Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα μόλις από το xxxxxxxx το αρχείο adh140.rar που έχει το χάρτη AutoDrive Hellas 1.40 αλλά το περιεχόμενο αρχείο ήταν το gmapsupp.img (43.952ΚΒ) ενώ θα περίμενα ο χάρτης να είναι της μορφής gmapprom.img όπως ο παλιός. Υπάρχει κάποιο λάθος ή απλώς να κάνω μετονομασία το gmapsupp.img που κατέβασα σε gmapprom.img;

 

αν εχεις αλλον χαρτη με την ονομασια gmapsupp.img μετονομασε τον σε gmapprom.img

αλλιως αφησε τον gmapsupp.img αλλα πρεπει να μετονομασεις και το UNL σε gmapsupp.UNL

Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ junglist & sergyma, απ'ότι κατάλαβα οι παρακάτω ονομασίες

 

gmapbmap.img

gmapprom.img

gmapsup2.img

gmapsupp.img

 

είναι δεσμευμένες για την χρήση χαρτών αλλά δεν είναι υποχρεωτικό να χρησιμοποιηθεί η κάθε μία ονομασία με ένα μόνο είδος χάρτη. Δηλαδή όλες οι ονομασίες κάνουν για όλους τους χάρτες. Σωστά;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ junglist & sergyma, απ'ότι κατάλαβα οι παρακάτω ονομασίες

 

gmapbmap.img

gmapprom.img

gmapsup2.img

gmapsupp.img

 

είναι δεσμευμένες για την χρήση χαρτών αλλά δεν είναι υποχρεωτικό να χρησιμοποιηθεί η κάθε μία ονομασία με ένα μόνο είδος χάρτη. Δηλαδή όλες οι ονομασίες κάνουν για όλους τους χάρτες. Σωστά;

 

ετσι ειναι απλως πρεπει να συμφωνουν τα unl με τους αντιστοιχους χαρτες

Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ και συνχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια που κανετε... εχω το Ν82 περασα το garmin συμφωνα με τισ οδηγειεσ... ολα καλα μεχρι τωρα.. οταν πασ να βαλεισ μια διευθυνση ζηταει αναλητικουσ χαρτεσ.. δεν εχω βαλει κατι.... η δεν υπαρχουν??? η μηπωσ ζηταμε πολλα?
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να βαλω νεα pois μπηκαν κανονικα αλλα απο τοτε το garmin δεν δουλευει.Η θα κλεινει με το που παει να ανοιξει η εφαρμογη η θα κολαει γενικα το κινητο. τα εβγαλα, εγκατεστησα παλι το garmin alla μια απο τα ιδια.Εχω την 4.20 με τους 3 σε 1 χαρτες στο Ν93.

Μπορει καποιος να βοηθησει??

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ και συνχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια που κανετε... εχω το Ν82 περασα το garmin συμφωνα με τισ οδηγειεσ... ολα καλα μεχρι τωρα.. οταν πασ να βαλεισ μια διευθυνση ζηταει αναλητικουσ χαρτεσ.. δεν εχω βαλει κατι.... η δεν υπαρχουν??? η μηπωσ ζηταμε πολλα?

 

εχεις ξεκλειδωσει τους χαρτες στο αρχειο GMAPSUPP.UNL ή οτι ονομα εχει οχαρτης αν οχι γιαυτο ζηταει αναλητικους χαρτες

 

Πηγα να βαλω νεα pois μπηκαν κανονικα αλλα απο τοτε το garmin δεν δουλευει.Η θα κλεινει με το που παει να ανοιξει η εφαρμογη η θα κολαει γενικα το κινητο. τα εβγαλα, εγκατεστησα παλι το garmin alla μια απο τα ιδια.Εχω την 4.20 με τους 3 σε 1 χαρτες στο Ν93.

Μπορει καποιος να βοηθησει??

 

πρεπει να σβησεις και το φακελο garmin απο την καρτα και μετα την εφαρμογη και επειτα ολλα απο την αρχη οκ......

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous..! polu kalo to forum... polu kalh h douleia tou aristotelh k twn paidiwn... eimai kainourios sth fash alla oxi entelws asxetos eixa k sto parelthon symbian suskevh (6600)... tespa na mhn ta polulogw exw 1-2 evdomades pou apekthsa n95 8 gb k 2-3 meres twra exw diavasei wres oloklhres to thema alla dn mporw na vrw kapoio link... please help me kapoios xreiazomai t garmin giati to nokia maps einai skataaa
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να σβησεις και το φακελο garmin απο την καρτα και μετα την εφαρμογη και επειτα ολλα απο την αρχη οκ......

 

Τα εκανα ολα αυτα4 φορες αλλα το garmin δεν λεει να ανοιξει! τοτ κακο ειναι οτι κολλαει και το κινητο μερικες φορες!!!:(

 

kalhspera se olous..! polu kalo to forum... polu kalh h douleia tou aristotelh k twn paidiwn... eimai kainourios sth fash alla oxi entelws asxetos eixa k sto parelthon symbian suskevh (6600)... tespa na mhn ta polulogw exw 1-2 evdomades pou apekthsa n95 8 gb k 2-3 meres twra exw diavasei wres oloklhres to thema alla dn mporw na vrw kapoio link... please help me kapoios xreiazomai t garmin giati to nokia maps einai skataaa

 

Πηγαινε στο xxxxxxxxxxx και κοιτα στην ενοτητα s60 9.1 για τους ελληνικους χαρτες εκει θα τα βρεις ολα

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο xxxxxxxxxx και κοιτα στην ενοτητα s60 9.1 για τους ελληνικους χαρτες εκει θα τα βρεις ολα

 

Νομίζω ότι εννοείς s60 9.2

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον συντομα θα δουμε στα μαγαζακια το Garmin Mobile XT v4.20.20 που θα κανει στα NOKIA N78, 6220 :yahoo:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει κάποιος άλλος αλλά τουλάχιστον στην έκδοση 4.20.00 που δοκίμασα, λύνεται κάπως το θέμα με τον ήχο προειδοποίησης που βγάζει όταν πατάς κλείσιμο εφαρμογής, ο οποίος ήχος μπορεί να είναι ενοχλητικός αν είσαι σε περιβάλλον που δεν πρέπει να ακούγονται ήχοι.

 

-> Πάμε: Ρυθμίσεις -> Ήχος και απενεργοποιούμε την πρώτη ρύθμιση: Ένταση. Τη ρυθμίζουμε στο 0%. Το θέμα είναι ότι αν και το έχουμε ρυθμισμένο έτσι, κάθε φορά που ανοίγουμε την εφαρμογή, ο ενοχλητικός ήχος παίζει, έστω κι αν έχουμε τον ήχο στο 0%. Η λύση είναι να το ανεβάσουμε σε κάποια ρύθμιση (π.χ. 20%) και να το ξαναπάμε στο 0%. Αυτό πρέπει να γίνεται κάθε φορά που ανοίγουμε το Garmin. Είναι ημίμετρο αυτό βέβαια, αλλά τουλάχιστον τις φορές που ο ήχος προειδοποίησης δεν πρέπει με τίποτα να ακουστεί, είναι μια κάποια λύση.

 

@gianpithio: Ωραία νέα. Η έκδοση 4.20.20 θα είναι συμβατή και με τα υπόλοιπες συσκευές εκτός FP2??? :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη δεν εχω ακομη τα αρχεια για να δοκιμασω :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη δεν εχω ακομη τα αρχεια για να δοκιμασω :O

Ε όλο και κάποιος από τους ενδιαφερόμενους που έχει συσκευή με FP2 θα το δοκιμάσει και θα μας πει.

Κυρίως αυτούς αφορά. Εμείς καλά είμαστε με την 4.20.00. :)

 

Να υποθέσω ότι η έκδοση αυτή θα αφορά και τους κατόχους E66 + E71 που και σε αυτά δεν εγκαθίσταται το Garmin? :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει Ανάβαση και Autodrive; Την αναζήτηση την κάνεις στα ελληνικά;

 

αναβαση δεν εχω περασει το autodrive ναι.... αναζητηση δεν μπορω να κανω δεν μπαινει καν... ζηταει αναλυτικουσ χαρτεσ...κατι μαμακια εχω κανει σιγουρα....

Link to comment
Share on other sites

Tι ονομα εχεις δωσει στο autodrive? Επισης πρεπει και το .unl να εχει το ιδιο ονομα με το χαρτη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον συντομα θα δουμε στα μαγαζακια το Garmin Mobile XT v4.20.20 που θα κανει στα NOKIA N78, 6220 :yahoo:

Μακάρι Γιάννη. Το περιμένω με αγωνία. Είναι το μόνο που λείπει αυτή την στιγμή απο το κινητό μου. :)

 

Να υποθέσω ότι η έκδοση αυτή θα αφορά και τους κατόχους E66 + E71 που και σε αυτά δεν εγκαθίσταται το Garmin? :what:

Ουτε στα Ε71 και Ε66 τρέχει η 4.20.00; Γιατί δεν έχω διαβάσει κάτι αντίστοιχο. Άλλωστε αυτά είναι FP1 και όχι 2.

 

αναβαση δεν εχω περασει το autodrive ναι.... αναζητηση δεν μπορω να κανω δεν μπαινει καν... ζηταει αναλυτικουσ χαρτεσ...κατι μαμακια εχω κανει σιγουρα....

Δεν έχεις ξεκλειδώσει σωστά τον χάρτη. Όταν λοκάρει τη θέση σου, σου δείχνει κανονικά με ελληνικούς χαρακτήρες τους δρόμους;

Link to comment
Share on other sites

Ουτε στα Ε71 και Ε66 τρέχει η 4.20.00; Γιατί δεν έχω διαβάσει κάτι αντίστοιχο. Άλλωστε αυτά είναι FP1 και όχι 2.

Έχεις δίκιο, πώς μου ήρθε ότι είναι FP2?... :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον συντομα θα δουμε στα μαγαζακια το Garmin Mobile XT v4.20.20 που θα κανει στα NOKIA N78, 6220 :yahoo:

 

η Garmin Mobile XT V4.20.20 υπαρχει μονο που ειναι για WindowsMobile και οχι για symbian

Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

O οδηγός στην πρώτη σελίδα έχει αλλάξει ή είναι ίδιος?? Υπάρχει κάποια αναβάθμιση?? Σκέφτομαι να το κάνω εγκατάσταση αλλά είναι λίγο βουνό.
eeeepppffffff... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

O οδηγός στην πρώτη σελίδα έχει αλλάξει ή είναι ίδιος?? Υπάρχει κάποια αναβάθμιση?? Σκέφτομαι να το κάνω εγκατάσταση αλλά είναι λίγο βουνό.

Από ό,τι ξέρω δεν έχει αλλάξει κάτι. Βρίσκεις στο γνωστό μέρος τα links και ακολουθείς τις οδηγίες του πρώτου ποστ, αν και συνήθως από εκεί που θα το κατεβάσεις υπάρχουν ενσωματωμένες οδηγίες.

Πάντως ξεκίνα εσύ και ό,τι βοήθεια χρειαστείς εδώ είμαστε να σε καθοδηγήσουμε. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή η έκδοση είναι για TAIWAN/CHINA κλπ. δεν έχει ελληνικά δηλαδή,δοκιμασμένο από xxxxxxxxxx;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα με καλα νεα για τους κατοχους fp2 s60

 

Garmin Mobile XT v4.20.20 update 9/8/8 fp2 support added

 

 

 

μονταρισμενο να εχει μονο ελληνικα και αγγλικα και καποια αρχεια extra που ελειπαν.επισης αλλαξα τις ιδιοτητες καποιων αρχειων ωστε να μην εμφανιζονται πχ εικονες απο το προγραμμα στην εκθεση κτλ. απλα αντιγραψτε το φακελο garmin χυμα στην καρτα μνημης και εγκαταστηστε το sis.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...