Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μου βρισκει το GPS και ανυσυχω...

 

Εκτος απο το CARD ID μεσα απο το προγγραμα χρειαζεται να κανω και τιποτα με το IMEI CONVERTER και να βαλω και αυτον τον κοδικο στο UNL ? Η διαλεγεις ενα απο τους 2 τροπους?

 

Φίλε μου δε βάζεις το Card ID στο προγραμματάκι (key finder) για να σου βρει το κωδικό που θα βάλεις στο αρχείο UNL, αλλά τον πρώτο κωδικό που σου εμφανίζει το πρόγραμμα Garmin

 

Εναλλακτικά βάλε το ΙΜΕΙ σου στο IMEI CONVERTER, θα σου βγάλει τον κωδικό τον οποίο πρέπει να βάλεις στο key finder για να σου δώσει το κωδικό για το UNL αρχείο

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου δε βάζεις το Card ID στο προγραμματάκι (key finder) για να σου βρει το κωδικό που θα βάλεις στο αρχείο UNL, αλλά τον πρώτο κωδικό που σου εμφανίζει το πρόγραμμα Garmin

 

Εναλλακτικά βάλε το ΙΜΕΙ σου στο IMEI CONVERTER, θα σου βγάλει τον κωδικό τον οποίο πρέπει να βάλεις στο key finder για να σου δώσει το κωδικό για το UNL αρχείο

 

Ολα οκ τελικα, μετα απο αρκετο ψαξιμο δουλεψε. Ετσι το εκανα και πριν αλλα δεν το εβρισκε, τωρα του εκανα και ενα ρεσταρτ και μετα το βρηκε

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια aisope και aristoteli η δουλειά που έχετε κάνει αγγίζει την τελειότητα! Έχω κοιτάξει όλα τα post και δεν βλέπω κάποιος άλλος να έχει την απορία μου.

Έχω το 6120 και οι χάρτες λειτουργούν πολύ καλά σε επίπεδο διευθύνσεων. Όταν όμως πάω να ψάξω πόλεις απλά μου βγάζει αυτές μόνο του βασικού χάρτη στην αγγλία. Μήπως πρέπει να κάνω κάποια επιπλέον ρύθμιση; Υπόψιν έχω τσεκαρισμένους όλους τους χάρτες.

 

 

Ακόμη μία ερώτηση, αν γνωρίζει κάποιος, έχω παρατηρήσει ανα διαστήματα ότι πάω να ξεκινήσω το garmin και με το που ακυρώνω την αναζήτηση gps μπαίνει για λίγο μέσα στο πρόγραμμα και μετά απο 3 δευτερόλεπτα με πετάει έξω, κάνω επανεγκατάσταση και όλα καλά μέχρι να ξανασυμβεί κ.ο.κ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!:D

 

 

εχεις βρει καπου ειδικο χαρτη για την Αγγλια ή χρησιμοποιεις τον europe?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ Ν73 ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΝ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 8 ΜΒ ΜΝΗΜΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ.ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ 3 ΣΕ 1 ΞΕΤΣΕΚΑΡΑ ΤΟΝ ΑΝΑΒΑΣΗ ΚΑΙ ΤΡΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑUTO DRIVE ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ.

 

Μήπως έχεις μέρες να το κάνεις επανεκκίνηση και έχει φουλάρει η μνήμη από κατάλοιπα;

Σ' εμένα πάντως έφτιαξε με ένα restart (μου έβγαζε κάποια στιγμή το ίδιο μήνυμα).

 

Συγχαρητήρια aisope και aristoteli η δουλειά που έχετε κάνει αγγίζει την τελειότητα! Έχω κοιτάξει όλα τα post και δεν βλέπω κάποιος άλλος να έχει την απορία μου.

Έχω το 6120 και οι χάρτες λειτουργούν πολύ καλά σε επίπεδο διευθύνσεων. Όταν όμως πάω να ψάξω πόλεις απλά μου βγάζει αυτές μόνο του βασικού χάρτη στην αγγλία. Μήπως πρέπει να κάνω κάποια επιπλέον ρύθμιση; Υπόψιν έχω τσεκαρισμένους όλους τους χάρτες.

 

Όταν δεν έχει GPS αρχίζει από Αγγλία, οπότε ψάχνει τις κοντινές πόλεις.

Βρήκα μια λύση αλλά δεν είναι μόνιμη γιατί μετά από επανεκκίνηση του προγράμματος σε πετάει πάλι Αγγλία.

Πήγαινε: Ρυθμίσεις > Σύστημα > Απομακρυσμένο GPS και επέλεξε (πάνω πάνω) Πληροφορίες GPS > Νέα Τοποθεσία (εύρεση στο χάρτη) και > ΟΚ.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

οταν λεει σε καποια σημεια του μενου οτι απαιτειται συνδεση με τον garmin online με ποιο access point μπαινει το Internet η το wap profile?εχω τιμ και το wap ειναι απεριοριστο τζαμπα ενω το ιντερνετ ειναι πανακριβο!
Link to comment
Share on other sites

Oταν πηγα να δω τον καιρο μου εβγαλε να επιλεξω σημειο προσβασης.

Και εγω non stop εχω, θα δουμε στο τελος του μηνα τα αποτελεσματα!!

Link to comment
Share on other sites

Oταν πηγα να δω τον καιρο μου εβγαλε να επιλεξω σημειο προσβασης.

Και εγω non stop εχω, θα δουμε στο τελος του μηνα τα αποτελεσματα!!

εμενα δεν με ρωταει γμτ.πως να το κανω να με ρωταει?

EDIT απο οτι ειδα εμπαινε αυτοματως μεσω wifi που εχω σπιτι.οταν εκλεισα το ρουτερ μου πεταξε ποιο σημειο προσβασης να διαλεξω.διαλεξα το wind plus και δοκιμασα ξανα και αυτοματως παλι διαλεγει το τελευταιο μαλλον προφιλ που χρησιμοποιηθηκε!αρα δεν μπαινει με ιντερνετ εκτος αν το διαλεξει κανεις!

Link to comment
Share on other sites

erotisi ...

 

me ton 3se1 xarti giati vlepw pws exw 2 fores ton anavasis epilegmeno?

Άγνωστο γιατί εμφανίζεται 2 φορές το όνομα. Η πρώτη απ' τις 2 επιλογές πάντως είναι ο default χάρτης και η δεύτερη ο Anavasis.

 

οταν λεει σε καποια σημεια του μενου οτι απαιτειται συνδεση με τον garmin online με ποιο access point μπαινει το Internet η το wap profile?εχω τιμ και το wap ειναι απεριοριστο τζαμπα ενω το ιντερνετ ειναι πανακριβο!

Με το ίντερνετ μπαίνει. 3-4kb φορτώνει κάθε φορά, δεν είναι τίποτα (αν μιλάμε για τον καιρό).

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Oταν πηγα να δω τον καιρο μου εβγαλε να επιλεξω σημειο προσβασης.

Και εγω non stop εχω, θα δουμε στο τελος του μηνα τα αποτελεσματα!!

 

ΚΑΘΕ φορα που πας να δεις πχ τον καιρο σου πεταει το παραθυρο επιλογης σημειου προσβασης?η μονο την πρωτη φορα που το εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Άγνωστο γιατί εμφανίζεται 2 φορές το όνομα. Η πρώτη απ' τις 2 επιλογές πάντως είναι ο default χάρτης και η δεύτερη ο Anavasis.

 

 

Με το ίντερνετ μπαίνει. 3-4kb φορτώνει κάθε φορά, δεν είναι τίποτα (αν μιλάμε για τον καιρό).

 

oson afora tous xartes exw epilegmenous me to 3se1 afta : City Navigator Europe NT 2008 Bluechart atlantic Auto Drive Hellas Greece Anavasi Greece Anavasi

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΘΕ φορα που πας να δεις πχ τον καιρο σου πεταει το παραθυρο επιλογης σημειου προσβασης?η μονο την πρωτη φορα που το εκανες?

Moνο την πρωτη φορα.

Ας ελπισουμε οτι εχει αποθηκευσει την ρυθμιση..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα εμεις δεν εχουμε wifi... γι'αυτο αναρωτιομαστε αν υπαρχει χρεωση οταν βλεπουμε τον καιρο μεσω GPRS, εστω και με wind plus-non stop
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις μέρες να το κάνεις επανεκκίνηση και έχει φουλάρει η μνήμη από κατάλοιπα;

Σ' εμένα πάντως έφτιαξε με ένα restart (μου έβγαζε κάποια στιγμή το ίδιο μήνυμα).

 

 

 

Όταν δεν έχει GPS αρχίζει από Αγγλία, οπότε ψάχνει τις κοντινές πόλεις.

Βρήκα μια λύση αλλά δεν είναι μόνιμη γιατί μετά από επανεκκίνηση του προγράμματος σε πετάει πάλι Αγγλία.

Πήγαινε: Ρυθμίσεις > Σύστημα > Απομακρυσμένο GPS και επέλεξε (πάνω πάνω) Πληροφορίες GPS > Νέα Τοποθεσία (εύρεση στο χάρτη) και > ΟΚ.

 

Πολύ σωστός! Αυτό ακριβώς είναι σε ευχαριστώ πολύ!:D

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί ενώ λειτουργεί κανονικά για κάποιο διάστημα μετά με πετάει έξω;

Δύο φορές που μου το έκανε ήταν μετά απο φόρτιση του κινητού. Μήπως παίζει ρόλο;

Link to comment
Share on other sites

2η μερα χρησης και η πλoηγηση ειχε τα λαθακια της...η απλη ενδειξη στο χαρτη του στιγματος μου φανηκε πιο καλη απο την πλοηγηση...

panoramikos o χαρτης πως γινεται?οχι τρισδιαστατος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάποιο νεότερο για το αν θα βγει κάποια νέα έκδοση του Garmin που θα διορθώνει το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε εμείς με το Ν82 (όπως και οι φίλοι με το 6120c)???

 

Αναφέρομαι στη μόνιμη μετατροπή του πλήκτρου # σε μολύβι σε όλο το τηλέφωνο από τη στιγμή που εγκαθίσταται το Garmin στη συσκευή, πράγμα που ουσιαστικά δε σε αφήνει να λειτουργήσεις καμία άλλη εφαρμογή.

Το τηλέφωνο συμπεριφέρεται σαν να είναι μόνιμα πατημένο το πλήκτρο #.

 

Μήπως υπάρχει κάποιος φίλος που έχει βρει κάποια λύση σε αυτό το πρόβλημα???

 

Πραγματικά αυτό μας έχει κόψει τα χέρια... :(

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ρωτησω κατι λιτα και απεριττα: για το ν81 garmin η route66; μενω αθηνα οποτε οι χαρτες του ρουτ66 μπορω να πω πως ειναι ικανοποιητικοι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάποιο νεότερο για το αν θα βγει κάποια νέα έκδοση του Garmin που θα διορθώνει το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε εμείς με το Ν82 (όπως και οι φίλοι με το 6120c)???

 

Αναφέρομαι στη μόνιμη μετατροπή του πλήκτρου # σε μολύβι σε όλο το τηλέφωνο από τη στιγμή που εγκαθίσταται το Garmin στη συσκευή, πράγμα που ουσιαστικά δε σε αφήνει να λειτουργήσεις καμία άλλη εφαρμογή.

Το τηλέφωνο συμπεριφέρεται σαν να είναι μόνιμα πατημένο το πλήκτρο #.

 

Μήπως υπάρχει κάποιος φίλος που έχει βρει κάποια λύση σε αυτό το πρόβλημα???

 

Πραγματικά αυτό μας έχει κόψει τα χέρια... :(

 

 

δυστυχως τιποτα ακομα

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ρωτησω κατι λιτα και απεριττα: για το ν81 garmin η route66; μενω αθηνα οποτε οι χαρτες του ρουτ66 μπορω να πω πως ειναι ικανοποιητικοι.

Αν το θελεις μονο γαι πλοηγηση κατα την τα ταπεινη μου γνωμη το route ειναι μακραν καλυτερο στην φωνητικη πλοηγηση,επισης ειναι πιο ελαφρυ και ευχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις μέρες να το κάνεις επανεκκίνηση και έχει φουλάρει η μνήμη από κατάλοιπα;

Σ' εμένα πάντως έφτιαξε με ένα restart (μου έβγαζε κάποια στιγμή το ίδιο μήνυμα).

 

 

 

Όταν δεν έχει GPS αρχίζει από Αγγλία, οπότε ψάχνει τις κοντινές πόλεις.

Βρήκα μια λύση αλλά δεν είναι μόνιμη γιατί μετά από επανεκκίνηση του προγράμματος σε πετάει πάλι Αγγλία.

Πήγαινε: Ρυθμίσεις > Σύστημα > Απομακρυσμένο GPS και επέλεξε (πάνω πάνω) Πληροφορίες GPS > Νέα Τοποθεσία (εύρεση στο χάρτη) και > ΟΚ.

 

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΑΝΝΕΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΣΥΝΕΧΩΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Η Ο ΧΑΡΤΗΣ 3 ΣΕ 1.Ο AUTO DRIVE MONΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παρατηρησα οτι μετα απο καθε πλοηγηση αποθηκευονται απειρα εικονιδια στις εικονες και ηχοι της πλοηγησης στους ηχους του κινητου μου !!!γιατι?τι κουφο ειναι αυτο?καθε λεξη της φωνητικης πλοηγησης αποθηκευεται σχεδον!

μαλιστα αποθηκευονται κομματια ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ!ελληνικα βεβαια το εχω εγω!

προσπαθω μεσω μαζικης αποθηκευσης να βρω αυτα τα αρχειακια αλλα ακομα και με τα κρυφα αρχεια να φαινονται παλι δεν τα βρισκω!τι γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

Αν το θελεις μονο γαι πλοηγηση κατα την τα ταπεινη μου γνωμη το route ειναι μακραν καλυτερο στην φωνητικη πλοηγηση,επισης ειναι πιο ελαφρυ και ευχρηστο.

 

ευχαριστώ! σε τι ειναι καλυτερο το γκαρμιν και σε τι το σιγκικ;

Link to comment
Share on other sites

κατά την προσωπική μου άποψη το garmin έχει τους λεπτομερέστατους χάρτες για Symbian κινητά μέχρι τώρα, ενώ το sygic έχει πολύ ωραίο περιβάλλον και καλο εντοπισμό θέσης αλλα οι χάρτες είναι περίπου ίδιοι με το maps της Nokia
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...