Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον παιδια περασα ξεκλειδωσα το εσωτερικο GPS! Εβαλα χαρτες! Εχω την εκδοση 5! Το προβλήμα ειναι οτι το garmin ειχε ηδη μεσα ενα χαρτη τον οποιο και ξεκλειδωσα κανονικα! Εγω εβαλα τους τελευταιους χαρτες 3 σε 1 κανω το αρχειο UNL με το ιδιο ονομα που εχουν κι οι χαρτες αλλα οταν ανοιγει το Garmin μου γραφει "δεν ειναι δ" πατωντας ναι μου λεει να εισαγω κωδικο ξεκλειδωματος! Το ιδιο γινεται κι οταν πατησω οχι! Τι συμβαινει ? Ξερετε τι πρεπει να κανω?
Hello !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενταξει καταφερα και την 5 εκδοση,ευχαριστω

μια αλλη ερωτηση χαρτες αλλους μπορω να βαλω καλυτερους? εδω κρητη δεν ειναι και οι καλυτεροι...εχω αυτους απο την εκδοση 4.10.60

παλι ευχαριστω

 

 

για το gps osoi den το ειδαν εχει πανω μια ρυθμιση στην οθονη του κινητου (πανω αριστερα)που καθοριζει το gps (efoson exei γιναι σωστα το sw. unl) και υπεχρεωτικα ο ελεγχος εκτος σπιτιου περιπου 3 λεπτα αναμονη...

εγω δεν το ειχα δει...

α και το αρχειο ανοιξτε το notepad apo τον η/υ σας παρτε το κλειδι...περαστε το φακελο στο κινητο και απο i xplore metonomasia text to unl και τέλος

 

o autodrive hellas 1.50 ειναι αρκετα ενημερωμένος για Κρητη { Ηράκλειο }

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια περασα ξεκλειδωσα το εσωτερικο GPS! Εβαλα χαρτες! Εχω την εκδοση 5! Το προβλήμα ειναι οτι το garmin ειχε ηδη μεσα ενα χαρτη τον οποιο και ξεκλειδωσα κανονικα! Εγω εβαλα τους τελευταιους χαρτες 3 σε 1 κανω το αρχειο UNL με το ιδιο ονομα που εχουν κι οι χαρτες αλλα οταν ανοιγει το Garmin μου γραφει "δεν ειναι δ" πατωντας ναι μου λεει να εισαγω κωδικο ξεκλειδωματος! Το ιδιο γινεται κι οταν πατησω οχι! Τι συμβαινει ? Ξερετε τι πρεπει να κανω?

 

Τον χάρτη που είχε μέσα δεν τον ξεκλειδώνουμε (άρα διέγραψε το κλεδί αυτό). Για τον 3-1 πως έφτιαξες το κλειδί του ?

Κανονικά πρέπει το κλειδί του 3-1 να έχει 50 ψηφία (κανονικά κάθε κλειδί έχει 25).

Βρίσκεις το κλειδί του Autodrive, και το κλειδί του Bluechart, και στο αρχείο που δημιουργείς βάζεις το 1ο και συνέχεια το 2ο χωρίς κενό.

Link to comment
Share on other sites

Επισης ο χαρτης και το .unl πρεπει να εχουν το ιδιο ονομα... :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

δυστυχωσ συνεχιζει να υπαρχει το ιδιο προβλημα ακομα κ μετα την εγκατασταση τοθ garmin 5.00.00

to προγραμμα ενω εκανε κανονικα την εγκατασταση δεν ανοιγει...τι φταιει???

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει χυμα τα αρχεια που πρεπει να αποσυμπιεσω οπωσ λενε οι οδηγιες...μετα εκανα την εγκατασταση του garmin απο ενα explorer ....κανονικα δεν θα πρεπει να το προγραμμα???
Link to comment
Share on other sites

Για ξαναγράψτο λίγο καλύτερα γιατί δεν κατάλαβα τίποτα. :)

 

Πες ποιούς χάρτες έχεις βάλει και τι όνομα τους έχεις δώσει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τιποτα απο Τριάδι παιζει? Καντε σας παρακαλω ενα τσεκ μην το βαλω αδικα.Τριαδι= θεσσαλονικη κοντα στην θερμη αλλιως μπορειτε να το βρειτε και σαν Τριαδιον, οποιος μπορει να τσεκαρει πλισσ.... τνχ εκ τον προτερων
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τιποτα απο Τριάδι παιζει? Καντε σας παρακαλω ενα τσεκ μην το βαλω αδικα.Τριαδι= θεσσαλονικη κοντα στην θερμη αλλιως μπορειτε να το βρειτε και σαν Τριαδιον, οποιος μπορει να τσεκαρει πλισσ.... τνχ εκ τον προτερων

 

υπαρχει το Τριαδι και απο οτι ειδα εχει και τους βασικους - μπορει και ολους τους δρομους μεσα σε αυτο ....καμια 15αρια διευθυνσεις

Link to comment
Share on other sites

Τον χάρτη που είχε μέσα δεν τον ξεκλειδώνουμε (άρα διέγραψε το κλεδί αυτό). Για τον 3-1 πως έφτιαξες το κλειδί του ?

Κανονικά πρέπει το κλειδί του 3-1 να έχει 50 ψηφία (κανονικά κάθε κλειδί έχει 25).

Βρίσκεις το κλειδί του Autodrive, και το κλειδί του Bluechart, και στο αρχείο που δημιουργείς βάζεις το 1ο και συνέχεια το 2ο χωρίς κενό.

 

Φιλε διεγραψα το αρχειο unl που ειχε το κλειδι για τους χαρτες που ειχε μεσα η εκδοση 5. Εχω βαλει αυτο το σετ 3-1 χαρτων με τα map id που δινονται απο το xxxxxxxxxxxx

- AutoDrive Hellas 1.5 (el) MAPID 822

- Anavasi 3.7.5

- BlueChart v.2008 MAPID 295

Εκανα ενα αρχειο unl δινοντας του το ιδιο ονομα με τους χαρτες αυτους, βαζοντας πρωτα το κλειδι για το AutoDrive Hellas 1.5 (el) και συνεχεια κολητα (χωρις κενο) το δευτερο κλειδι για το BlueChart v.2008. Συγκεγκριμενα το ονομα των χαρτων ειναι gmapsupp.img και το αρχειο με τους κωδικους που εφτιαξα gmapsupp.unl (ολα και στις 2 περιπτωσεις με μικρα γραμματα). Το βαλα στο φακελο Garmin! To προβλημα ομως παραμενει!:(:( Με το που μπαινει το Garmin μου εμφανιζει το συγκεκριμενο μηνυμα "δεν ειναι δ", πατωντας ναι μου ζηταει κωδικο ξεκλειδωματος! Τι συμβαινει ειλικρινα δε ξερω φιλε μου! Ξερετε μηπως τι φταιει?

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τιποτα απο Τριάδι παιζει? Καντε σας παρακαλω ενα τσεκ μην το βαλω αδικα.Τριαδι= θεσσαλονικη κοντα στην θερμη αλλιως μπορειτε να το βρειτε και σαν Τριαδιον, οποιος μπορει να τσεκαρει πλισσ.... τνχ εκ τον προτερων

 

 

με αφορμη αυτο το ποστ, ο αναλυτικος πινακας με τα μερη που περιεχει ο Autodrive 1.5

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

με αφορμη αυτο το ποστ, ο αναλυτικος πινακας με τα μερη που περιεχει ο Autodrive 1.5

 

Ευχαριστω ολους για την αμεση ανταποκριση.....:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ποιους χάρτες έχεις και δε σε καλύπτουν για κρήτη; :confused:

 

πως μπορω να δω ποιους εχω? ειχα βαλει 822,295

σιγουρα δεν εχω βαλει αυτο ελλας ,3-1 ...

τις διευθυνσεις ρεθυμνο τις βγαζει...και λοιπουν νουμερα -οδοι-περιοχες..

Link to comment
Share on other sites

Εργαλεία-Διαχείριση δεδομένων- Σετ χαρτών (έτσι είναι οιι νέες ονομασίες στην έκδοση 5)

Πας πάνω σε κάθε χάρτη που σου βγάζει η λίστα, πατάς πάνω και σου δείχνει τις πληροφορίες.

 

Οι νεότεροι είναι ανάβαση 3.7.5 και autodrive 1.50.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε διεγραψα το αρχειο unl που ειχε το κλειδι για τους χαρτες που ειχε μεσα η εκδοση 5. Εχω βαλει αυτο το σετ 3-1 χαρτων με τα map id που δινονται απο το xxxxxxxxx!

- AutoDrive Hellas 1.5 (el) MAPID 822

- Anavasi 3.7.5

- BlueChart v.2008 MAPID 295

Εκανα ενα αρχειο unl δινοντας του το ιδιο ονομα με τους χαρτες αυτους, βαζοντας πρωτα το κλειδι για το AutoDrive Hellas 1.5 (el) και συνεχεια κολητα (χωρις κενο) το δευτερο κλειδι για το BlueChart v.2008. Συγκεγκριμενα το ονομα των χαρτων ειναι gmapsupp.img και το αρχειο με τους κωδικους που εφτιαξα gmapsupp.unl (ολα και στις 2 περιπτωσεις με μικρα γραμματα). Το βαλα στο φακελο Garmin! To προβλημα ομως παραμενει!:(:( Με το που μπαινει το Garmin μου εμφανιζει το συγκεκριμενο μηνυμα "δεν ειναι δ", πατωντας ναι μου ζηταει κωδικο ξεκλειδωματος! Τι συμβαινει ειλικρινα δε ξερω φιλε μου! Ξερετε μηπως τι φταιει?

 

Δοκιμασες να βαλεις νεους κωδικους και απο τους 2 χαρτες στο .unl ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να βαλεις νεους κωδικους και απο τους 2 χαρτες στο .unl ?

 

Το εκανα κι αυτο 2 φορες!! Αλλα τιποτα! Το μηνυμα που μου βγαζει τι σημαινει?? Μηπως πρεπει να διαγραψω τους χαρτες που ειχε μεσα?? ωστε να δουλεψει ο 3-1???

 

ΥΓ: Σας ευχαριστω παιδια για τη βοηθεια μεχρι τωρα!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Oχι. Βαλε στην γεννητρια κωδικων το IMEI σου και ξαναδοκιμασε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους τους πηρε τους κωδικους!!!!!!

ΟΛΕ!!!!!:):)

Πολυ ωραιο το Garmin!!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Φιλε διεγραψα το αρχειο unl που ειχε το κλειδι για τους χαρτες που ειχε μεσα η εκδοση 5. Εχω βαλει αυτο το σετ 3-1 χαρτων με τα map id που δινονται απο το xxxxxxxxxxx!

- AutoDrive Hellas 1.5 (el) MAPID 822

- Anavasi 3.7.5

- BlueChart v.2008 MAPID 295

Εκανα ενα αρχειο unl δινοντας του το ιδιο ονομα με τους χαρτες αυτους, βαζοντας πρωτα το κλειδι για το AutoDrive Hellas 1.5 (el) και συνεχεια κολητα (χωρις κενο) το δευτερο κλειδι για το BlueChart v.2008. Συγκεγκριμενα το ονομα των χαρτων ειναι gmapsupp.img και το αρχειο με τους κωδικους που εφτιαξα gmapsupp.unl (ολα και στις 2 περιπτωσεις με μικρα γραμματα). Το βαλα στο φακελο Garmin! To προβλημα ομως παραμενει!:(:( Με το που μπαινει το Garmin μου εμφανιζει το συγκεκριμενο μηνυμα "δεν ειναι δ", πατωντας ναι μου ζηταει κωδικο ξεκλειδωματος! Τι συμβαινει ειλικρινα δε ξερω φιλε μου! Ξερετε μηπως τι φταιει?

Δεν πειραζει μια ενεργεια παραπανω,πατα οχι και εισαι μεσα και μετα παντα μ'αυτο τον τροπο!

Link to comment
Share on other sites

Εργαλεία-Διαχείριση δεδομένων- Σετ χαρτών (έτσι είναι οιι νέες ονομασίες στην έκδοση 5)

Πας πάνω σε κάθε χάρτη που σου βγάζει η λίστα, πατάς πάνω και σου δείχνει τις πληροφορίες.

 

Οι νεότεροι είναι ανάβαση 3.7.5 και autodrive 1.50.

 

εγω εχω greece v 1.25,greece343,exv ston h/y to 1.5 to περναω απο πανω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και το αντικαθιστάς με το παλιό. Αυτό σημαίνει οτι πρέπει να έχουν ακριβώς το ίδιο όνομα. Έτσι δεν θα χρειαστεί να χτειάξεις άλλο unl.
Link to comment
Share on other sites

μπραβο ωραια δουλεια..εμενα μου παιζει τελεια στο n82....μια ερωτηση θελω να κανω..?τι θα πατησω για να εχω την φωτηνοτητα συνεχεια ανοιχτει γιατι στην πλοηγηση μου σκοτεινιαζει..ευχα
Link to comment
Share on other sites

Ναι και το αντικαθιστάς με το παλιό. Αυτό σημαίνει οτι πρέπει να έχουν ακριβώς το ίδιο όνομα. Έτσι δεν θα χρειαστεί να χτειάξεις άλλο unl.

το εκανα και μου ειπε οτι δεν εχω προηγουμενη εκδοση !!!

τωρα τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...