Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παιζει ρολο το .mlm για την περιοδο ενεργοποιησης

 

Αλλα το license.txt

Αν θέλει πείραγμα το licence, θες να μου πεις εδώ ή με 1 ΠΜ τι να γράψω μέσα εκεί?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν θέλει πείραγμα το licence, θες να μου πεις εδώ ή με 1 ΠΜ τι να γράψω μέσα εκεί?

 

και σε μενα φιλαρακο εαν θες γιατι εχω κολλησει

Link to comment
Share on other sites

το license.txt περιεχει το κλειδι ενεργοποισης του χαρτη... Δεν ειναι για ολους το ιδιο κλειδι.

 

Δεν υπαρχει λογος για πμ. Εκει μεσα βαζετε το serial που προκυπτει απο την αγορα του καθε χαρτη. Διαβαστε λιγο πιο προσεκτικα και θα καταλαβετε.

Link to comment
Share on other sites

ενα πραγμα μου τι σπα το συτζικ

ενω ειναι κορυφαιο, οσο δε σε αφηνει να βαλεις οδο με αριθμο, θα ψαχνω αλλες λυσεις. γιατι μωρε καθε φορα του λες την οδο και δε δεχεται νουμερο αλλα θελει να ξερεις την καθετο?

ελεος

 

θατο φτιαξουν ποτε?

Link to comment
Share on other sites

ενα πραγμα μου τι σπα το συτζικ

ενω ειναι κορυφαιο, οσο δε σε αφηνει να βαλεις οδο με αριθμο, θα ψαχνω αλλες λυσεις. γιατι μωρε καθε φορα του λες την οδο και δε δεχεται νουμερο αλλα θελει να ξερεις την καθετο?

ελεος

 

θατο φτιαξουν ποτε?

 

Αυτό που λές δεν ισχύει μπορείς και βάζεις κανονικά νούμερο σπιτιού στην οδό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε δε θελω να σε αμφισβητησω. ομως το προγραμμα το δουλευω εδω και παρα πολυ καιρο.

οταν βαζεις πολη, και μετα οδο, σου γραφει πανω να βαλεις νουμερο. εναλλακτικο γραφει απο κατω να διαλεξεις μεταξυ των επιλογων, κανενα νουμερο ή καποια καθετη.

νουμερο μπορει να σε αφηνει να γραψεις, ομως το εχεις δοκιμασει εσυ να δεις αν δουλευει?

επειδη εγω το εχω δοκιμασει βλεπω οτι δεν το κραταει το νουμερο που βαζεις και ειναι το ιδιο πραγμα σα να μην ε3χεις βαλει νουμερο

 

ειδικα σε μεγαλες οδους εκει φαινεται καλα.

πχ αν βαλεις κηφισιας 400, θασε βγαλει στην κηφισιας αλλα πσιτεψε με μονο στο νουμερο που ειπες δε προκειται να σε παει. γιαυτο και αναγκαστικα να χρησιμοποιω το νντραιβ. ειναι ο μονος ουσιαστικος λογος αυτος.

μακαρι να φτιαχτει ρε ****το

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω με τίποτα.

Δοκίμασα και με τα 2 mlm (MOBILE MAPS 2009) και (GREECE CYPRUS) με το τελευταίο KG 7.71 και δεν λέει να το ενεργοποιήσει με τίποτα...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όλα uninstall και ξανά από την αρχή.

Μπαίνω στο πρόγραμμα και μου λέει ότι ο χάρτης δεν φορτώθηκε.

Πάω στην ενεργοποίηση, βάζω τον κωδικό από το KG και μετά μου βγάζει οκ για τον χάρτη.Παρόλαυτα ΔΕΝ φεύγει το TRIAL από την οθόνη, ούτε η ειδοποίηση στην αρχή ότι θα λήξει το πρόγραμμα στις 21/9/09.

Πήγα στο licence και πρόσεξα ότι μετά το -TRIALJJLWLWRS που είχε στην αρχή, πρόσθεσε και τον κωδικό που πέρασαα -96FDFE30χχχχχ.

Έχει γίνει δηλαδή -TRIALJJLWLWRS-96FDFE30χχχχχχ

 

Δοκίμασα και έσβησα όλο το -TRIALχχχχχχχχ για να αφήσω μετά μόνο τον κωδικό, αλλά μετά έβγαζε μήνυμα ότι δεν είναι σωστός ο κωδικός ενεργοποίησης...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή οι χάρτες είναι ουσιαστικά 2 και βρίσκονται σε 2 φακέλους μέσα στο MAPS, μήπως θέλει και 2 κωδικούς να περαστούν στο Licence?

Αλλά από την άλλη στο generator 1 όνομα χάρτη βάζουμε..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο χαρτης Q3 ειναι ο πιο τελευταιος για το sygic?

Αυτος εχει την δυνατοτητα πληκτρολογησης με Ελληνικους χαρακτηρες ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο χαρτης Q3 ειναι ο πιο τελευταιος για το sygic?

Αυτος εχει την δυνατοτητα πληκτρολογησης με Ελληνικους χαρακτηρες ετσι?

 

 

O τελευταιος χαρτης για το Sygic ειναι ο navigreece 09.

 

Αυτος ομως που πρωτοκυκλοφορησε διαπιστωθηκε οτι παρουσιαζε καποια σοβαρα προβληματα στις δρομολογησεις και ειχε ορισμενα λαθη γιαυτο και η CIT αποφασισε να ξαναδωσει νεα αναβαθμιση που θα ειναι διαθεσιμη σε λιγες μερες.

 

Αρα αυτος ο navigreece 09 που κυκλοφορει τωρα ειναι προβληματικος και σε λιγες μερες θα εχουμε καινουριο. Οταν κυκλοφορησει φανταζομαι θα υπαρξει και αναλογη ενημερωση :)

 

Με τα Ελληνικα δεν υπαρχει κανενα ζητημα, η αναζητηση δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και χθες ασχοληθηκα για πρωτη φορα με το προγραμμα και ως ασχετος ακομη εχω αλλαξει καμια 3 χαρτες ηδη.

Στην αρχη εβαλα τον GRC της Tele Atlas και ειδα οτι δεν εχει καν ελληνικους χαρακτηρες. Μετα βρηκα τον navigreece_07.09 τον εβαλα και τοτε ειδα οτι υπαρχει και ο navigreece_09.09 και εβαλα εκεινον.

Επρεπε να κρατησω δηλαδα τον 07.09 μεχρι να βγει ο νεος?

Link to comment
Share on other sites

οχι κρατα τον navigreece 09.

 

Αλλα αυτο που λες για τον ΤΑ μου κανει εντυπωση γιατι και σε αυτον το χαρτη υπαρχουν Ελληνικα και δουλευει κανονικα η αναζητηση. Μιλαω για τον Τελεατλας 03_2009 που κυκλοφορει. (30κατι mb)

 

 

Αλλα ετσι κι αλλιως ο ΤΑ ειναι πολυ πισω σε αυτη τη φαση απο το navigreece. Υποθετω οτι αν ποτε βρουμε κανενα νεοτερο release της ΤΑ με ολα τα τελευταiα δεδομενα για Ελλαδα, ισως ειναι καλυτερα τα πραγματα. Πιθανο αυτο ειναι να γινει το 2010.

Γενικα προσπαθησε να εχεις τον τελευταιο navigreece που κυκλοφορει καθε φορα. Αυτος ειναι ο καλυτερος χαρτης για το Sygic αυτη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Aυτος της ΤΑ πρεπει να ταν και παλιος αλλα οπως ειπα χθες ασχοληθηκα και δεν ηξερα μεχρι τωρα τι γινεται.

Οποτε κραταω τον navigreece και βλεπουμε.

 

Επισης τωρα προσφατα κυκλοφορισε της ΤΑ ενας χαρτης για το NDrive με release date 2009/07/06.

Αυτος δεν υπαρχει για sygic?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω, υπαρχει τετοιος χαρτης με αναλογο release date και για το sygic αλλα δεν κυκλοφορει πουθενα... τουλαχιστον εγω δεν μπορω να τον βρω καπου.

 

Παντως ακομα και αυτος της ΤΑ μην περιμενεις να ειναι οτι το καλυτερο. Αποσο εχω καταλαβει τα νεοτερα δεδομενα θα αρχισουν να συμπεριλαμβανονται απο τις εκδοσεις ΤΑ με release date 09_2009 και μετα...

 

Οπως σουπα η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ο ΤΑ θα περιεχει ολα τα τελευταια δεδομενα για Ελλαδα μετα το 2010

Link to comment
Share on other sites

Για τον καινούριο χάρτη θα πρέπει να αλλάξουμε μόνο το αρχείο licence?

Και στο MLM να μπουν μόνο τα αρχικά του χάρτη, πχ GRC?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

O τελευταιος χαρτης για το Sygic ειναι ο navigreece 09.

 

Αυτος ομως που πρωτοκυκλοφορησε διαπιστωθηκε οτι παρουσιαζε καποια σοβαρα προβληματα στις δρομολογησεις και ειχε ορισμενα λαθη γιαυτο και η CIT αποφασισε να ξαναδωσει νεα αναβαθμιση που θα ειναι διαθεσιμη σε λιγες μερες.

εχει ερθει αυτη φιλε? και αν ναι τι ημερομηνια εχει? εγω εβαλα το τελευταιο χρτη που βρηκα χτες στο μαγαζακι αλλα δε ξερω αν ειναι ο διορθωμενος
Link to comment
Share on other sites

Δωσε μου λιγο χρονο... και θα εχεις νεα αμεσα.

 

Στο γνωστο θεμα για τον χαρτη Ελλαδας για Sygic θα βρειτε τους νεους χαρτες με μια τροποποιημενη εκδοση με πολλες αλλαγες.

Link to comment
Share on other sites

Στο γνωστο θεμα για τον χαρτη Ελλαδας για Sygic θα βρειτε τους νεους χαρτες με μια τροποποιημενη εκδοση με πολλες αλλαγες.

 

Πολύ ωραία έκδοση αυτή και αρκετά διαφορετική,την δούλεψες εσύ ? Και τις φωνές πως? Μπράβο σου....:);)

Link to comment
Share on other sites

Στο changelog αναφέρονται πολλές σημαντικές αλλαγές. Παρόλο που στην προηγούμενη έκδοση δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα δρομολόγησης (κινήθηκα αρκετά Κεντρική και Βόρεια Ελλάδα - Αθήνα σχεδόν καθόλου), θα την αντικαταστήσω με την νέα.

 

Σ'ευχαριστούμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια η νεα εκδοση. Συγχαριτηρια στα παιδια για την δουλεια τους.

Αρκετες νεες προσθηκες.

 

Βρηκα ενα bug αλλα οχι τιποτα σημαντικο. Οταν παω Ρυθμισεις->Περιστροφη οθονης με το που το παταω με πεταει εξω απ το προγραμμα. Το κανει σε κανεναν αλλο?

Οχι ομως οτι ειναι τιποτα σπουδαιο αλλα το επισημαινω μιας και το ειδα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία έκδοση αυτή και αρκετά διαφορετική,την δούλεψες εσύ ? Και τις φωνές πως? Μπράβο σου....:);)

 

Οι φωνες για τα ποι δινονται ετσι απο τη CIT. Οι υπολοιπες αλλαγες εγιναν και απο μενα αλλα και με τη βοηθεια καποιων παιδιων απο το φορουμ gpspocketpc που αναφερω.

 

Στο changelog αναφέρονται πολλές σημαντικές αλλαγές. Παρόλο που στην προηγούμενη έκδοση δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα δρομολόγησης (κινήθηκα αρκετά Κεντρική και Βόρεια Ελλάδα - Αθήνα σχεδόν καθόλου), θα την αντικαταστήσω με την νέα.

 

Σ'ευχαριστούμε. :)

 

Κυριως το προβλημα δρομολογησεων εμφανιστηκε στις αστικα κεντρα Αθηνα και Θεσ/νικη, οχι στην περιφερεια. Συν οτι στην Αθηνων Πατρων στο Ξυλοκαστρο ηταν "κομμενος" ο δρομος και καποια αλλα προβληματα με τις ακτοπλοικες γραμμες που εδιναν λαθος δρομολογησεις. Γενικα παντως εχουν υπαρξει και καποιες αλλες τελευταιες διορθωσεις που δεν τις ξερω ολες.

 

Ναστε καλα :) αλλα οπως ειπα δεν τα εκανα ολα αυτα μονος μου, το αποτελεσμα προεκυψε απο ομαδικη δουλεια και τις παρατηρησεις διαφορων χρηστων που εδωσαν τις διορθωσεις τους απο το gpspocketpc και το navimania, στην εταιρεια και στην αναφορα λαθων τους.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια καλησπερα.μια βοηθεια αν μπορει καποιος.περασα το SYGIC και εκτος του χαρτη που ειχε μαζι (NAVICREECE 2008 04) περασα μετα απο ωρα και τον (NAVICREECE 2009 07).ο πρωτος ειναι κανονικα με ελληνικους χαρακτηρες ενω ο δευτερος στα ξενα.στις ιδιες τοποθεσιες.εδω που μενω.τι να εχει γινει; ξεχασα να σας πω οτι ορισμενες φορες κολλαει και η εικονα του.ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δωσε μου λιγο χρονο... και θα εχεις νεα αμεσα.

 

Στο γνωστο θεμα για τον χαρτη Ελλαδας για Sygic θα βρειτε τους νεους χαρτες με μια τροποποιημενη εκδοση με πολλες αλλαγες.

 

Τα poi's τα έβαζα στο maps/grc φάκελο (αρχεια .upi). Tα ενσωμάτωσες όλα στον χάρτη? Με ενδιαφέρει να κανω Update μονο τα poi για κάμερες ταχύτητας.

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με την εφαρμογη παιδια.

Ενω με τα αλλα 3 προγραμματα πλοηγησης (garmin ndrive nokia maps) οταν βαζω στις ρυθμισεις συσκευης μονο το την επιλογη bluetooth gps οταν ανοιγω καποιο προγραμμα αυτοματα συνδεεται με τον εξωτερικο δεκτη οταν ομως ανοιγω το sygic δεν το βρησκει. Παω στις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα κατι για το bluetooth gps.

Γνωριζει κανεις τι κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...