Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς GPS (σαν χάρτης μόνο) δουλεύει;

 

Κάτι ακόμα: Ο χάρτης πρέπει να έχει μόνο gmapsupp.img όνομα; (κάτι τέτοιο λέει στις οδηγίες).

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε γμτ, οταν βαζω το ονομα ενος χωριου στην αναζητηση δε μου το βρισκει.

Οταν ομως παω στο χαρτη και τσουκου τσουκου το βρισκω, υπαρχει, το επιλεγει κανονικα με τη γεωγραφικη του θεση και ολα κανονικα? Γιατι ομως στην Αναζητηση λεει οτι δεν υπαρχει εγγραφη? ειναι ολιγον τι κουραστικο να το ψαχνεις με το ματι......

 

Στο mobile XT ε οχι στο pc :)

Link to comment
Share on other sites

6)Μεχρι τωρα εχετε εγκαταστησει το προγραμμα.τωρα ομως πρεπει να κανετε και τα εξης για να δουλεψει με το εσωτερικο gps.

 

ανοιξτε το προγραμμα πατε ρυθμισεις -> πληροφοριες.εκει θα δειτε ενα unlock esn αριθμο.σημειωστε το!αυτο ειναι το card id του κινητου σας.θα σας χρειαστει αργοτερα

εμενα μου βγαζει το ιIME και card id κατευθειαν δεν λεει πουθενα unlock esn,η λεω κοτσανα?παιρναω το card id αλλα δεν βρισκει το gps.το κινητο μου ειναι το 6110,τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ, οταν βαζω το ονομα ενος χωριου στην αναζητηση δε μου το βρισκει.

Οταν ομως παω στο χαρτη και τσουκου τσουκου το βρισκω, υπαρχει, το επιλεγει κανονικα με τη γεωγραφικη του θεση και ολα κανονικα? Γιατι ομως στην Αναζητηση λεει οτι δεν υπαρχει εγγραφη? ειναι ολιγον τι κουραστικο να το ψαχνεις με το ματι......

 

Στο mobile XT ε οχι στο pc :)

όταν ψάχνεις για χωριά ή πόλεις είναι καλύτερο να ψάχνεις απο :

Για πού --> Πόλεις --> Εγγραφή

και γράψε το μέρος που θές

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενα προγραμμα για το κινητο (java ειναι) που μου διαφευγει τωρα πως το λενε που μπορεις να χρησιμοποιησεις το κινητο σαν gps για οτιδηποτε στο pc και δουλευει μεσω bluetooth.οταν το εχεις εγκατεστημενο σου βγαζει μια εξτρα επιλογη στις υπηρεσιες μεσω bluetooth του κινητου.οποιος θυμαται πως το λενε ας μου πει και μενα γιατι δε θυμαμαι και στα τοσα αρχεια μεσα το εχασα

 

 

symarctic ExtGPS v0.31

μάλλον αυτό θα λες

ξέρεις που θα το βρεις:wink:

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Για το Garmin Mobile PC. Έκανα τη διαδικασία που περιγράφει ο Άρης μέχρι και το βήμα 11. Το βήμα 12 δεν μου ζήτησε τίποτα. Άνοιξε το πρόγραμμα ψάχνοντας για gps. Φόρτωσα τον νέο χάρτη 3 σε 1 (τον οποίο έχω και στο κινητό) στη διαδρομή εγκατάστασης του προγράμματος στο PC. Δημιούργησα το αρχείο gmapsupp.unl με τη γνωστή διαδικασία χρησιμοποιώντας το device ID του GMPC (δηλαδή το ίδιο με το οποίο δημιούργησα το αρχείο sw.unl). Όταν ανοίγω το πρόγραμμα μου δείχνει "no map". Τι δεν έκανα καλά ??

Σημ. : Δεν κατάλαβα γιατί να αντιγράψω το καινούργιο αρχείο gmapsupp.unl στην SD CARD και να ξεκινήσω και πάλι το GMTX. Αυτό το τελευταίο βήμα δεν το έκανα γιατί δεν ξέρω άν δημιουργήσει κανένα πρόβλημα στο GM στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

ανοιξτε το προγραμμα πατε ρυθμισεις -> πληροφοριες.εκει θα δειτε ενα unlock esn αριθμο.σημειωστε το!αυτο ειναι το card id του κινητου σας.θα σας χρειαστει αργοτερα.

 

κατεβαζετε το αρχειο

 

 

 

==============================================

 

ανοιξτε το και εκει που λεει card id βαλτε αυτο το νουμερο.πατηστε generate.θα σας δειξει ενα κωδικο.καντε το κωδικο αυτο αντιγραφη σε ενα νεο κενο αρχειο κειμενου και σωστε το.στη συνεχεια μετονομαστε το αρχειο txt σε SW.UNL (ετσι δεν θα ειναι πλεον txt).μεταφερε το αρχειο αυτο χυμα μεσα στο φακελο garmin.πλεον εχετε ξεκλειδωσει τη χρηση του εσωτερικου gps.για να δειτε αν το κανατε σωστα πατε στις ρυθμισεις συστημα και επιλεγετε το 1.εκει πρεπει να σας εμφανισει το card id σας στην αναγνωριση μοναδας που ειδατε πριν και διπλα το σημα full. αυτο δε σημαινει οτι εχει συνδεθει με δορυφορους αλλα οτι το προγραμμα αναγνωρισε το εσωτερικο gps.θα συνδεθει με δορυφορο οταν ανοιξετε το χαρτη.

 

Ωραία σε αυτο το στάδιο ειμαι αλλα το θεμα ειναι πιο αρχειο πρέπει να κατεβάσω;;γ αυτο εστιλα και pm .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να κατεβασεις καποιο αρχειο το SW.UNL μπορεις να το φτιαξεις μονος σου. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ώπα γιατί μπερδεύτηκα.λοιπόν εγώ εγκατέστησα το πρόγραμμα.ανοίγω παω πληροφορίες και μου βγάζει κάτι με την ονομασία card id και σημείωσα τον κωδικό.από κει και μετά τι πρέπει να κάνω;

Σορρύ που σας ζαλίσα αλλά δεν εχω ξαναδούλεψεί τέτοια κόλπα και μπερδεύομαι.

ΥΓ.1. Αυτό είναι το πρώτο ποστ μου από το Ν82 :D

ΥΓ2.Τωρα παω να ανοιξω το γκαρμιν και ανοιγει λεει οτι δεν βρισκει gpς και κλείνει μόνο του.ανησυχητικό αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις φτιαξει το αρχειο SW.UNL και εχεις βαλει μεσα τον κωδικο της συσκευης σου?

Εαν ναι τοτε κανε αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2246694#post2246694

 

Στο 1 ποστ σου λεει πως να χρησιμοποιησεις το .exe για να παρεις τους κωδικους που θελεις :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ουτε κι εγώ μπορουσα να το ξεκλειδώσω. Οταν όμως το συνδεσα με το Mapsource και κανωντας ολα τα παραπανω βηματα ξεκλειδωθηκε κανονικα. Κουλο δεν ειναι??:wacko: Τεσπα ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια που ασχοληθηκαν με αυτο και μας δινουν τα φωτα τους!!:clap::yahoo:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τωρα κωλωνει αλλιως η δουλεια. Λοιπον ξερετε ανοιγει το garmin ψαχνει gps δεν βρισκει οπως ειναι φυσικο γιατι ψάχνει εξωτερικο,λεει δεν βρεθηκε,να ξαναδοκιμασει παταω οχι και βγαίνει απο το προγγραμμα.Τι bug ειναι αυτο τώρα; θα μας τρελανει μ φενετε
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ουτε κι εγώ μπορουσα να το ξεκλειδώσω. Οταν όμως το συνδεσα με το Mapsource και κανωντας ολα τα παραπανω βηματα ξεκλειδωθηκε κανονικα. Κουλο δεν ειναι??:wacko: Τεσπα ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια που ασχοληθηκαν με αυτο και μας δινουν τα φωτα τους!!:clap::yahoo:

p.s Υπάρχει χαρτης της κρητης?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγκαταστήσει το Garmin με ελληνικούς χάρτες κομπλέ.

 

Για να βάλω και Ευρώπη , τι πρέπει να κάνω ; (εκτός από το να κατεβάσω τους χάρτες)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγκατάστησα ξανα το garmin.στην καρτα μνήμης υπάρχει ενα αρχειο με το ονομα sw.unl και εχει μεσα τον αριθμο card id οπως τον αντεγραψα απο το προγραμμα, ρυθμίσεις->πληροφορίες. Ανοιγω το garmin,ψαχνει gps δεν βρίσκει, πάω ρυθμίσεις , συστημα,παταω απομακρυσμένο gps, συζευξη νεου και δν βρισκει κατι.καμια ιδεα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγκαταστήσει το Garmin με ελληνικούς χάρτες κομπλέ.

 

Για να βάλω και Ευρώπη , τι πρέπει να κάνω ; (εκτός από το να κατεβάσω τους χάρτες)

Βαλε το χαρτη της ευρωπης και αλλαξε τον με αυτον που εχει το προγραμμα ενσωματομενο με το ονομα GMAPBMAP.IMG

Λοιπον εγκατάστησα ξανα το garmin.στην καρτα μνήμης υπάρχει ενα αρχειο με το ονομα sw.unl και εχει μεσα τον αριθμο card id οπως τον αντεγραψα απο το προγραμμα, ρυθμίσεις->πληροφορίες. Ανοιγω το garmin,ψαχνει gps δεν βρίσκει, πάω ρυθμίσεις , συστημα,παταω απομακρυσμένο gps, συζευξη νεου και δν βρισκει κατι.καμια ιδεα;

 

Διαβασε προσεκτικα το βημα 6 απο το 1 ποστ και θα καταλαβεις που εχεις κανει το λαθος.

 

gia skepsou ligo , den einai kai puriniki fisikh to thema..

Αυτο που εγραψες δεν ειναι απαντηση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

το ενοχλητικο σημα (ηχητικο κ οπτικο στο πανω μερος της οθονης) "crv 123" πως το απενεργοποιω να μην το βγαζει??εχω απενεργοποιησει τις καμερες ασφαλειας απο τις ρυθμισεις...παρακαλω βοηθηστε με γιατι με εχει ζαλισει!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

πω χιλιομπερδεύτικα.

Λοιπόν αν θελετε βοηθήστε με για μια τελευταιά φορά.

Εγω ανοιγω το garmin στο κινητο μου, παω πληροφοριες και εχει:

ΙΜΕΙ:

IMSI:

CARD ID:

και αντιγράφω τον κωδικο card id.Παρακάτω τι πρέπει να κάνω;

απο οτι καταλαβα πρεπει να τον βάλω σε ενα προγραμμα στο pc και να κανω generate κατι αλλο,αλλα πιο προγραμμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Garmin_City_Navigator_South_Africa_v6

Garmin_Mapsource_World_Map_4.06

GARMIN_CITY_NAVIGATOR_NEW_ZEALAND_v3

Garmin City Navigator MEXICO 2008NT

 

προστεθηκαν.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Για το Garmin Mobile PC. Έκανα τη διαδικασία που περιγράφει ο Άρης μέχρι και το βήμα 11. Το βήμα 12 δεν μου ζήτησε τίποτα. Άνοιξε το πρόγραμμα ψάχνοντας για gps. Φόρτωσα τον νέο χάρτη 3 σε 1 (τον οποίο έχω και στο κινητό) στη διαδρομή εγκατάστασης του προγράμματος στο PC. Δημιούργησα το αρχείο gmapsupp.unl με τη γνωστή διαδικασία χρησιμοποιώντας το device ID του GMPC (δηλαδή το ίδιο με το οποίο δημιούργησα το αρχείο sw.unl). Όταν ανοίγω το πρόγραμμα μου δείχνει "no map". Τι δεν έκανα καλά ??

Σημ. : Δεν κατάλαβα γιατί να αντιγράψω το καινούργιο αρχείο gmapsupp.unl στην SD CARD και να ξεκινήσω και πάλι το GMTX. Αυτό το τελευταίο βήμα δεν το έκανα γιατί δεν ξέρω άν δημιουργήσει κανένα πρόβλημα στο GM στο κινητό.

 

Καμιά βοήθεια ρε παιδιά ??

Χωρίς σύνδεση με GPS δουλεύει?? Δηλαδή περιήηση μόνο σε χάρτη ??

Link to comment
Share on other sites

p.s Υπάρχει χαρτης της κρητης?

 

Λογικα με τον Αναβασης ,θα εισαι Οκ !

πω χιλιομπερδεύτικα.

Λοιπόν αν θελετε βοηθήστε με για μια τελευταιά φορά.

Εγω ανοιγω το garmin στο κινητο μου, παω πληροφοριες και εχει:

ΙΜΕΙ:

IMSI:

CARD ID:

και αντιγράφω τον κωδικο card id.Παρακάτω τι πρέπει να κάνω;

απο οτι καταλαβα πρεπει να τον βάλω σε ενα προγραμμα στο pc και να κανω generate κατι αλλο,αλλα πιο προγραμμα;

 

Απο οτι καταλαβα ,δεν εχεις ξεκλειδωσει την εφαρμογη

με τον κωδικο γεννητριας . Do it !

 

Garmin_City_Navigator_South_Africa_v6

Garmin_Mapsource_World_Map_4.06

GARMIN_CITY_NAVIGATOR_NEW_ZEALAND_v3

Garmin City Navigator MEXICO 2008NT

 

προστεθηκαν.

 

Θα πρεπει να αρχισουμε τα ταξιδια :p,thanks ! :)

 

Καμιά βοήθεια ρε παιδιά ??

Χωρίς σύνδεση με GPS δουλεύει?? Δηλαδή περιήηση μόνο σε χάρτη ??

 

Ναι

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ενα πολυ μεγαλο ευχαριστω σε εσας που καταφερα να βαλω το garmin και τους χαρτες.υπαρχει κανενας οδηγος λειτουργειας του γιατι το βρισκω λιγο δυσκολο σε σχεση με το route66 στην χρηση του.τι επιλεγω για να φτασω καπου?και ωμος δεν το βρισκω ρε παιδια,ας βοηθηση καποιος τωρα που φαγαμε τον γαιδαρο:clap::clap:
Link to comment
Share on other sites

ενα πολυ μεγαλο ευχαριστω σε εσας που καταφερα να βαλω το garmin και τους χαρτες.υπαρχει κανενας οδηγος λειτουργειας του γιατι το βρισκω λιγο δυσκολο σε σχεση με το route66 στην χρηση του.τι επιλεγω για να φτασω καπου?και ωμος δεν το βρισκω ρε παιδια,ας βοηθηση καποιος τωρα που φαγαμε τον γαιδαρο:clap::clap:

 

Στο λινκ του Αριστοτελη ,

υπαρχει το αρχειο GarminMobile20_GarminMobileXTOwnersManual.pdf

ή και εδω :

http://www8.garmin.com/manuals/1419_GarminMobileXTOwnersManual.pdf

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...