Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απεγκατέστησε όλο το pc suite και ξαναπέρασε την τελευταία έκδοση. Μάλλον είναι πρόβλημα στον driver του usb αυτό που περιγράφεις...

 

το εχω ηδη κανει φιλε και τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το εχω ηδη κανει φιλε και τιποτα...

 

Δοκίμασε να αλλάξεις την θύρα usb που χρησιμοποιείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις την θύρα usb που χρησιμοποιείς.

 

καιαυτο φιλε το δοκιμασα τιποτα δυστυχως. πολυ κουλο. εβγαλα μπαταρια επισης ξαναεβαλα ρισταρτ σε πισι κινητο, τιποτα.....

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχε και ο ODY07 (#7648).

Δεν αναφέρει αν τελικά βρήκε λύση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχε και ο ODY07 (#7648).

Δεν αναφέρει αν τελικά βρήκε λύση.

φιλε το παλικαρι που λες ελεγε οτι δε μπορει να κατεβασει το firmware. εμενα εχει κατεβει κανονικοτατα. απλα κολαει στο ινσταλλ. ξεκινα και μου λεει οτι μενουν 15 λεπτα, και οταν φτασει στα 13 λεπτα απο το τελος χανεται η συνδεση και ....
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις περισσότερα για το hack που φτιάχνει την φωτεινότητα στο Ν82?

κοιτα να δεις πως γινετε εδω

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις πως γινετε εδω

yeap και δουλευει τελεια! μονιμα φωτεινη οθονη..οθοναρα :D

Link to comment
Share on other sites

yeap και δουλευει τελεια! μονιμα φωτεινη οθονη..οθοναρα :D

πως γινετε να ξερω περισοτερα εγω που εισαι και HSUPA Member χωρις παρεξηγηση οκ lol !!! παντως εχουμε την ιδια Εγγραφή: Ιούν. 2004 πως περναν τα ερμα τα χρονια τι λες και συ ? :(:(:X:X:X

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

πως γινετε να ξερω περισοτερα εγω που εισαι και HSUPA Member χωρις παρεξηγηση οκ lol !!! παντως εχουμε την ιδια Εγγραφή: Ιούν. 2004 πως περναν τα ερμα τα χρονια τι λες και συ ? :(:(:X:X:X

εδω και ενα χρονο το εχω αφησει το χομπυ και εμεινα πισω..ειδικα απ'οταν σταματησε να χακαρεται η νεα αναβαθμιση, τωρα τα βλεπω απο εσας, δεν τα ειχα ψαξει :p

 

(θα μπορουσα να γραφω και στο chat&fun και να ειχα 50000 posts)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει ο φάκελος c:/private σε εμένα, θέλει και κάποιο χακ παράλληλα;

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Για να εμφανιστεί ο φάκελος private θα πρέπει να έχεις ρυθμίσει τον x-plore να εμφανίζει φακέλους συστήματος και κρυφούς.

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις του xplore και ενεργοποίησε τις αντίστοιχες επιλογές.

 

Για να μπορείς να μπεις θα πρέπει να έχεις χακάρει τη συσκευή σου.

 

 

Στη "Διαχείριση αρχείων" δεν γίνεται τίποτα απ τα δύο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για να εμφανιστεί ο φάκελος private θα πρέπει να έχεις ρυθμίσει τον x-plore να εμφανίζει φακέλους συστήματος και κρυφούς.

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις του xplore και ενεργοποίησε τις αντίστοιχες επιλογές.

 

Για να μπορείς να μπεις θα πρέπει να έχεις χακάρει τη συσκευή σου.

 

 

Στη "Διαχείριση αρχείων" δεν γίνεται τίποτα απ τα δύο.

γμτ για όλα χακάρισμα θέλει αυτό το κινητό.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Και να ρωτησω.. γινεται αυτη η διαδικασια που αναλυετε πιο πανω, σε περιπτωση που εχουμε το τελευταιο firmware και δεν εχουμε ξαναχ*καρει το κινητο απο παλιοτερα..??

 

(το λεω επειδη διαβασα πιο πισω, οτι για να ειναι hackable κι η τελευταια εκδοση λογισμικου του κινητου μας, πρεπει να ειναι χ*καρισμενο απο το προηγουμενο firmware)

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ακολουθήσεις τον τρόπο 3 από εδώ για να χακάρεις τη συσκευή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχε και ο ODY07 (#7648).

Δεν αναφέρει αν τελικά βρήκε λύση.

 

 

Παιδια συγνωμη που δεν απαντησα απλα δεν ημουνα στο σπτι + οτι δινω σε δυο μερες κατατακτηριες....

 

Τελικα περασα την V31 αλλα σε αλλο υπολογιστη , σε ενος φιλου μου , δεν ξερω τι ειχε γινεια αλλα απο οτι καταλαβα υπηρχε προβλημα με την συνδεση μου στο INTERnET και κολλαγε την ληψη της αναβαθμησης .....

 

Επισης εκανα και χακαρισμα και ολα ειναι τελεια ....

 

 

please τον admin να μην το βγαλει γιατι ειναι στο θεμα που ειναι και το κινητο μου οποτε πιστευω οτι ειναι καλυτερα να μου απαντησει καποιος που εχει το ιδιο κινητο

Ερωτηση ποιο μπορει να μου πει πως μπορω να γραφω unsigned εφαρμογες και κανα παιχνιδακι για το Ngage ??? (εχω ξεχασει τον τροπο και εχω φαει το κεφαλι μου να το βρω αλλα δεν .... καταλαβαινεται διαβασμα και γεραματα :lol::lol::lol: δεν πανε μαζι ) ....

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

εφοσον εκανες το χακεμα δε χρειαζεται κατι αλλο για τις unsigned εφαρμογες, τις περνας οπως ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το χάκαρες, δεν ασχολείσαι πλέον με unsigned εφαρμογές. Τις εγκαθιστάς κατευθείαν.

Για τα παιχνίδια ngage υπάρχει αντίστοιχο θέμα εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δε παει αλλο αυτο τα εχω βγαλει ολα και τα εβαλα ολα παλι για δευτερη φορα. δε γινεται με τιποτα να γινει η αναβαθμιση παω να τρελαθω. καμια ιδεα κανενας?
Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκιο για πριν. Δικό μου λάθος.:O

 

Επειδή δεν βλέπω να βγάζεις άκρη και καθώς υπήρξαν ανά καιρούς και άλλοι που είχα πρόβλημα με το update, δοκίμασε να την κάνεις σε άλλον υπολογιστή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκιο για πριν. Δικό μου λάθος.:O

 

Επειδή δεν βλέπω να βγάζεις άκρη και καθώς υπήρξαν ανά καιρούς και άλλοι που είχα πρόβλημα με το update, δοκίμασε να την κάνεις σε άλλον υπολογιστή.

εμ δεν εχω και αλλη λυση φιλε... μαλλο ναυτο θα δοκιμασω τι να πω...

αν ομως καποπιοσ που ειχε το ιδιο προβλημα βρηκε τη λυση ασ μας πει ρε παιδια...

ποτε δεν ειχα προβλημα και ξαφνικα λες και ο θεος με τιμωρει που ολα πηγαιναν καλα με τη νοκια μεχρι ωρα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! θα ηθελα να μαθω αν γνωριζει κανεις ποτε το service της nokia κανει αντικατασταση συσκευης...βασικα θελω να μαθω αν την δικαιουμαι...το τηλεφωνο μου εχει συνεχως προβληματα με τη μνημη...εχει παει για σερβις 2 φορες αλλα με τον καιρο καταληγει με το ιδιο προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! θα ηθελα να μαθω αν γνωριζει κανεις ποτε το service της nokia κανει αντικατασταση συσκευης...βασικα θελω να μαθω αν την δικαιουμαι...το τηλεφωνο μου εχει συνεχως προβληματα με τη μνημη...εχει παει για σερβις 2 φορες αλλα με τον καιρο καταληγει με το ιδιο προβλημα...

 

Όταν λες προβλήματα με τη μνήμη, τι εννοείς;

Αν αναφέρεσαι στη κάρτα μνήμης που είχε από τη nokia όταν το αγόρασες, είναι γνωστό πως είναι προβληματική..

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. ρε παιδια απ τη στιγμη που εκανα αναβαθμηση στην .31 εχω προβλημα με το ρολοι της συσκευης. μεσα στο ρολοι δεν μου διχνει την ωρα αλλα αντι για πχ 16.50 δειχνει %)^+ και αυτο υπαρχει και στην οθονη αναμονης ... δεν ξερω τι πηγε στραβα :P καταταλλα ολα οκ :D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπες μεσα στης ρυθμισεις ωρας και αλλαξε την επιλογη διαχωρ. ωρας σε οποιο συμβολο θελεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπες μεσα στης ρυθμισεις ωρας και αλλαξε την επιλογη διαχωρ. ωρας σε οποιο συμβολο θελεις.

 

το δοκιμασα... τα ιδια!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...