Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεις να τον βρεις στα μαγαζακια με μια απλη αναζητηση την λεξη cyprus. Οπως εχουμε πει χιλιαδες φορες link που οδηγουν σε πειρατικο περιεχομενο απαγορευονται στις σελιδες του myphone.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι μετα το πρωτο μισαωρο σχεδον που εκανε συνεχεια αποσυνδεσεις το αφησα με ανοιχτο το συρομενο πορτακι και μετα απο εκει και περα δεν εκανε αποσυνδεσεις.επισης μεσα στο φυλλαδιο οδηγιες χρησεις λεει πως οταν ειναι να κανεις συνδεση με δορυφορο πρεπει να το εχεις ανοιχτο καλυτερα.οποτε λες να ειναι αυτο???

και κατι ακομα gia firmware Που ειπες αυτη τη στιγμη εχω την εκδοση 30 δεν νομιζω να εχει βγει πιο καινουρια.αν κανω λαθος πειτε μου....

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Τα 95άρια έχουν την κεραία κάτω απο το πληκτρολόγιο και προτείνεται να μένει ανοιχτό κατά την πλοήγηση και το λοκάρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Tην πρωτη φορα που ανοιγει το garmin κανει κολπα μετα στρωνει. Απο εδω και περα δεν νομιζω να εχεις προβλημα.

Σε μερικες ημερες θα καταλαβεις πως λειτουργει το garmin με λιγο ψαξιμο θα τα βρεις ολα.

 

Ναι εχεις το τελευταιο firmware

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Tην πρωτη φορα που ανοιγει το garmin κανει κολπα μετα στρωνει. Απο εδω και περα δεν νομιζω να εχεις προβλημα.

Σε μερικες ημερες θα καταλαβεις πως λειτουργει το garmin με λιγο ψαξιμο θα τα βρεις ολα.

 

Ναι εχεις το τελευταιο firmware

 

Μακαρι να στρωσει.εχω αλλη μια ερωτηση.οταν βαζεις 2 διευθυνσεις και βαζεις να κανει υπολογισμο διαδρομης για να σου βγαλει την διαδρομη,μπορεις με καποιο τροπο αν θες εσυ να πας απο αλλο δρομο να το κανεις να αλλαξει τον υπολογισμο του?και επισης η ταχυτητα που δειχνει με την οποια κινεισαι ειναι σωστη?γτ παρατηρησα οτι εχει μια μικρη αποκλιση με την ταχυτητα που ελεγε το κοντερ του αυτοκινητου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε νομίζω πως γίνεται κατά την διάρκεια της πλοήγησης. Απλά, συνεχίζεις την πορεία που θέλεις εσύ και αυτό κάνει επανυπολογισμό.
Link to comment
Share on other sites

οκ.ty!!!!!!

 

 

 

Ρε παιδια προσπαθω να κατεβασω τα poi που εχει στην πρωτη σελιδα ο οδηγος και κατι νομιζω δεν παει καλα με αυτο το link: http://www.poiplaza.com/en/poi-databases?pc_id=19&lang=en

μολις ανοιγει η σελιδα μου βγαζει ενα παραθυρακι οτι κατι δεν δουλευει σωστα.μπορει να κοιταξει καποιος αν μπορει μπας και δεν εχω μονο εγω το προβλημα plz????

Link to comment
Share on other sites

Έγώ πάλι δεν έχω καταφέρει ακόμα να βάλω όλα τα POIs σε Garmin 5.0.20...

 

Bάζω την κάρτα (που έχω το Garmin) στο PC.

Ανοίγω POILoader.

Την βρίσκει.

Επιλέγω τα POIs που κατέβασα από xxxxxx (από το πρώτο Post που είναι όλα μαζεμένα).

Πατάω να τα περάσει, περιμένω λίγο και μετά παίρνω ένα μήνυμα:

"Παρουσιάστηκε σφάλμα κατα τη μεταφορά προσαρμοσμένων POI στη συσκευή σας. Δοκιμάστε να εκτελέσετε ξανά το POI Loader." !

 

Κάνω κάτι λάθος; Μπορεί κανείς να βοηθήσεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι καλα.......εχει πολυ καιρο που ετυχε και σε εμενα.

δες αν εχεις ολα τα poi χυμα μεσα σε ΕΝΑ φακελο με την ονομασια poi

 

την μια φορα ηταν αυτος ο λογος που μου εβγαζε αυτο το μυνημα

την αλλη το ειχα κανει απεγκατασταση το poiloader και ξαναπερασα αλλο και ηταν οκ

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να βρώ χάρτη Λονδίνου-Αγγλίας στο γνωστό μαγαζάκι αλλά βρίσκω μόνο ολόκληρηε της Ευρώπης. Καμια βοήθεια ή κανένα pm κανείς αν ξέρει???
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να κατεβασεις το χαρτη και να στειλεις στην συσκευη σου με το MapSource μονο τα κοματια που σε ενδιαφερουν.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ξαναπερασα την εκδοση 4.20.00 αυτη εχει μονο το αρχειο bmap.img που ειναι 10 ΜΒ περιπου .δεν εχει χαρτη. (ολα τα αλλα αρχεια ειναι μεσα sw,unl κλπ)

βαζω και τον νεο 3 σε1 αλλα και τον προηγουμενο που βρηκα ( αρχες δεκεμβριου στο μαγαζακι εμφανιστηκε) ,κανω ολη τη διαδικασια ξεκλειδωματος .

παω να ανοιξω την εφαρμογη και με πεταει εξω. τι παιζει?

λεω να ξαναβαλω την 4.10.60 και να δοκιμασω αφου την περασω με τον δικο της χαρτη τον αρχικο , να τον αλλαξω και να βαλω τον νεο 3 σε 1 τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

To Garmin ανοιγει χωρις τους χαρτες? Εαν Ναι τοτε δοκιμασε να βαλεις νεο κωδικο στο .unl κατα προτιμηση χρησιμοποιησε το κιτζεν v1.5
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς τον χάρτη 3 σε 1 ανοίγει;
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευή έχεις; Γιατί αν είναι FP2 δεν μπορείς να εγκαταστήσεις έκδοση προηγούμενη της 4.20.20, αν και νομίζω οτι έχεις Ν82, οπότε μάλλον δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Αν θέλεις, ενημέρωσε και το avatar σου ωστε να γνωρίζουμε όταν ρωτάς σε ποια συσκευή αναφέρεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να κατεβασεις το χαρτη και να στειλεις στην συσκευη σου με το MapSource μονο τα κοματια που σε ενδιαφερουν.

 

σκετος δεν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευή έχεις; Γιατί αν είναι FP2 δεν μπορείς να εγκαταστήσεις έκδοση προηγούμενη της 4.20.20, αν και νομίζω οτι έχεις Ν82, οπότε μάλλον δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Αν θέλεις, ενημέρωσε και το avatar σου ωστε να γνωρίζουμε όταν ρωτάς σε ποια συσκευή αναφέρεσαι.

 

ν82 εχω ,θα το κανω με το αβαταρ.

Link to comment
Share on other sites

ανοιγει χωρις τον χαρτη.

 

Δοκίμασε να περάσεις σκέτο τον autodrive και όχι τον 3 σε 1 και μη ξεχάσεις να τον ξεκλειδώσεις

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις σκέτο τον autodrive και όχι τον 3 σε 1 και μη ξεχάσεις να τον ξεκλειδώσεις

οκ, θα το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να κατεβασεις το χαρτη και να στειλεις στην συσκευη σου με το MapSource μονο τα κοματια που σε ενδιαφερουν.

 

Από το MapSource στο PC όταν στέλνεις ένα χάρτη στο κινητό θα πρέπει να τον ξεκλειδώσεις ξανά ακολουθώντας τη γνωστή διαδικασία ή φτάνει να τον ξεκλειδώσεις στο PC;

Link to comment
Share on other sites

εχω την 4.20 στο n82 και δουλευει μια χαρα.

επειδη ομως η καρτα μνημης αρχισε να τα παιζει, αγορασα μια καινουρια.

περασα τον φακελο Garmin, απο την παλια στην καινουρια

και στη συνεχεια εκανα εγκατασταση την εφαρμογη

 

ανοιγωντας τωρα το garmin μου βγαζει μηνυμα

"Το Bluetooth ειναι απενεργοποιημνεο. Ενεργοποισητε το."

κατι που ποτε δεν εβγαζε στο παρελθον.

 

επιπλεον δεν βρισκει σημα, βγαζοντας το μηνυμα

"Δεν βρεθηκαν συσκευες GPS"

 

any idea?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εχεις παρει νεα καρτα πρεπει να δημιουργησεις καινουριο sw.unl.Η νεα καρτα έχει αλλο Card Id και δεν μπορεις να χρησιμοποιήσεις το παλιό που περιέχεται στο sw.unl που ήδη έχεις απο την παλιά καρτα.Πρεπει λοιπον να ενεργοποιησεις το ενσωματωμενο gps με τo card id της νεας καρτας
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εχεις παρει νεα καρτα πρεπει να δημιουργησεις καινουριο sw.unl.Η νεα καρτα έχει αλλο Card Id και δεν μπορεις να χρησιμοποιήσεις το παλιό που περιέχεται στο sw.unl που ήδη έχεις απο την παλιά καρτα.Πρεπει λοιπον να ανεργοποιησης το ενσωματωμενο gps mt o card id της νεας καρτας

 

thanks!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...