Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΓΙΝΕ!

Τελεια..δεν ηταν δυσκολο οπως αποδειχθηκε..σειρα εχει το redsnow..ελπιζω να παει και παλι καλα η διαδικασια.

 

απορια: να μην κανω restore μετα το jailbreak?παιζει να αντιμετωπισω προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα και το jailbreak μεσω redsnow. πηγε αψογα, δεν ειχα κανενα προβλημα.

απο οτι βλεπω παντως οτι ειχα ανεβασει στην συσκευη δεν χαθηκε..ολα ειναι εκει που τα ειχα..

οποτε τωρα κατεβαζω μεσω wifi δωρεαν applications μεσω cydia, αλλα παραλληλα χρησιμοποιω και το itunes για αυτα που εκανα πριν ετσι?

 

χρειαζεται να προσεξω κατι μετα απο ολα αυτα??

Link to comment
Share on other sites

απο cydia κατεβαζεις οτι θελεις αλλα παντα προσεχεις να καταλαβαινεις τι ειναι αυτο που κατεβαζεις.(δεν ειναι ολα δωρεαν αλλα δεν υπαρχεο περιπτωση να χρεωθεις με οποιονδιποτε τροπο,ελαχιστα ειναι αυτα που πρεπει να πληρωσεις)

για να βαζεις τωρα δωρεαν τις εφαρμογες που υπαρχουν στο app store κανεις οτι ειχε πει ο isidorosr20595

Πηγαινεις στο cydia,το εικονιδιου του jailbreak που δημιουργηται(χωρις αυτο δεν εχεις τιποτα!).

Πατας Manage,Sources,Edit,Add,γραφεις 'cydia.hackulo.us',Αdd Source.

μετα θα πας στις κατηγοριες που εχει το cydia και θα βρεις το hackulo

απο εκει θα βαλεις το 'sync for 3'(καπως ετσι θα το δεις εχει λιγα.)

και καλο ειναι να κλεισεις και να ξανα ανοιξεις την συσκευη σου

κατεβαζεις εφαρμογες απο εδω 'http://appulo.us/'

με διπλο κλικ μπαινυν τα .ipa στο itunes σου κανεις sync και εισαι ετοιμος!

Aν θελεις εγκαταστεις και το Instalous που κατεβασεις και εγκατασεις κατευθειας apps&games στο ιΤouch σου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θελώ να βάλω την 3,0 εχω 1g ipod και mac μποεώ, και πως;;;:confused:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η βοηθεια σας ειναι κατι παραπανω απο πολυτιμη.

εχετε σκεφτει (εσεις ή απο το site) να γινει κατι σε στυλ "οδηγου" για να μην τα γραφετε ξανα και ξανα και οποιoς ενδιαφερεται να απευθυνεται εκει?

 

παντως οπως και να εχει οι οδηγιες σας ειναι πολυτιμες και χρησιμες. Thanx!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θελώ να βάλω την 3,0 εχω 1g ipod και mac μποεώ, και πως;;;:confused:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!:)

 

φυσικα και μπορεις.βρες στο νετ το αναλογο .ipsw και κανε restore.

στο google θα το βρεις,απλα να δεις να ειναι για 1g.

και αν διαβασεις τις 20 τελευταιες σελιδες θα βρεις και ολες τις οδηγιες που χρειαζεσε...

 

εναλακτικα μπορεις να κανεις update απο το itunes σου αλλα θα σου κοστισει καποια χρηματα...(κατω απο 10Ε)

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και μπορεις.βρες στο νετ το αναλογο .ipsw και κανε restore.

στο google θα το βρεις,απλα να δεις να ειναι για 1g.

και αν διαβασεις τις 20 τελευταιες σελιδες θα βρεις και ολες τις οδηγιες που χρειαζεσε...

 

εναλακτικα μπορεις να κανεις update απο το itunes σου αλλα θα σου κοστισει καποια χρηματα...(κατω απο 10Ε)

7,99 ευρω κανει.

Στην 1.0 δεν θα εχεις το Stereo Bluetooth!

Παιδια η βοηθεια σας ειναι κατι παραπανω απο πολυτιμη.

εχετε σκεφτει (εσεις ή απο το site) να γινει κατι σε στυλ "οδηγου" για να μην τα γραφετε ξανα και ξανα και οποιoς ενδιαφερεται να απευθυνεται εκει?

 

παντως οπως και να εχει οι οδηγιες σας ειναι πολυτιμες και χρησιμες. Thanx!

Ευχαριστω πολυ για την ιδεα σου!:up:

Θα το κανω στο site μου( http://www.allabouttechnology.8forum.info),αργοτερα ομως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...έχω την εντύπωση ότι θα παίξει στραβή με το ipod touch μου και θέλω τη συμβουλή σας.

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ: δούλευα manually το touch με iTunes 8.2 σε laptop με XP, μέχρι που κράσαρε το μηχάνημα και έπεσε format. Το συγκεκριμένο touch το δούλευα και απο το γραφείο προσθέτοντας διάφορα mp3 που μου στέλνανε κατα καιρούς.

 

Αυτή τη στιγμή έχω περάσει 6 άλμπουμ το λαπτοπακι που θα ήθελα να περάσω στο touch, αλλά φοβάμαι μη μου γίνει κανα delete all!!

 

Πώς γίνεται να 'συγχρονίσω" το touch με το laptop ώστε να δείχνουν το ίδιο περιεχόμενο? (θέλω να περάσω τη νέα version, αλλά έτσι όπως έχουν τα πράγματα δεν έχω κάνει back up κανένα απο τα applications που έχω περάσει!!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

βασικα αν εκανες τοσο καιρο sync με το pc που κρασαρε μαλλον θα σου σβηστουν οι εφαρμογες αλλα οχι η μουσικη(στο μανουαλ).

για κοιτα να κανεις authorise(καπως ετσι) το pc σου απο το itunes.ισως αυτο να σε σωσει.

αλλα αν πατησεις το sync και ειναι κατι να διαγραφει θα σου βγαλει μνμ που θα στο λεει!

Link to comment
Share on other sites

Για το iPod Touch Μιλαμε Ισιδωρε. Οχι για το iphone;)

Για το iTouch λεω και εγω!;)

Το ipsw για το iPhone ειναι δωρεαν!

Δικιο δεν εχω ρε παιδια;

Link to comment
Share on other sites

Το ipsw για το iPhone ειναι δωρεαν για το iTouch πρεπει ,κανονικα, να πληρωσεις και το itouch 1g δεν εχει chip bluetooth μονο το 2g
Link to comment
Share on other sites

Το ipsw για το iPhone ειναι δωρεαν για το iTouch πρεπει ,κανονικα, να πληρωσεις και το itouch 1g δεν εχει chip bluetooth μονο το 2g

Αυτο δεν ειπα;:(;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η βοηθεια σας ειναι κατι παραπανω απο πολυτιμη.

εχετε σκεφτει (εσεις ή απο το site) να γινει κατι σε στυλ "οδηγου" για να μην τα γραφετε ξανα και ξανα και οποιoς ενδιαφερεται να απευθυνεται εκει?

 

παντως οπως και να εχει οι οδηγιες σας ειναι πολυτιμες και χρησιμες. Thanx!

Οριστε ο οδηγος!:)(δικος μου!)

http://allabouttechnology.8forum.info/forum-f1/topic-t6.htm#17

παντως πολυ καλη η ιδεα σου!

Link to comment
Share on other sites

Εγω την 3 θέλω και δεν τη βρίσκω, δεν εχω κάρτα να την αγοράσω...:(:(:(

Το εχω αναφερει εδω http://allabouttechnology.8forum.info/forum-f1/topic-t6.htm#17

Δεν μπορω να αναφερω το λινκ εδω γιατι δεν θα σεβαστω τους κανονες, οπως λεει και ο φιλος μας, nervous!

Link to comment
Share on other sites

γεία σας παιδία, λοιπόν έχω βρεί και έγω κατεβάσει την έκδοση 3.0 για το ipod touch,πως θα κάνω αναβάθμισει..?(όχι από apple store) βασικά στο itunes πως να την βάλω..?
Link to comment
Share on other sites

γεία σας παιδία, λοιπόν έχω βρεί και έγω κατεβάσει την έκδοση 3.0 για το ipod touch,πως θα κάνω αναβάθμισει..?(όχι από apple store) βασικά στο itunes πως να την βάλω..?

Για την κανονική λές ή την jailbreak;

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να είναι κανονική..γιατί δεν είναι από apple

τωρα που το ξανασκεφτομαι δεν χρειαζεται να ειναι jailbreak η οχι.

Πηγαινεις στο iTunes, πατας Swift & Restore, πατας 2 κλικ στο ipsw και τα υπολοιπα γινονται μονα τους. Φυσικα να ειναι συνδεδεμενο το iTouch.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...