Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά δεν μπορώ να πω, το πρόγραμμα είναι πολύ πλούσιο απο πληροφορίες αλλά τι να πω με μπέρδεψε πάρα πολύ με τα δρομολόγια που μου έφτιαχνε. Απο Μαρούσι για Καλλιθέα μόνο απο την Κηφισίας δεν με πήγε. Απο το ψυχικό ήδη μου ζήταγε να στρίψω μια δεξιά μια αριστερά. Φαντάσου να μουν άσχετος, ακομα εκει θα μουν να γυρίζω γύρω απ τις πλατείες :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To Garmin έχει ένα συγκεκριμένο πρόβλημα με το Ν82 και όλα τα τηλέφωνα που δεν έχουν pencil key.

Κολλάει το πλήκτρο "#" και έτσι όποιες εφαρμογές που το χρησιμοποιούν, μπλοκάρουν.

 

Ρε παιδιά θα μου πει κανείς αν πιάνει το κολπάκι με την απεμπλοκή του N82 που είχα γράψει παλιότερα;

 

Το δοκιμάσατε το κολπάκι στο N82;

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Σε E90 πάντως δεν δουλεύει. Έπαιξα με πολλές παραλλαγές αλλά με τίποτα δε μου ξεκολάει η #. Ευτυχώς που υπάρχουν και τα shift στο εσωτερικο πληκτρολόγιο γιατί θα χαραμιζόταν μια άψογη εφαρμογή. ;)

 

Ας μας πουν και οι κάτοχοι του Ν82 αν δούλεψε σε αυτούς που το έχουν και μεγαλύτερη ανάγκη.

 

Δεν έχει τίποτα τέτοιο απλά εκεί που είναι στην μαύρη οθόνη και λέει Garmin με πέταει!

 

Επανεκκίνηση στο κινητό σου έκανες; Αν δεν στρώνει με τίποτα, διέγραψε το φάκελο και απεγκατέστησε την εφαρμογή και ξαναπέρνα τα απο την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

μήπως δεν έχεις αρκετή μνήμη στο κινητό?? Δεν σηκώνει το πρόγραμμα? Ποιο κινητό έχεις?

Αν τα έγραψες όλα απο την αρχή και δεν παίζει πάλι είναι πολύ παράξενο

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Σε E90 πάντως δεν δουλεύει. Έπαιξα με πολλές παραλλαγές αλλά με τίποτα δε μου ξεκολάει η #. Ευτυχώς που υπάρχουν και τα shift στο εσωτερικο πληκτρολόγιο γιατί θα χαραμιζόταν μια άψογη εφαρμογή. ;)

 

Ας μας πουν και οι κάτοχοι του Ν82 αν δούλεψε σε αυτούς που το έχουν και μεγαλύτερη ανάγκη.

 

Δυστηχώς στο Ν82 δουλεύει στο πχ στο Nokmot αλλά στο garmin δεν δουλεύει με τίποτα όσο και να έχω προσπαθήσει. Έχω συνηθίσει να ζώ με το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

και ομως τελικά υπηρχε απο την αρχη λυση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2184110&highlight=%E5%EA%E8%E5%F3%E7#post2184110

Eγω ειχα κανει hide τα bmp για αυτο δεν εγινε τιποτα δεν ειχα δοκιμασει να τα βαλω system, ξεφυγε το ποστ που μου εδωσες :)

Καλησπερα παιδια!!!!

Υπαρχει χαρτης που να δειχνει τους δρομους της Κυπρου???

Ευχαριστω!!!

Δεν τον εχω δοκιμασει αλλα ο Garmin City Navigator Europe NT 2008 λογικα θα εχει την Κυπρο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον εχω δοκιμασει αλλα ο Garmin City Navigator Europe NT 2008 λογικα θα εχει την Κυπρο :)

 

ta link stin deuteri selida den litourgoun

pou ipraxei o xartis pou les ?

 

ego exo vali ton 3 se ena mexri stigmis

 

kai kati akoma stin morfi topo8esias pou prepei na to valo oste na mou dixnei tis sintetagmenes opos

einai kai sta orosima mou

 

diladi

 

00,0000 B

00,0000 A

Link to comment
Share on other sites

99% εχεις κανει το ιδιο λαθος με εμενα...

κοιτα το αρχεια

gmapsupp.img

GMAPSUPP.UNL

ναι ειναι ετσι πχ...δηλαδη το αρχειο του χαρτη(.img) και του κωδικου ξεκλειδωματος (.UNL) να εχουν το ιδιο ονομα...

 

Ευχαριστω για την διευκρηνηση τα αρχεια ειναι οπως ακριβως τα ειπες το προβλημα δεν λυθηκε.μηπως χρειαζεται και καποιο αλλο αρχειο για να δουλεψει σωστα?????

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την διευκρηνηση τα αρχεια ειναι οπως ακριβως τα ειπες το προβλημα δεν λυθηκε.μηπως χρειαζεται και καποιο αλλο αρχειο για να δουλεψει σωστα?????

 

Εγώ έχω αρκετή memory όμως το Garmin den mou douleyei kai exw to kinito E65 thw Nokia mipos xerei re paidia kapoios kaigome gia na figo kai den exw GPS

 

Στο 1 ποστ του παροντος εχει ανεβασει ο Aisopos τα αρχεια του Garmin και μεσα εχει ετοιμα και τα .UNL, δοκιμαστε να κανετε την διαδικασια της εγκαταστασης απο εκει μηπως κανετε καποιο λαθος στο .UNL η το ονομα του χαρτη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Οταν ανοιγω τον garmin μου βγαζει παραθυρο και λεει δεν ειναι δ και απο κατω εχω την επιλογη ναι η οχι αν πατησω ναι μου ζηταει κωδικο 25 χαρακτηρων αν πατησω οχι με βαζει κανονικα στο προγραμμα αλλα μου δειχνει μονο εθνικες οδους χωρις ονομα τιποτα και με δειχνει διπλα στο δρομο.καμια βοηθεια κανεις??????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Επισης πως μπορω να εγκαταστησω τους χαρτες 3σε1????πρεπει να κατεβασω και τα δυο αρχεια που υπαρχουν στο side???

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Oπως σου ειπα και ποιο πισω λογικα θα εχεις κανει καποιο λαθος η με το ονομα του χαρτη η με το .UNL αρχειο και το ονομα που του εχεις δωσει στο χαρτη η στο .UNL! Καλυτερα να κανεις αυτο που σου ειπα στο προηγουμενο ποστ μου :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χαρτη προσπαθεις να περασεις?

 

Οταν ξεχασεις κατι στο ποστ σου θα πρεπει να χρησιμοποιεις την τροποποιηση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει και τα δυο αρχεια για χαρτες 3σε1 το ενα ομως με καταληξη Ζο1 δεν κανει εξαγωγη αρχειων και μου βγαζει διαγνωστικο σφαλμα συστηματος γιατι??μπορει καποιος να βοηθησει???

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει και τα δυο αρχεια για χαρτες 3σε1 το ενα ομως με καταληξη Ζο1 δεν κανει εξαγωγη αρχειων και μου βγαζει διαγνωστικο σφαλμα συστηματος γιατι??μπορει καποιος να βοηθησει???

 

Το αρχείο αυτό είναι το υπόλοιπο κομμάτι του πρώτου (κάτι σαν split)

εσύ το άλλο αποσυμπίεσε και αποσυμπιέζεται κι αυτό αυτόματα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

mips θελεις να πεις οτι δεν μπορεις να κανεις αποσυμπιεση το αρχειο που εχει ανεβασει ο Aisopos? :)

 

edit:

αφησα ανοικτο το ποστ για ωρα και οταν απαντησα ειδα το ποστ του dmarccos :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

mips θελεις να πεις οτι δεν μπορεις να κανεις αποσυμπιεση το αρχειο που εχει ανεβασει ο Aisopos? :)

 

edit:

αφησα ανοικτο το ποστ για ωρα και οταν απαντησα ειδα το ποστ του dmarccos :O

 

Δυστηχως ναι δεν γινεται αποσυμπιεση

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το κανεις αποσυμπιεση με το 7-Zip :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ. τα καταφερα. ευτηχως που ειστε και εσεις παιδια και βοηθατε εμας τους ασχετους

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!!Πριν λίγο καιρό είχα εγκαταστήσει το garmin στο Ν73ΜΕ μου και δούλευε μια χαρά.Βασικά δεν έχω δέκτη gps και έτσι το χρησιμοποιούσα μόνο για την προβολή χαρτών.Εδώ και καμιά εβδομάδα όμως τα παιξε.Ανοίγει το πρόγραμμα και κάνει αναζήτηση gps όπου πατάω άκυρο.Στη συνέχεια εάν πατήσω προβολή χάρτη ή μετάβαση ή ακόμη και ρυθμίσεις με πετάει έξω,ενώ έχει ενεργοποιήσει και το bluetooth..Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει??
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα n73 εβαλα το garmin και οι χάρτες οκ. Προσπαθώ να το συνδέσω με το Garmin Gps 10 (Bluetooth) και μου λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με το παραπάνω gps λόγω ταυτότητας υλικού. Το SW.UNL δεν το έφτιαξα γιατί απο οτι κατάλαβα είναι για εσωτερικά GPS. Τι πρέπει να κάνω για να δεί το Garmin Gps 10? Ξέρει κανείς?

 

Έφτιαξα καποια στιγμή και το SW.UNL αλλά τα ίδια. Μήπως το SW.UNL θέλει κάποιο άλλο Kgen?

Link to comment
Share on other sites

χτες προσπαθησα να βρω μια οδο Πρασινου λοφου στο Ν.Ηρακλειο (και οχι μικρη)αλλα ματαια..τι πρεπει να βαλω στην εγγραφη πολης για να το βγαλει?Ολες οι πολεις η μονο Αθηνα??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...