισης οχι σαν τα s.e. που βγαζει / και αλλες χαζαμαρες.! Ωστοσο αν η κοπελα σου θελει σε καθε επαφη να εχει αποθηκευμενα πολλους αριθμους π.χ. σπιτιου,κινητο,φαξ κτλ καλυτερα στο τηλεφωνο γιατι οπως ειναι γνωστο στη SIM σε καθε επαφη αντιστοιχει σε εναν αριθμο!

(^'(οο)'^)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

Έχω ένα τεράστιο πρόβλημα με το LG Kf600 και πραγματικά έχω απελπιστεί. Έχω ψάξει όλο το διαδίκτυο όμως δεν έχω βρει κάποια σχετική λύση.

 

Έχω Q card, και δε μπορώ με τίποτε να ρυθμίσω τα mms. Όταν η εταιρεία μου της στέλνει να της "αποθηκεύσω" και πατάω αποθήκευση κλπ, μετά δεν έχει γίνει σωστά, καθότι δε μπορώ να στείλω mms.

Αν πάω στις ρυθμίσεις τις χειροκίνητες, τις γενικές που έχει στην ιστοσελίδα τους, τότε από τη μία δεν υπάρχει το μοντέλο αυτό για να δω επ'ακριβώς τι χρειάζεται και από την άλλη οι "γενικές πληροφορίες" που έχει δεν αντιστοιχούν στο μενού του Kf600 :(

 

Έχω απελπιστεί....

όσοι το έχετε το συγκεκριμένο κινητό, πώς έχετε ρυθμίσει το συγκεκριμένο θέμα?

σε ποιά εταιρεία είστε και πώς το φτιάξατε? Από τις ρυθμίσεις που στέλνει αυτόματα το δίκτυο? ή χειροκίνητα?

Κάποια βοήθεια παρακαλώ....?

 

acpolitis και γω δεν έχω βρει κάποια σχετική ρύθμιση, όλα τα έχω κάνει να υπάρχουν στο τηλέφωνο.

 

Γενικότερα από εμφάνιση το βρίσκω ελκυστικότατο και με τέτοια τιμή, γίνεται ακόμη πιο ελκυστικό. Και ναι, είναι ανθεκτικό. Του έχω ρίξει κάποιες τούμπες και μια χαρά είναι. Ειδικά αν το έχετε μέσα στην πανέμορφη θήκη που παρέχεται μαζί με το κινητό, τότε είναι μια χαρά, σε όμορφη θήκη, όχι χοντροκομμένη και δε γρατζουνιέται.

Για την οθόνη έχω πάρει ένα screen protector και έχει κάνει θεσπέσια τη δουλειά του.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

@blinky

Το LG KF600 έχει προεγκατεστημένες τις ρυθμίσεις (Wap και Mms) απ'όλες τις εταιρείες.Αν δεν έχει τις ρυθμίσεις της Q-Card,κάλεσε στο Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών (1222) της Q.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και προηγουμένως παρόλο που η Q μου τις στέλνει μέσω μηνύματος τις ρυθμίσεις το κινητό μου τελικώς δε στέλνει ούτε λαμβάνει mms.

 

Από τις εργοαστασιακές ρυθμίσεις δεν υπάρχει τίποτε (πώς θα μπορούσε εξάλλου???).

 

Σε ποιά εταιρεία είσαι? Μπορείς να στείλεις και να λάβεις mms κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Έχω Wind συμβόλαιο και μπορώ να στείλω κανονικά mms μιας και στο "Προφίλ MMS" μου γράφει "Wind MMS".Το ίδιο συμβαίνει και με κάρτα Cosmote.Δοκίμασε να βάλεις κάρτα sim άλλου δικτύου και δες αν υπάρχει το προφίλ της εταιρείας στο "Προφίλ MMS" (π.χ:Vodafone MMS).:)
Link to comment
Share on other sites

@blinky

Το LG KF600 έχει προεγκατεστημένες τις ρυθμίσεις (Wap και Mms) απ'όλες τις εταιρείες.

Ναι???? Δεν το ήξερα και εγω εχω προβλημα με mms!

 

Έχω Wind συμβόλαιο και μπορώ να στείλω κανονικά mms μιας και στο "Προφίλ MMS" μου γράφει "Wind MMS".Το ίδιο συμβαίνει και με κάρτα Cosmote.Δοκίμασε να βάλεις κάρτα sim άλλου δικτύου και δες αν υπάρχει το προφίλ της εταιρείας στο "Προφίλ MMS" (π.χ:Vodafone MMS).:)

 

θα το δοκιμασω! btw πολυ ωραια η εικονα στην υπογραφη!

(^'(οο)'^)
Link to comment
Share on other sites

Ναι???? Δεν το ήξερα και εγω εχω προβλημα με mms!

 

 

 

θα το δοκιμασω! btw πολυ ωραια η εικονα στην υπογραφη!

Μήπως δεν έχεις πατήσεις το "Ενεργοποίηση" ή δεν έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία MMS από το δίκτυο στο οποίο είσαι;:confused: Οι ρυθμίσεις (MMS/WAP) ήταν εγκατεστημένες και στο LG KE500 που είχα.:)

 

Off-Topic: Ευχαριστώ πολύ!.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις πατήσεις το "Ενεργοποίηση" ή δεν έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία MMS από το δίκτυο στο οποίο είσαι;:confused: Οι ρυθμίσεις (MMS/WAP) ήταν εγκατεστημένες και στο LG KE500 που είχα.:)

 

Off-Topic: Ευχαριστώ πολύ!.

 

Cosmote!!!

(^'(οο)'^)
Link to comment
Share on other sites

Cosmote!!!

Αν έχεις καρτοκινητό κάλεσε στο 1313 και αν έχεις συμβόλαιο κάλεσε στο 1212 και πες τους να σου ελέγξουν τα MMS στη γραμμή σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Με κάρτα vodafone δεν υπάρχει το προφίλ του δικτύου. Θα δοκιμάσω μία από αυτές τις μέρες και κάρτα wind. (ούτως ή άλλως έκανα αίτηση για φορητότητα και από το τέλος του μήνα θα έχω και γω wind)

 

Γενικώς έχω απογοητευτεί με το συγκεκριμένο θέμα, σε σημείο που αναρωτιέμαι ότι κάποιο πρόβλημα έχει το κινητό...

Η εταιρείες όταν παίρνεις τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησής τους δεν έχουν οδηγίες για το συγκεκριμένο μοντέλο, καθότι δεν είναι ιδιαίτερα δημοφιλές, οπότε όταν στέλνουν ρυθμίσεις "on the air" (μέσω sms που σου ζητά να "αποθηκεύσεις" τις ρυθμίσεις) στην ουσία στένουν κάποιου μοντέλου που τους μοιάζει παραπλήσιο....

 

Την επόμενη φορά που θα καταλήξω σε κινητό, το να είναι κάτι "διαδεδομένο" θα είναι τελικώς ένα από τα κριτήριά μου. Δε γίνεται να αλλάζω εταιρείες αναλόγως με το ποιό τηλέφωνο θα παίρνω! :(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παιδιά, για να φτιάξετε τις ρυθμίσεις των MMS και του WAP κάντε τα εξής: Πηγαίνετε «Μενού», «Ρυθμίσεις», «Συνδεσιμότητα», «Δίκτυο», «Σημείο Πρόσβασης».Στο «Σημείο Πρόσβασης», λογικά, θα πρέπει να υπάρχουν οι ρυθμίσεις WAP και MMS.Αν δεν υπάρχουν θα κάνετε τα εξής:

Για συνδρομητές Wind

WAP:

«Νέο», «Όνομα: WIND Plus», «Κομιστής: GPRS», «APN: gwap.b-online.gr» και τέλος «Αποθήκευση».

MMS:

«Νέο», «Όνομα: WIND MMS», «Κομιστής: GPRS», «APN: mnet.b-online.gr» και τέλος «Αποθήκευση».

 

Για συνδρομητές Cosmote

WAP:

«Νέο», «Όνομα: Cosmote GPRS», «Κομιστής: GPRS», «APN: wap» και τέλος «Αποθήκευση».

MMS:

«Νέο», «Όνομα: Cosmote MMS», «Κομιστής: GPRS», «APN: mms» και τέλος «Αποθήκευση».

 

Μόλις τελειώσετε με τις ρυθμίσεις κάντε επανεκκίνηση στο κινητό σας και στη συνέχεια κάντε το εξής:

Πηγαίνετε «Μενού», «Ρυθμίσεις», «Συνδεσιμότητα», «Δίκτυο», «Ρύθμιση GPRS» και επιλέξτε το «Πάντα».Αν μετά από 5-10 δευτερόλεπτα εμφανιστεί δίπλα από τις μπάρες του σήματος το γραμματάκι «G» σημαίνει πως έχει ενεργοποιηθεί το GPRS στη γραμμή σας και αν έχετε κάνει τις ρυθμίσεις σωστά θα μπορείτε να στέλνετε και να λαμβάνεται MMS ή θα μπορείτε να πλοηγήστε στο WAP.

Προσοχή:Φροντίστε στο «Προφίλ δικτύου» να έχετε επιλέξει το «WIND MMS» ή το «Cosmote MMS».

Αν η το γραμματάκι «G» δεν εμφανιστεί, δίπλα από τις μπάρες του σήματος, σημαίνει πως δεν έχει ενεργοποιηθεί το GPRS στη γραμμή σας.Για να το ενεργοποιήσετε καλέστε το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της εταιρείας στην οποία ανήκετε (Wind: 1260 , Cosmote: 1313 (καρτοκινητά), 1212 (συμβόλαια) ).

 

Υ.Γ:Οι παραπάνω ρυθμίσεις έχουν περάσει από τεστ και δουλεύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τον κόπο που μπήκες να γράψεις τις ρυθμίσεις ξεχωριστά.

 

Θυμήθηκα ότι μία φίλη μου έχει και εκείνη ένα LG Kf600 το οποίο και δε χρησιμοποιεί, οπότε το δανείστηκα για να το τεστάρω.

 

Έβαλα και σε εκείνο μία κάρτα δεύτερη Wind που είχα. Έστειλα κανονικότατα mms στο δικό μου, το οποίο και το είδα στα απεσταλμένα.

Το δικό μου έλαβε ένα sms με πολλά ????? όπου είχε επιλογή να κάνεις "λήψη" και δυστυχώς η λήψη γινόταν αποτυχημένη.

 

Μετά ζήτησα από έναν φίλο μου να στείλει mms στο wind το δεύτερο που είχα και τέσταρα (της φίλης), δυστυχώς το mms δεν έφτασε ποτέ.

 

Ειλικρινά δεν ξέρω τι τρέχει και έχω απογοητευτεί τόσο πολύ.

 

Συνέκρινα τις ρυθμίσεις και των δύο και είναι ίδιες, ίδιες ακριβώς... Τι στο καλό!?

 

Επίσης, άλλο ένα πρόβλημα που έχω είναι με τον συγχρονισμό της συσκευής (και των δύο βασικά) με το προγραμματάκι που δίνουν όταν αγοράζεις τη συσκευή. Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος??

Δυστυχώς δε βγάζει ως "ενεργή" τη σύνδεση μεταξύ τους και μου λέει συνεχώς να ελέγξω αν τα έχω συνδέση κανονικά.

Κάποιος που να το χρησιμοποιεί από δω μέσα κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Αντιμετωπίζω προβλημα με το δικό μου KF600. Δεν το βλέπει με τίποτα το LG mobile sync. Πηγαίνω να επιλεξώ τη θύρα επικοινωνίας, το βλέπει κανονικά, κάνο και δοκιμή σύνδεσης, την πετυχαίνει αλλά στην κεντρική σελίδα μου εμφανίζει "Αδύνατη η σύνδεση στο κινητό τηλέφωνο. Ελέγξτε τη σύνδεση." Εχει κανείσ καμία ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...