Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια οταν βρησκω την τοποθεσια μου και θελω να την αποθηκευσω με ονομα π.χ "σπιτη" ,πως γινετε?

Συνεχεια μου την αποθηκευει τοποθεσια1,2,κ.τλ. δηλ. δεν μου δινει την δυνατοτητα να βαλω ονομασια βγαζει ενα πλαισιο με ενα Η στην μεση και δεν δουλεουν τα πληκτρα!

 

Πας στο μενου-Εργαλεια-Διαχειρηση δεδομενων-Οι τοποθεσιες μου,εκει μπορεις και τα επεξεργαζεσαι,αλλαγη ονοματος κτλ.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πας στο μενου-Εργαλεια-Διαχειρηση δεδομενων-Οι τοποθεσιες μου,εκει μπορεις και τα επεξεργαζεσαι,αλλαγη ονοματος κτλ.

Ευχαριστω ρε φιλαρακι!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοηθηστε λιγο γιατι εχω φαει 2 ωρες και δεν τα εχω καταφερει με τους χαρτες. Τα εκανα ολα κανονικα και δουλεψαν κιολας αλλα στο βημα 7 που ειναι ο χαρτης, δεν υπαρχει πλεον το αρχειο του χαρτη και απο εκει και περα χαθηκα. Μπορει καποιος να μου δωσει ενα link να κατεβασω ενα χαρτη για ελλαδα μπας και μπορεσω και τελειωσω αποψε!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοηθηστε λιγο γιατι εχω φαει 2 ωρες και δεν τα εχω καταφερει με τους χαρτες. Τα εκανα ολα κανονικα και δουλεψαν κιολας αλλα στο βημα 7 που ειναι ο χαρτης, δεν υπαρχει πλεον το αρχειο του χαρτη και απο εκει και περα χαθηκα. Μπορει καποιος να μου δωσει ενα link να κατεβασω ενα χαρτη για ελλαδα μπας και μπορεσω και τελειωσω αποψε!

 

hxxp://vassago.741.com/grmaps.html

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει τι κανω το zip αρχειο. το κανω extract καπου, περνω καποια αρχεια απο μεσα ή ολο και το βαζω στην καρτα??? βοηθατε συνανθρωποι!!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει τι κανω το zip αρχειο. το κανω extract καπου, περνω καποια αρχεια απο μεσα ή ολο και το βαζω στην καρτα??? βοηθατε συνανθρωποι!!!!

 

τον χαρτη τον βαζεις μεσα στο φακεκο Garmin που ειναι στην καρτα μνημης δες προσεκτικα το πρωτο post εχει αναλυτικοτατες οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

βαζετε τελος το αρχειο του χαρτη δηλαδη το δηλαδη το gmapsupp.img

και το GMAPSUPP.UNL χυμα μεσα στο φακελο Garmin στη καρτα μνημης.μπορειτε πλεον να ανοιξετε το προγραμμα και να πλοηγηθειτε!!!!!!!!

 

Εγω δεν βρισκω μεσα στο zip που κατεβαζω το αρχειο gmapsupp.img εκει ειναι το προβλημα μου. σε κανενα που κατεβασα δεν ηταν μεσα στο zip. Τι δεν καταλαβαινω , το κερατο μου?????

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το αρχείο δεν κατεβαίνει Auto_Drive_Hellas_v1.25_el.rar χρειάζεται ή δεν πειράζει που δεν το έχουμε

 

_http://rapidshare.com/files/82664891/AutoDrive_Hellas125_EL_Garmin_IMG.zip

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

ela file mou

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Τι διαφορά έχει ο χάρτης του πρώτου Link με το Topo Austria στα άλλα links?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Τι διαφορά έχει ο χάρτης του πρώτου Link με το Topo Austria στα άλλα links?

 

O protos einai apo Garmin City Navigator NT 2008,eno o alos einai san to dikomas, ths anabasis ,as poume

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

γινεται να απενεργοποιησουμε τις κοκκινες ειδοποιησεις που βγαζει πχ 3χλμ/ωρα!?οταν το βγαζει αυτο δεν δειχνει την επομενη οδο πανω πανω!

 

θα πας

ρυθμίσεις-->σημεία εγγύτητας-->Ηχητική προειδοποίηση

 

ΜΟΝΟ ΗΧΗΤΙΚΟ ΣΗΜΑ ;)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλαράκι,

 

Εχω πάρει πολύ πρόσφατα το QSTARZ BT-Q815 Solar

http://www.qstarz.com/Products/GPS%20Products/BT-Q815.htm

 

Νομίζωπως είναι έξυπνη επιλογή μιας και έχει και Solar Panel και φορτίζει μόνο του απο τον ήλιο ..... ή εστω συνεχίζει να εργάζεται.

 

Το πήρα 74Ευρώ απο Θεσ/νίκη απο το ΖΕΡΟ1. Το δοκίμασα και κρατάει αρκετά, εχει και auto shutdown εαν δεν χρησιμοποιείται απο το κινητό ώστε να σώζει ενέργεια.

μηπως ξερεις μεσω ιντερνετ που το βρισκουμε?σορυ για το off-topic
Link to comment
Share on other sites

παιδια χιλια συγνωμη!!! επειδη τα post ειναι παρα πολλα μπορει καποιος αγιος ανθρωπος να μου πει πως γινετε σωστα η εγκατασταση του προγραμματος , to unlock των χαρτων και του εσωτερικου gps του Ν95 και ποιος τελικα ειναι ο σωστος χαρτης για ελλαδα ετσι ωστε να τα γραφει στα ελληνικα και να μπορω να κανω search μιας οδου στα ελληνικα???? ευχαριστω!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου όλες οι οδηγίες υπάρχουν στην πρώτη σελίδα!!! Και πολύ κατανοητές.

Ο σωστός χάρτης είναι ο autodrive (ελληνικός) καθώς και ο anavasi toponavigator. Μπορείς να βάλεις και τους δύο ;)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

_Garmin_IMG.zip λέει ότι δεν υπάρχει

 

yparxei kai para yparxei,antigrapse to link ston eklsplorer kai bggale apo afto to %20.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα πας

ρυθμίσεις-->σημεία εγγύτητας-->Ηχητική προειδοποίηση

 

ΜΟΝΟ ΗΧΗΤΙΚΟ ΣΗΜΑ ;)

εκει το εχω!αυτο ειναι να σε ειδοποιει με ΕΝΑ ηχητικο σημα(μονό) .ΔΕΝ καταργει την εμφανιση της κοκκινης μπαρας με την οπτικη προειδοποιηση!και να ηταν τουλαχιστον νορμαλ τα ορια!3-4 χλμ/ωρα λεει!αλλη λυση?
Link to comment
Share on other sites

με αυτήν την επιλογή καταργείται σίγουρα η προειδοποίηση για την ταχύτητα!! Αλλα για άλλους λόγους όπως για κάμερες, φανάρια και τέτοια συνεχίζει να υπάρχει η κόκκινη ειδοποίηση.

 

Αν δεν θές καθόλου απενεργοποίησετο!!

 

Τουλάχιστον σε μένα έτσι δούλεψε καλά.. Και δεν ξανα είδα ειδοποιήσεις ταχύτητας που όντως είναι πολύ λάθος φτιαγμένες

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται κατα οχι κατα την πλοηγηση αλλα απλως για το που βρισκομαι να μου λεει απο πανω την οδο που βρισκομαι καθε φορα και οχι πια οδο ειναι μροστα μου η καθετη σε μενα?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια εχω μπερδευτει ενω βαζω τον χαρτη τησ ελλαδας με τα ελληνικα μου εμφανιζει τον χαρτη ολης της ευρωπης με λατινικους χαρακτηρες!!! και το gps δεν μου ξεκλειδωνει παρολο που κανω paste to serial sτο sw.unl
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Οι οδηγίες εγκατάστασης της πρώτης σελίδας ισχύουν μόνο για Nokia S60 ή είναι και για Sony Ericsson P990; Ενδιαφέρομαι να εγκαταστήσω το Garmin για να το συγκρίνω με το Tom Tom που έχω και είμαι ικανοποιημένος από την πλοηγηση στην Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να διορθώση στην πρώτη σελίδα το link

 

το new link for Auto Drive Hellas v1.25_el :

Ενημερωθηκε ,thanks

 

Μια ερώτηση παιδιά. Οι οδηγίες εγκατάστασης της πρώτης σελίδας ισχύουν μόνο για Nokia S60 ή είναι και για Sony Ericsson P990; Ενδιαφέρομαι να εγκαταστήσω το Garmin για να το συγκρίνω με το Tom Tom που έχω και είμαι ικανοποιημένος από την πλοηγηση στην Αθήνα.

 

Για uiq υπαρχει αναλογο θεμα στην αναλογη ενοτητα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=194202

Μην τα μπλεξουμε ...

 

ρε παιδια μια βοηθεια εχω μπερδευτει ενω βαζω τον χαρτη τησ ελλαδας με τα ελληνικα μου εμφανιζει τον χαρτη ολης της ευρωπης με λατινικους χαρακτηρες!!! και το gps δεν μου ξεκλειδωνει παρολο που κανω paste to serial sτο sw.unl

 

Οι οδηγιες ειναι ξεκαθαρες και εχουν δοκιμαστει απο αρκετους απο εμας ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια εχω μπερδευτει ενω βαζω τον χαρτη τησ ελλαδας με τα ελληνικα μου εμφανιζει τον χαρτη ολης της ευρωπης με λατινικους χαρακτηρες!!! και το gps δεν μου ξεκλειδωνει παρολο που κανω paste to serial sτο sw.unl

 

 

και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω απο εχθές!!!

http://www.inflatable.net/costumes/keno.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...