Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σαν να διαβασα καπου δεν θυμαμαι καλα ομως οτι αυτο που ολοι περιμενουμε την τελευταια εκδοση δηλαδη Q3 οτι πρεπει να ειναι πολυ παλια εκδοση και μαλλον δεν κανει
Link to comment
Share on other sites

Αν λες για τον καινουριο χαρτη οχι ακομη..

 

φιλε σε ευχαριστώ πολύ!!!:!:

Ξέρεις γιατί:p:happy:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

:Μόλις έμαθα ότι υπάρχει χάρτης της CREATIVE IMAGE συμβατός με με τη version 7.5. Τον έχει φίλος μου σερ beta version και μου λέιε πως είναι άπαιχτος. Μόλις έχω νεώτερα ενημερώνω.:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μη μου λες τετοια :happy:

 

Το βραδυ εαν εχω χρονο θα δοκιμασω τον Q3 με την Mc Guider να δω εαν ειναι συμβατος.

 

Επισης για οσους δεν μπορουν να βρουν το χαρτη Q3 εχει ανεβει και στο xxxxxxxxxxxxx :)

 

 

Edit:

Aρη απο οτι διαβασα δοκιμασες το χαρτη και δουλευει μονο με την 7.199 :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τον έβαλα εγώ τον Q3 στην έκδοση 7.199. Δουλεύει μια χαρά.

 

Η έκδοση Mc Guider έχει καμία ουσιώδη διαφορά με αυτή που έχω? Αξίζει να παιδευτώ να βάλω την πιο καινούργια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τον έβαλα εγώ τον Q3 στην έκδοση 7.199. Δουλεύει μια χαρά.

 

Η έκδοση Mc Guider έχει καμία ουσιώδη διαφορά με αυτή που έχω? Αξίζει να παιδευτώ να βάλω την πιο καινούργια?

 

ean thes th gnomi mou,den exei KAMIA diafora san programa,kapoia efe,i diaforetika koumpia,pou den paizoun ousiastiko rolo,paidia min mpedebeste me to programa ta efe kai ta noumera ton build pou krybonte piso apo mia opiadipote nea ekdosi,shmasia sthn plohghsh exei o xartis kai oxi i emfanisis i ta nea noumera tou kathe programatos,kai to igo 8 einai kataplktiko programa alla gia thn Ellada axristo afou exei mapa xarth,to destinator pou exei mapa interface exei ton kalytero xarth,prepi na simbibastoume symfona me ta yparxonta,na rwtiso kai kati tous idikous,to nokia 330 pio einai;rwtao epidi den exo dei sto foroum na anaferete,to rwtao auto dioti se auto to thl. paizei to igo8,ean einai as mas enimerosooun ta paidia pou ksereoun i o filos nervous gia na anoiksoume ena thread.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω δοκιμασει ακομη γιατι δεν λειτουργει ο μεγαλος χαρτης..

 

Οπως εγραψα και επανω οτι ο Q3 ειναι συμβατος με την καινουρια version του Sygic :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρστουμε ibiza και Aristoteli (και ολα τα παιδια που βηθουν) για το update του χαρτη.Τον δοκιμασα ερχομενος απ την δουλεια (Καλοχωρι Θεσσαλονικης-Τρικαλα Ημαθιας)...δουλευει καλα το μονο που παρατηρησα ειναι οτι στην επαναδρομολογηση σταματησε να εχει φωνητικες εντολες(οταν δεν πηγα απο διοδια που ελεγε)..μαλλον γιατι μου εδινε μονο αυτην τη διαδρομη και οχι εναλακτικη..Βεβαια αυτο ειναι θεμα καλυψης οδικης του χαρτη.Κατα τ αλλα ολα καλα..και βλεπουμε.Αν καποιος φιλος το δοκιμασει με ποιο νεα βερσιον του Sygic μας ενημερωνει.Ευχαριστω και παλι Ιασωνας.
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Από όσα γνωρίζω ο χάρτης NaviGreece.2008.03 δεν είναι συμβατός με την έκδοση 7.5 του Sygic.

Διαφωνώ με τον Ibiza γιατί για symbian συσκευές δεν υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα με το Sygic 7.5 (ενοώ detinator).

Επιπλέον η νέα έκδοση ρτου Sygic με την ονομασία McGuider παίζει σε όλα τα νεά κινητά χωρίς bugs κάτι που δεν συμβαίνει με τη 7.1 έκδοση.

Σε κάθε περίπτωση πριν από 1 χρόνο θα συμφωνούσα ότι οι χάρτες της NGI ήταν μονόδρομος.

Όμως για να λέμε του στrαβού το δίκιο η CREATIVΕ έχει κάνει απίστευτη δουλείά τους τελευταίους μήνες.

Τα στατιστικά της βάσης μιλάνες από μόνα τους.

Τώρα ποιό πρόγραμμα και ποιούς χάρτες προτιμάει ο καθένας είναι δικός του λογαριασμός.:X

Link to comment
Share on other sites

Από όσα γνωρίζω ο χάρτης NaviGreece.2008.03 δεν είναι συμβατός με την έκδοση 7.5 του Sygic.

Διαφωνώ με τον Ibiza γιατί για symbian συσκευές δεν υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα με το Sygic 7.5 (ενοώ detinator).

Επιπλέον η νέα έκδοση ρτου Sygic με την ονομασία McGuider παίζει σε όλα τα νεά κινητά χωρίς bugs κάτι που δεν συμβαίνει με τη 7.1 έκδοση.

Σε κάθε περίπτωση πριν από 1 χρόνο θα συμφωνούσα ότι οι χάρτες της NGI ήταν μονόδρομος.

Όμως για να λέμε του στrαβού το δίκιο η CREATIVΕ έχει κάνει απίστευτη δουλείά τους τελευταίους μήνες.

Τα στατιστικά της βάσης μιλάνες από μόνα τους.

Τώρα ποιό πρόγραμμα και ποιούς χάρτες προτιμάει ο καθένας είναι δικός του λογαριασμός.:X

 

ok tote afou einai etsi opos ta les,pare thn ekdosi 7.5 kai to McGuider pou bgike meta to 7.5,bale to xarth ton 15mb,kai ase to 7.1 me ton xarti ton 58mb,kai pes mas me pio tha kaneis kalyteri polhghsh...,to oti i creative exei diorthothi arketa einai gegonos,omos akoma kai sthn athina yparcoun terastia lathi,edw ston peirea kapioa skalopatia ta exei os steno,kai sou leei kane aristera,dld aneba sta skalopatia me autokinito,den einai themma protimisis dioti ean einai etsi tha protimousa to igo 8 alla me ton xarth pou exei einai gia klamata,to eipa kai pio pano auto,pantos gia aksiopisti polhghsh sthn ellada mexri th stigmi pou milame dystixos o xarths ths ngi me to aparadekto dest einai monodromos.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

ok tote afou einai etsi opos ta les,pare thn ekdosi 7.5 kai to McGuider pou bgike meta to 7.5,bale to xarth ton 15mb,kai ase to 7.1 me ton xarti ton 58mb,kai pes mas me pio tha kaneis kalyteri polhghsh...,to oti i creative exei diorthothi arketa einai gegonos,omos akoma kai sthn athina yparcoun terastia lathi,edw ston peirea kapioa skalopatia ta exei os steno,kai sou leei kane aristera,dld aneba sta skalopatia me autokinito,den einai themma protimisis dioti ean einai etsi tha protimousa to igo 8 alla me ton xarth pou exei einai gia klamata,to eipa kai pio pano auto,pantos gia aksiopisti polhghsh sthn ellada mexri th stigmi pou milame dystixos o xarths ths ngi me to aparadekto dest einai monodromos.

 

Μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα. Ο χάρτης για τον οποίο μιλάω είναι 45 mb και είναι ο αντίστοιχος του NaviGreece.2008_03.

Όσον αφορά τα λάθη που λες σεβαστή η άποψή σου.

Για μένα που μένω στην Πεύκη τα πράγματα είναι τελίως διαφορετικά. Στον Πειραιά δεν γνωρίζω. Παρ΄ όλα αυτά ξαναλέω ότι ο καθένας χρησιμοποιεί ότι αυτός νομίζει καλύτερο.

Εγώ απλώς έχω μιά πληροφορία και τη μοιράζομαι με τους άλλους χρήστες.

Το θέμα είναι να πάρουμε ένα αξιόλογο χάρτη για τα καινούργια symbain κινητά. Να σαι καλά και καλές πλοηγήσεις:)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα. Ο χάρτης για τον οποίο μιλάω είναι 45 mb και είναι ο αντίστοιχος του NaviGreece.2008_03.

Όσον αφορά τα λάθη που λες σεβαστή η άποψή σου.

Για μένα που μένω στην Πεύκη τα πράγματα είναι τελίως διαφορετικά. Στον Πειραιά δεν γνωρίζω. Παρ΄ όλα αυτά ξαναλέω ότι ο καθένας χρησιμοποιεί ότι αυτός νομίζει καλύτερο.

Εγώ απλώς έχω μιά πληροφορία και τη μοιράζομαι με τους άλλους χρήστες.

Το θέμα είναι να πάρουμε ένα αξιόλογο χάρτη για τα καινούργια symbain κινητά. Να σαι καλά και καλές πλοηγήσεις:)

 

ex ean i creative exei i tha bgali neo xarth gia sygic/mcguide isaksio tou q3 kai symbato tote allazei to pragma,edw milagame gia to yparxon q3,kai me liga logia auto pou ithela na pw einai pos einai kalytera na exoume ena kalo xarth me mia palia ekdosi programatos,para mia kainourgia ekdosi programatos me ellipes xarth,ontos simasia exei na yparxoun aksiologi xartes.

nasai k sy kala.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

:Μόλις έμαθα ότι υπάρχει χάρτης της CREATIVE IMAGE συμβατός με με τη version 7.5. Τον έχει φίλος μου σερ beta version και μου λέιε πως είναι άπαιχτος. Μόλις έχω νεώτερα ενημερώνω.:ninja:

 

Κανένα νέο γιαυτό;

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Χτες βγήκαμε για cafe και τον είχε περασμένο στο κινητό του.Άπό ότι κατάλαβα είναι ο ίδιος χάρτης με αυττό που δίνει η Creative με τα rye.

Σε ερώτησή μου μου είπε ότι είναι ο NaviGreece.2008.03.

Τον έχει παρει απ΄ ευθείας γιανα τον δοκιμάσει και να δώσει bugs και παρατηρήσεις. Εγώ πάντως που έπαιξα λίγο με το κινητό είδα και διαφορές στο λογισμικό αλλά θα συμφωνήσω με τον ibiza ότι μαλλον έχει να κάνει με μικρές αναβαθμίσεις. Τέλος πάντων για να μην κουράζω σε 2-3 μέρες θα κάνουμε τράμπα τα κινητά οπότε ο χάρτης θα έρθει στα χέρια μου.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Χτες βγήκαμε για cafe και τον είχε περασμένο στο κινητό του.Άπό ότι κατάλαβα είναι ο ίδιος χάρτης με αυττό που δίνει η Creative με τα rye.

Σε ερώτησή μου μου είπε ότι είναι ο NaviGreece.2008.03.

Τον έχει παρει απ΄ ευθείας γιανα τον δοκιμάσει και να δώσει bugs και παρατηρήσεις. Εγώ πάντως που έπαιξα λίγο με το κινητό είδα και διαφορές στο λογισμικό αλλά θα συμφωνήσω με τον ibiza ότι μαλλον έχει να κάνει με μικρές αναβαθμίσεις. Τέλος πάντων για να μην κουράζω σε 2-3 μέρες θα κάνουμε τράμπα τα κινητά οπότε ο χάρτης θα έρθει στα χέρια μου.:cool:

 

Άντε ωραία θα περιμένουμε!

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Samsung SGH-i560. Ξέρει κανείς αν το Sygic παίζει πάνω του?? Στο κατάστημα της WIND δεν έχουν ιδέα. Αν ξέρει κανείς θα τιο εκτιμούσα ιδιαίτερα.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Samsung SGH-i560. Ξέρει κανείς αν το Sygic παίζει πάνω του?? Στο κατάστημα της WIND δεν έχουν ιδέα. Αν ξέρει κανείς θα τιο εκτιμούσα ιδιαίτερα.

 

Τρεχει..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2294530#post2294530

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τa έχω διαβάσει και εγώ αυτά τα μυνήματα αλλά κάποιος φίλος που το είχε αγοράσει μου είπε ότι δεν βρίσκει θύρα GPS. Βρήκε κανείς λύση γι΄ αυτό?
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν επιλέξω assisted gps το integrated gps απενεργοποιείται?Επειδή δεν μπορώ να έχω επιλεγμένα και τα δύο γι'αυτό ρωτάω.Πάντως διαφορά μεταξύ των 2 δεν μπορώ να βρώ πέρα του οτι ισως να κλειδώνει πιο γρήγορα με το inegrated gps.και κάτι άλλο.Υπάρχει περίπτωση να κλειδώσει μέσω του assisted gps ενω είμαι μέσα στο σπιτι?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν επιλέξω assisted gps το integrated gps απενεργοποιείται?Επειδή δεν μπορώ να έχω επιλεγμένα και τα δύο γι'αυτό ρωτάω.Πάντως διαφορά μεταξύ των 2 δεν μπορώ να βρώ πέρα του οτι ισως να κλειδώνει πιο γρήγορα με το inegrated gps.και κάτι άλλο.Υπάρχει περίπτωση να κλειδώσει μέσω του assisted gps ενω είμαι μέσα στο σπιτι?Ευχαριστώ

 

Με τον όρο assisted gps εννοεί ότι ο δέκτης gps που έχει το τηλέφωνό σου θα κάνει χρήση του δικτύου κινητής τηλεφωνίας στην αρχή για να βοηθηθεί στον εντοπισμό της αρχικής σου θέσης.

Το inegrated gps είναι ένα άλλο mode λειτουργίας στο οποίο δεν χρησιμοποιεί το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας ο δέκτης για τον εντοπισμό της αρχικής θέσης.

Όπως καταλαβαίνεις την 'δουλειά' την κάνει ο δέκτης gps που σε καμία περίπτωση δεν απενεργοποιείται σε αυτές τις 2 επιλογές. Απλά διαφέρει στο αν θα χρησιμοποιήσει το δίκτυο στην αρχή η όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια συσκευή (Samsung SGH-i560) από κατάστημα Wind. Κατέβασα λογισμικό για symbain.Έκανα εγκατάσταση και μέχρι εκεί τέλεια. Δεν μου βρίσκει όμως GPS με τίποτα. Στην αυτόματη εύρεση GPS μου λέει πως δεν βρίσκει θύρα COM. Ξέρει κανείς τι κάνω????
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια συσκευή (Samsung SGH-i560) από κατάστημα Wind. Κατέβασα λογισμικό για symbain.Έκανα εγκατάσταση και μέχρι εκεί τέλεια. Δεν μου βρίσκει όμως GPS με τίποτα. Στην αυτόματη εύρεση GPS μου λέει πως δεν βρίσκει θύρα COM. Ξέρει κανείς τι κάνω????

 

Φιλε Κωστα καλημερα...

εχω εγκαταστησει το Sygic σε Samsung i560v και δουλευει κανονικοτατα. Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν εχει φωνητικη πλοηγηση, κατι το οποιο βρισκω ανεξηγητο!!!

Κατα τ' αλλα, πρωτα θα κανεις "αυτοματη ευρεση" και μετα θα ενεργοποιησεις το ενσωματωμενο (integrated) GPS. Αν εχεις καποια απορια, μη διστασεις να στειλεις pm....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...