Jump to content

Metallica


thePRODIGY
 Κοινοποίηση

Ποιο είναι το καλύτερο τραγούδι του άλμπουμ;  

40 members have voted

  1. 1. Ποιο είναι το καλύτερο τραγούδι του άλμπουμ;

    • That was just your life
      4
    • The end of the line
      0
    • Broken, beat & scarred
      1
    • The day that never comes
      20
    • All nightmare long
      5
    • Cyanide
      0
    • The Unforgiven III
      8
    • The Judas kiss
      0
    • Suicide & Redemption
      1
    • My apocalypse
      1


Recommended Posts

eida sxolia se diafora musika forum oti to neo album einai ixitika kati metaxi muster of puppets k black album...makari..

ta teleutaia xronia olo exo prosdokies k olo..:mad::X

exei akousei kaneis kommatia;;

 

Ως τωρα εχουν παιξει live μονο ενα , το "Cyanide".

 

 

ειναι live οπως ειπα οποτε λογικο ειναι η studio εκτελεση να ειναι καλυτερη (ναι για τον James μιλαω:X)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ως τωρα εχουν παιξει live μονο ενα , το "Cyanide".

 

 

ειναι live οπως ειπα οποτε λογικο ειναι η studio εκτελεση να ειναι καλυτερη (ναι για τον James μιλαω:X)

 

Όντως ελπίζω ο James να είανι λίγο καλύτερος,γιατί το τραγουδάκι είναι συμπαθητικό.

 

Ελπίζω να μην ακούσω Unforgiven III με drums κουτάκια κόκα κόλας(St.Anger) και τον James σε αυτήν την κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Όντως ελπίζω ο James να είανι λίγο καλύτερος,γιατί το τραγουδάκι είναι συμπαθητικό.

 

Ελπίζω να μην ακούσω Unforgiven III με drums κουτάκια κόκα κόλας(St.Anger) και τον James σε αυτήν την κατάσταση.

 

ναι η studio version θα τσακιζει κοκαλα. Και το τραγουδι , οσο το ακους τοσο σου "μενει" ;)

 

Λογικα παντως θα ειναι απο τα μετρια κομματια του album.

 

\m/ METALLICA \m/

the 4 horsemen are BACK!!!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ναι η studio version θα τσακιζει κοκαλα. Και το τραγουδι , οσο το ακους τοσο σου "μενει" ;)

 

Λογικα παντως θα ειναι απο τα μετρια κομματια του album.

 

\m/ METALLICA \m/

the 4 horsemen are BACK!!!

 

Ότι η studio version θα ναι καλύτερη αυτό είναι αυτονόητο.Αν δεν συμβεί αυτό....

 

Αν είναι από τα μέτρια κομμάτια του άλμπουμ θα πρόκειται σίγουρα για μια καλή δουλειά :D

Link to comment
Share on other sites

The_day_that_never_comes----> polu kalo kommati;)

 

το μονο κομματι που μου εκανε αισθηση!

το cyanide το βρηκα απλως συμπαθητικο και το my apocalypse μου θυμισε εποχη st.anger!

 

εχω βεβαια μια περιεργεια και για τα υπολοιπα κομματια και ιδιαιτερα για το unforgiven

ΙΙΙ...για να δουμε...

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου φάνηκε μέτριο προς καλό.Μπορεί και να φταίει βέβαια το ότι περιμέναμε τόσο καιρό και τα standard μου έχουν ανέβει λόγω της αναμονής:whistle:.Πάντως θα συμωνήσω σε κάτι με την caramela.Και εγώ περιμένω εναγωνίως και με μεγάλη περιέργια το unforgiven III.
Link to comment
Share on other sites

Το unforgiven III θα εχει και λιγο πιανο μεσα :p και οχι δεν κανω πλακα..

 

Το The day that Never Comes ειναι υπεροχο. Το My Apocalypse θυμιζει αλλες ημερες, ενω το Cyanide ειναι μια καλη προσπαθεια..

 

Ομως πραγματικα, αν δεν τα ακουσω σε ποιοτητα CD, δεν θα πω κατι παραπανω :ninja:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

More Death on the Radio

 

You may have heard a little something about a radio show being broadcast live from our very own HQ . . . well, we figured it would be a lot more fun if we invited some 'Tallica fans to come hang with us and low and behold, one thing led to another and Foo Fighters Dave Grohl and Taylor Hawkins actually said "yes!" So on Thursday, September 4, we're going to hang out, play tracks from "Death Magnetic" and chat with Dave and Taylor.

 

The festivities begin at 6:00 PM PDT . . . check with your local radio station to see if they will be carrying the live broadcast and we'll post a list of participating stations next week.

 

You can also listen streaming on metallica.com and missionmetallica.com.

 

http://www.metallica.com/index.asp?item=601159

 

Μήπως ξέρετε τι ώρα Ελλάδος είναι οι 6:00 PM PDT; :O

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε τι ώρα Ελλάδος είναι οι 6:00 PM PDT; :O

 

PDT=Pacific Daylight Time

Μαλλον δυτικη Αμερικη εννοει, οποτε 4 τα ξημερωματα?

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

"Κυκλοφόρησε" και η studio version του Cyanide...
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

The Day That Never Comes (Official video in HQ)

 

με την δυνατοτητα streaming αλλα και dl :O

 

edit: prodigy, καλυψε το λινκ σου με καποιον τροπο (βαλε το σε

 πχ) γιατι βλεπω να υπαρχει προβλημα. Τα κομματια ειναι οντως αυθεντικα.. καλη φαση.
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζόμαστε για ακρόαση :D:D:D

 

EDIT

 

Το The Unforgiven III είναι πολύ καλό.Εξαιρετική εισαγωγή,πολύ καλό solo στην συνέχεια.Σε ορισμένα σημεία τρομερά μελωδικό.Όπως αναμενόταν από τις ''μπαλάντες'' του δίσκου (με μερικά heavy σημεία) :D

 

Το The end of the line θα σας στείλει σε άλλες εποχές,παλιές,καλές.Πολύ καλή δουλειά.Αντάξιο με τα παλιά.Μου θύμισε εποχές Master of puppets & Ride the Lightning.Ίσως το καλύτερο το album :D

 

To that was just your life υπολείπεται λίγο σε σχέση με τα προηγούμενα,αλλά ακούγεται άνετα.Δυνατός,γρήγορος ρυθμός,ενδιαφέρον solo.

 

Το All nightmare long σίγουρα πάρα πολύ καλό.Πολύ καλή εισαγωγή.Καλός ρυθμός,μερικά πολύ δυνατά parts.

 

Το Suicide & Redemption είναι orchestral.Ένα πολύ καλό 10 λεπτο τζαμάρισμα με μελωδικά parts κατά την διάρκεια του τραγουδιού και ορισμένα πολύ δυνατά.Αρκετά ενδιαφέρον ομολογώ.Πολύ καλό. :D

 

Το the Judas Kiss μου θυμίζει κάτι από στυλ St.Anger.3-4 λεπτά του κομματιού ξεχωρίζουν.Κατ εμέ από τα μέτρια τραγούδια του album,αλλά και πάλι αρκετά ποιοτικό.Θετικό τα καλά lyrics.

 

Το Broken,Beat & Scarred στο ίδιο στυλ με το Judas Kiss.Παρόμοια τραγούδια.Πολύ δυνατά και τα 2.

 

Αν το συνδυάσει κανείς με τα ήδη γνωστά songs έχουμε ένα πολύ καλό άλμπουμ.Η πρώτη ακρόαση κρύβει λάθη,αλλά η εντύπωση είναι θετική.

Link to comment
Share on other sites

jog ωραια αναλυση. Γω το εχω ακουσει 2 φορες ολο και εχω ξεχωρισει μερικα διαμαντακια. Ακομα ομως ειμαστε στην κ**λα αρα δεν μπορω να κρινω με καθαρο μυαλο.:p Καιρο ειχα να πορωθω με καινουργια κυκλοφορια τοσο παντως. :happy:

 

ΔΕ ΣΛΕΗΒ ΜΠΙΚΑΜΣ ΓΙΟΡ ΜΑΣΤΑΑΑΑΑΑ.:music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικές εντυπώσεις και από εμένα. :music:

Το έχω λιώσει από το πρωϊ (και είμαι και στο γραφείο, και έχουν πονέσει τα αυτιά μου από τα ακουστικά :lol: ).

Link to comment
Share on other sites

Ανεβηκε στον GT σε καλυτερη ποιοτητα (320kbps) :p

 

Διαβολε, ολο το βραδι το μοιραστηκα αναμεσα στα βιβλια των Στρατηγικων Σπουδων και του μαγνητικου θανατου.. δεν εχω ιδεα τι σκατα εγραψα σημερα, αλλα το αμαξι παιζει στην διαπασων απο το πρωι..

 

:ninja:

 

πσσστ δειτε και το βιντεο του πρωτου single που εχω παραθεσει. Αξιζει. Περιμενω σχολια :O

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω λιώσει από το πρωί.

 

Ειδικά τα The Unforgiven III,the day that never comes,the end of the line,Suicide & Redemption.

 

Καλό album :D

 

@Ypnos ωραίο και το βίντεο.Ανέκαθεν μου άρεσαν τα βίντεο των Metallica.Σε αυτό υστερούσαν πολύ οι Maiden.

Link to comment
Share on other sites

Αν κοψουν το γαλλικο λινκ (για τους γνωστους λογους) και αν δεν ξερετε τι ειναι ο ελληνικος τρακερ, τοτε μπορειτε να το βρειτε και εδω (νομιμα πλεον).
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον

 

Τα αδυναμα σημεια.

1. Ο μετριος Lars

2. O μετριος φωνητικα James

3. Η μιξη του ηχου (πολυ τσιτα και distortion ρε παιδι μου)

 

Τα θετικα

 

ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αχμ κι εμενα μου φανηκε καπως φωνητικα ο Τζεημς αλλα νομιζα οτι ηταν η ιδεα μου. Πφ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αχμ κι εμενα μου φανηκε καπως φωνητικα ο Τζεημς αλλα νομιζα οτι ηταν η ιδεα μου. Πφ.

 

Περνανε τα χρονια. Ειναι και οι καταχρησεις...:(

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το κατεβάζω. Χωρίς να είμαι μεγάλη φαν, απλά μερικά κομμάτια τους μου αρέσουν, είπα να το ακούσω να δω τι παίζει.

 

Μια γεύση που πήρα από το Cyanide, δεν μου άρεσε καθόλου :down:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...