Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κανω αναβαθμιση λογισμικου χανω τα αρχεια που εχω στην συσκευη; τις εφαρμογες πρεπει να τις ξανα περασω; και υπαρχει μηπως καποιο σχετικο λινκ που να τα λεει ολα αυτα γιατι με ενα search το μονο που βρηκα ηταν ατομα να ρωτανε για αναβαθμιση

Ότι ρωτάς θα το βρεις στο παρακάτω θέμα, Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρεις κανείς αν έχει βγει τίποτα ώστε όταν βγάζουμε βίντεο να μην είναι αναμμένο το κόκκινο λαμπάκι;
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το Ν82 και παρουσίασε ξαφνικά το εξής πρόβλημα.Κάνει συνεχώς κυκλικά restart.Δηλαδή φτάνει στην οθόνη αναμονής και ξανακάνει restart κ.ο.κ.

Δοκίμασα να βγάλω την μπαταρία και να το αφήσω για λίγο. Έβγαλα την κάρτα μνήμης. Δοκίμασα με άλλη SIM.Χωρίς αποτέλεσμα.

Τώρα τελευταία δεν έβαλα κανένα πρόγραμμα, ούτε μου έπεσε κάτω και το έκανα upgrade περίπου 1 μήνα πριν.

Έχει κανένας καμιά ιδέα εκτός από το να το πάω σε Νokia Center...;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και εφόσον δεν λυθεί το πρόβλημα ως ύστατη λύση, μπορείς να προχωρήσεις σε hard format.

Οδηγίες για το πώς γίνονται τα παραπάνω υπάρχουν στο FAQ της ενότητας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μετα απο αλλαγη του πλαστικου που καλυπτει τα πληκτρα αρχισε να τριζει το πληκτρολογιο στα πληκτρα 0 8 9 # και δυσκολευονται να πατηθουν το πληκτρο του μενου το 1 και το 0.τι μποροω να κανω?και αν το παω σε νοκια κλαμπ τι να τους πω?λογικα το καλυπτει η εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μετα απο αλλαγη του πλαστικου που καλυπτει τα πληκτρα αρχισε να τριζει το πληκτρολογιο στα πληκτρα 0 8 9 # και δυσκολευονται να πατηθουν το πληκτρο του μενου το 1 και το 0.τι μποροω να κανω?και αν το παω σε νοκια κλαμπ τι να τους πω?λογικα το καλυπτει η εγγυηση?

 

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και εφόσον δεν λυθεί το πρόβλημα ως ύστατη λύση, μπορείς να προχωρήσεις σε hard format.

Οδηγίες για το πώς γίνονται τα παραπάνω υπάρχουν στο FAQ της ενότητας.

 

Ευχαριστώ Itchrist86! Δούλεψε η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να φτιαξω ξεχωριστους φακελους στην συσκευη για φωτο-βιντεο.αυτο το Resco Photo Viewer το βρηκα το αποσυμπιεσα σε φακελο.ετσι θα το εγκαταστισω χυμα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καπιος απο που θα μπω για να δω τις ρυθμισεις για τις επαφες??δλδ αντιγραφη διαγραφη μνηνη απο που να διαβαζει το κινητο τις επαφες τηλ η σιμ και ολα αυτα??
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να φτιαξω ξεχωριστους φακελους στην συσκευη για φωτο-βιντεο.αυτο το Resco Photo Viewer το βρηκα το αποσυμπιεσα σε φακελο.ετσι θα το εγκαταστισω χυμα;

Τι χύμα... δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

Εφόσον έχεις το αρχείο εγκατάστασης sis(x) στα χέρια σου προχωράς στην εγκατάστασή του βάσει των δύο τρόπων που υπάρχουν και που αναλύονται διεξοδικά στο FAQ.

 

 

μπορει να μου πει καπιος απο που θα μπω για να δω τις ρυθμισεις για τις επαφες??δλδ αντιγραφη διαγραφη μνηνη απο που να διαβαζει το κινητο τις επαφες τηλ η σιμ και ολα αυτα??

Ενώ είσαι μέσα στην εφαρμογή Επαφές πάτα Επιλογές > Ρυθμίσεις.

Όσο για το πώς αντιγράφεις τις επαφές από τη κάρτα sim ή πως μπαίνεις στο φάκελο της κάρτας sim, με μια μικρή εξερεύνηση του μενού "Επιλογές", θα τα βρεις όλα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι... Αυτή είναι η μια και μοναδική ρύθμιση.

Τις επαφές που εμφανίζονται στη λίστα της εφαρμογής Επαφές τις τραβά μονάχα από τη μνήμη της συσκευής.

Για να έχεις πρόσβαση στη μνήμη της κάρτας sim θα πατήσεις Επιλογές > Επαφές SIM > Φάκελος SIM.

Για να τις περάσεις (αντιγράψεις) στο κινητό τις επιλέγεις όλες και τις αντιγράφεις στη μνήμη της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το Ν82 μου εμφανίζει μία κατακόρυφη κιτρινωπή γραμμή στα δεξιό μέρος της οθόνης. Είναι μόνιμα εκεί, εκτός από όταν έχω εντελώς μαύρο φόντο. Να φανταστώ ότι είμαι για αλλαγή οθόνης; Πόσο κοστίζει και πόσες μέρες περίπου θα χρειαστεί να αποχωριστώ το τηλέφωνο; Θα μου κάνουν αναγκαστικά και αναβάθμιση ή μπορώ να ζητήσω να μην κάνουν; :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη διαβασε απο εδω μεχρι το 9236 post.

 

Εαν θελεις μπορεις να γραψεις στις παρατηρησεις να μην κανουν αναβαθμιση. Οταν το ειχα κανει αυτο δεν το εκαναν αλλα δεν ειναι σιγουρο εαν θα κανουν το ιδιο και με την συσκευη σου :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη διαβασε απο εδω μεχρι το 9236 post.

 

Εαν θελεις μπορεις να γραψεις στις παρατηρησεις να μην κανουν αναβαθμιση. Οταν το ειχα κανει αυτο δεν το εκαναν αλλα δεν ειναι σιγουρο εαν θα κανουν το ιδιο και με την συσκευη σου :)

 

Μάλιστα, σε ευχαριστώ πολύ Γιάννη. Θα ρωτήσω στο Nokia shop του Βόλου να δω τι θα μου πουν. :)

 

Ελπίζω πάντως να μην μου το αργήσουν πολύ, μάλλον το να περιμένω να έρθει πρώτα η οθόνη στο Nokia shop και μετά να πάω να μου την περάσουν είναι η καλύτερη λύση. Γενικά είναι εύκολο να γίνει; Την αναλαμβάνουν όλα τα Nokia shops την αλλαγή ή θα μου το στείλουν καμία Αθήνα και θα ξενερώσω; :what:

 

Η βλάβη γενικά πιστεύεις ότι καλύπτεται από την εγγύηση; Είμαι εντός των 2 ετών. Δεν είναι από σπάσιμο ή πέσιμο, το εμφάνισε ξαφνικά σήμερα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στο .pdf φαινεται αναλυτικα πως αλλαζει η οθονη δεν ειναι δυσκολο.. Ακομη και εαν μπορει να την αλλαξει το nokia shop λογικα θα το στειλουν στα κεντρικα για να δουν την βλαβη και να αποφασισουν εαν ειναι η οχι μεσα στην εγγυηση. Θελω να πιστευω οτι θα την αλλαξουν δωρεαν. Ενημερωσε μας για το αποτελεσμα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο .pdf φαινεται αναλυτικα πως αλλαζει η οθονη δεν ειναι δυσκολο.. Ακομη και εαν μπορει να την αλλαξει το nokia shop λογικα θα το στειλουν στα κεντρικα για να δουν την βλαβη και να αποφασισουν εαν ειναι η οχι μεσα στην εγγυηση. Θελω να πιστευω οτι θα την αλλαξουν δωρεαν. Ενημερωσε μας για το αποτελεσμα :)

 

Οκ, ό,τι και να γίνει θα αλλάξω έτσι κι αλλιώς την οθόνη, απλά αν είναι χρονοβόρα διαδικασία θα επιλέξω να το κάνω όταν θα μπορέσω να πάρω αναλυτικό backup των δεδομένων μου στο παλιό μου κινητό (μηνύματα, ημερολόγιο, επαφές κλπ). Θα ενημερώσω όταν έχω νεότερα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!!

 

Εχω το Νοκια Ν82 1 χρονο τωρα και ημουν απολυτα ευχαριστημενος μεχρι σημερα.

Καθως τραβαγα κατι βιντεακια και γεμισε ολη η καρτα μνημης αντι να σταματησει να τραβαει και να αποθηκευσει το βιντεο, Εδειχνε οτι "τραβαει" αλλα δεν μετραγε χρονο ηταν 00:00 σταθερο και πατησα μονος μου διακοπη και ειπε επεξεργασια κτλπ και ολα οκ μολις εκλεισα την καμερα και πηγα να δω τα βιντεο διαπιστωσα οτι δεν υπηρχε τιποτα :mad::mad::mad:. Στην διαχειρηση αρχειων μου λεει καρτα μνημης κατεστραμενη και ειναι σαν να μην εχει καρτα μεσα.. Υπαρχει περιπτωση να καταφερω με καποιο τροπο να παρω τα βιντεο μου απο την καρτα γιατι ειναι Απο πενταημερες κτλπ και δυσκολα τα ξαναβρισκω!!! Ειμαι και εγω ομως μ:X:X:Xς δεν κρατησα ενα αντιγραφο :(:( Ααα ρε Νοκια!!!

 

Στην χειροτερη περιπτωση απο ποια εταιρια να παρω καρτα? Την χρειαζομαι αμμεσα! στο πλαισιο εχει 4gb kingston 12 ευρω.

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!!

 

Εχω το Νοκια Ν82 1 χρονο τωρα και ημουν απολυτα ευχαριστημενος μεχρι σημερα.

Καθως τραβαγα κατι βιντεακια και γεμισε ολη η καρτα μνημης αντι να σταματησει να τραβαει και να αποθηκευσει το βιντεο, Εδειχνε οτι "τραβαει" αλλα δεν μετραγε χρονο ηταν 00:00 σταθερο και πατησα μονος μου διακοπη και ειπε επεξεργασια κτλπ και ολα οκ μολις εκλεισα την καμερα και πηγα να δω τα βιντεο διαπιστωσα οτι δεν υπηρχε τιποτα :mad::mad::mad:. Στην διαχειρηση αρχειων μου λεει καρτα μνημης κατεστραμενη και ειναι σαν να μην εχει καρτα μεσα.. Υπαρχει περιπτωση να καταφερω με καποιο τροπο να παρω τα βιντεο μου απο την καρτα γιατι ειναι Απο πενταημερες κτλπ και δυσκολα τα ξαναβρισκω!!! Ειμαι και εγω ομως μ:X:X:Xς δεν κρατησα ενα αντιγραφο :(:( Ααα ρε Νοκια!!!

Εβαλες την καρτα σε ενα υπολογιοστη μπορει να την αναγνωριζει..

 

Στην χειροτερη περιπτωση απο ποια εταιρια να παρω καρτα? Την χρειαζομαι αμμεσα! στο πλαισιο εχει 4gb kingston 12 ευρω.

 

Ευχαριστω!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=87159

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες την καρτα σε ενα υπολογιοστη μπορει να την αναγνωριζει..
Και που δεν την εβαλα...Σε εκτυπωτη, Card Reader, Σε Οσα Νοκια Μπορουσα Σε λαπτοπ παντου.... Επισης Δεν μπορω να την Κανω ουτε Φορματ, Στον υπολογιστη την Διαβαζει 2kb και δεν μπορει να τν κανει φορματ Στο κινητο λεει οτι χρεισημοποιητε απο εφαρμογη και σε φοτογραφικη μου βγαζει FileSys Error 1005(nomizw)

 

Κατι ακομα Αν το παω σε Νοκια Shop παιζει να κανουν αντικατασταση; να την εχω σαν Εφερδικη.

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι μέσα στους 6 μήνες που καλύπτει η εγγύηση τα παρελκόμενα, ίσως να στη κάνουν αντικατάσταση.

Αλλά, εγώ θα πρότεινα να αγοράσεις μια άλλη από το εμπόριο κατά προτίμηση SanDisk.

Προτάσεις υπάρχουν στο αντίστοιχο θέμα.

 

Έχει ειπωθεί κατά το παρελθόν πάρα μα πάρα πολλές φορές πως οι κάρτες μνήμης που συνοδεύουν τα κινητά της Nokia (ειδικά του N82) είναι ανάξιες εμπιστοσύνης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το pcsuite είναι ιδανικό για backup . επαφές , ημερολόγιο , βιντεο , φωτο κλπ.

 

ενας φίλος μου προσφατα έχασε το κινητό του και κλαιγόταν οτι εχασε ολα τα νουμερα.

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Βρήκα ένα bug ακόμα της τελευταίας έκδοσης firmware 31.0.016 (δεν ξέρω αν το έχει προσέξει και κάποιος άλλος). Με την αλλαγή της ώρας το σ/κ, πήγε πίσω κατά μια ώρα και η ωρα αφύπνισης. Δηλαδή ενώ είχα ρυθμίσει να χτυπάει π.χ. στις 07:00 το πρωί το ξυπνητήρι χτύπησε στις 06:00! και μάλιστα αυτό έγινε και στις 2 αφυπνίσεις που έβαλα!!

Κατ' εμέ είναι απαράδεκτη η ΝΟΚΙΑ που ένα χρόνο σχεδόν μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν έχει διορθώσει αυτά τα προβλήματα. Δηλαδή αναβαθμίσεις λογισμικού βγάζει μόνο κατά τον πρώτο χρόνο κυκλοφορίας της κάθε συσκευής;; Λυπάμαι που το λέω αλλά σίγουρα με έχασε από πελάτη της.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...