Jump to content

Πρόβλημα με password


BET_ON_ME
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Stoixeia:Lap top

 

O pateras mou allakse kapoia fash prosfata ton kwdiko pou vgainei sthn arxikh selida me to pou anoigei to lap top kai den thymatai poios einai.Otan pataei sto erwthmatiko tou dinei 2 grammata apton kwdiko tou, (ta opoia vevaia ta thymatai outws h allws)alla den thymatai thn diaforopoihsh pou ekane thn teleytaia fora.

 

Einai efikto na mporesei na prosperasei ton kwdiko wste na mpei sto lap top giati exei shmantika arxeia?

 

Euxaristw prokatavolika:

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω για να μην χαθούν τα αρχεία να μην πειραματιστείς καθόλου. Πήγαινε το laptop στην αντιπροσωπεία όπου με κόστος 50-100 ευρώ θα το επαναφέρουν

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ξεκινήσεις το pc σε ασφαλή λειτουργία των Windows (μόλις ανοίγει το pc, πατάς το F5 ή το F8 για να ανοίξει το μενού και να πατήσεις ασφαλής λειτουργία), να συνδεθείς ως Administrator και έτσι να μπορέσεις να αλλάξεις τον κωδικό.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ξεκινήσεις το pc σε ασφαλή λειτουργία των Windows (μόλις ανοίγει το pc, πατάς το F5 ή το F8 για να ανοίξει το μενού και να πατήσεις ασφαλής λειτουργία), να συνδεθείς ως Administrator και έτσι να μπορέσεις να αλλάξεις τον κωδικό.

Ή ακόμα κι αν αυτό δε γίνεται,υπάρχουν κάποια hacking προγράμματα,τα οποία μπορούν να σου εμφανίσουν τον κωδικό...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ξεκινήσεις το pc σε ασφαλή λειτουργία των Windows (μόλις ανοίγει το pc, πατάς το F5 ή το F8 για να ανοίξει το μενού και να πατήσεις ασφαλής λειτουργία), να συνδεθείς ως Administrator και έτσι να μπορέσεις να αλλάξεις τον κωδικό.
+1 Δεν καταλαβαίνω γιατί βάζουν κωδικό στον χρήστη και όχι στον administrator :p
Link to comment
Share on other sites

+1 Δεν καταλαβαίνω γιατί βάζουν κωδικό στον χρήστη και όχι στον administrator :p

 

γιατί αν ο μικρός είχε βάλει κωδικό στον administrator τότε δεν θα υπήρχε λύση στο πρόβλημα του και θα χρειαζόταν format η να ξεκινήσει κάπως τον δίσκο σαν 2ro(και από εκεί είναι "ψιλοδυσκολο")

Link to comment
Share on other sites

κατά το boot νομίζω το F5. δοκίμασε ντε και άλλα :)

 

εύκολο είναι

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

F8 παιδια

ομως σε win xp απο οτι θυμαμαι αν εχεις κλειδωσει και τον administrator δεν ανοιγουν ουτε σε safemode εγω προτεινω να συνδεσεις το λαπτοπ με εναν σταθερο η οτι αλλο εχεις και να κανεις ενα buck up και μετα απο τον δικο σου υπολογιστη hacking και ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Poio pataw gia na me vgalei se safe mode? F2-F8???

 

Πιο πάνω είπες με το που ανοίγει το laptop

 

Που έχει κωδικό? στο bios του laptop ή στα Windows?

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

sta windows

 

Ε τότε λάθος κατάλαβα εγώ...

 

Μπορεί λοιπόν εκεί που του ζητάει το password να πατήσει Ctrl-Alt-Del για να του βγάλει το "classic logon prompt" και εκεί να αλλάξει το username σε Administrator με Α κεφαλαίο και να πατήσει enter μια και το 99% των χρηστών δεν έχει password στον admin :) τότε θα μπει κανονικά και μπορεί να κάνει και reset το password στον συνήθη χρήστη

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις και εκεί κωδικό τότε απλά βγάλε τον hdd και βάλε τον σε ένα κουτί (usb) για να τον συνδέσεις με ένα άλλο πισί και να πάρεις backup.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώνει η υπόθεση κατέβασε το ERD commander,κάψτο σε ένα cd,βάλε σαν πρώτο boot drive to cd rom σου και σε 1 λεπτό με γελοία βήματα θα αλλάξεις τον κωδικό του πατέρα σου.Σιγά μην το πας και σε αντιπροσωπεία για ένα τόσο απλό πρόβλημα.Αντε καλή τύχη και καλή χρονιά σε όλους.
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώνει η υπόθεση κατέβασε το ERD commander,κάψτο σε ένα cd,βάλε σαν πρώτο boot drive to cd rom σου και σε 1 λεπτό με γελοία βήματα θα αλλάξεις τον κωδικό του πατέρα σου.Σιγά μην το πας και σε αντιπροσωπεία για ένα τόσο απλό πρόβλημα.Αντε καλή τύχη και καλή χρονιά σε όλους.

 

Μου φαίνεται ότι μεταφράζεις όπως σε συμφέρει τις απαντήσεις, για να μας πετάξεις την λαμεριά σου. Μπορείς να μου πείς πού είδες ότι τον παρέπεμψε κανείς στην αντιπροσωπεία για κωδικό στον admin?

Μόνο εγώ το έκανα γιατί όπως ήταν το αρχικό Post, κατάλαβα ότι ο κωδικός ήταν στο bios, πράγμα που ξεκαθαρίστηκε παρακάτω και δόθηκε ανάλογη απάντηση. Οπότε το "περίεργο" σχόλιό σου ήταν περιττό

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

hiren's boot cd ;)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

hiren's boot cd ;)

αυτο του ειπα κι εγω μεσω msn,αλλα ο πατερας του δεν ξερει απο τετοια...

Link to comment
Share on other sites

αυτο του ειπα κι εγω μεσω msn,αλλα ο πατερας του δεν ξερει απο τετοια...

Το κατεβάζεις > το γράφεις > μπουτάρεις > τρέχεις το πρόγραμμα > σβήνεται ο κωδικός > τέλος > ευτυχία :D

 

Δεν είναι δύσκολο.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

πράγματι,δεν είναι,αλλα...Btw,πολύ χρήσιμο αυτό το cd...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...