Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Matia2007 μπορεις να κανεις sign απο μονος στου την εφαρμογη :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2110655#post2110655

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμ. Το ρώσικο site άνοιξε ξανά αλλά δεν μπορώ να κάνω εγγραφή γιατί άλλαξε η ερώτηση του νο σπαμ. Κάτι για χειμώνα και καλοκαίρι και χρώμα λέει άλλα σίγουρα δεν είναι ...25.

 

Η ερώτηση είναι Зимой и летом одним цветом

 

Παιδιά όποιος μπορεί ας βοηθήσει ή στην εγγραφή ή να σας δώσω το ID να το ενεργοποιήσετε.

 

Είμαι πολύ στεναχωρημένη... :(

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Χμμ. Το ρώσικο site άνοιξε ξανά αλλά δεν μπορώ να κάνω εγγραφή γιατί άλλαξε η ερώτηση του νο σπαμ. Κάτι για χειμώνα και καλοκαίρι και χρώμα λέει άλλα σίγουρα δεν είναι ...25.

 

Η ερώτηση είναι Зимой и летом одним цветом

 

Παιδιά όποιος μπορεί ας βοηθήσει ή στην εγγραφή ή να σας δώσω το ID να το ενεργοποιήσετε.

 

Είμαι πολύ στεναχωρημένη... :(

 

mhn stenaxoriese mporeis na baleis thn idia ekdosi xoris na xriastis to rowsiko site,yparxi sthn proth selida,prepi ooms prwta na kaneis signed thn efarmogi kai etsi den thas xriastis kanena kodiko.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα μια φίλη τηλέφωνο που ξέρει ρώσικα και μου είπε ότι η απάντηση είναι ель!!

Μπορείτε και να το αλλάξετε στην πρώτη σελίδα.

Δυστυχώς όμως το σάιτ αυτό έχει κάποια προβλήματα και σαν να είδα κάπου ότι δεν δέχονται πια requests για το Sygic.

 

Ευχαριστώ καλέ μου ibiza2003 αλλά δεν μπόρεσα να μπω γιατί δεν δέχεται το ε-μαιλ μου από το Ηοτμαιλ και τα άλλα δημόσια σάιτς.

Να σου στείλω μήπως το ιμει μου ή κάτι άλλο μήπως και μπορείς να με βοηθήσεις?

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια, μου λέει ότι δεν έχω χάρτη. Που υπάρχει για να το κατεβάσω, μπορεί να μου πει κανένας.

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα μια φίλη τηλέφωνο που ξέρει ρώσικα και μου είπε ότι η απάντηση είναι ель!!

Μπορείτε και να το αλλάξετε στην πρώτη σελίδα.

Δυστυχώς όμως το σάιτ αυτό έχει κάποια προβλήματα και σαν να είδα κάπου ότι δεν δέχονται πια requests για το Sygic.

 

Ευχαριστώ καλέ μου ibiza2003 αλλά δεν μπόρεσα να μπω γιατί δεν δέχεται το ε-μαιλ μου από το Ηοτμαιλ και τα άλλα δημόσια σάιτς.

Να σου στείλω μήπως το ιμει μου ή κάτι άλλο μήπως και μπορείς να με βοηθήσεις?

to site doulebi kanonika

stile mou to id../;)

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια, μου λέει ότι δεν έχω χάρτη. Που υπάρχει για να το κατεβάσω, μπορεί να μου πει κανένας.

 

Ευχαριστώ,

 

Ακολουθησε τις οδηγιες στην 1η σελιδα .Ολα ειναι εκει. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες του Sygic καλυπτουν την πολη της Πτολεμαιδας. Καποιος που το εχει μπορει να βγαλει μια photo με την Πτολεμιαδα πως ειναι ?

 

Δηλαδη αν καλυπτεται και αν διχνει πανω τις οδους .

 

Σκεφτομαι να περασω απο το Garmin => Sygic

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω εγώ φίλε μου!!

 

Απ'οτι είδα είναι ικανοποιητικός σε λεπτομέρειες.. Πιο πολύ φαίνονται στην πλοήγηση όμως

 

http://i116.photobucket.com/albums/o18/Voupi/_0.jpg

http://i116.photobucket.com/albums/o18/Voupi/_1.jpg

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θα βρω πουθενά κάποιο αναλυτικό pdf manual για να μάθω πώς λειτουργεί;

 

Το έβαλα χθες αλλά επειδή κολλούσε το Ν82 μου, το έβγαλα και θα το ξαναεγκαταστήσω αφότου φορμάρω τηλέφωνο+κάρτα. Θέλω να ξέρω όμως πώς λειτουργεί, τι keyboard shortcuts υπάρχουν κλπ.

 

Έχει ένα υποτυπώδες help μέσα η εφαρμογή, αλλά μπερδεύτηκα περισσότερο... :help:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Aυριο θα περασω το sygic στο κινητο ενος φιλου μου αυτο που θελω να ρωτισω ειναι:

 

1. Εαν βαλω την Unsigned version θα υπαρχει καποιο προβλημα ως προν την λειτουργια της εφαρμογης, για να μην μπλεκομαι με το ρωσικο site

 

2. Οταν τελιωσω την εγκατασταση της εφαρμογης θα πρεπει να κανω καποια ρυθμιση για να βρει το εσωτερικο gps? :)

1. Καποιος?

 

2. ???

 

:) :) :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

1.Όχι βέβαια. Μόλις υπογράψεις την εφαρμογή, είσαι έτοιμος να την χρησιμοποιήσεις. Δεν χρειάζεται κωδικό ενεργοποίησης απο τον ρώσσο.

 

2.Με του ανοίγεις την εφαρμογή, βρίσκει μόνο του το εσωτερικό gps. Δε χρειάζεται καμία ρύθμιση.

 

Και μιας και μιλήσαμε για το εσωτερικό gps, Ν73 δεν έχεις; Ή μήπως προετοιμάζεσαι για το Ν82; :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και μιλήσαμε για το εσωτερικό gps, Ν73 δεν έχεις; Ή μήπως προετοιμάζεσαι για το Ν82; :) ;)

 

 

Μάλλον αυτό είναι mirror.

Έτσι δεν είναι gianpithio???? :lol::p:p

 

 

Πάντως στο Ν82 πάει σφαίρα το Sygic. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στην Εγκατάσταση 1

 

Αναγράφεται ότι η εφαρμογή είναι πλήρη μαζί είναι και ο χάρτης μέσα ή χρειάζεται να κατεβάσεις τον χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Στην Εγκατάσταση 1

 

Αναγράφεται ότι η εφαρμογή είναι πλήρη μαζί είναι και ο χάρτης μέσα ή χρειάζεται να κατεβάσεις τον χάρτη.

 

Στο πρώτο post αναφέρονται οι δύο τρόποι εγκατάστασης.

Στην Εγκατάσταση 1 που αναφέρεσαι έχει links και για την εφαρμογή την ίδια, αλλά και εκεί που λέει "Προσθήκη χάρτη" μπορείς να επιλέξεις ποιον από τους δύο χάρτες θα βάλεις (το μικρό - 17ΜΒ - ή το μεγάλο - 51ΜΒ). Επίσης πήγαινε στο τέλος του post και κατέβασε εκεί που λέει "Συνημμένα αρχεία".

 

Αν ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες του πρώτου post, θα το εγκαταστήσεις μια χαρά. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θα βρω πουθενά κάποιο αναλυτικό pdf manual για να μάθω πώς λειτουργεί;

 

Το έβαλα χθες αλλά επειδή κολλούσε το Ν82 μου, το έβγαλα και θα το ξαναεγκαταστήσω αφότου φορμάρω τηλέφωνο+κάρτα. Θέλω να ξέρω όμως πώς λειτουργεί, τι keyboard shortcuts υπάρχουν κλπ.

 

Έχει ένα υποτυπώδες help μέσα η εφαρμογή, αλλά μπερδεύτηκα περισσότερο... :help:

 

Δυστυχώς δεν υπάρχουν shortcuts που θας μας βοηθούσαν στην χρήση του προγράμματος. Κατά τ'αλλα, το όλο περιβάλλον εργασίας είναι ιδιαίτερα εύκολο. Λίγα λεπτά να κάτσεις να το σκαλίσεις, 1-2 πλοηγήσεις να κάνεις, το έχεις μάθει όλο απ'έξω.

 

Εδώ θα βρείς έναν online οδηγό χρήσης του Sygic Mobile Symbian.

Link to comment
Share on other sites

 

Κάτι τέτοιο χρειαζόμουν. Θενξ!!! :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,

 

Θα κάνω την διαδικασία μετά γιατί είμαι στην δουλειά και έχω φραγή.

 

Έχω κάνει εγκατάσταση την εφαρμογή βάση της σελίδας 11 αλλά για τον χάρτη μου λέει να βάλω κωδικό οπότε θα κάνω απεγκατάσταση της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,

 

Θα κάνω την διαδικασία μετά γιατί είμαι στην δουλειά και έχω φραγή.

 

Έχω κάνει εγκατάσταση την εφαρμογή βάση της σελίδας 11 αλλά για τον χάρτη μου λέει να βάλω κωδικό οπότε θα κάνω απεγκατάσταση της εφαρμογής.

 

Σου ζητάει κωδικό επειδή μάλλον επέλεξες την Εγκατάσταση 2.

Αν κάνεις την Εγκατάσταση 1, δε χρειάζεται κωδικός, η εφαρμογή είναι "ραγισμένη". Μόνο την υπογράφεις.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι κυκλοφορεί η νέα έκδοση του χάρτη της Ελλάδας από την creative image, άλλα δεν γνωρίζω αν είναι για Symbian.

Το όνομα είναι : Greece_NaviGreece_2008Q1_Greek

 

Ξέρει κανείς κανένα link για να τον κατεβάσουμε;

 

Ευχαριστώ Προκαταβολικά

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά από τη δοκιμή του Sygic στο κινητό μου είμαι πλέον πεπεισμένος ότι είναι η καλύτερη εφαρμογή GPS Navigation για το Ν82 (λόγω της ασυμβατότητας με το πλήκτρο #, προς το παρόν το Garmin είναι ακατάλληλο για μένα προσωπικά).

 

Η εφαρμογή είναι πραγματικά άπαιχτη. :D

 

Γι' αυτό και οφείλω με τη σειρά μου να εκφράσω τα ειλικρινή μου ευχαριστήρια και να συγχαρώ όλα τα παιδιά που αφιερώθηκαν τόσο καιρό στο να μας δώσουν όλες τις οδηγίες εγκατάστασης αυτού του καταπληκτικού πακέτου πλοήγησης για τα κινητά μας.

 

Μπράβο σε όλους, συνεχίστε την καλή δουλειά. :respect:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προσθήκη Χάρτη

 

 

 

Κατεβάζουμε τον χάρτη από εδώ

 

 

Ελλάδα. Μέγεθος 17ΜΒ

 

Κώδικας:

 

 

 

pass::4pda

 

 

Ελλάδα. Μέγεθος 51ΜΒ. Περιλαμβάνονται αρκετά Points Of Interest (POI)

 

Κώδικας:

 

 

 

 

παιδια τι κανω με τους χαρτες?

κατεβασα το Sygic_2007.07_Greece_719x.rar

καθως και το Sygic_2007.07_HRV_719x.rar

παιρνω απλλα και τα αντιγραφω στο μαπσ?

αν θελω τον μεγαλο χαρτι μπορω να εχω και τον μικρο και ετσι να ανοιγω οποιον θελω καθε φορα????????

nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...