Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο 6220c δουλευει τελεια,κοβω καμμια βολτα με τα ποδια και με καθοδηγει με ακριβεια ΜΕΤΡΟΥ.

Βεβαια ειναι.....ξεροκεφαλο,επιμενει να στριβω ενω παω ευθεια σε συγκεκριμενο σημειο

στη λ.καβαλας,αλλα αμεσως επαναπρογραμματιζει!

Οσον αφορα τους χαρτες,εγω μονο εναν βλεπω.

Ο φακελος στο κινητο ειναι 212ΜΒ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΑΛΛΟΝ?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά είσαι. Ποιούς έχεις βάλει; Ο auto drive χρειάζεται κλειδί (που προφανώς το έχεις βάλει) και ο ανάβασης που δεν χρειάζεται. Το οτι βλέπεις μόνο τον auto drive συμβαίνει γιατί υπερκαλύπτει τον ανάβαση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Ενώ εκανα εγκατάσταση την εκδοση 5.00.10 με τον autodrive δεν εχω φωνητική καθοδήγηση..τι φταίει??Παλιότερα είχα περάσει την 5.00.00 και λειτουργούσε μια χαρά η φωνητικη...

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας μια ερωτηση γιατι δεν εβγαλα καμια ακρη μετα απο ψαξιμο 2 ωρων,σε sonyericsson c905 πως περναμε το garmin και πια εκδοση;Εψαξα αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω τελικα ειναι UIQ;Περασα την εκδοση 4.10.60 στην καρτα μνημης σε φακελο garmin και με αρχειο UIQ.exe (ν.5.00.0) αλλα δεν υπαρχει κατι στο μενου με το οποιο να μπορω να βρω τον φακελο για να δω αν τελικα το τρεχει.Συγνωμη που γραφω εδω αλλα δεν βρικα καποιο σχετικο θεμα για το συγκεκριμενο τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα στην οθόνη που με εβγαλε να επιλέξω επιλογή ομιλούμενης γλώσσας μου εβγαλε οτι δεν εχει βρει αποτελέσματα...

 

Συγκεκριμένα στην οθόνη που με εβγαλε να επιλέξω επιλογή ομιλούμενης γλώσσας μου εβγαλε οτι δεν εχει βρει αποτελέσματα...

Παιδες το βρήκα...Απλα δεν είχα κατεβάσει σωστή εκδοση...

 

Μαθε να χρησιμοποιεις την τροποποιηση μηνυματος!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησες το αρχείο sw.unl με το κιτζεν; Έκανες την διαδικασία ενεργοποίησης του εσωτερικού δέκτη όπως περιγράφεται στο πρώτο ποστ;

Τα έχω κάνει και πιστεύω ότι είναι σωστά....Τώρα τι μπορεί να φταίει..

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει και πιστεύω ότι είναι σωστά....Τώρα τι μπορεί να φταίει..

Όταν πας εμφάνιση στο χάρτη, σου γράφει πάνω αναζήτηση δορυφόρων, αν ναι, τότε τα έχεις κάνει όλα σωστά. Αν όχι, τσέκαρε το sw.unl και το ρυθμίσεις - απομακρυσμένο GPS.

σε sonyericsson c905 πως περναμε το garmin και πια εκδοση;

Δεν μπορείς να το περάσεις. Το τηλέφωνό σου έχει κλειστό λειτουργικό και δεν μπορείς να του εγκαταστήσεις εφαρμογές (συμπεριλαμβανομένου και εφαρμογές πλοήγησης).

Link to comment
Share on other sites

friqules, έχεις προσθέσει πολλά ΡΟΙ; Την έκδοση 5.00.10 έχεις περάσει ή κάποια παλιότερη; Πάντως το garmin, γενικά, έχει πρόβλημα ακρίβειας. Σε άλλες συσκευές λειτουργεί πολύ καλά (Ν78) και σε άλλες όχι (Ν82).

 

Καλημερα. Εχω βαλει την εκδοση 5.00.10 S60.9 και απο ΡΟΙς εχω παρα πολλα. Μεχρι και τις λαικες ολης τις εβδομαδας. Γινεται ο χαμος πανω στον χαρτη απο τα σημεια που εμφανιζει. Μηπως γινετε να μου στειλει καποιος αλλο αρχειο με ΡΟΙς. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

:D
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εχω βαλει την εκδοση 5.00.10 και την ξεκλειδωσα μια χαρα. Εβαλα ομως τον autodrive 1,5 και οταν ανοιγω το προγραμμα μου βγαζει "δεν ειναι δ" και μου εχει να επιλεξω ναι η οχι οταν παταω ναι με βαζει να γραψω εναν κωδικο και οταν παταω οχι με συνεχιζει στο προγραμμα, χωρις να εχει χαρτες! Μηπως ξερει κανεισ τη @@@@ εχς κανει? Ευχαριστω πολυ και αν γινεται θα ηθελα και εγω αυτο το pm με τα pois!
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα στο τηλέφωνο τον gmapsupp.img.Δεν είδα να θέλει idmap.Ανοίγοντας το garmin παίζει μια χαρά.Πως του βάζω μια διεύθυνση για να κάνω πλοήγησή?Μου ζητά συλλαβισμό πολιτείας και ότι και να του βάλω γράφει ''δεν βρέθηκε αποτέλεσμα''.Πιστεύετε ότι χριάζετε να βάλω και κάποιν άλλο χάρτη?
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο τελευταίος autodrive χάρτης που κυκλοφορεί;

έχω χάσει την μπάλα λίγο.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

@raftoput Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!

 

Επίσης, κάποια στιγμή, είχαμε ένα zip με έναν φάκελο που περιείχε όλα τα τελευταία pois και μετά τα έκανες import, απο την μια εφρμογή της GARMIN.

 

και ένα ακόμα ερώτημα είναι, αν υπάρχει τρόπος, στην αναζήτηση περιοχής ή πόλης, να μην με ρωτάει με βάση τον Δήμο, αλλά με το όνομα της περιοχής, για παράδειγμα, όταν θέλω μία οδό στην αθήνα, πρέπει πρώτα να επιλέξω την πόλη ΑΘΗΝΑΙΩΝ (που βγαίνει απο το ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ).

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ομως τον autodrive 1,5 και οταν ανοιγω το προγραμμα μου βγαζει "δεν ειναι δ"

Δεν ξεκλείδωσες τον χάρτη. Πρέπει να φτιάξεις το αρχείο Unl για τον auto drive.

Eβαλα στο τηλέφωνο τον gmapsupp.img.

Ποιός χάρτης είναι αυτός που έβαλες; Όλοι οι χάρτες μπορούν να έχουν αυτή την ονομασία. Αν είναι ο autodrive ή ο ναυτικός, θέλει ξεκλείδωμα, αν είναι ο ανάβαση, δεν θέλει.

Link to comment
Share on other sites

@raftoput Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!

 

Επίσης, κάποια στιγμή, είχαμε ένα zip με έναν φάκελο που περιείχε όλα τα τελευταία pois και μετά τα έκανες import, απο την μια εφρμογή της GARMIN.

 

και ένα ακόμα ερώτημα είναι, αν υπάρχει τρόπος, στην αναζήτηση περιοχής ή πόλης, να μην με ρωτάει με βάση τον Δήμο, αλλά με το όνομα της περιοχής, για παράδειγμα, όταν θέλω μία οδό στην αθήνα, πρέπει πρώτα να επιλέξω την πόλη ΑΘΗΝΑΙΩΝ (που βγαίνει απο το ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ).

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Βάζεις το POI Loader της Garmin και περνάς ότι POI θες ανό κει, όσο για την περιοχή, αν δεν θες να βάλεις και διεύθυνση αλλά μόνο να σε πάει σε μια περιοχή-πόλη πας:

Προς τα που --> Πόλεις και του βάζεις την περιοχή ή πόλη που θες, αν όμως θες και διεύθυνση δεν γίνεται, πρέπει να βάζεις τον δήμο, απλά μην πληκτρολογείς όλη τη λέξη, βάζε κάποια αρχικά γράμματα και επέλεξε από αυτά που θα σου δείχνει.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το POI Loader της Garmin και περνάς ότι POI θες ανό κει, όσο για την περιοχή, αν δεν θες να βάλεις και διεύθυνση αλλά μόνο να σε πάει σε μια περιοχή-πόλη πας:

Προς τα που --> Πόλεις και του βάζεις την περιοχή ή πόλη που θες, αν όμως θες και διεύθυνση δεν γίνεται, πρέπει να βάζεις τον δήμο, απλά μην πληκτρολογείς όλη τη λέξη, βάζε κάποια αρχικά γράμματα και επέλεξε από αυτά που θα σου δείχνει.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Βοήθησες, και σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει τον αναβαση.Μου δείχνει κανονικά που βρήσκομε.Πάω στο ''προς τα που'',''διευθύνσεις''.Με ρωτάει σε ποια πολιτεία είναι η διευθυνση.Πατάω συλλαβισμός πολιτείας.Και αν γράψω έστω και ένα ''Α'' μου γράφει ''Δεν βρέθηκε αποτέλεσμα''
Link to comment
Share on other sites

ιp-mart-Best Greek map for Garmin Mobile XT S60v4.10.60

map- page 96 - post 954 το πρώτο rapideshare

 

Oσο για το Garmin από το ίδιο site απο aritotelis2060 και γράφε version 5.00.10s60.9

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις την γλωσσα του τηλεφωνου και την γλωσσα γραφης στα Ελληνικα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

nlack1, τον ανάβαση κατέβασες ή τον 3 σε 1; Αν κατέβασες τον 3 σε 1 θέλει ξεκλείδωμα.
Link to comment
Share on other sites

nlack1, τον ανάβαση κατέβασες ή τον 3 σε 1; Αν κατέβασες τον 3 σε 1 θέλει ξεκλείδωμα.

 

 

Oχι τον αναβασης.Οταν παω στο σετ χαρτων μου γράφει ANAVASI BASE & DETAIL MAP © ANAVASI MAP V.375

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά,τα POI που τα βρίσκουμε?και αν χρειάζεται και κανένα προγραμματάκι για να τα περάσουμε,αυτό που το βρίσκουμε?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...