Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτη την εκδοση το θελω :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεις να γινεις ποιο σαφης? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να γινεις ποιο σαφης? :)

αυτο που θελω να μαθω ειναι αμα με το sygic βρησκει ποιο ευκολα στηγμα το gps του ν95 απο οτι το garmin

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια μου φαινονται.. :O

 

Εαν θελεις μπορεις να ενημερωθεις περισσοτερο -

να παρεις και αλλες γνωμες απο αυτο το θεμα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

:shifty:

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση 7 build 89 και χάρτη navi Greece 2008Q2 επιλογή γλώσσας Ελληνικά και επιλογή πληκτρολογίου Ελληνικά. Δεν μπορώ όμως να κάνω αναζήτηση με ελληνικούς χαρακτήρες παρά μόνο με λατινικούς με αποτέλεσμα να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω καθόλου το πρόγραμμα. Τι μπορεί να φταίει?

 

Άκυρο. Το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

κατι δεν καταλαβαινω.

ο στοχος αυτη την στιγμη ειναι να εχω πλοηγηση στο καιρο

εχω απο τα παλια του αρη και τα δυο sygik, εβαλα το Sygic_DRIVE_7199 , εβαλα τους δυο φακελους στο root , εκανα εγκατασταση, δεν μου ζητησε προς το παρον κωδικους κτλ (αληθεια οταν λεμε ID εννοουμε το ΙΜΕΙ ή κατι αλλο?), εβαλα τον φακελο με τον χαρτη της αιγυπτου ολον στον maps, το ανοιξα το προγραμμα, αλλα στην επιλογη map μου δινει μονο το all maps και μαλιστα δεν ανοιγει , λεγοντας οτι δεν ειναι συμβατος με αυτη την εκδοση προγραμματος. καμια βοηθεια για να μην μας ψαχνουν στην ερημο??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

κατι δεν καταλαβαινω.

ο στοχος αυτη την στιγμη ειναι να εχω πλοηγηση στο καιρο

εχω απο τα παλια του αρη και τα δυο sygik, εβαλα το Sygic_DRIVE_7199 , εβαλα τους δυο φακελους στο root , εκανα εγκατασταση, δεν μου ζητησε προς το παρον κωδικους κτλ (αληθεια οταν λεμε ID εννοουμε το ΙΜΕΙ ή κατι αλλο?), εβαλα τον φακελο με τον χαρτη της αιγυπτου ολον στον maps, το ανοιξα το προγραμμα, αλλα στην επιλογη map μου δινει μονο το all maps και μαλιστα δεν ανοιγει , λεγοντας οτι δεν ειναι συμβατος με αυτη την εκδοση προγραμματος. καμια βοηθεια για να μην μας ψαχνουν στην ερημο??

 

Το ID θα το βρείς αν πας ρυθμίσεις>σχετικά με το sygic mobile. Αυτό που λέει device code. Μήπως ο χάρτης που πέρασες δεν είναι συμβατός με την έκδοση του προγράμματος που έχεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@ppiccasso δοκιμασε το παρακατω..

 

Εαν το φακελο της αιγυπτου τον εχεις με το ονομα π.χ. GRC δημιουργησε ενα νεο εγγραφο κειμενου .txt ανοιξε το και γραψε μεσα σε αυτο [GRC] μετα κανε μετονομασια μονο την καταληξη του .txt σε .mlm και βαλτο στο φακελο του κινητου σου E:\Maps\ ... μετα δοκιμασε να φορτωσεις το χαρτη μεσα απο το .mlm πoυ εφτιαξες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

πρωτα πρωτα, ευχαριστω για την ανταποκριση. Το δοκιμασα αυτο με το mlm αλλα το αποτελεσμα το ιδιο. Λεει οτι φορτωσε το χαρτη, το gps δειχνει ταχυτητα (βαδισματος-ειμαι ηδη στο καιρο), δεν δειχνει χαρτη και μολις του λεω brοse map , μου βγαζει μυνημα user-exec 3 και κλεινει το προγραμμα. Αν δεν το εχω αναφερει αφορα το nοkia n82.
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι σε μορφη pak τρεχει στην mcguider αν ειναι σε μορφη φακελου στην 7.199 .για το mlm βαλε το allmaps.mlm ή το egy.mlm αν εχει το δευτερο δε θυμαμαι.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα με την ενεργοποίηση του navigreece 2008.01 sygic drive.Παιδιά και εγώ το ίδιο πρόβλημα εχω.δεν μπορώ να κάνω register με τίποτα στο ρωσικό site.μπορεί κάποιος που είναι γραμμένος να με βοηθήσει και να πάρει τον κωδικό για μένα;συσκευή sony ericsson p1i,device code: SLD41E72BC7D.ΠΑιδιά όποιος το κάνει,θα του είμαι υπόχρεος.έχω πάθει πατατρακ από το ψάξιμο.ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα με την ενεργοποίηση του navigreece 2008.01 sygic drive.Παιδιά και εγώ το ίδιο πρόβλημα εχω.δεν μπορώ να κάνω register με τίποτα στο ρωσικό site.μπορεί κάποιος που είναι γραμμένος να με βοηθήσει και να πάρει τον κωδικό για μένα;συσκευή sony ericsson p1i,device code: SLD41E72BC7D.ΠΑιδιά όποιος το κάνει,θα του είμαι υπόχρεος.έχω πάθει πατατρακ από το ψάξιμο.ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

License code: ....:)

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

file kai i alli xartes douleboun kanonika,gia ton ellinilo tha dialeksis to antistixo mlm,eno gia tous allous to all i to europe,i to eastern pou anebasa extes,sou apantisa kai extes alla isos den to prosekses,edw

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2171283#post2171283

 

PROS OLA TA PAIDIA POU EXOUN DOSI IMEI,EISTAI ETOIMI:):p

 

Παιδιά έχω μια μικρή ερώτηση.έχω καταφέρει να βρω και να εγκαταστήσω το sygic drive στο p1i uiq.Όταν όμως παω να βάλω τους ελληνικούς χάρτες(navigreece) μου βγάζει μήνυμα

kern exec 3 και μετά με πετάει έξω.κάποιος βοήθεια.αν έχεις uiq πρέπει να βάλεις διαφορετικούς χάρτες;η έκδοση του sygic μου είναι version 7.52,build:0/630 D,map version 7.54.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα και καλο καλοκαιρι πλεον!!

Εχουμε κατι νεωτερο οσον αφορα τους χαρτες η το προγραμμα??

Χρησιμοποιω τους χαρτες NaviGreece Q1 2008 και το Sygic Ver. 7.0 Build 89D, Map version 5.67.

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει νεωτερος χαρτης.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2325925#post2325925

 

Υπαρχει και νεωτερη version του Sygic αλλα εαν την βαλεις το προγραμμα δεν θα αναγνωριζει το χαρτη που εχεις. Διαβασε τα προηγουμενα και θα καταλαβεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει να βάλετε υπολογισμό διαδρομής π.χ. από Αθήνα για Ιωάννινα?

Σου βγάζει να πας από Λαμία και περιοχή Κατάρας και όχι από Αντίριο! Στο μεταξύ η διαδρομή από Αντίριο είναι μακράν πιο σύντομη και πιο γρήγορη. Περίεργο.

Βασικά δεν έχει επιλογή να διαλέξεις την πιο σύντομη διαδρομή σε χλμ, αλλά μόνο την ταχύτερη, που και πάλι στο παράδειγμα αυτό δεν είναι η πιο γρήγορη από Λαμία.

Και γενικά λόγω αυτής της παράλειψης, μου βγάζει γενικά κάποιες φορές πολύ περίεργα και άκυρα δρομολόγια πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει να βάλετε υπολογισμό διαδρομής π.χ. από Αθήνα για Ιωάννινα?

Σου βγάζει να πας από Λαμία και περιοχή Κατάρας και όχι από Αντίριο! Στο μεταξύ η διαδρομή από Αντίριο είναι μακράν πιο σύντομη και πιο γρήγορη. Περίεργο.

Βασικά δεν έχει επιλογή να διαλέξεις την πιο σύντομη διαδρομή σε χλμ, αλλά μόνο την ταχύτερη, που και πάλι στο παράδειγμα αυτό δεν είναι η πιο γρήγορη από Λαμία.

Και γενικά λόγω αυτής της παράλειψης, μου βγάζει γενικά κάποιες φορές πολύ περίεργα και άκυρα δρομολόγια πλοήγησης.

 

Ποιόν χάρτη χρησιμοποιείς??

Τoν navigreece:D ή αυτόν της Teleatlas????:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν χάρτη χρησιμοποιείς??

Τoν navigreece:D ή αυτόν της Teleatlas????:ninja:

 

Έχω τον NaviGreece Q2 2008. Δε νομίζω πως φταίει αυτό.

Το τσέκαρες εσύ να δεις από που σε πάει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...