Jump to content

Sygic vs Garmin vs Route66 vs Nokia Maps vs MLS Destinator


EWS
 Κοινοποίηση

Ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα πλοηγησης για s60?  

523 members have voted

  1. 1. Ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα πλοηγησης για s60?

    • Sygic Mobile GPS
      89
    • Garmin Maps Mobile XT
      316
    • Route 66
      51
    • Nokia Maps
      52
    • MLS Destinator
      15


Recommended Posts

Για το Ν79, βαλε το Nokia Maps 3. Το πιο αξιόπιστο πρόγραμμα πλοήγησης για τα FΡ2.

 

Φίλε μου το έχω εγκαταστήσει αλλά δεν το χρησιμοποίησα γιατί για να λειτουργήσει μου ζητάει σύνδεση στο δίκτυο (λογικά χρήση του A-GPS) κι εγώ δεν θέλω να χρεωθώ για την πλοήγηση. Το Nokia Maps 3 μπορεί να λειτουργήσει και χωρίς A-GPS ή γενικότερα να το χρησιμοποιήσω μόνον για χάρτη χωρίς GPS; Τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα πως να το κάνω :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 169
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν σου ζητάει να συνδεθεί επιλέγεις όχι. Μπες στις ρυθμίσεις και ρύθμισέ το να μη σε ρωταει ποτέ και να μην συνδέεται ποτέ. Το a-gps δεν έχει καμία σχέση με το Nokia maps. Όποιο πρόγραμμα πλοήγησης και αν χρησιμοποιήσεις, το ίδιο ισχύει.

 

Φυσικά και μπορείς να το χρησιμοπιήσεις χωρίς το a-gps αλλά και χωρίς καθόλου gps. Απλά ψάχνεις να βρεις σημεία που ενδιαφέρουν και κινείσαι χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μολις πηρα το Ν82 κ θελω να βαλω ενα gps. Ποιο θα προτινατε? θελω να εχει πολλες λεπτομερειες γιατι θα το χρησιμοποιω κυριως σε μικρες πολεις, χωρια, βουνα κ τετοια. Δεν θελω να μου πειτε πως να το περασω.Ξερω μολις αποφασισω ποιο θα ρωτησω στο αναλογο topic. Ευχαριστω
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το Ν82 κ θελω να βαλω ενα gps. Ποιο θα προτινατε? θελω να εχει πολλες λεπτομερειες γιατι θα το χρησιμοποιω κυριως σε μικρες πολεις, χωρια, βουνα κ τετοια. Δεν θελω να μου πειτε πως να το περασω.Ξερω μολις αποφασισω ποιο θα ρωτησω στο αναλογο topic. Ευχαριστω

 

Γι αυτά που ζητάς, ταπεινή μου άποψη, μονόδρομος το Garmin...

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτά που ζητάς, ταπεινή μου άποψη, μονόδρομος το Garmin...

 

 

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου. Μεσα στο Σαββατοκυριακο που θα εχω χρονο θα κατσω να το χακαρω κ να περασω προγραμματα. Οποτε απο Δευτερα θα γραψω τις εντυπωσεις μου απο το Garmin

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το Gamin προτεινω σε συνδυασμο με τον χαρτη της Αναβασης..

 

Δεν χρειαζεται να κανεις hacκ στην συσκευη σου για να περασεις το Garmin.

 

Υπαρχει οδηγος στο 1 ποστ του επισημου θεματος.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

επειδη κυριακη φευγω λογω δουλειας για 3-4 μερες τουρκια θα ηθελα μια προταση για ποιο προγραμμα και χαρτη να χρησιμοποιησω.

διαβασα στο θεμα του garmin οτι υπαρχει χαρτης για τουρκια αλλα η αναζητηση γινεται στα τουρκικα, πραγμα που δεν νομιζω να με βολεπσει.

εβαλα μεσω map loader τον χαρτη της τουρκιας στο nokia maps και καλυπτει τις περιοχες που θα επισκεφτω και η αναζητηση γινεται κανονικα στα αγγλικα αλλα εχει τελειωσει η τριμηνη αδεια για την φωνητικη καθοδηγηση που ειχα (N82).

για sygic δεν βρηκα κατι αλλα και να εβρισκα υποθετω πως θα ηταν παρομοια περιπτωση με garmin...

 

τι μου προτεινετε ή κσερετε καποιον αλλο χαρτη για garmin ή sygic οπου η αναζητηση θα ειναι στα αγγλικα;

 

δεκτη οποια βοηθεια εστω και με ΠΜ.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

επειδη κυριακη φευγω λογω δουλειας για 3-4 μερες τουρκια θα ηθελα μια προταση για ποιο προγραμμα και χαρτη να χρησιμοποιησω.

διαβασα στο θεμα του garmin οτι υπαρχει χαρτης για τουρκια αλλα η αναζητηση γινεται στα τουρκικα, πραγμα που δεν νομιζω να με βολεπσει.

εβαλα μεσω map loader τον χαρτη της τουρκιας στο nokia maps και καλυπτει τις περιοχες που θα επισκεφτω και η αναζητηση γινεται κανονικα στα αγγλικα αλλα εχει τελειωσει η τριμηνη αδεια για την φωνητικη καθοδηγηση που ειχα (N82).

για sygic δεν βρηκα κατι αλλα και να εβρισκα υποθετω πως θα ηταν παρομοια περιπτωση με garmin...

 

τι μου προτεινετε ή κσερετε καποιον αλλο χαρτη για garmin ή sygic οπου η αναζητηση θα ειναι στα αγγλικα;

 

δεκτη οποια βοηθεια εστω και με ΠΜ.

 

Για το nokia maps παντως μπορεις να δεις και στο xxxxxxxxxxxx:ninja: παιζει κανονικα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

εντάξει είναι σίγουρο ότι το garmin βελτιώνεται συνέχεια... άλλωστε παίζει στον ανταγωνισμό, έχοντας στο μέρος της 2 εταιρείες οι οποίοι βγάζουν συμβατούς χάρτες!!

Αλλά δεν μπορούμε να αμφισβητούμε και την GI

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ SYGIC GARMIN AND NOKIA ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟ SYGIC EXEI ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΚΙΝΗΣΗ.ΤΟ GARMIN ΣΕ ΚΙΝΗΣΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΕΙΧΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΚΙΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΟΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙ SYGIC.
Link to comment
Share on other sites

Στους χάρτες, στο μενού κτλ ...το 3 λέω όχι το 2. Πολύ φιλικότερο από το άθλιο Garmin με την @λίθια αναζήτησή του.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εάν κατέβασες την έκδοση από το μαγαζάκι θα είναι δωρεάν για πάντα. Εάν το κατέβασες από την Νοκια τότε δεν θα έχεις φωνητική καθοδήγηση.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω την αίσθηση οτι με το ΝΜ 3 άλλαξαν κατα πολύ οι ισσοροπίες. Μήπως θα έπρεπε να επαναληφθεί η ψηφοφορία με έξτρα επιλογή για το ΝΜ 3???
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η νέα έκδοση του Nokia Maps είναι όντως κάτι διαφορετικό από ό,τι είχαμε δει μέχρι τώρα. Σίγουρα η Nokia είναι σε πολύ καλό δρόμο και με κάποιες σοβαρές βελτιώσεις στους χάρτες θα μπορεί να χτυπήσει στα ίσα τους άλλους δύο ανταγωνιστές, δηλαδή Garmin και Sygic. Έτσι κι αλλιώς πιστεύω ότι πολύς κόσμος πλέον επιλέγει το Nokia Maps κυρίως για μέσα στις μεγάλες πόλεις, όπου οι διαφορές στους χάρτες δεν είναι τεράστιες όπως παλιά. Και μην ξεχνάμε ότι το Nokia Maps κερδίζει πολλούς πόντους λόγω του ότι είναι ασυγκρίτως ελαφρύτερο και ευκολότερο σαν εφαρμογή, κυρίως από το Garmin. Ο ανταγωνισμός τελικά είναι πολύ μεγάλη υπόθεση. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη τα πραγματα αλλαξαν το παρον θεμα θα κλειδωθει και σε λιγο θα ανοιξουμε ενα καινουριο θεμα με καινουρια δημοσκoπηση.

 

Ευχαριστω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...