Jump to content

Οι διαφημίσεις που μας αρέσουν


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα μ αρεσει αυτη....τη βρηκα τυχαια στο youtube http://www.youtube.com/watch?v=Ez1MgopJD9g....και ερχομαι να ρωτησω εγω...η pepsi γιατι δεν κανει ελληνικες διαφημισεις;βασικα πλεον ουτε ξενες παιζει στην Ελλαδα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα μ αρεσει αυτη....τη βρηκα τυχαια στο youtube http://www.youtube.com/watch?v=Ez1MgopJD9g....και ερχομαι να ρωτησω εγω...η pepsi γιατι δεν κανει ελληνικες διαφημισεις;βασικα πλεον ουτε ξενες παιζει στην Ελλαδα!

 

Χμ.. Σε μένα δεν ανοίγει το λινκ που δίνεις.. Αλλα δεν πειράζει! Ναι όντως η pepsi δεν διαφημίζεται πια καθόλου στην Ελλάδα.. Και αρκετές άλλες εταιρίες το ίδιο, αλλα δεν μου έρχονται αυτή τη στιγμή! Γενικά έχω μια αδυναμία στις διαφημίσεις του Johny Walker..

Link to comment
Share on other sites

εμενα μ αρεσει αυτη....τη βρηκα τυχαια στο youtube http://www.youtube.com/watch?v=Ez1MgopJD9g....και ερχομαι να ρωτησω εγω...η pepsi γιατι δεν κανει ελληνικες διαφημισεις;βασικα πλεον ουτε ξενες παιζει στην Ελλαδα!

 

Η Pepsi όντως όπως και το Johny walker που αναφέρει η Pitsikoulina κάνουν φοβερές διαφημίσεις. Άλλη μια πολύ καλή διαφήμιση από Pepsi που πρέπει να έτρεξε μόνο online είναι και αυτή:

. Πολύ έξυπνη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ολα τα λεφτα του 11880 με την ιταλιδα και τον ναυαγο: ανκονα.. πορτο .. ξερω εγω χ2? χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα..........
Link to comment
Share on other sites

ποιο τζιμανι θα μου βρει το λινκ για ενα διαφημιστικο του στυλ "ταξιδεψτε στην ελλαδα" που επαιζε ολο τον αυγουστο...ωραια μουσικουλα και τελειωνε με κατι διστιχα πχ απο σεφερη...:O

 

το ειχα βρει στο youtube αλλα δεν το εσωσα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ολα τα λεφτα του 11880 με την ιταλιδα και τον ναυαγο: ανκονα.. πορτο .. ξερω εγω χ2? χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα..........

Πολυ ακυρη διαφημιση.Δεν μου αρεσει καθολου οπως και οι υπολοιπες φετινες του 11880 με τον ναυαγο.Ο Λελος καλυτερος ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ακυρη διαφημιση.Δεν μου αρεσει καθολου οπως και οι υπολοιπες φετινες του 11880 με τον ναυαγο.Ο Λελος καλυτερος ηταν.

 

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. Οι καινούργιες του 11 8 80 είναι τουλάχιστον γελοίες!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Από ποια διαφήμιση είναι η ατάκα "Ναι αλλά δεν είναι ****"; Μου έχει κολλήσει από το πρωί αλλά δε μπορώ να θυμηθώ τι διαφήμιζε...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από ποια διαφήμιση είναι η ατάκα "Ναι αλλά δεν είναι ****"; Μου έχει κολλήσει από το πρωί αλλά δε μπορώ να θυμηθώ τι διαφήμιζε...

 

"Ναι αλλα δεν εχει παγιο ΟΤΕ"

 

Αυτη λες?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση της aegean με τη κοπέλα που χάνει τον γάτο της τον τσίκο είναι πολύ καλή.Όλα τα λεφτά η μεγάλη αφίσα με το γάτο:D
Link to comment
Share on other sites

"Ναι αλλα δεν εχει παγιο ΟΤΕ"

 

Αυτη λες?

 

Όχι :( Αν και έχω την αίσθηση ότι είναι διαφήμιση τηλεφωνίας. Ο πωλητής αραδιάζει σε κάποιον τα προτερήματα του πακέτου αλλά ο άλλος του απαντάει κάθε φορά "Ναι αλλά δεν είναι <τάδε>".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσει τρελλα η διαφημιση του seat ibiza...του λεει ο πωλητης τα χαρακτηριστικα του αυτοκινητου κι ο αλλος του λεει οτι δεν ...του τσαλακωνει το πουκαμισο η ζωνη!!!!!τελεια.....:lol::lol::lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχισανε οι Χριστουγεννιατικες διαφημισεις του jumbo με την αντιστροφη μετρηση.Σημερα το πρωι την πετυχα στο mega και ελεγε οτι απομενουν 63 μερες μεχρι τα Χριστουγεννα.:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα πέτυχα μια έξυπνη! Είχε να κάνει με έναν καθηγητή που λύνει μια εξίσωση, ενώ οι μαθητές δεν καταλαβαίνουν λέξη.. Αν θυμηθώ τι διαφημίζε θα κάνω edit! :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα πέτυχα μια έξυπνη! Είχε να κάνει με έναν καθηγητή που λύνει μια εξίσωση, ενώ οι μαθητές δεν καταλαβαίνουν λέξη.. Αν θυμηθώ τι διαφημίζε θα κάνω edit! :)

 

Μάλλον τη διαφήμιση της Citroen εννοείς.

"Ο Α έχει αυτοκίνητο δεκαετίας που καίει 8/λίτρο και ο Β αυτοκίνητο πενταετίας που καίει 7,5/λίτρο. Στον Α δίνουν 100 ευρώ για ανταλλαγή και στον Β 500 για απόσυρση. Ποιος θα κερδίσει τα περισσότερα;"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τη διαφήμιση της Citroen εννοείς.

"Ο Α έχει αυτοκίνητο δεκαετίας που καίει 8/λίτρο και ο Β αυτοκίνητο πενταετίας που καίει 7,5/λίτρο. Στον Α δίνουν 100 ευρώ για ανταλλαγή και στον Β 500 για απόσυρση. Ποιος θα κερδίσει τα περισσότερα;"

Ναι ναι αυτή πρέπει να ήταν! Μόνο που αντί για Α και Β έγραφε Χ και Ψ.. Thanks! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχισανε οι Χριστουγεννιατικες διαφημισεις του jumbo με την αντιστροφη μετρηση.Σημερα το πρωι την πετυχα στο mega και ελεγε οτι απομενουν 63 μερες μεχρι τα Χριστουγεννα.:)

 

λιγο νωρις δεν ειναι;;αλλα νομιζω και περσυ τετοιο καιρο αρχισαν....!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ο ANT1 δείχνει τον Άι Βασίλη από το Σεπτέμβρη.. :p

 

Και' μενα μου αρέσει η διαφήμιση του Jumbo... :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι, αυτή του Jumbo ίσως είναι και η πιο ωραία!

Μου θυμίζει τα παιδικά μου χρόνια που είχα για δώρα Game Boy, πλυντήρια αυτοκινήτων κ.α. :p Και δε με ένοιαζε τίποτα άλλο :p Ωραίες εποχές.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Η νεα διαφημιση του τρικαλινου της φαγε.Ο Φιλιππιδης τα σπαει.

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι, αυτή του Jumbo ίσως είναι και η πιο ωραία!

Μου θυμίζει τα παιδικά μου χρόνια που είχα για δώρα Game Boy, πλυντήρια αυτοκινήτων κ.α. :p Και δε με ένοιαζε τίποτα άλλο :p Ωραίες εποχές.

 

εμενα φετος τελικα δε μ αρεσουν κ πολυ αυτες του jumbo...εχει βαλει ψιλοαθλια ατομα να παιζουν!περσυ τα παιδακια που παιζαν ηταν καλυτερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...