Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:heat: Παιδιά μια άσχετη ερώτηση γίνετε να καταγράψουμε το ταξίδι 1 ημέρας η και παραπάνω και μετά να πάρουμε τα δεδομένα και να τα δούμε στο Google earth.:google: Εάν γνωρίζεται κάτι please help?

:thanks:

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ο χαρτης της Βουλγαριας δουλευει.οποτε τον εχω στο φακελο σε αποκλειστικοτητα.και επαναλαμβανω δεν ειναι απο τον nt europe 2008

 

:heat: Παιδιά μια άσχετη ερώτηση γίνετε να καταγράψουμε το ταξίδι 1 ημέρας η και παραπάνω και μετά να πάρουμε τα δεδομένα και να τα δούμε στο Google earth.:google: Εάν γνωρίζεται κάτι please help?

:thanks:

 

Γινεται.μεταφερεις τα track στο pc mapsource και καπου (στην τελευταια εκδοση του mapsource) εχει να το βλεπεις μεσω του google maps.τωρα μη με ρωτησεις πιο πολλα.δεν το εχω κανει ποτε.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές δοκιμές που έκανα κατέληξα να χρησιμοποιώ τον anavasis αντί του autodrive

έχει περισσότερες λεπτομέριες εδώ στη Κρήτη που με ενδιαφέρει (γράφει βέβαια τους δρόμους με αγγλικά γράμματα αλλα οκ)

Επίσης παρατηρώ οτι τα πάει καλά με τις περισσότερες μονοδρομήσεις κάτι πολύ σημαντικό

 

Όσο για τον bluechart, αν και δε μου χρειάζεται, τον έχω και δουλευει μια χαρά

δοκιμασα να τικαρω μονο τον anavasis και οχι τον autodrive και παρατηρησα οτι ενω οι δρομοι ειναι σε greeklish η αναζητηση γινεται στα ελληνικα!!!πολυ καλο αυτο!
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να τικαρω μονο τον anavasis και οχι τον autodrive και παρατηρησα οτι ενω οι δρομοι ειναι σε greeklish η αναζητηση γινεται στα ελληνικα!!!πολυ καλο αυτο!

 

Ακριβώς ;)

απλά στο χάρτη τα εμφανίζει με αγγλικά γράμματα, αλλά μικρό το κακό

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ;)

απλά στο χάρτη τα εμφανίζει με αγγλικά γράμματα, αλλά μικρό το κακό

 

pleon sto NEO 3se1 pou etoimasa,i dromoi emfanizonte kanonika,me ellhnika grammata.;)

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

pleon sto NEO 3se1 pou etoimasa,i dromoi emfanizonte kanonika,me ellhnika grammata.;)
ναι οκ,ελληνικα μας τα δειχνει και εμας απλα αν τικαρεις ΜΟΝΟ τον anavasis οι δρομοι ειναι στα greeklish.εννοεις οτι καταφερες και εφτιαξες τον αναβασις με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ??
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε αντί για τον βασικό χάρτη που έχει η εφαρμογή να βάλουμε τον μεγάλο ευρωπαϊκό των 1,3GB???

 

Εγώ πάντως που δοκίμασα και τον μετέφερα στο κινητό και του έδωσα το όνομα του βασικού χάρτη (έφτιαξα και ένα ομοίου ονόματος αρχείο .unl για το ξεκλείδωμά του), δυστυχώς δεν κατάφερα πολλά... Η εφαρμογή κάνει τα γνωστά της... κρασάρει και με πετάει έξω... :mad::mad: :O:O

 

Αν γινόταν πάντως συνένωση χαρτών (ευχαριστούμε προκαταβολικά το φίλο ibiza2003 που θα το τολμήσει :) ) καλύτερα θα ήταν να ενώνονταν οι δύο απόλυτα συμβατοί με τη λειτουργία της νέας έκδοσης, δηλ. ο 3.50 και ο 1.30. Τουλάχιστον έτσι γλυτώνουμε μία θέση χάρτη για μελλοντικές κινήσεις... :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που δοκίμασα και τον μετέφερα στο κινητό και του έδωσα το όνομα του βασικού χάρτη (έφτιαξα και ένα ομοίου ονόματος αρχείο .unl για το ξεκλείδωμά του), δυστυχώς δεν κατάφερα πολλά... Η εφαρμογή κάνει τα γνωστά της... κρασάρει και με πετάει έξω... :mad::mad: :O:O

 

Αν γινόταν πάντως συνένωση χαρτών (ευχαριστούμε προκαταβολικά το φίλο ibiza2003 που θα το τολμήσει :) ) καλύτερα θα ήταν να ενώνονταν οι δύο απόλυτα συμβατοί με τη λειτουργία της νέας έκδοσης, δηλ. ο 3.50 και ο 1.30. Τουλάχιστον έτσι γλυτώνουμε μία θέση χάρτη για μελλοντικές κινήσεις... :D

 

otan leo to NEO 3se1 pou etoimasa ,afto enow file,me tous xartes pou anaferes,einai idi etoimo;)

 

ναι οκ,ελληνικα μας τα δειχνει και εμας απλα αν τικαρεις ΜΟΝΟ τον anavasis οι δρομοι ειναι στα greeklish.εννοεις οτι καταφερες και εφτιαξες τον αναβασις με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ??

 

egw leo otan einai kai i 3s epilegmeni,afto pou les den ginete dioti o xarths aftos einai me agklikous xaraktires,den ginete na alakso tous xaraktires tou xarth egw,otan den to kanei i idia i eteria pou to etimazi.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

egw leo otan einai kai i 3s epilegmeni,afto pou les den ginete dioti o xarths aftos einai me agklikous xaraktires,den ginete na alakso tous xaraktires tou xarth egw,otan den to kanei i idia i eteria pou to etimazi.
ναι εννοειται οτι με τους 3 μαζι υπερισχυει ο autodrive που εχει ελληνικα στους δρομους
Link to comment
Share on other sites

greeklish δεν ειναι οι δρομοι?

 

Ακριβώς

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καποιος :ninja:, με ρωτησε για νεα vehicles-pointers

Θα τα βρειτε και εδω :

http://www8.garmin.com/vehicles/

How to install:

http://www8.garmin.com/vehicles/howtoinstall

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

κλασσικος εγω και στο φακελο μου τα εχει με οδηγιες εγκαταστασης.γινομαι κουραστικος αλλα εκει εχει τα παντα.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

:mad:ibiza2003 αλαξα χαρτες και την πρωτη φορα μπηκε και τους ειδα τωρα παω να κσαναμπω μου διχνη το logo του GARMIN και σβηνη πρωτη φορα μου το κανει αυτο.:( βγαζω τους χαρτες και φορτωνη εχεις καμια ιδεα?
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω να κανω συντομα τον 3 σε 1 με τους νεοτερους χαρτες.αμα δουλεψει σε εμενα θα τον ανεβασω.νεα εκδοση του χαρτη Βουλγαριας στο φακελο με πολλες βελτιωσεις.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

εγω τον προλαβα.αν εχεις τις τελευταιες εκδοσεις των χαρτων δεν μου ειπες.να μην το φτιαχνω αδικα.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

απο οτι μου ειπε με pm ο φιλος carver τον εχει 2 μηνες αρα δεν εχει τουλαχιστον τον 1.30 autodrive.ο anavasis ο τελευταιος δε θυμαμαι ποτε βγηκε.αρα πρεπει να τον φτιαξω.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα, έφαγα 2 ώρες χτες να καταλάβω τι γίνεται με μια μερίδα από εμάς που δεν πάιζουν οι 3 χάρτες μαζί και συγκεκριμένα όταν υπάρχει ο ναυτικός, επίσης ούτε ο καινούριος ο 3 σε 1 του φίλου ibiza παίζει.

τυχαία λοιπόν ανακάλυψα το εξής το οποίο επιβεβαίωσα στο τηλέφωνό μου τουλάχιστον 20 φορές από το βάλε βγάλε.

το κινητό όταν είναι συνδεδεμένο με το usb του μέσω pc suite ανοίγει το πρόγραμμα κανονικά και φορτώνει όποιον χάρτη και να του βάλω. Όταν το αποσυνδέω δευτερόλεπτα μετά από το usb και προσπαθώ να ξαναμπώδεν ανταποκρίνεται και δε με βάζει παρά μόνο αν έχω μέσα είτε το δικό του χάρτη είτε μόνο ανάβασις και autodrive.

απλά ήθελα να σας ενημερώσω πρώτον για να το δοκιμάσετε και εσείς όποιος έχει όρεξη πχ βάλτε με την 4.10.80 τον καινούριο 3-1 του ibiza που πριν δεν έπαιζε και δείτε το, και δεύτερον μπας και βγάλουμε καμιά άκρη και βρούμε λύση να παίζουν οι χάρτες...

όποια πρόταση-ιδέα δεκτή που πιθανόν να μου ξέφυγε με όλους τους πιθανούς συνδυασμούς που έκανα χτες...

το ξέρω ότι είναι κουλό αυτό που περιγράφω όμως γίνεται...

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με τον καινούργιο χάρτη, αυτο το πρόβλημα να μην είχε που έχει αλλάξει ο τρόπος ονοματολογίας όταν ψάχνεις κάποια πόλη...
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

πιο μετα δεν εχει βγει.cypherth δε καταλαβα τι λυση προτεινεις απο ολα αυτα που ειπες?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...