Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα προβλημα με την εφαρμογη παιδια.

Ενω με τα αλλα 3 προγραμματα πλοηγησης (garmin ndrive nokia maps) οταν βαζω στις ρυθμισεις συσκευης μονο το την επιλογη bluetooth gps οταν ανοιγω καποιο προγραμμα αυτοματα συνδεεται με τον εξωτερικο δεκτη οταν ομως ανοιγω το sygic δεν το βρησκει. Παω στις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα κατι για το bluetooth gps.

Γνωριζει κανεις τι κανουμε?

Πρέπει να το δηλώσεις το εξωτερικό bluetooth.

Πας ρυθμίσεις->συσκευή GPS->Αυτόματος εντοπισμός

Πρέπει να στο βρει αμέσως.

 

Αλλιώς ψάξου και με το θύρα COM.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα.εχω περασει το προγραμα και στις εκονες/βιντεο μου βγαζει κατι σκιτσακια.μπορω να τα διαγραψω η θα εχω προβλημα μετα;αν δεν μπορω που να τις παω; εχω το νοκια ν82.ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω περασει το προγραμα και στις εκονες/βιντεο μου βγαζει κατι σκιτσακια.μπορω να τα διαγραψω η θα εχω προβλημα μετα;αν δεν μπορω που να τις παω; εχω το νοκια ν82.ευχαριστω

 

H απαντηση βρησκεται εδω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2936756#post2936756

Αυτη την διαδικασια θα την κανεις μεσω pc.

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω.μηπως ξερεις και για garmin-ndrive;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη την προηγουμενη φορα τα μπερδεψα λιγο τα πραγματα λογω βιασυνης :O

ξανανεβασα στο γνωστο θεμα την εκδοση με τα σωστα σκιν που ηθελα να κανω την πρωτη φορα. Ειναι η Modded Edition 2

 

Με την ευκαιρια αυτη εκανα καποιες ψιλοπροσθηκες οπως οτι μπηκαν και οι καμερες των λεωφορειοδρομων στα ποι, εκανα κρυφα τα εικονιδια των εικονων ωστε να μη φαινονται στις εικονες, εγινε απενεργοποιηση του antialiasing (δεν εχει καμμια εμφανη επιπτωση στα γραφικα αλλα εχω την εντυπωση οτι κανει την εφαρμογη να αποκρινεται λιγο πιο γρηγορα κατα την πλοηγηση) και τελος προσθεσα μεσα και το χαρτη Τελεατλας 03_2009 για Ελλαδα τον οποιο μπορειτε να επιλεγετε και να εναλλαζετε κατευθειαν απο το μενου της εφαρμογης. Βεβαια και παλι προτεινω να χρησιμοποιειτε το Navigreece 09 απλα τον εβαλα για να ειναι πληρες το πακετο...

 

 

Συγνωμη για το μπερδεμα την προηγουμενη φορα, ελπιζω να μην εχω κανει παλι καμμια βλακεια και ολα να ειναι σωστα :)

Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ νουμερο 289 ειναι η τελευαια και σωστη εκδοση ετσι?

 

Καλα κανε οσα λαθη θες. Δεν πιστευω πως με την δουλεια που κανεις να βρεις κανενα που να παραπονεθει.:D

Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ νουμερο 289 ειναι η τελευαια και σωστη εκδοση ετσι?

 

Καλα κανε οσα λαθη θες. Δεν πιστευω πως με την δουλεια που κανεις να βρεις κανενα που να παραπονεθει.:D

 

Ναι σε αυτο ειναι. Ελπιζω να ειναι ολα σωστα τωρα και να μη χρειαστει και τριτη φορα γιατι δε θα το αντεξω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως μπορεις να κοιμηθεις ησυχος αποψε..:p

Δεν βλεπω κατι το περιεργο στην τελευταια εκδοση. Και οι εικονες ειναι κρυφες και τα poi ειδα ηταν μεσα στον φακελο εχουμε και τον Tele Atlas οποτε νομιζω πως ειμαστε οκ.:D

Στην πραξη δεν το δοκιμασα (που να τρεχεις τωρα νυχτιατικα) αλλα ολα δειχνουν αψογα.

Thanks για αλλη μια φορα.:bow:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα.χθες ανακαλυψα την sygic 7.71 5529 by undercode.παω να την εγκαταστησω και με τα κλειδια που εχω απο το opda αλλα μου βγαζει <σφαλμα ενημερωσης>.και εχω κανει κατα γραμμα τις οδηγειες.τι στο καλο θελει;και εχω βρει και κατεβασει και απο αλλου τις τελευταιες εκδοσεις κ χαρτες.και εκει τα ιδια!!!!ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι η 7.71.7044 και αυτή σου προτείνω να εγκαταστήσεις. Στο ίδιο θέμα που θα βρεις την εφαρμογή, δίνεται και η απαραίτητη γεννήτρια.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!

έβαλα την έκδοση του post 289

αλλά και σε αυτή έχω το ίδιο πρόβλημα!

Δεν μπορώ να βρω τα πάντα στα ελληνικά......άλλαξα και το πληκτρολόγιο στα ελληνικά μόνο (nokia e71) αλλά ΑΘΗΝΑ δεν μου βρίσκει πχ ATHINA έχει ...

 

κάνω κάτι λάθος.....???

το περίεργο είναι ότι οι δρόμοι είναι όλοι στα Ελληνικά όταν βλέπω τον χάρτη....

μήπως λόγο κινητού πρέπει να γράψω τα ελληνικά με μικρά γράμματα? έτσι έκανα με το garmin που είχε κάποιο θέμα με τα κεφαλαία ελληνικά....

αλλά στο sygic δεν ξέρω πως να γράψω μικρά ελληνικά!

 

 

κάποια βλακεία κάνω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι...

 

 

υ.γ. όταν γράφω την πόλη στα ελληνικά μερικά γράμματα φαίνονται πιο έντομα απ ότι άλλα.....

 

 

υ.γ.2 αλλαγή πληκτρολογίου πως κάνω? όταν είμαι στην αναζήτηση πόλης κτλ?

 

 

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο εγω που περασα αυτη την εκδοση δεν αντιμετωπισα κανενα απολυτως προβλημα.

Δηλαδη εσυ γραφεις και παντα σου βγαζει λατινικους χαρακτηρες?

Η γλωσσα γραφης της συσκευης την εχεις ορισει Ελληνικα και παλι σου γραφει λατινικα.

Γιατι αν ειναι η γλωσσα γραφης English τοτε θα πρεπει να βγεις απο το προγραμμα να πας πχ στη συνταξη μηνυματος και εκει να αλλαξεις την γλωσσα γιατι μεσα στο προγραμμα δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

υ.γ. όταν γράφω την πόλη στα ελληνικά μερικά γράμματα φαίνονται πιο έντομα απ ότι άλλα.....

 

Εδώ κάνεις το λάθος φίλε μου

τα πιο έντονα και μεγαλύτερα γράμματα είναι αγγλικοί χαρακτήρες και όχι ελληνικοί..

αν πχ γράφεις ΑΘHNΑ δε θα στην βρει, αν όμως γράψεις ΑΘΗΝΑ τότε θα στο βρει

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν καταλάβατε τι είπε ο άνθρωπος. γράφοντας με Ελληνικα στο Ε71 γράφονται όπως τα είπε. Δηλαδή μισά Ελληνικα μισά Αγγλικα και συμβαίνει μόνο με το sygic στο Ε71 και με κανένα άλλο navigation πρόγραμμα. Προφανώς δεν έχουν προβλέψει στο sygic τέτοιο πληκτρολόγιο γιατι με όποια ρύθμιση και να κάνεις μέσω του προγράμματος δεν διορθώνεται.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

σωστός ο φίλος...απλά ήλπιζα σε κάποια λύση!

δυστυχώς το πλήρες πληκτρολόγιο μου δημιουργεί πρόβλημα!

που θα μπορούσα να το αναφέρω ως bug???

η αν κάποιος έχει την πρόσβαση ας το αναφέρει!

ευχαριστώ!

 

 

Προφανώς δεν καταλάβατε τι είπε ο άνθρωπος. γράφοντας με Ελληνικα στο Ε71 γράφονται όπως τα είπε. Δηλαδή μισά Ελληνικα μισά Αγγλικα και συμβαίνει μόνο με το sygic στο Ε71 και με κανένα άλλο navigation πρόγραμμα. Προφανώς δεν έχουν προβλέψει στο sygic τέτοιο πληκτρολόγιο γιατι με όποια ρύθμιση και να κάνεις μέσω του προγράμματος δεν διορθώνεται.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα τον τελευταίο Teleatlas.

Αυτός θεωρείται ο πιο ενημερωμένος ελληνικός χάρτης?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα τον τελευταίο Teleatlas.

Αυτός θεωρείται ο πιο ενημερωμένος ελληνικός χάρτης?

 

Ποια εκδοση εβαλες? Τι release date εχει?

Βασικα ο ποιο ενημερωμενος ειναι προς το παρον ο navigreece_09_2009 η εκδοση 2.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την έκδοση Sygic_7.71.7044_final_modded2 αλλά δεν αλλάζει ο προσανατολισμός του χάρτη . Όταν μπώ στο μενού ρυθμίσεις - προσανατολισμός χάρτη με πετάει έξω από το πρόγραμμα . Έχει κανείς κάποια λύση γι' αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση εβαλες? Τι release date εχει?

Βασικα ο ποιο ενημερωμενος ειναι προς το παρον ο navigreece_09_2009 η εκδοση 2.

Τον βρήκα στη Modded version που βγήκε πριν λίγες μέρες.

Ποιος θεωρείται καλύτερος?

 

Ο Teleatlas ή ο Navigreece?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τον βρήκα στη Modded version που βγήκε πριν λίγες μέρες.

Ποιος θεωρείται καλύτερος?

 

Ο Teleatlas ή ο Navigreece?

 

Συμφωνα με τον karlesg ο navigreece ειναι πιο ολοκληρωμενος και πληρης απλα εβαλε και τον TA για να ναι πιο πληρες το πακετο. Ασε που ο ΤΑ ειναι πιο παλιος.

Ο τελευταιος που εχει βγει δεν εχει κυκλοφορισει ακομη.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την έκδοση Sygic_7.71.7044_final_modded2 αλλά δεν αλλάζει ο προσανατολισμός του χάρτη . Όταν μπώ στο μενού ρυθμίσεις - προσανατολισμός χάρτη με πετάει έξω από το πρόγραμμα . Έχει κανείς κάποια λύση γι' αυτό?

 

 

Που ειναι αυτη η επιλογη στο μενου γιατι εγω δεν τη βρισκω...

 

Το μονο σχετικο με αυτο που λες ειναι αυτο που λεει απεικονιση 3D, 2D, 2D με το βορρα πανω και δουλευουν ολα κανονικα σε μενα.

 

Επισης και η επιλογη περιστροφη οθονης μου δοουλευει κανονικα χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα η περιστροφή οθόνης με πετάει έξω.

 

Karles εσύ τον ανέβασες τον φάκελο.

Δεν μπορείς να αναφέρεις ποιες είναι οι διαφορές ανάμεσα στους 2 χάρτες?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ο ενας ειναι της CIT με ημ/νια εκδοσης 09_2009 και ο αλλος της Τελεατλας με ημ/νια εκδοσης 03_2009, τα οποια και ηδη αναφερω.

 

Για περισσοτερα απευθυνσου στις εταιρειες χαρτογραφησης.

 

 

Εχετε ενεργοποιημενη την αυτοματη περιστροφη οθονης του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Εχετε ενεργοποιημενη την αυτοματη περιστροφη οθονης του κινητου?

 

Και γω το εχω αυτο το προβλημα αλλα την εχω ενεργοποιημενη και γιαυτο και δεν μου χρειαζεται.

Λες αυτο να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Και γω το εχω αυτο το προβλημα αλλα την εχω ενεργοποιημενη και γιαυτο και δεν μου χρειαζεται.

Λες αυτο να φταιει?

 

 

Κι εγω την εχω ενεργοποιημενη και δε χρησιμοποιω την επιλογη απο το μενου, απλα ειδα οτι οταν το επιλεγω αυτο γυρναει... αλλα οταν πας παλι να γυρισεις το κινητο, μαλλον δινει εντολη τοτε παλι λογω της αυτοματης περιστροφης και τοτε ειναι που μπερδευεται η εφαρμογη χανει τη μπαλα και σε πεταει εξω... Γι' αυτο δοκιμαστε οσοι ΔΕΝ εχετε ενεργοποιημενη την αυτοματη περιστροφη αν δουλευει αυτη η επιλογη... Στους υπολοιπους ετσι κι αλλιως πρακτικη σημασια δεν εχει. Αν αντιμετωπιζετε μονιμο προβλημα και χωρις την αυτοματη περιστροφη θα το κοιταξω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...