Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και το sygictraffic που πηγαινει???

 

Το αρχείο sygictraffic.rar περιέχει τα .upi και .bmp που αφορούν τις κάμερες, το αποσυμπιέζεις και μεταφέρεις το περιεχόμενο του στους αντίστοιχους φακέλους.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εβαλα σε ενα ΝΟΚΙΑ Ν80 και δεν ανοιγει

καποια στιγμη μου δειχνει στην αρχη αν συμφωνο ναι η οχι μολις το πατησω τρεμα κλεινη και αυτο ηταν

 

ξερει καποιος τι φταιει

 

παρακαλω βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

το είχα ξαναπεί! Βάλε το rotate me βάλε την οθόνη σε landscape και μετά άνοιξε το Sygic.

Mετά απο αυτό θα παίζει μια χαρά. Κάντο και πες μας αν σου δούλεψε ;)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Τα .upi στο φάκελο MAPS/GRC και τα .bmp στο φάκελο ICONS.

 

Τα εβαλα στους αντιστοιχους φακελους MAPS/GRC και Sygic/icons αλλα εμφανιζονται μονο τα icons των καμερων και φαναριων και οχι τα icons της Vodafone, Wind κ.α :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολί aptaliko! Και εμένα μόνο το traffic μου εμφάνισε.

Πάντος πολύ καλή προσπάθεια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εβαλα σε ενα ΝΟΚΙΑ Ν80 και δεν ανοιγει

καποια στιγμη μου δειχνει στην αρχη αν συμφωνο ναι η οχι μολις το πατησω τρεμα κλεινη και αυτο ηταν

 

ξερει καποιος τι φταιει

 

παρακαλω βοηθεια

Σου βγάζει κάποιο μήνυμα στην οθόνη πριν κλείσει ή απλά σε πετάει;

 

Ποιά έκδοση της εφαρμογής πέρασες και ποιόν χάρτη. Γιατί αν πέρασες τον χάρτη της Ελλάδας των 51ΜΒ ή τον Q1 2008 των 57ΜΒ με την έκδοση 7.24, δε συνεργάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παιδιά με τον παλιό χάρτη είχα και κάποια pois που ήταν για μπλόκα, κάμερες τροχαίας και τέτοια. Που μπορώ να τα βρώ αυτά τώρα?

Δοκιμασε να αντιγραψεις τα POI που σε ενδιαφερουν απο τον παλιο φακελο μεσα στο φακελο με τον καινουριο χαρτη, μπορει να λειτουργησουν :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ gianpithio

mirrorofsorrow έχεις δίκιο δεν τον ρώτησα τον dj_713. Αν έχει την καινούργια έκδοση με τους καινούργιους χάρτες δεν θα δουλέψει. Άλλα νόμιζα ότι θα έχει τα παλιά γιατι αλλιώς βγάζει εκείνο το σπαστικό KERN-EXEC...

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

kykloforise i nea ekdosi tou Sygic7.50319:D

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

kykloforise i nea ekdosi tou Sygic7.50319:D

Σ'ευχαριστούμε φίλε ibiza. Θα την δοκιμάσω εντός ολίγου και θα ενημερώσω.

 

Βλέπω οτι περιέχονται στη νέα έκδοση και κάποιοι φάκελοι παραπάνω όπως ο φάκελος navi

 

Τα αρχεία χωρίς τους χάρτες έχουν συνολικό μέγεθος 83ΜΒ. Αρκετά μεγαλύτερο μέγεθος απο την αμέσως προηγούμενη έκδοση.

 

Ελπίζω να συνεργάζεται με τον χάρτη 2008 Q1 των 57ΜΒ.

 

EDIT

 

Πρώτη δοκιμή με τον χάρτη των 15ΜΒ. Συνεργάζεται μια χαρά.

 

Κατά την εγκατάσταση αρκεί να βάλετε όλα τ ααρχεία στην κάρτα μνήμης και όταν σας ζητηθεί να επιλέξετε να αντικατασταθούν όλα τα παλιά.

 

Κάνουμε απεγκαάσταση της προηγούμενης έκδοσης και μετά κάνουμε εγκατάσταση του νέου αρχείου sis στην κάρτα μνήμης.

 

Οι κωδικοί ενεργοποίησης είναι οι ίδιοι.

 

EDIT 2

 

Τελικά δεν συνεργάζεται στο Ε51 μου ούτε με τον μικρό των 15ΜΒ αλλά ούτε και με τον μεγάλο 2008 Q1.

 

Η εφαρμογή πλέον δεν ονομάζεται Sygic αλλά McGuide.

 

Κατά τ'άλλα το μενού απο μια γρήγορη ματιά μου φάνηκε ίδιο με της έκδοσης 7.52.

 

Τώρα πρέπει να περιμένουμε να βρούμε κάποιον καλό χάρτη να συνεργάζεται με την έκδοση αυτή.

Link to comment
Share on other sites

φίλε mirrorofsorrow όταν λες δε συνεργάζεται, δε μπαίνει στο μενού, ή δε στον εμφανίζει?

αν δε μπαίνει στο μενού κάνε το εξής. άφησε κανονικά τον χάρτη benelux που έχει μέσα το πρόγραμμα και βάλε και τον ελληνικό. Μόνο μην μετακινήσεις τα αρχεία από τον υποφάκελο grc στο καινούριο wcl γιατί όταν θα προσπαθείς να μπεις στο πρόγραμμα θα σου βγάζει σφάλμα user 47. Κατά τα άλλα μπαίνει κανονικά δείχνει ότι φόρτωσε αλλά δεν εμφανίζει δρόμους κλπ

cypherth
Link to comment
Share on other sites

φιλε mirrorofsorrow και ibiza..........

καταρχην πιστευω εκ μερους ολων θα πρεπει να σας ευχαριστησουμε για την βοηθεια που παρεχετε και τις πληροφοριες που δινετε

 

παμε τωρα στην ουσια :D ακομα δεν προλαβαμε να βγαλουμε ακρη για τον αν θα βαλουμε την εκδοση 7.52 η' να μεινουμε στην παλια και τωρα βλεπω νεα εκδοση 7.50.319......γιατι ομως αφου ειναι μεταγενεστερη ειναι 7.50 ενω η προηγουμενη ειναι 7.52 ?

 

περα ομως απο αυτο που δεν ειναι προβλημα εχουμε μπερδευτει ρε παιδια και δεν ξερουμε τι να κανουμε :lol:

 

εγω προσωπικα εμεινα στην παλια εκδοση με τον νεο ομως χαρτη Q1.

και ειδα διαφορες στην χαρτογραφηση.ειναι ποιο ενημερωμενος.για παραδειγμα ο παλιος ο greece_15_7_2007 δεν ειχε τον νεο κομβο που εγινε για το Ωραιοκαστρο,για Θεσσαλονικη μιλαω , o Q1 εχει ενημερωθει.επισης ενω με τον greece_15_7_2007 περνωντας απο Πλαγιαρι , Επανωμη ειχε απλα την ονομασια των χωριων ο Q1 εχει αναλυτικα ολο το πολεοδομικο συγκροτημα με τις οδους,πλατειες κτλ.το ιδιο ειχε πει και καποιος αλλος φιλος οτι παρατηρησε για Μαλγαρα-Κιμινα.οποτε δεν το συζηταμε ειναι ποιο ενημερωμενος.τουλαχιστον για μακεδονια οπου το εχω τεσταρει.

 

τωρα ομως τι κανουμε ? περναμε την νεα εκδοση εκδοση 7.50.319 ?

ο χαρτης Q1 o τελευταιος δηλαδη φορτωνετε η' δεν μπορει να τον αναγνωρισει ? πρεπει να περιμενουμε νεο χαρτη ? να μεινουμε οπως ειμαστε ?

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ? :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ? :wacko: :wacko:

 

Κατα την γνωμη μου ,μεινε οπως εισαι ..:O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

φίλε mirrorofsorrow όταν λες δε συνεργάζεται, δε μπαίνει στο μενού, ή δε στον εμφανίζει?

αν δε μπαίνει στο μενού κάνε το εξής. άφησε κανονικά τον χάρτη benelux που έχει μέσα το πρόγραμμα και βάλε και τον ελληνικό. Μόνο μην μετακινήσεις τα αρχεία από τον υποφάκελο grc στο καινούριο wcl γιατί όταν θα προσπαθείς να μπεις στο πρόγραμμα θα σου βγάζει σφάλμα user 47. Κατά τα άλλα μπαίνει κανονικά δείχνει ότι φόρτωσε αλλά δεν εμφανίζει δρόμους κλπ

Αυτό εννοώ δεν συνεργάζονται. Δείχνει οτι τον φορτώνει κανονικά αλλά όταν βρίσκει σήμα δεν δείχνει τίποτα. Επίσης, αν επιλέξεις δείξε στον χάρτη, κλείνει η εφαρμογή.

 

......γιατι ομως αφου ειναι μεταγενεστερη ειναι 7.50 ενω η προηγουμενη ειναι 7.52 ?

Αυτό με τις ονομασίες είναι λίγο περίεργο. ¨οπως είπα, το μενού με λίγο ψάξιμο μου φάνηκε ίδιο με της έκδοσης 7.52

 

περα ομως απο αυτο που δεν ειναι προβλημα εχουμε μπερδευτει ρε παιδια και δεν ξερουμε τι να κανουμε

 

τωρα ομως τι κανουμε ? περναμε την νεα εκδοση εκδοση 7.50.319 ?

ο χαρτης Q1 o τελευταιος δηλαδη φορτωνετε η' δεν μπορει να τον αναγνωρισει ? πρεπει να περιμενουμε νεο χαρτη ? να μεινουμε οπως ειμαστε ?

Η μοναδική επιλογή προς το παρόν είναι να μείνουμ εμε την έκδοση 7.00 και τον χάρτη 2008 Q1 που συνεργάζεται άψογα. Άλλωστε η έκδοση 7.00 δεν έχει κάποιο πρόβλημα ωστε να βιαζόμαστε να κάνουμε upgrade.

 

edit

 

Πριν ανέφερα οτι η έκδοση 7.50319 δεν συνεργάζεται ούτε με τον μικρό χάρτη των 15ΜΒ. Κάνοντας όμως μια ακόμα δοκιμή, διαπίστωσα οτι ο μικρός αυτός χάρτης με τα αγγλικά ονόματα δρόμων συνεργάζεται άψογα. Μεχρι στιγμής είναι ο μοναδικός χάρτης Ελλάδας που έχω βρει και μπορεί να συνεργαστεί τόσο με την &52 όσο και με την 7.50319

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κατι..

 

Παρ' όλο που έκανα edit το settings.ini και έβαλα τα ελληνικά γράμματα για να γράφει ελληνικά μέσα στο πρόγραμμα, μου γράφει κινέζικα.

 

Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε??

Link to comment
Share on other sites

Κάνε copy paste αυτό:

 

1= .,'?\"1-()@:_

2=ΑΒΓΆ2ABC

3=ΔΕΖΈ3DEF

4=ΗΘΙΉΊΪ4GHI

5=ΚΛΜ5JKL

6=ΝΞΟΌ6MNO

7=ΠΡΣ7PQRST

8=ΤΥΦΎ8TUV

9=ΧΨΩΏ9WXYZ

0=0

 

Αυτό το πληκτρολόγιο έχουμε όλοι και δεν αντιμετοπίζουμε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε copy paste αυτό:

 

1= .,'?\"1-()@:_

2=ΑΒΓΆ2ABC

3=ΔΕΖΈ3DEF

4=ΗΘΙΉΊΪ4GHI

5=ΚΛΜ5JKL

6=ΝΞΟΌ6MNO

7=ΠΡΣ7PQRST

8=ΤΥΦΎ8TUV

9=ΧΨΩΏ9WXYZ

0=0

 

Αυτό το πληκτρολόγιο έχουμε όλοι και δεν αντιμετοπίζουμε πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αυτο το έχω κάνει ήδη. Έσβησα τα αγγλικά γράμματα και έβαλα τα ελληνικά όπως είναι πιο πάνω, μέσα στο ini.

 

Συνεχίζει όμως να γράφει κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

Προσθεσε κατω απο τα γραμματα το παρακατω :)

 

9=ΧΨΩΏ9WXYZ

0=0

 

; pridat skupiny

; editbox atribut, multitap set, attr. "type" = numeric/alpha

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις τον drive για το pc της εκδοσης 7.199?αν ναι ας μου στειλει pm.εγω εχω μεινει με την 7.199 στο κινητο και με την 7.52 στον υπολογιστη η οποια ομως δουλευει μονο με εναν μικρο χαρτη ελλαδας 15 mb που βρηκα ενω η προηγουμενη δουλευει και με τον 2008 q1 .γιαυτο ψαχνω τον drive 7.199 για pc.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε mirror και παλι καλη σου μερα!!!

Εκανα οτι ακριβως μου υπεδειξες, αλλα και παλι δεν εχω αποτελεσμα.

Στο φακελο Sygic/Voices/Greek Woman, υπαρχουν 6 αρχεια στο μεγεθος που μου εγραψες, αλλα και παλι δεν εχω φωνητικη πλοηγηση!!

Μαλιστα, ξεκιναει καποιες φορες και λεει π.χ. "ακολουθειστε το δρομο" και αυτο ειναι ολο!!

Χρειαζεται μηπως να ξανακανω εγκατασταση καποιων αρχειων και αν ναι ποιων ακριβως???

Σ' ευχαριστω πολυ και παλι για την προσπαθεια και τη βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

Τα εβαλα στους αντιστοιχους φακελους MAPS/GRC και Sygic/icons αλλα εμφανιζονται μονο τα icons των καμερων και φαναριων και οχι τα icons της Vodafone, Wind κ.α :confused:

 

katafitos & Balantis7 και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω, συνεχίζω να μην έχω πληροφορία για τα Cosmote, Vodafone, κ.λ.π ενώ εμφανίζονται πολλά μαύρα εικονίδια.

 

Μπορεί να ανεβάσει κάποιος έναν φάκελο με όλα τα .bmp (icons);

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...