Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανες μια επανεκκίνηση μήπως και ξεκολλήσει;

Αν δεν... δοκίμασες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Αν και πάλι δεν... δοκίμασε χωρίς να έχεις τη κάρτα μνήμης επάνω.

Αν και πάλι... δεν... προχώρα σε hard format.

 

ΥΓ: Δες το FAQ της ενότητας για τυχών απορίες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εφτιαξε....δυστηχως με επανεκκίνηση δεν εκανα δουλεια.Ευχαριστω για την απαντηση:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

επειδη μαλλον το Ν82 μου θα παει για πουλημα (αλλαξα σε s8000 jet οπως βλεπετε)

τι κινησεις πρεπει να κανω για να εξαφανισω καθε στοιχειο μου (επαφες,μυνηματα,προσωπικα δεδομενα ) απτη συσκευη ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

επειδη μαλλον το Ν82 μου θα παει για πουλημα (αλλαξα σε s8000 jet οπως βλεπετε)

τι κινησεις πρεπει να κανω για να εξαφανισω καθε στοιχειο μου (επαφες,μυνηματα,προσωπικα δεδομενα ) απτη συσκευη ?

 

Ευχαριστω

 

Καλησπερα :

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

Πως κάνω format στο κινητό και στη κάρτα μνήμης;

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια.Εγώ θέλω να κάνω μια ερώτηση αν μπορώ να βάλω στο N82 4GB κάρτα μνήμης αλλα να είναι (Micro Secure Digital High Capacity) (SDHC).
Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά και μπορείς.

Άλλωστε οι πάνω από 2gb κάρτες μνήμης είναι όλες High Capacity.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια μου κραταει μιση μερα πλεον :p

και εχει φουσκωσει και λιγο. ολο αυτο εγινε οταν εκανα κακες φορτισεις για λιγες φορες συνεχομενες επειδη δε με βολευε αλλιως, μεχρι τοτε ηταν ενταξει. προσοχη λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια μου κραταει μιση μερα πλεον :p

και εχει φουσκωσει και λιγο. ολο αυτο εγινε οταν εκανα κακες φορτισεις για λιγες φορες συνεχομενες επειδη δε με βολευε αλλιως, μεχρι τοτε ηταν ενταξει. προσοχη λοιπον.

 

Νίκο, πάω στοίχημα ότι εκτός από το φούσκωμα, σου θερμαίνεται και παραπάνω από το κανονικό. Αν θες να μ'ακούσεις, πέτα την, δεν είναι να ρισκάρεις (για την ακρίβεια, ανακύκλωσέ την, να είμαστε και φιλικοί προς το περιβάλλον, ε; ). Έχω ήδη "στείλει" δύο μπαταρίες με κακές φορτίσεις, και πλέον έχω άλλες δύο καινούργιες. Ένα 80άρι € μόνο για μπαταρίες... :wacko:

 

---------------------------------------------------------------------------------------

 

Εγώ πριν από 2-3 μέρες είχα ένα μικρό ατύχημα με το Ν82 μου. Ήμουν για καφέ, το είχα πάνω στο τραπέζι και έπεσε νερό (λίγο, όχι ιδιαίτερα πράγματα) στην είσοδο των ακουστικών. Για κανένα 3ωρο - 4ωρο βγαζε μήνυμα για επιλογή εξαρτήματος, χωρίς να έχω συνδεδεμένα ακουστικά. Αν πατούσα άκυρο, μου έκανε συνεχείς επανεκκινήσεις, χωρίς ουσιαστικά να ακοίγει η συσκευή. Επανεκκίνηση και πάλι επανεκκίνηση. Ο μόνος τρόπος ήταν να συνδέσω ένα απλό ζευγάρι ακουστικά και να επιλέξω "ακουστικά" από το popup μενού. Έτσι έμενε σε λειτουργία, απλά θα έπρεπε να μιλάω με ακουστικά. Στο σημείο που είχε πέσει το νερό δε μπορούσα να κάνω και πολλά πράγματα. Μόνο ξεκούπωσα και ανασήκωσα το πάνω μέρος της πρόσοψης της οθόνης και έριξα ζεστό αέρα με σεσουάρ. Μετά από κάποιες ώρες το μήνημα εξαφανίστηκε. Προφανώς το έσωσα. Ευτυχώς, γιατί δεν είμαστε για νέες αγορές. :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

θελω να αλλαξω την προσωψη η εστω το μπροστινο πλαστικο καλυμα..

 

απο που μπορω να την αγωρασο??

 

ευχαριστω

 

Σε ένα Nokia shop θα πας. Αν είναι μόνο η πρόσοψη από το τζαμάκι της οθόνης, είναι πολύ απλή η αλλαγή, πιθανότατα δε θα χρειαστεί ούτε καν να το αφήσεις και να φύγεις. Το έχω αλλάξει κι εγώ λόγω μίας γρατζουνιάς στο μέσο της οθόνης, που με ενοχλούσε. Εμένα η αλλαγή έγινε επί τόπου και από ό,τι θυμάμαι δε μου στοίχησε και ακριβά, κάπου 10-15 Ευρώ νομίζω ή κάτι τέτοιο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια το κινητο το ειχα παρει μεταχειρισμενο και ενω ολη η προσοψη ειναι μαυρο χρωμα τα κουμπια στο πληκτρολογιο ειναι ασημενιο,οπως επισης και τα κουμπια για αποδοχη ή απορριψη κλησης και τα 4 κεντρικα πληκτρα ειναι ασημενια.Γινετε αλλαγη σε αυτα τα κουμπια η οχι??:worry:
Link to comment
Share on other sites

θα το αφησω τωρα, θα αλλαξω κινητο μαλλον :p

οποτε θα κανω λιγο υπομονη, το πολυ πολυ να εκραγει και να παρω καμια αποζημιωση. :p :p

 

ναι Argonath αλλαζουν. φτηνα πρεπει να ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα Nokia shop θα πας. Αν είναι μόνο η πρόσοψη από το τζαμάκι της οθόνης, είναι πολύ απλή η αλλαγή, πιθανότατα δε θα χρειαστεί ούτε καν να το αφήσεις και να φύγεις. Το έχω αλλάξει κι εγώ λόγω μίας γρατζουνιάς στο μέσο της οθόνης, που με ενοχλούσε. Εμένα η αλλαγή έγινε επί τόπου και από ό,τι θυμάμαι δε μου στοίχησε και ακριβά, κάπου 10-15 Ευρώ νομίζω ή κάτι τέτοιο.

 

καπου αλλου ξερετε??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ξερεται κανα εμπιστο μαγαζι στο ιντερνετ η στη θεσσαλονικη εστω και μεταχειρισμενο να παρω το Ν82 γιατι δε το βρισκω πουθενα..; :(
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, εχω ενα προβληματακι εδω και καμποσες μερες, οταν παω να ανοιξω καποιες εφαρμογες οπως "games" "σημεια προσβ." κ.α. μου βγαζει το μηνυμα "σφαλμα συστηματος"...

περα απο το κλασικο φορματ:cry::cry::cry: υπαρχει κανενας αλλος τροπος να διορθωθει; ( εχω ενα σορο εφαρμογες και αντε να τις ξαναβαζω... )

 

του εχω κανει ενα update μπας και... αλλα :cry:.

 

καμια ιδεα ?

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

παδια πηρα μια καρτα 8gb kingston και εχει 7.4gb αυτο ειναι φυσιολογικο? μια sandisk θα ειχε παραπανω gb?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παδια πηρα μια καρτα 8gb kingston και εχει 7.4gb αυτο ειναι φυσιολογικο? μια sandisk θα ειχε παραπανω gb?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Gigabyte#Consumer_confusion

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλαρακια. το id μου πωσ το βρισκω.ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλαρακια. το id μου πωσ το βρισκω.ευχαριστω

 

Βοήθησε μας λίγο, τι εννοείς id?

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

παδια πηρα μια καρτα 8gb kingston και εχει 7.4gb αυτο ειναι φυσιολογικο? μια sandisk θα ειχε παραπανω gb?

 

Η ονομαστική χωρητικότητα των μέσων αποθήκευσης απέχει από το πραγματικό διαθέσιμο, καθώς αναφέρεται σε διαθέσιμο ποσό μνήμης πριν το φορμάρισμα.

Γι' αυτό και ό,τι κι αν τσεκάρεις, σκληρό δίσκο, USB stick, κάρτα μνήμης κλπ, όλα δίνουν λιγότερο διαθέσιμο μετά από το φορμάρισμα. Εμένα η Sandisk 8GB που έχω στο Ν82 μου μου δίνει διαθέσιμο περίπου 7.6GB.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

μπορει κανεις παιδια να δωσει- αν ξερει φυσικα- μια βοηθεια σ αυτό:αλλαξα router,εβαλα netiadfaster απο τη hol,και δεν μπορω πλεον να συνδεσω ασυρματα το κινητο στο internet....το ν82 βλεπει το δικτυο,μου ζηταει κωδικο,βαζω τον προεπιλεγμενο του router αλλα τιποτα..κανω restart το router τα ιδια...παιρνω τη hol κι ο τεχνικος μου λεει να παρω στη nokia...μπορει κανεις να βοηθησει,πριν παρω στη nokia,(αυριο θα παρω τηλνο,ελπιζοντας παντα οτι θα μπορουν να μου πουν-δεν ειμαι και σιγουρος),thanks
Link to comment
Share on other sites

Ποσο κανει αλλαγη προσοψης(μαυρη) μπρος πισω και που μπορω να βρω;(απαντηστε ειναι αναγκη!)
Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν βγάζεις τον κωδικό να το έχεις ελεύθερο να δεις αν συνδέεται;

Είναι ένα ολόκληρο μακριναρι...

Κάτι πρέπει να γράφεις λάθος...

 

Ε μετά βαλε ένα ωραίο δικό σου κωδικό π.χ. Τον αριθμό του κινητού σου...

 

 

Εγώ το εχω πάντως ελεύθερο, χωρίς κωδικό και με φίλτρο για τις mac διευθύνσεις... Και να ξέρουν το κωδικό δεν μπορούν να μπουν.....

 

δοκίμασε να συνδεθείς και μέσα από το wefi , αν δεν την έχεις κατέβασε την, free είναι.

 

εμένα προσωπικα με έχει βόλεψεί τρέλα!

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το εχω πάντως ελεύθερο, χωρίς κωδικό και με φίλτρο για τις mac διευθύνσεις... Και να ξέρουν το κωδικό δεν μπορούν να μπουν.....

 

 

είναι αρκετά εύκολο στο Linux να αλλαξεις το mac του modem σου οποτε μπορουν να δουν ποιος συνηθως συνδεετε στο Wifi , να πεις οτι αυτο το mac Μπορεί να μπεί αρα αντιγραψε το και μπαινε με αυτο.

 

παντως εννοειτε οτι απο το να το αφηνεις χωρις κωδικό , να βαζεις mac filter ειναι πάρα πολυ καλό

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

@antonisfort καταρχην καλως ηρθες :)

 

To post σου διαγραφηκε για τους παρακατω λογους:

 

1. Oι αγγελιες επιτρεπονται μονο στο Buy and Sell αλλα εσυ σαν νεο μελος δεν μπορεις να μπεις για τους παρακατω λογους:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

 

2. Aπο τις 01 - 09 -2009 απαγορευονται τα posts με greeklish υπαρχει σχετικη ανακοινωση σε ολα τα fora αλλα και πανω απο το πλαισιο που κανεις post:

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?a=90

 

 

Mε την ευκαιρια @sam66 καλο ειναι να βαλεις κωδικο γιατι εαν θελει μπορει να μπει καποιος πολυ ευκολα στο ρουτερ σου. Τωρα ειναι σαν τα ελευθερα! Οπως μας ειπε και ο @karaLRS η mac address εντοπιζεται πολυ ευκολα απο τον επιτιθεμενο και μπορει να αλλαξει πολυ ευκολα. Εαν κανεις μια απλη αναζητηση στο google τις λεξεις Μac Αddress Changer θα καταλαβεις.

 

Καλυτερα να μην συνεχισουμε την κουβεντα γιατι βγηκαμε εκτος θεματος. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...