Jump to content

Νέα κινητά της Sony Ericsson και φήμες...


RAVER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ας κάνουμε λιγη υπομονή με το Android και ας μην πιστεύουμε τόσο άσχημα φτιαγμένα photoshops με το πάνω μέρος του Τ303,το φόντο του C905 και...ανθρωπάκια στο πίσω μέρος :lol:

 

Το 1ο Android μοντέλο της εταιρίας θα παρουσιαστεί είτε στο WMC σε έναν μήνα ακριβώς,στις 15/2 οπότε και θα έχει συνέντευξη τύπου η εταιρία το απόγευμα(βλέπε:παρουσίαση νέων μοντέλων) ή μαζί με το διάδοχο του C905 στα μέσα Ιουνίου και θα κυκλοφορήσει το 2ο εξάμηνο του 2009,προς τον Σεπτέμβρη.

 

Υπομονή επομένως να δούμε αν θα προσδωσει σ'αυτό το μοντελο έναν προσανατολισμό πιο...business,τον οποίον θέλουν αρκετοί και δεν τον έχει κανένα μοντέλο της μέχρι στιγμής! :)

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνουμε λιγη υπομονή με το Android και ας μην πιστεύουμε τόσο άσχημα φτιαγμένα photoshops με το πάνω μέρος του Τ303,το φόντο του C905 και...ανθρωπάκια στο πίσω μέρος :lol:

 

Το 1ο Android μοντέλο της εταιρίας θα παρουσιαστεί είτε στο WMC σε έναν μήνα ακριβώς,στις 15/2 οπότε και θα έχει συνέντευξη τύπου η εταιρία το απόγευμα(βλέπε:παρουσίαση νέων μοντέλων) ή μαζί με το διάδοχο του C905 στα μέσα Ιουνίου και θα κυκλοφορήσει το 2ο εξάμηνο του 2009,προς τον Σεπτέμβρη.

 

Υπομονή επομένως να δούμε αν θα προσδωσει σ'αυτό το μοντελο έναν προσανατολισμό πιο...business,τον οποίον θέλουν αρκετοί και δεν τον έχει κανένα μοντέλο της μέχρι στιγμής! :)

 

AVANTI SONY ERICSSON!!!!:D:)

 

Με τη κορυφαια ευχρηστια,τη ποιοτητα(σιγα-σιγα) και πλεον την εμφανη(φτου φτου) ελειψη bugs με κερδιζει ολο και περισσοτερο!!:D:p

 

Ελπιζω μονο οτι βγαζει απο εδω και περα να ειναι η δυνατον γρηγορο(οπως ειναι),σταθερο(το ιδιο) και με την ιδια προσοχη σε ευχρηστια αλλα και καμερα!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Filippa....ή C901

 

 

Δε φαντάζομαι να διανοηθούν να βγάλουν αυτό το πράγμα δημόσια;; :mad: Δεν έχει κανέναν λόγο ύπαρξης,από όποια μεριά να το δει κάποιος :blink: Ελπίζω να το μετανιώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Filippa....ή C901

 

 

Δε φαντάζομαι να διανοηθούν να βγάλουν αυτό το πράγμα δημόσια;; :mad: Δεν έχει κανέναν λόγο ύπαρξης,από όποια μεριά να το δει κάποιος :blink: Ελπίζω να το μετανιώσουν...

N79 Θυμιζει...χαλι δηλαδη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι μόνο η εμφανιση...Το θέμα είναι πως δεν έχει ουσιαστικό λόγο ύπαρξης όσον αφορά τη θέση στην οποία θα πλασαριστεί!Να αντικαταστήσει ποιου μοντέλου το κενό;

Υπάρχουν το C902,το W902(μια μικρή διαφοροποίησή του,αλλά κατά 98% ίδιο με το C902),το C510 καλύπτει τα 3.2 mpixels στη χαμηλότερη κατηγορία τιμής κανοντας παράλληλα και κάποιες τσιγγουνιές π.χ. η μη ύπαρξη κάρτας Μ2 στη συσκευασία.

 

Το C901 δεν έχει κάτι διαφορετικό απ'το C902 εκτός απ'το HSUPA,το οποίο πόσοι θα το εκμεταλλευτούν;Και,αλοίμονο,αν μόνο η ύπαρξη του HSUPA θεωρούταν ανταγωνιστικό πλεονέκτημα!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Η walkman έκδοση του F305!Ή αλλιώς,άλλο ένα τσάμπα μοντέλο!

Aκριβώς!! ενα τσάμπα μοντέλο :whistle: :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί βγάζει όλα τα ίδια κ τα ίδια και δεν κοιτά να διορθωθεί σαν εταιρία?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βγάζει όλα τα ίδια κ τα ίδια και δεν κοιτά να διορθωθεί σαν εταιρία?

Για να παιζει με τα νευρα μας..και με το να προσθετεις ενα γραμμα "w" προσθετεις στην συσκευη αλλο image :whistle:

αυτη η τακτικη κραταει χρονια..και αποτελεσμα θεμιτο εγω προσωπικα δεν ειδα :blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά,αυτή η τακτική ήδη της έχει κοστίσει,αλλά τέλος πάντων....

 

Ας βγάζει το ίδιο μοντέλο σε παραλλαγές,αυτό δε με πειράζει προσωπικά ως αγοραστή.(Ως καταναλωτή βέβαια υποτιμάει τη νοημοσύνη μου,δεδομένου ότι μου παρουσιάζει την ίδια ακριβώς συσκευή με άλλο όνομα,σα να μου λέει ότι έχει κάτι διαφορετικό,αλλά είναι άλλη συζήτηση αυτό...)

 

Το θέμα είναι να παρουσιάσει ΚΑΙ πραγματικά high-end συσκευές,παράλληλα με τις παραλλαγές.(ποιες παραλλαγές δηλαδή,εδώ μιλάμε για ένα καρμπόν...)

 

Τέλος,ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΤΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΩΝ ΤΗΣ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΒΛΑΒΕΣ ΣΕ Ο,ΤΙ ΠΙΟ ΑΠΙΘΑΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

(Ως καταναλωτή βέβαια υποτιμάει τη νοημοσύνη μου,δεδομένου ότι μου παρουσιάζει την ίδια ακριβώς συσκευή με άλλο όνομα,σα να μου λέει ότι έχει κάτι διαφορετικό,αλλά είναι άλλη συζήτηση αυτό...)

 

:rolleyes: ειπες μεγαλη κουβεντα,μου την πειρες απο το στομα μου!

ακριβως αυτο ειναι ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα δε νομίζω πως θα διαφωνεί και κανείς :)

 

Άντε,να το ανεχτώ σαν καταναλωτής,ότι μπορεί να βγάλει 3-4 συσκευές με ελάχιστες διαφορές ή/και με διαφορετικό σχέδιο,αλλά να βγαλει το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο με άλλη πρόσοσψη,κοτσάροντάς του και μια μεγάλη κάρτα για ν'ανεβάσει την τιμή και μιλώντας για....αξεπέραστη ποιότητα ήχου,ε,όχι,αυτό πάει πολύ :p

 

Πώς γίνεται το ίδιο ακριβώς μοντέλο να προσφέρει εξαιρετική εμπειρία στα παιχνίδια ως F305 αλλα να μην είναι τόσο ποιοτικό στην αναπαραγωγή και διαχείρηση μουσικής και πώς απ'την άλλη μεταμορφώνεται σε walkman με την προσθήκη visualizations με εξαιρετική ποιότητα ήχου και δεν είναι τόσο ικανό σε παιχνίδια;; :lol: Μα είναι γελοίο το μάρκετινγκ που κάνουν!!!

 

Μ'αρέσει που στο site τους υπαρχει και η Σύγκριση τηλεφώνων!!!Τι διαφορετικό θα βγαλει όμως απορώ!! :p

 

Να μη μιλήσουμε και για την Filippa.........Γιατί στην κατηγορια της,εκεί κι αν είναι υπερκορεσμένος ο τομέας!!

 

Υ.Γ.:Η Filippa στα χαρακτηριστικά είναι το Κ850 με προσθήκη HSUPA και τις εξτρα λειτουργίες κάμερας όπως το Face Detection και το Smile Shutter.Δεν έχει όμως το LEDάκι του C902 αλλά το xenon flash του Κ850...Είναι στην ουσία τα Κ850 και C902 σε μια μείξη όλων των χαρακτηριστικών τους με προσθήκη 3 λειτουργιών!Επομένως,σαν αγορά φαίνεται καλύτερο απ'το C902 και το W902,ιδίως αν έχει παραπλήσια τιμή.Αλλά γενικότερα,δεν εχει κάτι άξιο προσοχής

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το "κόλπο" με το να πάιρνει την ίδια πλατφόρμα και να την ντύνει αλλιώς το κάνει καιρό τώρα και η ΝΟΚΙΑ και δείτε τι κόστος έχει σε συσκευές της για αυτά που δίνουν...Όσο για την αξιοπιστία και συγκεκριμένα για την ποιότητα από τα Κ750i και W850i ήμουν υπέρ ευχαριστημένος...Απλώς δεν μπορούσα να καταλάβω το λόγο του να έχει τόσο χάλια κάμερα το δεύτερο ενώ θεωρούταν πρωτοκλασσάτο και καλύτερο (τιμολογιακά και χρονικά αν το πήγαινες...) από τα w800-810...

Όσο για το c902 το μέγεθος της οθόνης είναι απαράδεκτο μικρό και η φωτογραφίες του δεν είναι καλύτερες από του soul900 που έχω, για cybershot συσκευή...Μέχρι πριν λίγο καιρό έβγαζε καλές συσκευές και σε σχέση εμ το συναγωνισμό και παρόλο αυτά δεν μπόρεσε να ανέβει σε πωλήσεις σε παγκόσμιο επίπεδο αρκετά...άρα αν συνεχίσει το ίδιο τροπάρι δεν τους βλέπω καλά...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο λέμε επομένως!Ότι χρειάζεται επειγόντως αλλαγή ρότας!Όχι μονομιάς,αλλά ν'αρχίσει έστω να κάνει προσπάθειες,έστω και σε 1 σειρά προϊόντων της!Για να δούμε και τον Hikaru,o οποίος είναι άκρως μυστικός-δεν έχει διαρρεύσει η παραμικρή φωτογραφία!Οι φήμες κάνουν λόγο για μνήμη 8 γίγα,8 megapixels κάμερα,υποδοχή ακουστικών,Wi-Fi,οθόνη 2.8 ιντσών,slider σχέδιοσχετικά λεπτό,HSDPA/HSUPA,a-GPS,ανήκει στα μουσικά τηλέφωνα!
Link to comment
Share on other sites

Μουσικό κινητό με 8άρα κάμερα; Μάλλον και αυτό θα κοστολογηθεί πάρα πολύ ακριβά. Περιμένω να δω την επίσημη παρουσίασή του.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης,κάνουν λόγο και για οθόνη αφής στον Hikaru,αλλά μάλλον θα βασίζεται σε κλειστό λειτουργικό :confused:

 

H έκδοση του walkman player θα είναι η 4.0,θα έχει μεταλλική κατασκευή,στερεοφωνικά ηχεία και πλήκτρα στο πλάι για διαχείρηση του player.Συν όλα τα παραπάνω που αναφέρονται.

 

Οι πληροφορίες αυτές είναι επίσημες και μένει μόνο να διαρρεύσουν οι φωτό λίγο πριν το WMC η τελος πάντων να το ανακοινώσουν!

 

Οσον αφορα το C901,θα ανακοινωθεί στις 15 Φλεβάρη τελικά και θα κυκλοφορήσει μέσα στον Απρίλιο,ως αντικαταστάτης του αποτυχημένου(?) Κ850.Σε 3 χρώματα(ροδακινί,ασημί,μαύρο).

 

Προς τα τέλη Μαίου θα ανακοινωθεί μια limited edition του C905,σε νέο χρώμα(άγνωστο ακόμη ποιο)με κάποια special θέματα,εικόνες,ηχους.

 

Το Τ700 θα βγει και σε 2 νέα χρώματα(χρυσό με κόκκινο το ένα,όλο μαύρο το άλλο).

 

Το W395 δυστυχώς θα κυκλοφορήσει.Ένα απ'τα χρωματα είναι το βιολετί.

 

Τέλος,μάλλον θα γίνει λόγος και για το 1ο της κινητό με Android,που θα κυκλοφορήσει όπως ανακοίνωσε ο..προεδράκος τους 2ο εξάμηνο του 2009.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο λέμε επομένως!Ότι χρειάζεται επειγόντως αλλαγή ρότας!Όχι μονομιάς,αλλά ν'αρχίσει έστω να κάνει προσπάθειες,έστω και σε 1 σειρά προϊόντων της!Για να δούμε και τον Hikaru,o οποίος είναι άκρως μυστικός-δεν έχει διαρρεύσει η παραμικρή φωτογραφία!Οι φήμες κάνουν λόγο για μνήμη 8 γίγα,8 megapixels κάμερα,υποδοχή ακουστικών,Wi-Fi,οθόνη 2.8 ιντσών,slider σχέδιοσχετικά λεπτό,HSDPA/HSUPA,a-GPS,ανήκει στα μουσικά τηλέφωνα!

 

Τα megapixels δεν μου λένε τπτ...Βάλε καλό φακό μέσα και ας είναι και 5...Δεν θέλω να τυπώνω αφίσες;) wi-fi και gps οπωσδήποτε είναι καλές κινήσεις....

Όσο για την τιμή στα sony πέφτει γρήγορα αλλά αν είναι καλοκατασκευασμένα την κρατάνε...Τουλάχιστον το w850 μου την είχε κρατήσει και από κατασκευή πολλά ΝΟΚΙΑ θα ζήλευαν να την είχαν και samsung.....Ακόμη και τώρα ο μηχανισμός slide δουλεύει μια χαρά χωρίς τζόγο ούτε όταν είναι σε έκταση ούτε όταν δεν είναι....Το Sony Ericsson W980 όταν είχε βγει είχε 400+ απαράδεκτο για ένα κινητό με τα χαρακτηριστικά που είχε....

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

To νέο SE Xperia Sora με εκπληκτικές multimedia δυνατότητες, slide πληκτρολόγιο, 12ΜΡ κάμερα παρακαλώ!!! με CMOS αισθητήρα, θα τρέχει τα καινούργια Windows mobile 7 και θα είναι χρονισμένο στο 1GHz με τον γνωστό Qualcomm QSD8250.
Link to comment
Share on other sites

To νέο SE Xperia Sora με εκπληκτικές multimedia δυνατότητες, slide πληκτρολόγιο, 12ΜΡ κάμερα παρακαλώ!!! με CMOS αισθητήρα, θα τρέχει τα καινούργια Windows mobile 7 και θα είναι χρονισμένο στο 1GHz με τον γνωστό Qualcomm QSD8250.

 

Καλά μέχρι να δούμε κάτι τέτοιο από την SE θα έχουμε γεράσει :ninja:!!

Link to comment
Share on other sites

Μην ξαναλέμε ότι είναι photoshops όλα τα παραπάνω..Μέχρι και η γιαγιά μου θα το καταλάβαινε! ;) Επιθυμίες πορωμένων χρηστων απλα.(προς το παρόν) :)
Link to comment
Share on other sites

Ομορφα και με φαντασια τα συγκεκριμενα concepts!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέα κινητά της Sony Ericsson και φήμες...
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...