Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οντως αυτο ειναι ειναι λιγο κουλο.μπας και εχεις μεσα στο φακελο maps/grc και τον 2009.01( ειναι σε μορφη αρχειων για την εκδοση 7.199) και τον 2008.04 (ειναι σε μορφη .pak την 7.60) και απλα νομιζεις οτι βλεπει τον καινουργιο χαρτη αλλα βλεπει τον παλιο?δε βρισκω αλλη εξηγηση
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω μια ερωτηση. υπαρχει μηπως απο καπου να κατεβασουμε για τη συσκευη μας pois που να εχουν καμερες μπλοκα τροχαιας, επικινδυνα σημεια κτλ?

υπαρχει κατι τετοιο? εχω ακουσει οτι υπαρχει για destinator.

επισης αν εχουμε longitude kai latitude απο διαφορα μπλοκα μπορουμε με καποιο τροπο να τα περασουμε σε pois? γιατι βρηκα μια ακρως ενδιαφερουσα λιστα. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

οντως αυτο ειναι ειναι λιγο κουλο.μπας και εχεις μεσα στο φακελο maps/grc και τον 2009.01( ειναι σε μορφη αρχειων για την εκδοση 7.199) και τον 2008.04 (ειναι σε μορφη .pak την 7.60) και απλα νομιζεις οτι βλεπει τον καινουργιο χαρτη αλλα βλεπει τον παλιο?δε βρισκω αλλη εξηγηση

Και σε μένα με την 7.70 αυτό συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την έκδοση Sygic McGuider v7.70.1458 μαζι με τον τελευταιο & πιο αναλυτικο Ελληνικο χαρτη NaviGreece 2009.01..Έσβησα εντελώς τον *.pak.Δεν βλέπω καμια διαφορά.

 

Edit: Σόρυ άκυρο.Τώρα διαβασα προηγούμενο post (1933) του karlesg που εξηγούσε γιατί γίνεται αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ρωτησει και παλιοτερα αλλα επεσε μεσα σε καποια αλλα και περασε απαρατηρητο...

 

Η navigreece εχει βγαλει 2 εκδοσεις του ιδιου 2009.01

 

Μια για 7.1 και μια για 7.5

 

Οι εκδοσεις 7.5 παιρνουν χαρτη της μορφης .pak ή το χυμαριο που παιρνει η 7.1?

 

Υπαρχει καποιος νομιμος χρηστης που να εχει κατεβασει τον χαρτη για 7.5?

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι βλεπω στα αρχεια μου (απο τον τροπο που τα εχω ξεχωρισει) μετα την 7.52 ολοι οι χαρτες ειναι σε μορφη .pak

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ευχαριστο ετσι οπως το λες!

 

Μενει να βρεθει καποιος νομιμος χρηστης (το δυσκολο της υποθεσης :) )

για να δουμε τι γινεται και με την 7.7 ....

Link to comment
Share on other sites

οντως αυτο ειναι ειναι λιγο κουλο.μπας και εχεις μεσα στο φακελο maps/grc και τον 2009.01( ειναι σε μορφη αρχειων για την εκδοση 7.199) και τον 2008.04 (ειναι σε μορφη .pak την 7.60) και απλα νομιζεις οτι βλεπει τον καινουργιο χαρτη αλλα βλεπει τον παλιο?δε βρισκω αλλη εξηγηση

 

Στον φάκελο έχω μόνο τον 2009 και κάθε φορά που τον εκκινώ μου το λέει κιόλας, το πρόγραμμα δεν το κατέβασα από μαγαζάκι αλλά από ελληνικό server...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Καταρχας μπορει καποιος να μου εξηγησει ποια η διαφορα του Sygic με το McGuider?

 

Εβαλα χθες τον ΜcGuider 7.7 και τον αντιστοιχο χαρτη 2009 αλλα καθε φορα που ετρεχα το προγραμμα μου εβγαζε unexpected error και εκλεινε!

Τελος παντων, τι να κανω? Να βαλω τον Mcguider 7.6 με τον 2008 Q4 χαρτη ή το Sygic 7.199 με τον 2009.01?

 

Με λιγα λογια ποιες οι ποιο προσφατες εκδοσεις προγραμματος και χαρτη?

Ευχαριστω!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Καταρχας μπορει καποιος να μου εξηγησει ποια η διαφορα του Sygic με το McGuider?

 

Εβαλα χθες τον ΜcGuider 7.7 και τον αντιστοιχο χαρτη 2009 αλλα καθε φορα που ετρεχα το προγραμμα μου εβγαζε unexpected error και εκλεινε!

Τελος παντων, τι να κανω? Να βαλω τον Mcguider 7.6 με τον 2008 Q4 χαρτη ή το Sygic 7.199 με τον 2009.01?

 

Με λιγα λογια ποιες οι ποιο προσφατες εκδοσεις προγραμματος και χαρτη?

Ευχαριστω!:)

 

Ousiastiki diafora kamia,sthn ousia prokete gia to idio programa me diaforetiki onomasia,san programa pio prosfato einai to mc guider,san xarth o pio neos einai o q1.2009,ean to programa to thes gia ''efe'',bale to mcguider,ean thes kati aksiopisto logo xarti(q1.2009,Creative Image),vale to sygic 7.199.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω εχω το mcguider αλλα το πληκτρολογιο ειναι στα ξενα υπαρχει καποιο προγραμμα για να το γυρισω ελληνικα εχω το νοκια 6110...

:lol:

Link to comment
Share on other sites

pos re paidia kano anazitisei kapoiou dromou kai mou bgazei latinika..o xartis opos einai elinikos

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greenglish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

 

 

 

ok συγνωμη παιδια :X

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος to destinator se Νοκια E51?Αναρωτιέμαι αν οδηγώντας μπορείς να δεις την διαδρομή με τόσο μικρή οθόνη που έχει...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Το destinator όχι αλλά το sygic 7.199 το δούλευα συνέχεια με το Νοκια E51 με εξωτερική κεραία και είχα μείνει απολύτως ευχαριστημένος. Όταν οδηγείς, δεν βασίζεσαι πότε στην οθόνη αλλά στις φωνητικές οδηγίες.
Link to comment
Share on other sites

Την 7.199 που μπορουμε να την βρουμε πλεον?

Στα μαγαζια δεν υπαρχει...stock:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

στο θεμα best greek map for sygic

 

Αυτο εννοουσα...το Link του rapidshare δεν δουλευει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Εχω σε Ν78 το sygic 7.7 και σε 6290 to sygic 7.199 με τον καινούριο χάρτη.Εκανα αναζητήσεις σε περίπου 80 μικρά χωριά στην τύχη.Όλα υπήρχαν και στους δύο χάρτες.Προσπαθώ να βρώ κάτι που δεν έχει ο pak για να δικαιολογήσω το διπλάσιο μέγεθος του NaviGreece_2009.01.Δεν είναι βέβαια μεγάλο το δείγμα των αναζητήσεων απλά το αναφέρω για να μου λύσει κάποιος την απορία.
Link to comment
Share on other sites

Τα χωριά είναι σε όλους τους χάρτες ίδια και αυτό γιατί είναι τοπονύμια.

Για να δεις αν υπάρχει διαφορά πρέπει να πας σε ποιοτικά στοιχεία όπως αριθμήσεις

καθώς και χλμ. κάλυψης...

Ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Τα χωριά είναι σε όλους τους χάρτες ίδια και αυτό γιατί είναι τοπονύμια.

Για να δεις αν υπάρχει διαφορά πρέπει να πας σε ποιοτικά στοιχεία όπως αριθμήσεις

καθώς και χλμ. κάλυψης...

Ελπίζω να βοήθησα...

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση.Θα ασχοληθώ με τις αριθμήσεις να δω τι γίνεται γιατί με χλμ κάλυψης:confused: δεν πιστεύω να βγάλω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Ροis πως μπορω να φορτωσω μεσα. Σε ενα αρχειο απο τα μαγαζια μαζι με το χαρτη ειχε κ τετοια (εγω κατεβασα τον ιδιο χαρτη αλλα εμενα δεν ειχε τα pοis μεσα), αλλα οταν τα εκανα επικολληση στον φακελο του χαρτη μου δεν τα εβλεπε παρα μονο 1 απο αυτα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...