Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το αγόρασα σήμερα εγώ το iPod Touch 2G, 16GB του έβαλα την 3.0 και έκανα και Jailbreak. Τέλος πάντων δεν μας νοιάζουν αυτά. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως να χρησιμοποιήσω το "dock" (δεν ξέρω πως λέγεται) που υπήρχε μέσα στην συσκευασία?? Δεν είναι στήριγμα για το iPod
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αγόρασα σήμερα εγώ το iPod Touch 2G, 16GB του έβαλα την 3.0 και έκανα και Jailbreak. Τέλος πάντων δεν μας νοιάζουν αυτά. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως να χρησιμοποιήσω το "dock" (δεν ξέρω πως λέγεται) που υπήρχε μέσα στην συσκευασία?? Δεν είναι στήριγμα για το iPod

Tην ίδια απορία έχω αλλά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα...

:!:SOS:!::help:

Εγκατέστησα τα Windows 7 θέλω να το συγρχονίσω με το iTunes αλλά δεν μπορώ!

Άρχισε να μου διαγράφει τις εικόνες μου(δυστυχώς δεν πρόλαβα να τις σώσω:cry:) και τα ipa μου!Τί να κανω;:cry:Ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι βάση για το universal dock, από μόνο του δεν κάνει κάτι...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι βάση για το universal dock, από μόνο του δεν κάνει κάτι...

Bλακεία δηλαδή!Αντί αυτό το Μήλο θα μπορούσε να είχε βάλει ενα screenprojector...θα της ερχόταν και πιο φθηνά.

Ξέρεις τίποτα για το πρόβλημά μου;:(

Link to comment
Share on other sites

Tην ίδια απορία έχω αλλά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα...

 

Εγκατέστησα τα Windows 7 θέλω να το συγρχονίσω με το iTunes αλλά δεν μπορώ!

Άρχισε να μου διαγράφει τις εικόνες μου(δυστυχώς δεν πρόλαβα να τις σώσω:cry:) και τα ipa μου!Τί να κανω;:cry:Ξέρει κανείς;

Απο που και πως εσβησε τις εικονες? Εκανες update or clean install?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τελείως βλακεία διότι αγοράζεις ένα dock και μετά μπορείς να συνδέσεις όλα τα προϊόντα της.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τελείως βλακεία διότι αγοράζεις ένα dock και μετά μπορείς να συνδέσεις όλα τα προϊόντα της.

Για μένα είναι τελείως άχρηστο...δεν θα αγοράσω ποτέ dock.

5 μυνήματα ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Tίποτα από αυτά τα 2!

Συγχρονισμό πάτησα!:confused:

 

δεν παιζουν ρολο τα windows γιατι κι εγω αυτα εχω....

αν μπορεις κανε sync με τον προηγουμενο υπολογιστη και θα σου πω πως να μεταφερεις τα υπολοιπα στον καινουριο...!αν δεν εχεις τον παλιο υπολογιστη........

επρεπε να ειχες κρατησει back up!!!

απλα ξαναπερνας οτι ειχες μεσα οπως και την πρωτη φορα.....(σιγουρα ομως τις φωτο τις εχασες)

οταν εκανες sync στο καινουριο επρεπε να διαβασεις το μνμ που λογικα σου εβγαλε...

 

και κατι αλλο οντως το dock ειναι αχρηστο.....

και ποσες συσκευες apple να εχει καποιος δηλαδη....???

καλα σιγουρα υπαρχουν και εξερεσεις αλλα ας ειχαν μεσα ενα σημειωμα που να ελεγε τι ειναι αυτο το πλαστικο που στανταρ οσοι δεν ηξεραν απο πριν προσπαθισαν να στηριξουν την συσκευη τους πανω σε αυτο....!:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

 

μια απλη ερωτηση (ελπιζω και η απαντηση να ειναι απλη):

Πως μπορω να βαλω ταινια στο ipod μου?Πρεπει απο πριν να εχω ενσωματωσει τουσ υποτιτλους? Συνηθως οταν βλεπω ταινια στο pc, τις βλεπω σε ενα απλο player (bs player) και βαζω μετα υποτιτλους..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

 

μια απλη ερωτηση (ελπιζω και η απαντηση να ειναι απλη):

Πως μπορω να βαλω ταινια στο ipod μου?Πρεπει απο πριν να εχω ενσωματωσει τουσ υποτιτλους? Συνηθως οταν βλεπω ταινια στο pc, τις βλεπω σε ενα απλο player (bs player) και βαζω μετα υποτιτλους..

 

Καλημερα!!

Λοιπον πρωτα θα πρεπει να εχεις ενα καταλληλο προγραμμα με το οποιο να μεταρψεις την ταινια σε τετοιο φορματ το οποιο να διαβαζεται απ'το ipod. Υπαρχουν αρκετα τοσο δωρεαν οσο και εμπορικα (imtoo mpeg encorder, xilisoft video converter, total video converter κ.α). Oσον αφορα τους υποτιτλους καλυτερα να ειναι ενσωματομενοι στην ταινια και μετα να κανεις την μετατροπη..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

 

μια απλη ερωτηση (ελπιζω και η απαντηση να ειναι απλη):

Πως μπορω να βαλω ταινια στο ipod μου?Πρεπει απο πριν να εχω ενσωματωσει τουσ υποτιτλους? Συνηθως οταν βλεπω ταινια στο pc, τις βλεπω σε ενα απλο player (bs player) και βαζω μετα υποτιτλους..

 

Οτι σου ειπε ο φιλος filipsyros και δες κι αυτο εδω, θα βοηθησει:

http://www.daniusoft.com/tutorial/ipod-guide.html

Link to comment
Share on other sites

Χειρότερο προβλημα απτ δικο μου δν υπαρχει!

Δν ανοιγει παιδιά εδώ και μιση ωρα με τπτ.μπαταρια εχει κγεματη γτ τ φορωσα σημερα τ πρωι!

Ακουγα μουσικη κ εκει που παω ν τ 3εκλειδωσψ για ν αλλαξω τραγουδι ξαφνικα δν πατιεται κανενα κουμπι κ δν κανει τπτ!βγαζω τ ακουστικα για ν σταματησει να παιζει και δν κανει τπτ...παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ!

εχει κλεισει κ ο κωτσοβολος κ τωρα τη δευτερα μπορω ν παω ν δω τι εχει...

καμια ιδεα τι μπορω ν κανω???:cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Κάν'του ένα hard reboot για αρχή (κρατάμε πατημένα μαζί τα Home και Sleep μέχρι να δούμε το μηλαράκι. Μόλις το δούμε τα αφήνουμε).
Link to comment
Share on other sites

Χειρότερο προβλημα απτ δικο μου δν υπαρχει!

Δν ανοιγει παιδιά εδώ και μιση ωρα με τπτ.μπαταρια εχει κγεματη γτ τ φορωσα σημερα τ πρωι!

Ακουγα μουσικη κ εκει που παω ν τ 3εκλειδωσψ για ν αλλαξω τραγουδι ξαφνικα δν πατιεται κανενα κουμπι κ δν κανει τπτ!βγαζω τ ακουστικα για ν σταματησει να παιζει και δν κανει τπτ...παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ!

εχει κλεισει κ ο κωτσοβολος κ τωρα τη δευτερα μπορω ν παω ν δω τι εχει...

καμια ιδεα τι μπορω ν κανω???:cry::cry::cry::cry::cry:

 

κάνε αυτό που σου προτείνει ο stereo και αν δεν φτιάξει πήγαινέ το τη Δευτέρα στη Rainbow, όχι στον Κωτσόβολο. Εκεί ξέρουν λιγότερα για iPod απ'ότι εσύ.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Κάν'του ένα hard reboot για αρχή (κρατάμε πατημένα μαζί τα Home και Sleep μέχρι να δούμε το μηλαράκι. Μόλις το δούμε τα αφήνουμε).

 

αυτο να κανεις.δεν υπαρχει περιπτωση να παθει κατι συσκευη σου!

το εχω παθει κι εγω αυτο....αλλιως προσπαθισε να το βαλεις σε dfu mode και να κανεις restore....

 

και ολα τα μαγαζια στην rainbow πανε τις συσκευες για service οποτε καλο θα ηταν να πας κατευθειαν σε αυτους (ή κανε ενα τηλεφωνο πριν πας μηπως και ξερουν ηδη)...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται καν, να το πας η ιδια στην Rainbow. Τηλεφωνησε τους, θα σου δωσουν ενα reference number, και στειλτο με courier. Το ειχα κανει 2 φορες με ενα nano Που ειχε προβλημα και μου το εστειλαν και αυτοι πισω με courier. Πολυ εξυπηρετικοί ηταν :)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς κάποια λύση για το πρόβλημά μου;

Υποθετω το itunes folder Υπαρχει σωστα? Επομενως λογικα δεν πρεπει να εχει σβηστει κατι. Αλλα αφου εβαλες τα 7, υπεδειξες στο itunes να κανει consolidate the library?

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω το itunes folder Υπαρχει σωστα? Επομενως λογικα δεν πρεπει να εχει σβηστει κατι. Αλλα αφου εβαλες τα 7, υπεδειξες στο itunes να κανει consolidate the library?

Nαι υπάρχει.Στο C: δεν λές;

Έκανα Διαμόρφωση για να βάλω τα 7.:(Άρα όλα σβήστικαν!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Nαι υπάρχει.Στο C: δεν λές;

Έκανα Διαμόρφωση για να βάλω τα 7.:(Άρα όλα σβήστικαν!:cry:

 

σου ειχα απαντησει στην προηγουμενη σελιδα...

Link to comment
Share on other sites

σου ειχα απαντησει στην προηγουμενη σελιδα...

Α ναι,δεν το είδα.

Δεν έχεις καταλάβει κάτι.Στον ίδιο Η/Υ πέρασα τα 7.Τα πέρασα στο παλιό OS.

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη προσφατα, χρειαστηκε να μεταφερω ολη την μουσικη μου σε αλλο δισκο, πρεπει να προσεξεις μερικα πραγματα σχετικα με το itunes.

Εκτος απο την μουσικη που εχω αγορασει απο το itunes, ειχα γυρω στα 200 GB μουσικη στο Music folder, αλλα οχι στο itunes. Για να μεταφεροταν ολη η μουσικη, τα movies, pictures, etc εκανα το εξης

1. Copy τα παντα στο music folder στο καινουργιο Location και αντιγραφη ολου του folder των itunes που περιλαμβανει και το ituneslibrary.xml (Πολυ σημαντικο)

2. Εγκατασταση itunes

3. Ανοιγεις το itunes. Πηγαινεις. Preferences--->Advanced--->itunes music folder location--->change

4. Βαζεις το καινουργιο location και τσεκαρεις τα keep itunes folder organized kai copy music to itunes

5. IMPORTANT!!!!. Library--->Consolidate library. Ειναι σημαντικο να το κανεις, διαφορετικα θα εχεις προβληματα να κρατησει τα ratings kai ta play counts, απο μουσικη που δεν ηταν στο itunes folder.

6. Εφοσον διαπιστωσεις οτι τα παντα λειτουργουν ικανοποιητικα και εχουν μεταφερθει τα παντα, σβησε το παλιο folder

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...