Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοεις οτι μπαινεις ρολοι-ρυθμισεις-ηχος αφυπνισης,μπαινεις μεσα για να κανεις αλλαγη και δεν κανει;

 

απο εργαλεια-ρυθμισεις-γενικες-ημ&ωρα-ηχος αφυπν. δεν αλλαζει, ουτε και σε εμενα..

 

μονο απο εφαρμογες-ρολοι-ρυθμισεις ηχος αφυπν.-αλλαγη...τοτε αλλαζει και βλεπει τα παντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σταυρο σκεφτομαι πως μπορει να τρωει καποιο κωλυμα η καρτα μνημης του :) οι ηχοι αυτoι τι ειδους αρχεια ειναι?

Ίσως...:)

 

 

*********************************

Επί τη ευκαιρία θα ήθελα να ρωτήσω αν κατά τη εγγραφή βίντεο κολλάει για μερικά κλάσματα του δευτερολέπτου.

Μου φάνηκε περίεργο αλλά και με δυσαρέστησε το γεγονός. Συμβαίνει και στις δύο συσκευές που έχουν φίλοι μου.

 

Ευελπιστώ να είναι ευθύνεται η κάρτα μνήμης που έρχεται μαζί με το κινητό στην συσκευασία (αυτή χρησιμοποιούν και οι δύο τους).

 

 

Κάτι άλλο που θα ήθελα να επισημάνω είναι πως κατά την αναζήτηση συσκευών Bluetooth εμφανίζονται πλέον πρώτα οι αξιόπιστες συσκευές που έχουν αποθηκευτεί στη συσκευή και εφόσον το επιθυμεί ο χρήστης γίνεται αναζήτηση.

Δεν είδα κανέναν να το αναφέρει...:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επί τη ευκαιρία θα ήθελα να ρωτήσω αν κατά τη εγγραφή βίντεο κολλάει για μερικά κλάσματα του δευτερολέπτου.

Μου φάνηκε περίεργο αλλά και με δυσαρέστησε το γεγονός. Συμβαίνει και στις δύο συσκευές που έχουν φίλοι μου.

 

Ευελπιστώ να είναι ευθύνεται η κάρτα μνήμης που έρχεται μαζί με το κινητό στην συσκευασία (αυτή χρησιμοποιούν και οι δύο τους).

 

Αυτό είναι το θέμα, μόλις αλλάξουν κάρτα θα δουν διαφορά.

Εγώ δεν αντιμετωπίζω πλέον προβλήματα από τότε που άλλαξα την κάρτα. ;)

 

Πάντως το συγκεκριμένο πρόβλημα με το βίντεο δεν το αντιμετώπισα. :confused:

 

Κάτι άλλο που θα ήθελα να επισημάνω είναι πως κατά την αναζήτηση συσκευών Bluetooth εμφανίζονται πλέον πρώτα οι αξιόπιστες συσκευές που έχουν αποθηκευτεί στη συσκευή και εφόσον το επιθυμεί ο χρήστης γίνεται αναζήτηση.

Δεν είδα κανέναν να το αναφέρει...:cool:

 

Δε βλέπεις μόνο τη λίστα των αξιόπιστων συσκευών, αλλά μαζί με αυτές και όσες έχεις εξουσιοδοτήσει για μεταφορά δεδομένων.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα, μόλις αλλάξουν κάρτα θα δουν διαφορά.

Εγώ δεν αντιμετωπίζω πλέον προβλήματα από τότε που άλλαξα την κάρτα. ;)

 

Πάντως το συγκεκριμένο πρόβλημα με το βίντεο δεν το αντιμετώπισα. :confused:

 

 

 

Δε βλέπεις μόνο τη λίστα των αξιόπιστων συσκευών, αλλά μαζί με αυτές και όσες έχεις εξουσιοδοτήσει για μεταφορά δεδομένων.

Ε ναι, όλες εννοώ!:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου κόλλησε άσχημα η κάρτα μνήμης του πακέτου, αλλά τη μορφοποίησα και από τότε δε μου ξανακόλλησε.
Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι οταν βαζουμε μια καινουργια καρτα μνημης στο κινητο μας να την κανουμε μορφοποιηση μεσα απο αυτο. Λειτουργει καλυτερα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

απο εργαλεια-ρυθμισεις-γενικες-ημ&ωρα-ηχος αφυπν. δεν αλλαζει, ουτε και σε εμενα..

 

μονο απο εφαρμογες-ρολοι-ρυθμισεις ηχος αφυπν.-αλλαγη...τοτε αλλαζει και βλεπει τα παντα

παλι τιποτα ρε φιλε

 

 

παιδια παω να τρελαθω λεμε

Link to comment
Share on other sites

@BURNIN_AMBITION δοκιμασε αυτα που σου ειπαμε ποιο πισω και εαν δεν γινει τιποτα τοτε δοκιμασε να κανεις hard format και format στην καρτα μνημης...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

τα εχω δοκιμασει ολα ρε φιλε

 

χαρντ φορματ και φορματ ρε ****το δε θελω να κανω ακομα δε ξερω καλα καλα το κινητο και τι απλικεισονς να βαλω και ψαχνομαι αν αρχισω απ οτωρα τα φορματ ζητω που καεικαμε.

δε μπροει ελπιζω να βρω τη λυση αλλιως θα βαλω κανα προγραμ με ξυπνητηρι....

Link to comment
Share on other sites

τα εχω δοκιμασει ολα ρε φιλε

 

χαρντ φορματ και φορματ ρε ****το δε θελω να κανω ακομα δε ξερω καλα καλα το κινητο και τι απλικεισονς να βαλω και ψαχνομαι αν αρχισω απ οτωρα τα φορματ ζητω που καεικαμε.

δε μπροει ελπιζω να βρω τη λυση αλλιως θα βαλω κανα προγραμ με ξυπνητηρι....

Δοκίμασε να βάλεις τον ήχο που θέλεις στη μνήμη της συσκευής και ύστερα έλεγξε να υπάρχει στη λίστα.

Αν τον εμφανίζει επέλεξε τον να ξεμπερδεύεις!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανενα update έχει γινει?το 11.0.117 ειναι το τελευταίο?

Ναι, αυτή είναι η τελεταία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις τον ήχο που θέλεις στη μνήμη της συσκευής και ύστερα έλεγξε να υπάρχει στη λίστα.

Αν τον εμφανίζει επέλεξε τον να ξεμπερδεύεις!

αν και το δοκιμασα , να τον ξαναβαλω εκει χυμα ή σε καποιο συγκεκριμενο φακελο?

οταν λεο χυμα να ειναι στο root της καρτας μνημης δηλαδη? θενξ

Link to comment
Share on other sites

αν και το δοκιμασα , να τον ξαναβαλω εκει χυμα ή σε καποιο συγκεκριμενο φακελο?

οταν λεο χυμα να ειναι στο root της καρτας μνημης δηλαδη? θενξ

 

Βάλτον στον φάκελο κλιπ ήχου. Ο Σταύρος σου είπε στην μνήμη συσκευής να δοκιμάσεις. c:/κλιπ ήχου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

eνταξει εχει καταντησει αστειο. τα εκανα ολα αθτα. μαλιστα τοεβαλα και στο ρουτ του φακελου κλιπ ηχου αλλα και στους 2 υποφακελους. παλι τιποτα.

δε καταλαβαινω γιατι...ειναι ειλικρινα αστειο.

 

και εχω βρει τελειο ηχο κλησης ρε ****το αν θελετε τον ανεβαζω κιολασ. ειναι το wake up boo ton boo radleys. ρτο εχω κοψει και μικρυνει να γινει τελειο. χεκινα σιγα σιγα και μετα χωνει....

 

 

 

παιδια το προβλημα ειναι μεγαλυτερο αποτι περιμενα. ανακαλυψα οτι δε μπορω να επιλεξω ουτε μπ3 για τισ επαφες μου. εχει το ιδιο προβλημα. ομως εχω καταφερει να αλλαξω τον ηχο κλησης, τον ηχο μηνυματων και τον ηχο υπενθυμισης ημερολογιου

 

 

επειδη το προβλημα θα δημιουργειται σιγουρα απο κατι κουλο (μιας και τα συμπιαν τα φανταζομαι σαν ξερω γω τα γουιντοους μιλλενιουμ του γκειτς) σιγουρα θα υπαρχει λυση αλλα θα ειναι κουλη. οποτε σκεφτηκα να ξεκινησω με απλες ερωτησεις απο την αρχη

στην μεμορυ στιψκ σε πιο παθ πρπει να βαζω τα εμπι3 μου?

μπορει καποιος να δωσει ενα παραδειγμα? δηλαδη εγω θελω να δημιουργησω ενα φολντερ ου εκει μεσα να βαζω με δικα του βεβαια υποφολντερ τα εμ πι 3 μου. ποιο παθ πρπει να ειναι αυτο? το φολντερ το δημιουργω χυμα στο παθ της καρτας? η μεσα σε καποιο αλλο φολντερ? ρωταω γιατι ψιλιαζομαι μηπως αυτο ειναι το προβλημα. εγω τα εμπι3 στην καρτα τα εχω μεσα σε εναν φακελο που εχω φτιαξει με αγγλικουσ χαρακτηρες στην ονομασια και βρισκεται στο ρουτ της καρτας με την ονομασια Music. μεσα εχω σε φακελους τα εμ πι 3. επισης σε ενα φακελο που ονομασα ringtones και τον εχω στην καρτα στα κλιπ ηχου μεσα, εχω και εκει μπ3

 

για ηχο σε επαφες ή ηχο για αφυπνιση δεν διαβαζει κανεναν απο τους 2 φακελους. μηπωσ οι φακελοι πρπει να εχουν ελληνικο ονομα ή και αυτο λαθος ειναι? μηπως επρπε να εχω αλλο path? προσπαθησα να φανταστω καποιον λογο που δημιουργουνται τα προβληματα. αυτα σκεφτηκα. ελπιζω να βοηθησα αρκετα και ναμου βρειτε μια λυση. ναστε ολοι σας καλα

 

 

α και κατι αλλο που σκεφτηκα. ο προεπιλεγμενος ηχος που βρισκεται?

Link to comment
Share on other sites

τα εχω δοκιμασει ολα ρε φιλε

 

χαρντ φορματ και φορματ ρε ****το δε θελω να κανω ακομα δε ξερω καλα καλα το κινητο και τι απλικεισονς να βαλω και ψαχνομαι αν αρχισω απ οτωρα τα φορματ ζητω που καεικαμε.

δε μπροει ελπιζω να βρω τη λυση αλλιως θα βαλω κανα προγραμ με ξυπνητηρι....

 

 

το χω 10 μερες κ το εχω λιωσει 5-6 φορματ τηλ και καρτα και καθε φορα το φορτωνα με τα παντα ωσπου κολλαγε τρελλα η 4αρα καρτα και φρικαραααα

μετα απο πολυ ξενυχτι καταλαβα οτι το κολλαγανε τα αντιβιωτικα. τα εβγαλα και ησυχασα...το καλυτερο κιν που ειχα ποτε εχω χασει τον υπνο μου ειναι κ@@@@υλα για χρονια κολλημενος με ερικσον

 

πλακωσε το στα φορματ φιλε δεν μασαει, παρε μια νεα καρτουλα κ ξαναπερασε το φιρμγουερ...αν τιποτα απο αυτα δεν στο γιανει...στειλτο σερβις....

 

 

οσον αφορα προγρ ξυπνητηριου το καλυτερο ειναι το nice alarm αλλα το κρ@κ του δεν ειναι σαιγνντ :( (μηπως εχω χασει επεισοδια???)

και κατι οφ, δουλευει κανενα εκτος το μπιλτ ιν, με κλειστο το κιν?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε. αλλα τι θεμα ειναι να μην το κανω φορματ να το αποφυγω. ασε που φοβαμαι μη κανω κξαμια βλακεια στο μπακαπ και δεν περασει αυτα που θελω στο πισι για να τα ξαναμεταφερω

δηλαδη επαφες μηνυματα και τις υπενθυμησεις του ημερολογιου.ασε που οταν καταφερω ελπιζω, να αντιστοιχησω σε καθε επαφη και διαφορετικορινγκτοουν αυτο δε νομιζω να γινεται μπακ απ. γιαυτο θελω να αποφυγω τα φορματ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε. αλλα τι θεμα ειναι να μην το κανω φορματ να το αποφυγω. ασε που φοβαμαι μη κανω κξαμια βλακεια στο μπακαπ και δεν περασει αυτα που θελω στο πισι για να τα ξαναμεταφερω

δηλαδη επαφες μηνυματα και τις υπενθυμησεις του ημερολογιου.ασε που οταν καταφερω ελπιζω, να αντιστοιχησω σε καθε επαφη και διαφορετικορινγκτοουν αυτο δε νομιζω να γινεται μπακ απ. γιαυτο θελω να αποφυγω τα φορματ

 

Κάτι τελευταίο. Πέρασε κάποιο MP3 στην μνήμη συσκευής, αφαίρεσε την κάρτα μνήμης και δοκίμασε να το βρεις σαν ήχο κλήσης. Μπορεί να σε μπλοκάρει κάποια εφαρμογή που έχεις περάσει στην κάρτα ή να είναι προβληματική η κάρτα σου. Πολλές κάρτες από το πακέτο έχουν βγει προβληματικές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε BURNIN_AMBITION, κάνε αυτό ακριβώς που σου λέει ο Balantis. Πάρε τον ήχο wake up boo, και κάντον αντιγραφή στον φάκελο C:/Κλίπ Ήχου/Ψηφιακοί Ήχοι με την Διαχείρηση Αρχείων. Μετά βγάλε την κάρτα μνήμης. Πήγαινε Ρολόι -> Επιλογές -> Ρυθμίσεις -> Ήχος Αφύπνισης και θα στον βγάλει στην λίστα.
Link to comment
Share on other sites

@ BURNIN_AMBITION

 

 

Κοίτα να δεις πως έχουν τα πράγματα.

Ο Media Player καθώς και η Έκθεση αναζητούν εξ’ ορισμού ό,τι αρχείο multimedia υπάρχει και στις δύο μνήμες και το εμφανίζουν. Δεν έχει σημασία το που τα έχεις αποθηκεύσει εσύ.

Σε περίπτωση που περάσεις νέα κομμάτια στη συσκευή και δεις πως δεν τα εμφανίζει ο Media Player απλά κάνεις μια ανανέωση βιβλιοθήκης.

 

Αντίθετα τα Προφίλ, οι Επαφές, το Ρολόι τους ήχους τους τραβάνε μόνο από το φάκελο Κλιπ ήχου (Sounds) και τους υποφακέλους αυτών.

 

Θα σου πρότεινα να κάνεις ένα format και στη συσκευή αλλά και στη κάρτα μνήμης, τώρα που είναι αρχή, πριν τα σετάρεις όλα.

Το back up της συσκευής πάρτο μέσω του PC Suite (το έχω κάνει ..00.. φορές και ποτέ μου δεν έχασα δεδομένα). Τη κάρτα μνήμης πάρε χειροκίνητα ό,τι δεδομένα θέλεις (εικόνες, ήχους κλπ) και κάνε της format μέσα από τη συσκευή. Αυτό γίνεται από την εφαρμογή Μνήμη, πατάς Επιλογές > Μορφοποίηση κάρτας μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@ BURNIN_AMBITION

 

 

Κοίτα να δεις πως έχουν τα πράγματα.

Ο Media Player καθώς και η Έκθεση αναζητούν εξ’ ορισμού ό,τι αρχείο multimedia υπάρχει και στις δύο μνήμες και το εμφανίζουν. Δεν έχει σημασία το που τα έχεις αποθηκεύσει εσύ.

Σε περίπτωση που περάσεις νέα κομμάτια στη συσκευή και δεις πως δεν τα εμφανίζει ο Media Player απλά κάνεις μια ανανέωση βιβλιοθήκης.

 

Αντίθετα τα Προφίλ, οι Επαφές, το Ρολόι τους ήχους τους τραβάνε μόνο από το φάκελο Κλιπ ήχου (Sounds) και τους υποφακέλους αυτών.

 

Θα σου πρότεινα να κάνεις ένα format και στη συσκευή αλλά και στη κάρτα μνήμης, τώρα που είναι αρχή, πριν τα σετάρεις όλα.

Το back up της συσκευής πάρτο μέσω του PC Suite (το έχω κάνει ..00.. φορές και ποτέ μου δεν έχασα δεδομένα). Τη κάρτα μνήμης πάρε χειροκίνητα ό,τι δεδομένα θέλεις (εικόνες, ήχους κλπ) και κάνε της format μέσα από τη συσκευή. Αυτό γίνεται από την εφαρμογή Μνήμη, πατάς Επιλογές > Μορφοποίηση κάρτας μνήμης.

 

Μία διόρθωση: Η εφαρμογή προφίλ τραβάει ήχους από οπουδήποτε στο κινητό, είτε στην κάρτα μνήμης είτε στη μνήμη τηλεφώνου. Προσωπικά εμένα βλέπει όλα τα τραγούδια που έχω αποθηκευμένα στο φάκελο E:\Music που έχω όλη τη μουσική μου, κάτι που καθιστά δύσκολο το ψάξιμο ήχων για ringtones. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μία διόρθωση: Η εφαρμογή προφίλ τραβάει ήχους από οπουδήποτε στο κινητό, είτε στην κάρτα μνήμης είτε στη μνήμη τηλεφώνου.

Πάνο, όταν έχω έναν ήχο εκτός του φακέλου Κλιπ ήχου (Sounds) ή υποφακέλων αυτού, δεν εμφανίζεται σε καμία από τις εφαρμογές που προανέφερα.

 

 

Προσωπικά εμένα βλέπει όλα τα τραγούδια που έχω αποθηκευμένα στο φάκελο E:\Music που έχω όλη τη μουσική μου, κάτι που καθιστά δύσκολο το ψάξιμο ήχων για ringtones. ;)

Τώρα όσο αφορά τη μνήμη, γι' αυτό ακριβώς είπα μόνο το φάκελο και δεν προσδιόρισα σε πια μνήμη, δεδομένου του οτι υπάρχει και στις δύο μνήμες.:)

 

 

ΥΓ: Αυτό συμβαίνει σε συσκευή με S60 3rd Edition καθώς και με παλιότερες εκδόσεις. Αν το έχουν αλλάξει στο Feature Pack 1, δεν ξέρω, δεν το έχω ψάξει.:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, όταν έχω έναν ήχο εκτός του φακέλου Κλιπ ήχου (Sounds) ή υποφακέλων αυτού, δεν εμφανίζεται σε καμία από τις εφαρμογές που προανέφερα.

 

ΥΓ: Αυτό συμβαίνει σε συσκευή με S60 3rd Edition καθώς και με παλιότερες εκδόσεις. Αν το έχουν αλλάξει στο Feature Pack 1, δεν ξέρω, δεν το έχω ψάξει.:O

 

 

Στο Ν82, στην εφαρμογή "προφίλ" είναι όπως σου περιέγραψα.

Πρέπει να είναι bug. Έχει ήδη αναφερθεί πιο παλιά. ;)

 

Δεν ξέρω τι παίζει με τα υπόλοιπα FP1 τηλέφωνα (π.χ. Ν95, Ν76, 6120, 6290 κλπ).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...