Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ειχα δοκιμασει στην 4.20.20. στην 5.00 δεν το δοκιμασα γιατι δεν την χρησιμοποιω (το γνωστο προβλημα με το lag)

οτι ελεγε στις οδηγιες ειχα κανει. και το ονομα το ιδιο και το unl σωστο και το ξεκληδωμα με τον σωστο κωδικο. 2 φορες το ειχα κανει.

δεν ξερω αν φταινει το οτι ειχα κατεβασει καθε χαρτη χωριστα (δεν γνωριζω αν ο 3 σε 1 που λετε ειναι ενα αρχειο με 3 χαρτες που τους "σπαει").

 

 

Καλησπερα.. :)

 

Ο λογος που σου εκανα ολες αυτες τις ερωτησεις ειναι γιατι απο τα τελευταια μηνυματα σου στο παρον θεμα πιστευω οτι εχεις καταλαβει παρα πολυ καλα τον τροπο που περναμε το garmin στην συσκευη μας. Μου εχει συμβει να να μην ανοιγει το garmin οπως και σε αλλα μελη. Δοκιμαζουμε ολα τα παραπανω τον βγαζουμε τον βαζουμε του αλλαζουμε ονομα κ.τ.λ.π. και καποτε τρεχει.. Πιστευω οτι εαν ασχοληθεις λιγο περισσοτερο θα τον τρεξεις στην συσκευη σου. Δοκιμασε και με τον καινουριο 3 σε 1 ειναι το ιδιο πραγμα και εχεις ακομη 2 ελευθερες θεσεις. Θα τον βρεις εδω

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κολλάει σε όλους η έκδοση 5.00.00 ή σε κάποιους τρέχει κανονικά?

Είναι θέμα buffer μνήμης ή συσκευής ή ένα κλασσικό bug έκδοσης?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα τρεχει κανονικα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

όταν λέω κολλάει εννοώ ότι αργεί κατα την πλοήγηση, κατα τ΄άλλα δουλεύει

 

απλά μια επισήμανση...

Link to comment
Share on other sites

όταν λέω κολλάει εννοώ ότι αργεί κατα την πλοήγηση, κατα τ΄άλλα δουλεύει

 

απλά μια επισήμανση...

 

σε εμενα παντως δουλευει τελεια και οχι μονο δεν κολαει αλλα μου δεχνει ακριβως το σημειο που ειμαι ισως ειναι θεμα συσκευης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. :)

 

Ο λογος που σου εκανα ολες αυτες τις ερωτησεις ειναι γιατι απο τα τελευταια μηνυματα σου στο παρον θεμα πιστευω οτι εχεις καταλαβει παρα πολυ καλα τον τροπο που περναμε το garmin στην συσκευη μας. Μου εχει συμβει να να μην ανοιγει το garmin οπως και σε αλλα μελη. Δοκιμαζουμε ολα τα παραπανω τον βγαζουμε τον βαζουμε του αλλαζουμε ονομα κ.τ.λ.π. και καποτε τρεχει.. Πιστευω οτι εαν ασχοληθεις λιγο περισσοτερο θα τον τρεξεις στην συσκευη σου. Δοκιμασε και με τον καινουριο 3 σε 1 ειναι το ιδιο πραγμα και εχεις ακομη 2 ελευθερες θεσεις. Θα τον βρεις εδω

 

 

εχω καταλαβει και με το παραπανω πως το περναω το garmin. το εχω περασει ηδη 2 φορες στο δικο μου (την 1η φορα μαλιστα, εκαν τη διαδικασια 2 φορες) και θα το περασω αλλη μια σε μιας φιλης. επειδη την πρωτη φορα νομιζα πως κατι δεν εχω κανει σωστα, ξαναεκανα τη διαδικασια. αλλα παλι το ιδιο. βασικα αυτο με την αλλαγη ονοματος, δεν το γνωριζα. και ουτε το ειχα προσεξει καπου. θα το δοκιμασω οταν βρω χρονο.

 

raftoput σε καποιους εχει παρουσιαστει αυτο που λες. οπως και σε μενα και στον junglist. αν διαβασεις μαλιστα και το αναλογο τοπικ στο γνωστο μαγαζακι, θα δεις πως και αλλοι εχουν το ιδιο προβλημα.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Apo oti exo katalavei i 4.20.20 einai pio grigori kai statheri se fp1 apo oti

i 5.Ego eixa tin 5 kai mou fenotan poli argi kai me polla provlimata.Egatestisa pali tin 4.20.20 kai ola kala.Exo 3in1 me ton autodrive 1.5.Tha perimeno gia kamia nea ekdosi tis 5 gia na tin ksanaxrisimopoihso.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από το "γνωστό μαγαζάκι"τον καινούριο 3 σε 1 αλλά δεν ανοίγει το garmin με τίποτε..

Άλλαξα όνομα..

Ξαναπέρασα τους κωδικούς.. Τίποτε.

Έβγαλα εντελώς τον τον καινούριο 3 σε 1 το garmin ανοίγει.

Πέρασα μόνον της Βουλγαρίας πάλι ανοίγει κανονικά.

Μόνον της Τουρκίας η και τους 2 μαζί(Τουρκία-Βουλγαρία) πάλι ανοίγει σωστά.

Έβαλα την προηγούμενη 3 σε 1 και δουλεύει κανονικά.

Μήπως φταίει η η 4.20.20;

Δυστυχώς δεν γνωρίζω Αγγλικά για να δω τις απαντήσεις-λύσεις απο το "γνωστό μαγαζάκι"

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από το "γνωστό μαγαζάκι"τον καινούριο 3 σε 1 αλλά δεν ανοίγει το garmin με τίποτε..

Άλλαξα όνομα..

Ξαναπέρασα τους κωδικούς.. Τίποτε.

Έβγαλα εντελώς τον τον καινούριο 3 σε 1 το garmin ανοίγει.

Πέρασα μόνον της Βουλγαρίας πάλι ανοίγει κανονικά.

Μόνον της Τουρκίας η και τους 2 μαζί(Τουρκία-Βουλγαρία) πάλι ανοίγει σωστά.

Έβαλα την προηγούμενη 3 σε 1 και δουλεύει κανονικά.

Μήπως φταίει η η 4.20.20;

Δυστυχώς δεν γνωρίζω Αγγλικά για να δω τις απαντήσεις-λύσεις απο το "γνωστό μαγαζάκι"

ξαναπερασες τους κωδικους σε ενα πεδιο χωρις κενα και 25ψηφιο νουμερο?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και συγνωμη για το off topic αλλα ειδα κατι σε αλλο φορουμ και δεν αντεξα να μην γραψω κατι για αυτο :mad: Καλο θα ητανε καποιοι απο εδω μεσα οταν κανουν ποστ σε αλλα φορουμ τους χαρτες 3 σε 1, και περνουν τα ευχαριστω, :( να αναφερονται στα μελοι του myphone που καθονται και φτιαχνουν αυτους τους χαρτες για ολους εμας χωρις κανενα κερδος :)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και συγνωμη για το off topic αλλα ειδα κατι σε αλλο φορουμ και δεν αντεξα να μην γραψω κατι για αυτο :mad: Καλο θα ητανε καποιοι απο εδω μεσα οταν κανουν ποστ σε αλλα φορουμ τους χαρτες 3 σε 1, και περνουν τα ευχαριστω, :( να αναφερονται στα μελοι του myphone που καθονται και φτιαχνουν αυτους τους χαρτες για ολους εμας χωρις κανενα κερδος :)

 

σε ποιο φορουμ και σε ποιο χρηστη αναφερεσαι?

Link to comment
Share on other sites

ξαναπερασες τους κωδικους σε ενα πεδιο χωρις κενα και 25ψηφιο νουμερο?

 

Εννοείται!

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

εφαγα τον κοσμο εχτες. υπαρχει επιλογη στο garmin, που οταν το εχουμε ανοιχτο για να βλεπουμε απλα το χαρτη και το στιγμα μας, να μενει ο φωτισμος συνεχεια ενεργοποιημενος (αν δωσω να με παει σε καποια διευθυνση, ο φωτισμος ειναι συνεχεια ενεργος)? παω καπου ρε αδερφε και θελω τον χαρτη ανοιχτο μονο.

στο nokia maps θυμαμαι την ειχα βρει αυτην την επιλογη.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

εφαγα τον κοσμο εχτες. υπαρχει επιλογη στο garmin, που οταν το εχουμε ανοιχτο για να βλεπουμε απλα το χαρτη και το στιγμα μας, να μενει ο φωτισμος συνεχεια ενεργοποιημενος (αν δωσω να με παει σε καποια διευθυνση, ο φωτισμος ειναι συνεχεια ενεργος)? παω καπου ρε αδερφε και θελω τον χαρτη ανοιχτο μονο.

στο nokia maps θυμαμαι την ειχα βρει αυτην την επιλογη.

Ρυθμίσεις - οθόνη και επιλέγεις παράκαμψη φωτισμού πάντα ενεργή

Link to comment
Share on other sites

Στο xxxxxxxx υπάρχει ένα θέμα με τίτλο Garmin R.O.A.D. 2008. Ξέρει κανένας τι είναι; Διάβασα τις πληροφορίες του πρώτου ποστ του συγκεκριμένου θέματος αλλά δεν το πολυκατάλαβα. Όποιος έχει ασχοληθεί περισσότερο ας μας δώσει τα φώτα του.
Link to comment
Share on other sites

Στο xxxxxxxxxxx υπάρχει ένα θέμα με τίτλο xxxxxxxxx. Ξέρει κανένας τι είναι; Διάβασα τις πληροφορίες του πρώτου ποστ του συγκεκριμένου θέματος αλλά δεν το πολυκατάλαβα. Όποιος έχει ασχοληθεί περισσότερο ας μας δώσει τα φώτα του.

Μαλλον αυτο και το Garmin Travel Guide for All of Europe - 20 Countries ισχυει για αλλους πλην "Λακεδαιμονιων"που ελεγαν και οι παλαιοτεροι!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ξέρει κανείς πώς να διαχωρίσει τον bluechart από τον 3 σε 1? είναι ένας χάρτης που ποτέ δεν θα χρησιμοποιήσω και μου πιάνει αρκετό χώρο, τόσο στο Nüvi μου όσο και στο κινητό μου.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ξέρει κανείς πώς να διαχωρίσει τον bluechart από τον 3 σε 1? είναι ένας χάρτης που ποτέ δεν θα χρησιμοποιήσω και μου πιάνει αρκετό χώρο, τόσο στο Nüvi μου όσο και στο κινητό μου.

Δεν ξέρω αν κυκλοφορεί χάρτης 2σε1, δηλαδή χωρίς τον bluechart, αλλά αντ' αυτού μπορείς να βάλεις τους Autodrive και Anavasi ως ξεχωριστούς. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Χμ... Σαν να έχεις δίκιο... Απλά έλεγα μπας και μιας και ήδη υπάρχει μέσα ο Europe NT και απασχολεί μια θέση.
Link to comment
Share on other sites

Στο xxxxxxxxx υπάρχει ένα θέμα με τίτλο Garmin R.O.A.D. 2008. Ξέρει κανένας τι είναι; Διάβασα τις πληροφορίες του πρώτου ποστ του συγκεκριμένου θέματος αλλά δεν το πολυκατάλαβα. Όποιος έχει ασχοληθεί περισσότερο ας μας δώσει τα φώτα του.

 

Τωρα εγω γιατι κατάλαβα οτι ειναι κατι για Ρουμανια κτλ

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το λινκ http://rapidshare.com/files/154597548/POIS.zip.html

εχω ανεβασει μερικα poi.Ειναι οτι πιο τελευταιο υπαρχει.Περιεχονται 321 κτηγοριες και 18,644 σημεια.Θα προτεινα ολοι να επισκεπτονται το http://www.index.pois.gr και να δηλωνουν καποια σημεια που σιγουρα γνωριζουν και δεν εχουν δηλωθει.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το λινκ http://rapidshare.com/files/154597548/POIS.zip.html

εχω ανεβασει μερικα poi.Ειναι οτι πιο τελευταιο υπαρχει.Περιεχονται 321 κτηγοριες και 18,644 σημεια.Θα προτεινα ολοι να επισκεπτονται το http://www.index.pois.gr και να δηλωνουν καποια σημεια που σιγουρα γνωριζουν και δεν εχουν δηλωθει.

 

ειναι ετοιμο? απλα το βαζουμε στο φακελο POI?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχω το ν78 μονο η 5 εκδοση μου τρεχει με ολεσ τισ αλλες κολλαει αλλα και στην 5 δεν βρισκει το gps κ με τον χαρτη οτι να ναι.no map ενω τον βρισκει αλλα δεν τον δειχνει

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...