Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτό ήταν τελικά.

 

Ευχαριστώ και συγνώμη για τη ταλαιπωρία.

 

Μου άρεσε ρε γμτ στα Αγγλικά το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia entaksi, evgala akri, na sas po kai sas an antimetopizei kanei to idio provlima. ti ekana, loipon....mesa sto kinito afou ekana tin egatastasi, mou evgale to arxeio garmin stis efarmoges, dika mou. ekei omos eixa mesa alla 3 efarmoges, to mobilex, to eortologio kai to restart + merika paixnidia. Otan loipon ego esvina to garmin gia na kano ti diadikasia apo tin arxi, mou egrafe oti den mporei na diagrafei giati to programa trexei (ego vevaia auto den to evlepa, auto itan to provlima) kai an thelo na termatistoun oi ergasies kai na proxorisei stin diagrafi. opote kai ego patousa nai. meta skefika afou to paleua wres na paro apo ekei ta paixnidia kai na ta valo se allo fakelo, pira ta paixnidia, pira kai tis alles 3 efarmoges kai ta evala ksexorista se 2 fakelous kai etsi ton fakelo dika mou ton afisa keno. meta ekana alli mia prospatheia egkatastasis kai doulepse!!! afou to ekana install mpenei mono tou sto fakelo dika mou pou itan adeios. telos panton, auto ekana ego, an kapoios antimetopizei to idio provlima as to dokimasei.Tora, auto pou tha ithela na rotiso....(min gelasete) o filtatos aristotelis leei stis odogies "στη συνεχεια μετονομαστε το αρχειο txt σε SW.UNL (ετσι δεν θα ειναι πλεον txt)" pos to kanoume auto re paidia???
Link to comment
Share on other sites

Δεν το μεταφραζεις ολο αυτο (οπως και αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2245377#post2245377)

χρησιμοποιωντας Ελληνικους χαρακτηρες???

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν το μεταφραζεις ολο αυτο (οπως και αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2245377#post2245377)

χρησιμοποιωντας Ελληνικους χαρακτηρες???

 

παιδιά ένταξη, έβγαλα άκρη, να σας πω και σας αν αντιμετωπίζει κάνει το ίδιο πρόβλημα. τι έκανα, λοιπόν....μέσα στο κινητό αφού έκανα την εγκατάσταση, μου έβγαλε το αρχείο garmin στις εφαρμογές, δικά μου. εκεί όμως είχα μέσα αλλα 3 εφαρμογές, το mobilex, το εορτολόγιο και το restart + μερικά παιχνίδια. Όταν λοιπόν εγώ έσβηνα το garmin για να κάνω τι διαδικασία από την αρχή, μου έγραφε ότι δεν μπορεί να διαγραφει γιατί το πρόγραμμα τρέχει (εγώ βεβαια αυτό δεν το έβλεπα, αυτό ήταν το πρόβλημα)και αν θέλω να τερματιστούν οι εργασίες και να προχωρήσει στην διαγραφή. οποτε και εγώ πατούσα ναι. μετά "σκεφικα" αφού το πάλευα ώρες να πάρο από εκεί τα παιχνίδια και να τα βάλω σε άλλο φάκελο, πήρα τα παιχνίδια, πήρα και τις άλλες 3 εφαρμογές και τα έβαλα ξεχωριστά σε 2 φακέλους και έτσι τον φάκελο δικά μου τον αφίσα κενό. μετά έκανα άλλη μια προσπάθεια εγκατάστασης και δούλεψε!!! αφού το έκανα install μπαίνει μονο του στο φάκελο δικά μου που ήταν άδειος. τέλος πάντων, αυτό έκανα εγώ, αν κάποιος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα ας το δοκιμάσει.Τώρα, αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω....(μην γελάσετε) ο φίλτατος αριστοτέλης λέει στις "οδογιες" "στη συνεχεια μετονομαστε το αρχειο txt σε SW.UNL (ετσι δεν θα ειναι πλεον txt)" πως το κάνουμε αυτό ρε παιδιά???

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΟ ΟΛΟ ΚΟΛΠΟ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΝΝΟΩ ΟΧΙ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ VOICE ΚΤΛ. ΜΕ ΚΑΛΩΔΙΟ Η ΜΕ ΜΠΛΕ ΔΟΝΤΙ?
Link to comment
Share on other sites

Θα συνδεσεις το κινητο με το pc στην λειτουργεια μαζικης αποθυκευσης και θα βαλεις ολοκληρο το φακελο Garmin μεσα στο Ε με ενα απλο copy paste :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι, ένταξη, κατάφερα να το βάλω, μονο που τώρα αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα, όταν ανοίγω το garmin, μου γραφει "δεν είναι din."(το άλλο το κόη, δεν φαίνεται) και μου έχει σαν επιλογή "ναι" και "όχι"

πατώντας το ναι σου λέει "enter the unlock code (25 characters) !!!! για ποιο code λέει??? τι πρέπει να βάλω εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να φτιαξεις ενα .UNL αρχειο και μεσα να βαλεις τον κωδικο ξεκλειδωματος του χαρτη..

Ποιον χαρτη προσπαθεις να περασεις? Εαν διαβασεις το 1 ποστ θα καταλαβεις το τι πρεπει να κανεις :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι, ένταξη, κατάφερα να το βάλω, μονο που τώρα αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα, όταν ανοίγω το garmin, μου γραφει "δεν είναι din."(το άλλο το κόη, δεν φαίνεται) και μου έχει σαν επιλογή "ναι" και "όχι"

πατώντας το ναι σου λέει "enter the unlock code (25 characters) !!!! για ποιο code λέει??? τι πρέπει να βάλω εκεί?

ρε μεγαλε και εμεις διαβασαμε το 1ο ποστ και σιγα σιγα το βρηκαμε!εσυ ουτε τα βασικα δεν διαβαζεις απο το 1ο ποστ!!αν δεν ξερεις απο κομπιουτερ αντε στο γερμανο και παρε ενα ετοιμο να μην ταλαιπωρισε!
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργησε ενα νεο αρχειο SW.UNL και αντικατεστησε το με το παλιο.. :)

Το έχω κάνει με διάφορες παραλαγές αλλά δεν κάνει τιποτε. Για την ακρίβεια ψάχνει συνεχώς να βρει bluetooth GPS.

Link to comment
Share on other sites

ρε μεγαλε και εμεις διαβασαμε το 1ο ποστ και σιγα σιγα το βρηκαμε!εσυ ουτε τα βασικα δεν διαβαζεις απο το 1ο ποστ!!αν δεν ξερεις απο κομπιουτερ αντε στο γερμανο και παρε ενα ετοιμο να μην ταλαιπωρισε!

 

tha to ekana euxaristos an imouna ellada. telos panton, anti na spataliseis to xrono sou gia na mou peis auto, kalitera den tha itane na mou eleges pos na to kano???

Link to comment
Share on other sites

tha to ekana euxaristos an imouna ellada. telos panton, anti na spataliseis to xrono sou gia na mou peis auto, kalitera den tha itane na mou eleges pos na to kano???

 

τι σχεση εχει η ελλαδα και που βρισκεσαι??κανε τα βασικα απο τις οδηγιες και στα δυσκολα εδω ειμαστε....

Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχει η ελλαδα και που βρισκεσαι??κανε τα βασικα απο τις οδηγιες και στα δυσκολα εδω ειμαστε....

 

i ellada exei sxesi sto na pao se ena germano, edo den exei germano!!!! ta ekana ola vasika osa leei o aristotelis, tora tha dokimaso kai auto pou leei o @Aisopos. ti allo na kano? katafera ola osa leei o aristotelis alla otan to anoigo mou leei na balo ena kodiko. ego to ekana auto pio prin!!!! auto den mporo na katalavo

Link to comment
Share on other sites

μα,αν δεν απατωμαι βγαζουν και τοπογραφικα...:lol::D:lol:

 

σωστός πλέον με ένα gps και κάποια software μπορείς να συντάξεις μέχτρι και τοπογραφικό που λέει ο λόγος.. (με μικρή ακρίβεια βέβαια)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει με διάφορες παραλαγές αλλά δεν κάνει τιποτε. Για την ακρίβεια ψάχνει συνεχώς να βρει bluetooth GPS.

 

Το ίδιο ακριβώς έχω πάθει κι εγώ με το Ν73. Δεν άντεξα και το παράτησα. Τα είχα κάνει όλα σωστά, διάβαζε κανονικά τους χάρτες, αλλά πάντα έψαχνε για GPS και δεν έβρισκε.......

SonyEricsson rules... but NOKIA is cool.....
Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε κάνει σωστή εγκατάσταση και σωτές ρυθμίσεις για το gps, αλλά συνεχώς αναζητεί και δεν βρίσκει, τότε έχει γίνει λάθος στο αρχείο SW.UNL.
Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφορίες βγάζει 3 αριθμούς: ΙΜΕΙ (που δεν είναι το σωστό), ένα δεύτερο (δεν το θυμάμαι) και card id. Δοκίμασα με το ****** τόσο το card id όσο και το IMEI. Δεν δουλεύει με κανένα από αυτά!
SonyEricsson rules... but NOKIA is cool.....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το εκανα install στο κινητο και μια χαρα ακολουθησα τις οδηγιες αλλα ποση ωρα ψαχνει με gps που βρισκομαι?στον χαρτη μπαινω και μου βγαζει το εικονιδιο ενος αυτοκινητου στη Βρετανια!!!!μηπως βρισκομαι Βρετανια και δεν το καταλαβα τοσο καιρο?
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πρέπει να βρίσκεσαι σε εξωτερικό χώρο κι αν έχεις Ν95 πρέπει το slide να είναι ανοικτό.

Εφόσον οι προυποθέσεις αυτές ισχύουν για το πρώτο λοκάρισμα θέλεις +-5 λεπτά αναλόγως καιρού. Αν λοκάρει και ο κλείσεις και μετά το ξανανοίξεις στην ίδια περιοχή ο χρόνος λοκαρισματος θα πέσει δραματικά μπορεί και στο μισό λεπτό

 

Μέχρι χθες το δούλευα με τον χάρτη της Ευρώπης 1,4 GB :blink: αλλά επειδή ήμουν απογοητευμένος και αναγκασμένος σε greeklish πέρασα τον 3 σε 1

Πολύ καλύτερος , πιο εύχρηστος αλλά και πάλι δεν είναι DESTINATOR :(

Βέβαια είναι πολύ καλός, αν στο DESTINATOR βάζω 10 εδώ θα έβαζα 8 αλλά και πάλι προτιμώ το 10 ;) και πιθανότατα θα το αγοράσω αν κάποτε βγει για symbian γιατί αν είναι όπως στα PDA θα αξίζει με το παραπάνω τα λεφτά του για κάποιον σαν και μένα που συχνά πυκνά ταξιδεύει

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πρέπει να βρίσκεσαι σε εξωτερικό χώρο κι αν έχεις Ν95 πρέπει το slide να είναι ανοικτό.

Εφόσον οι προυποθέσεις αυτές ισχύουν για το πρώτο λοκάρισμα θέλεις +-5 λεπτά αναλόγως καιρού. Αν λοκάρει και ο κλείσεις και μετά το ξανανοίξεις στην ίδια περιοχή ο χρόνος λοκαρισματος θα πέσει δραματικά μπορεί και στο μισό λεπτό

 

Μέχρι χθες το δούλευα με τον χάρτη της Ευρώπης 1,4 GB :blink: αλλά επειδή ήμουν απογοητευμένος και αναγκασμένος σε greeklish πέρασα τον 3 σε 1

Πολύ καλύτερος , πιο εύχρηστος αλλά και πάλι δεν είναι DESTINATOR :(

Βέβαια είναι πολύ καλός, αν στο DESTINATOR βάζω 10 εδώ θα έβαζα 8 αλλά και πάλι προτιμώ το 10 ;) και πιθανότατα θα το αγοράσω αν κάποτε βγει για symbian γιατί αν είναι όπως στα PDA θα αξίζει με το παραπάνω τα λεφτά του για κάποιον σαν και μένα που συχνά πυκνά ταξιδεύει

 

ναι το εχω ανοιχτο.Θα το δοκιμασω οταν ζεστανει ξανα ο καιρος

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε κάνει σωστή εγκατάσταση και σωτές ρυθμίσεις για το gps, αλλά συνεχώς αναζητεί και δεν βρίσκει, τότε έχει γίνει λάθος στο αρχείο SW.UNL.

 

Μα τι λάθος μπορεί να γίνει στο αρχείο SW.UNL. Έχω δοκιμάσει διάφορες κωδικοποιήσεις που έδειναν διαφορετικό μέγεθος αρχείου, αλλά δεν είχε διαφορά.

 

Και τι ρύθμιση να κάνω στο GPS. Δεν έδεινε καμία δυνατότητα για ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μα τι λάθος μπορεί να γίνει στο αρχείο SW.UNL. Έχω δοκιμάσει διάφορες κωδικοποιήσεις που έδειναν διαφορετικό μέγεθος αρχείου, αλλά δεν είχε διαφορά.

 

Και τι ρύθμιση να κάνω στο GPS. Δεν έδεινε καμία δυνατότητα για ρύθμιση.

 

Μηπως το αρχειο εχει κρατησει και την καταληξη .txt ?

δηλ ειναι SW.UNL.txt ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...