Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτον τον κωδικο γεννητριας θα τον βρώ με ενα google search ας πουμε garmin key generator? η να ζητησω link απο τον αρη;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτον τον κωδικο γεννητριας θα τον βρώ με ενα google search ας πουμε garmin key generator? η να ζητησω link απο τον αρη;

 

Ναι ,ολα τα εχει μαζεμενα ο Αριστοτελης ,

λιγο ψαξιμο θελει ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παρά τις προσπάθειες που έκανα, στην εγκατάσταση του Garmin για PC, ενώ ανοίγει η εφαρμογή, βλέπω από τα tools τους χάρτες που υπάρχουν και μπορώ να επιλέξω όποιον θέλω, όταν πάω να κάνω περιήγηση στο χάρτη στην κάτω δεξιά γωνία βλέπω την ένδειξη "no map". Δεν έχω συνδεδεμένο κανένα εξωτερικό gps με το pc. Εγκατέστησα το προγραμματάκι που αναφέρθηκε πιο πάνω για να χρησιμοποιήσω το κινητό (6110) ως εξωτερικό gps με blouetooth αλλά το GMPC δεν το έβρισκε.

Μήπως μπορεί κάποιος να περιγράψει ακριβώς τα βήματα που έκανε και δούλεψε στο pc του?? ή να στείλει ένα pm ??

Link to comment
Share on other sites

Παρά τις προσπάθειες που έκανα, στην εγκατάσταση του Garmin για PC, ενώ ανοίγει η εφαρμογή, βλέπω από τα tools τους χάρτες που υπάρχουν και μπορώ να επιλέξω όποιον θέλω, όταν πάω να κάνω περιήγηση στο χάρτη στην κάτω δεξιά γωνία βλέπω την ένδειξη "no map". Δεν έχω συνδεδεμένο κανένα εξωτερικό gps με το pc. Εγκατέστησα το προγραμματάκι που αναφέρθηκε πιο πάνω για να χρησιμοποιήσω το κινητό (6110) ως εξωτερικό gps με blouetooth αλλά το GMPC δεν το έβρισκε.

Μήπως μπορεί κάποιος να περιγράψει ακριβώς τα βήματα που έκανε και δούλεψε στο pc του?? ή να στείλει ένα pm ??

 

Ανοιξε την εφαρμογη εχοντας

τοποθετησει στο directory του garmin pc , τον βασικο χαρτη gmapbmap.img,

κανοντας οτι λεει το txt αρχειο.

Κανε την διαδικασια για να μπορει να δεχτει η εφαρμογη

αλλο gps :ninja: ,οπως επισης και την γνωστη διαδικασια

για τους χαρτες .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες, έβαλα στο Garmin XT να μου βρει την Κλειδωνιά (Ιωαννίνων) και δεν μου την έβρισκε, την βάζω στο Nuvi 250 που έχω πάρει και μου την έβγαλε σφαιράτα, μην ξέρει κανείς τι παίζει???

 

η αναζήτηση έγινε μέσω του "Για Που" ---> "Πόλεις" ---> "Εγγραφή" κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nervous, θα το δοκιμάσω.

 

To δοκίμασα και δουλεύει !! Ευχαριστώ.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, τα poi που έχουμε στο GMXT μπορούν να μπούν και στο PC με την ίδια διαδικασία ??

Link to comment
Share on other sites

το ενοχλητικο σημα (ηχητικο κ οπτικο στο πανω μερος της οθονης) "crv 123" πως το απενεργοποιω να μην το βγαζει??εχω απενεργοποιησει τις καμερες ασφαλειας απο τις ρυθμισεις...παρακαλω βοηθηστε με γιατι με εχει ζαλισει!:wacko:

 

κανεις??:(

Link to comment
Share on other sites

κανεις??:(

 

Ρυθμισεις>Σημεια εγγυτητας>Προσαρμ.συνολα ΡΟΙ>Απενεργοποιηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω το Garmin Moblie PC να μου βγάλει το Device ID για να πάρω το νούμερο, να το βάλω στο KG για να ξεκλειδώσω τους χάρτες. Μου βγάζει ένα "Software Unit ID" που από ότι λένε οι οδηγίες είναι άκυρο και δεν βοηθάει.

Έχω σβήσει επανειλημμένα τα περιεχόμενα του φακέλου Application Data\Garmin\ που υποδεικνύουν οι οδηγίες στο βήμα 11. Επειδή όμως έχω Vista, ο εν λόγω φάκελος είναι στη διαδρομή C:\Users\Username\AppData\Roaming\GARMIN και όχι στην C:\Documents and Settings\<USERNAME>\Application Data\Garmin\GarminMobilePC. Μήπως είναι κάπου αλλού και κάνω λάθος;

Υπ' όψιν, δεν έχω GPS, θέλω να το έχω σαν χάρτη στο PC.

 

Πώς θα πάρω το Device ID για να ξεκλειδώσω τους χάρτες; Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω το Garmin Moblie PC να μου βγάλει το Device ID για να πάρω το νούμερο, να το βάλω στο KG για να ξεκλειδώσω τους χάρτες. Μου βγάζει ένα "Software Unit ID" που από ότι λένε οι οδηγίες είναι άκυρο και δεν βοηθάει.

Έχω σβήσει επανειλημμένα τα περιεχόμενα του φακέλου Application Data\Garmin\ που υποδεικνύουν οι οδηγίες στο βήμα 11. Επειδή όμως έχω Vista, ο εν λόγω φάκελος είναι στη διαδρομή C:\Users\Username\AppData\Roaming\GARMIN και όχι στην C:\Documents and Settings\<USERNAME>\Application Data\Garmin\GarminMobilePC. Μήπως είναι κάπου αλλού και κάνω λάθος;

Υπ' όψιν, δεν έχω GPS, θέλω να το έχω σαν χάρτη στο PC.

 

Πώς θα πάρω το Device ID για να ξεκλειδώσω τους χάρτες; Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Κατά την εγκατάσταση σου έβγαλε καμία επιλογή για trial mode ??. Εμένα έκανε κανονική εγκατάσταση στη διαδρομή C:\GarminMobilePC\. Η διαδικασία ολοκληρώνεται αλλά πρέπει να ακολουθήσεις τα βήματα 1 εως 10 που λέει ο Άρης. Στην τελική, κάνε απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες, έβαλα στο Garmin XT να μου βρει την Κλειδωνιά (Ιωαννίνων) και δεν μου την έβρισκε, την βάζω στο Nuvi 250 που έχω πάρει και μου την έβγαλε σφαιράτα, μην ξέρει κανείς τι παίζει???

 

η αναζήτηση έγινε μέσω του "Για Που" ---> "Πόλεις" ---> "Εγγραφή" κτλ...

 

εχω την εντυπωση οτι η αναζητηση του δεν ειναι και η τελεια,αυτο που λες συμβαινει και γινεται πιο συχνο οταν εχεις περασει μεγαλο χαρτη π.χ. τον τον 3 σε 1.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

mapid του autodrive 1.30 poio ειναι; 822?

 

Ναι το mapid του autodrive 1.30 ειναι 822. Εαν εχεις τον autodrive που οι ονομασιες απο της πολεις ειναι με λατινικους χαρακτηρες τοτε ειναι 821. Στο 1 ποστ γραφει πως μπορεις να δεις το mapid του καθε χαρτη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

έχω αγγλικό μενού στο τηλέφωνό μου και όταν γράφω οδούς κλπκλπ (στα ελληνικά) στο garmin δεν βρίσκει τίποτα!... είναι πρόβλημα του garmin αυτό γιατί μετά βάζοντας ελληνικό μενού στο ν95 όλα καλά!
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι δεν μπορεις να κανεις κατι για αυτο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον προσπαθώ να περάσω το autodrive 1.30 οχι το αγγλικο,το αλλο που ηταν στο φακελο του Αρη,και μολις ανοιγω το προγραμμα μου λεει¨"Δεν ειναι δ" μονο αυτο.Αμα πατησω ναι μου ζηταει εναν 25-ψηφιο,αν οχι συνεχιζει το προγραμμα.Τι γινετε τώρα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με το key generatοr που βρίκες θα πάς και θα βάλεις τώρα εκτός απο το card id και το map ΙD πιό κάτω του autodrive που είναι 822!! Αυτό θα σου εμφανίσει έναν 25ψήφιο κωδικό τον οποίο και θα βάλεις εκεί που σου ζητάει.

Μετά θα δουλεύουν και οι χάρτες σου οκ!:)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Κατά την εγκατάσταση σου έβγαλε καμία επιλογή για trial mode ??. Εμένα έκανε κανονική εγκατάσταση στη διαδρομή C:\GarminMobilePC\. Η διαδικασία ολοκληρώνεται αλλά πρέπει να ακολουθήσεις τα βήματα 1 εως 10 που λέει ο Άρης. Στην τελική, κάνε απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση.

 

Δε μου είχε βγάλει επιλογή για trial mode. Το πρόσεξα ιδιαίτερα γιατί είχα διαβάσει πριν τις οδηγίες. Εγκατάσταση έγινε στο C:\GarminMobilePC\ κανονικά.

Ακολούθησα τη συμβουλή σου αλλά ακόμα και μετά από απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση δεν μου βγάζει "Device ID" αλλά "Software Unit ID" στο About.

Φαίνεται πως μου 'πεσε το λαχείο, τι να πώ! :(

Το εγκατέστησε κάποιος άλλος σε Vista;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

τιποτα ρε παιδια περναω τον χάρτη autodrive 1.30 κανω τοπ κολπο με το αρχειο unl η βάζω το κωδικό στο προγραμμα αλλα αυτο συνεχίζει δεν ειναι δ και δεν ειναι δ.Δοκιμασα και με 821 και 822 :stupid:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε μου είχε βγάλει επιλογή για trial mode. Το πρόσεξα ιδιαίτερα γιατί είχα διαβάσει πριν τις οδηγίες. Εγκατάσταση έγινε στο C:\GarminMobilePC\ κανονικά.

Ακολούθησα τη συμβουλή σου αλλά ακόμα και μετά από απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση δεν μου βγάζει "Device ID" αλλά "Software Unit ID" στο About.

Φαίνεται πως μου 'πεσε το λαχείο, τι να πώ! :(

Το εγκατέστησε κάποιος άλλος σε Vista;

 

 

Δουλευη κανονικα και στα vista το ιδιο μου λεει και εμενα Software Unit ID" στο About. Προσεξαι το αρχειο unl που κανεις

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

τιποτα ρε παιδια περναω τον χάρτη autodrive 1.30 κανω τοπ κολπο με το αρχειο unl η βάζω το κωδικό στο προγραμμα αλλα αυτο συνεχίζει δεν ειναι δ και δεν ειναι δ.Δοκιμασα και με 821 και 822 :stupid:

To *.unl το έκανες για τον χάρτη που θές να βάλεις? Όπου * βάζεις το ακριβές όνομα του χάρτη. Μέσα σε αυτό τον 25ψήφιο κωδικό.

Και το unl το πετάς χύμα μέσα στον φάκελο garmin:)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω εγκαταστησει ολα τα poi που εχει ο αριστοτελης στην "αποθηκη" του αλλα οταν βαζω καποιο για να βρω δεν βρισκει τιποτα και οταν παω manual και τα ανοιγω, τα στοιχεια τους δεν ειναι γραμμενα στα ελληνικα. πως γινεται το κολπο να αλλαξουν. υποθετω για αυτο δεν μπορει να τα βρει αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από billx Εμφάνιση Μηνύματος

Δοκίμασε στο xxxxxxxxx. Θα βρείς πολλά στοιχεία. Ζήτα επίσης από τον

aristotelhs2060 να σου στείλει με pm τα σχετικά.

 

ok βρήκα "κάτι" στο xxxxxxxxxx και κάποια άλλα απο τον aristotelhs2060, εγώ που έχω εγκατεστημενη την προηγουμενη έκδοση θα πρέπει να την κάνω uninstal ή μπορώ να το κάνω εγκατάσταση απο πάνω ή αν κάνω uninstall τη συγκεκριμένη έκδοση θα πρέπει να αλλάξω και κάτι και στους χάρτες και τα UNL αρχεία που τροποποιησα με τους κωδικούς ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...