Jump to content

Μαύρα Mεσάνυχτα (Mega)


jim19
 Κοινοποίηση

Ποιος ειναι ο αγαπημενος σας χαρακτηρας?  

244 members have voted

  1. 1. Ποιος ειναι ο αγαπημενος σας χαρακτηρας?

    • Θρασος
      47
    • Σιλβη
      34
    • Λενα
      5
    • Αγγελα
      1
    • Πενυ
      30
    • Βασιλης
      6
    • Τζια
      41
    • Ματσουλας
      5
    • Ζαν-Κλοντ
      56
    • Λαζαρος
      19


Recommended Posts

Εξελίξεις τρομερές στα τελευταία επεισόδια.Σίγουρα κανείς δεν μπορεί να κάνει πρόβλεψη για την συνέχεια της σειράς!!!!!Εξάλλου θα ανταμηφθούμε πλουσιοπάροχα αφού κάπου διάβασα ότι η σειρά θα πάει μέχρι Ιούνιο του 2009!!!!Ουάου τι έχουν να δούν τα ματάκια μας!!!!΄

ΥΓ.Ελπίζω οι spicy σκηνές της Τζίας να μην τελειώσουν στη σκηνή με το Βασιλάκη!!!!!Αυτή η ηθοποιός σίγουρα έχει πολλά να μας δείξει ακόμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 712
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξελίξεις τρομερές στα τελευταία επεισόδια.Σίγουρα κανείς δεν μπορεί να κάνει πρόβλεψη για την συνέχεια της σειράς!!!!!Εξάλλου θα ανταμηφθούμε πλουσιοπάροχα αφού κάπου διάβασα ότι η σειρά θα πάει μέχρι Ιούνιο του 2009!!!!Ουάου τι έχουν να δούν τα ματάκια μας!!!!΄

ΥΓ.Ελπίζω οι spicy σκηνές της Τζίας να μην τελειώσουν στη σκηνή με το Βασιλάκη!!!!!Αυτή η ηθοποιός σίγουρα έχει πολλά να μας δείξει ακόμα!!!!

 

Εξαιρετική σειρά, έχω κολλήσει και εγώ.

Συμφωνώ για την Τζία.Παιδιά την θυμάστε που έπαιζε την γκόμενα του Ζάχου Δόγκανου (Μπέζου) στο αλησμόνητο "Εκείνες και Εγώ???"

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Είχε παίξει μάλιστα και στο Κλειδί, μια σειρά του Star με το Φιλιππίδη.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ναι,γιατι να μην ητανε??αφου πηγε να το σκασει κι'ολας

απλως θελει να δειξει οτι μπαινει στο νοημα της νυχτας ο Θρασος

ασχετο...η Σμαρω οταν πηγε να ανοιξει την πορτα και φαινοτανε

απο το παραθυρο η σκια δεν ητανε σαν κουνελι επειδη ειχε τον

επιδεσμο δεμενο γυρω-γυρω??:lol::lol:

 

:DΑυτή η σκηνή με τον επίδεσμο δεμένο σαν κουνέλι την θεωρώ εντελώς κακόγουστη!

Link to comment
Share on other sites

:DΑυτή η σκηνή με τον επίδεσμο δεμένο σαν κουνέλι την θεωρώ εντελώς κακόγουστη!

 

Να' ταν η μόνη...

Link to comment
Share on other sites

:DΑυτή η σκηνή με τον επίδεσμο δεμένο σαν κουνέλι την θεωρώ εντελώς κακόγουστη!

 

Μη ξεχνατε οτι η σειρα ειναi μαυρη κωμωδια..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλο το σημερινο...

ειχε σε μερικα σημεια πολυ γελιο.

η συνεχεια στο επομενο θα ειναι πιο συναρπαστικη:):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το σημερινο πολυ καλο.Εδειξε επιτελους οτι ο Θρασος θελει να περνει πρεφα τι γινεται στο μαγαζι και να μη μενει αλλο στην απ'εξω.Σημερα μου αρεσε και η Σιλβη..Για τη Τζια τι να πω...απλα τελεια.

Η Πενυ κουκλαρα με τη νεα εμφανιση ε??

Link to comment
Share on other sites

Η Τζια ειναι καλη ηθοποιος και σπιρτοζα και εμενα μου αρεσεI.Μου αρεσει το love story της κορης με τον μπατσο και οι διαφοροι ρεαλιστικοι αν και κωμικοι χαρακτηρες..
Link to comment
Share on other sites

Η Τζια ειναι καλη ηθοποιος και σπιρτοζα και εμενα μου αρεσεI.Μου αρεσει το love story της κορης με τον μπατσο και οι διαφοροι ρεαλιστικοι αν και κωμικοι χαρακτηρες..

 

Αν ο συγκεκριμένος που παίζει το μπάτσο δεν ήταν τόσο αγγούρι σαν ηθοποιός θα έλεγα το ίδιο για το love story. Πάντως η ατάκα "μπάτσος είσαι ρε, και απ' έξω και από μέσα" έγραψε.

 

Εγώ πάλι τρελαίνομαι για femme fatale Σιλβή.

 

Επίσης προσκυνώ Στέλιο Μάινα και Μπέσυ Μάλφα για το Θράσο και τη Λένα αντίστοιχα. Δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φόρα που είδα ηθοποίους σε τηλεοπτική σειρά να αποδίδουν τόσο ρεαλιστικά και ανθρώπινα τους χαρακτήρες τους ποντάροντας στην απλότητα και όχι την υπερβόλη. Πραγματικά ηθοποίοι με Η κεφαλαίο. Απλά υποκλίνομαι :bow:

 

Παρόλο που μου αρέσει πολύ το Μαυρά Μεσάνυχτα εξακολουθώ να πιστεύω ότι αυτό το σίριαλ δεν είναι ακόμα όσο ξεχωρίστο έχει τις προδιαγραφές (καταπληκτικό καστ, σκηνοθέτη, σενάριο) να γίνει. Ελπίζω επεισόδιο με το επείσοδιο να βρουν το σωστό συνδυασμό οι συντελεστές και να το τελειοποιήσουν.:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω σχετικά με το καλό καστ, τις ερμηνείες και τις εύστοχες ατάκες που ακούγονται κατά καιρούς.

 

Είναι αρκετά αυτά για να θεωρηθεί ΤΕΛΕΙΑ μια σειρά;

 

Η υπόθεση είναι φτιαγμένη έτσι ώστε να σε προβληματίζει με τα σκαμπανεβάσματα των χαρακτήρων, και παράλληλα να σε αφήνει αδιάφορο για την κατάληξη των ιστοριών (αν μη τι άλλο, πρωτοπορία!).

 

Με ενοχλεί ότι οι εξελίξεις έχουν παγώσει μετά τα τρία πρώτα επεισόδια. Δολοφονήθηκε ο αδελφός του Θράσου, μετακόμισε η οικογένειά του στη βίλα, ανέλαβε το κέντρο ο Θράσος...όλα αυτά στην αρχή, γιατί από το τέταρτο επεισόδιο ως τώρα, οι μόνες εν εξελίξει ιστορίες που υπάρχουν είναι το love story μπάτσου-Πένυς (που με τους ρυθμούς που βαδίζει, χάνει το ενδιαφέρον του - αν είχε εξαρχής) και το φλερτ Τζίας-Βασίλη.

 

Με το ρόλο της Μάλφα τι γίνεται; Είναι το δεύτερο όνομα στους τίτλους αρχής, παρ' όλα αυτά το μόνο που κάνει είναι να τα χώνει σε όλους για όλα, να διαφωνεί με όλους και με όλα και να...υποπτεύεται την πίστη του άντρα της. Προς το παρόν, δεν έχει πάρει μέρος σε καμία από τις ιστορίες, παρά μόνο παρεμβαίνει με ανούσιες φωνές...! Αν αυτό ονομάζεται "πρωταγωνιστικός ρόλος", δεν θα μείνει δουλειά για τους κομπάρσους :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Από την άλλη, παρατηρώ (υπομονετικά) μια ακατάπαυστη προσπάθεια του σκηνοθέτη να αναδείξει το χαρακτήρα της Σιλβή σε σημείο υπεροχής σε σχέση με τους άλλους, κάνοντας πλάνα που θα ζήλευαν οι μεγαλύτερου βεληνεκούς σταρ διεθνώς...

 

Θέλω να αναφερθώ και στην σκηνοθετική προσέγγιση του Κοκκινόπουλου (με την κάμερα στον ώμο). Από την εποχή του Κόκκινου Κύκλου μέχρι πέρσι, την θεωρούσα πρωτότυπη. Τώρα πια είναι πασιφανές ότι δεν ταιριάζει καθόλου στα Μαύρα Μεσάνυχτα. Μου δίνει την αίσθηση ενός πρωτοεμφανιζόμενου ερασιτέχνη σκηνοθέτη που είναι αναποφάσιστος για το αν θα γυρίσει κωμωδία ή δράμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για το σταμάτημα των εξελίξεων μετά τα πρώτα επεισόδια είναι απόλυτα σωστό. Και πιστεύω ότι πίσω από αυτό κρύβεται η απόφαση να φτάσει το σίριαλ μέχρι του χρόνου τον Ιούνιο:wink:

 

Όσο για τη Σιλβή έχει τα καλύτερα πλάνα γιατί το απαιτεί ο ρόλος. Από τότε που δημιουργήθηκε αυτός ο τύπος ρόλου στις παλίες αμερικάνικες ταινίες είναι νόμος ότι μια γυναίκα-αράχνη που παρασύρει τους άντρες στον ίστο της πρέπει να φαίνεται πάντα στην οθόνη πανέμορφη, σέξι, απαστράπτουσα, μυστηριώδης και όλα τα κοντινά είναι δικά της.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο Κώστας (Χρόνια Πολλά!) υπονοεί ότι ο Κοκκινόπουλος ευνοεί την Βλαντή για τους γνωστούς λόγους. Δυστυχώς, πρέπει κάποιος να αποδεικνύει συνέχεια ότι δεν είναι ελέφαντας...

 

Κατά τ'άλλα, σας το έλεγα ότι το «τράβηγμα» για 2η σεζόν θα έχει δυσάρεστα αποτελέσματα (γιατί συμφωνώ και εγώ ότι επιβραδύνθηκε η εξέλιξη)...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ο Ρίσβας στον όμορφο κόσμο προχθές είπε ότι έρχονται ανατροπές για όλους τους χαρακτήρες της σειράς και πως όλοι θα παίξουν τον ρόλο τους.

 

Καλούτσικο το τελευταίο αν και περίμενα περισσότερα.Απλά ένα μεταβατικό επεισόδιο.Ελπίζω το επόμενο να ανακάμψει.

Link to comment
Share on other sites

Επομενο επεισοδιο σε 2 εβδομαδες,την επομενη δευτερα δηλαδη....Ειπα κι εγω...θα μας κανουν τη χαρη χωρις επαναληψεις???:lol:
Link to comment
Share on other sites

Επομενο επεισοδιο σε 2 εβδομαδες,την επομενη δευτερα δηλαδη....Ειπα κι εγω...θα μας κανουν τη χαρη χωρις επαναληψεις???:lol:

 

δεν πειραζει ας ξεκουραστουνε και αυτοι λιγο.

παντως ακουσα το πρωι στον ομορφο κοσμο

οτι κλαπηκαν οι κασετες με τα καινουρια επεισοδια

το καλο ειναι οτι δεν μπορουνε να προβληθουνε

γιατι θελει ειδικο μηχανημα.:O:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επομενο επεισοδιο σε 2 εβδομαδες,την επομενη δευτερα δηλαδη....Ειπα κι εγω...θα μας κανουν τη χαρη χωρις επαναληψεις???:lol:

 

Κλασική τακτική σειράς του Mega που θα κάνει β' κύκλο...

Υπομονή για σας τους φαν!

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει ας ξεκουραστουνε και αυτοι λιγο.

 

Έλα τώρα που έχουν ανάγκη από ξεκούραση... :lol:

 

Εγώ θα συμφωνήσω με την άποψη του Kostas_V πάνω σε αυτό το θέμα...αν και διαφωνώ μαζί του στην άποψή του για την σειρά, που εμένα μου αρέσει πολύ... η αγαπημένη μου για φέτος! :p

Link to comment
Share on other sites

Κατι διαβασα οτι ο Π.Τερζης θα κανει μια σπεσιαλ εμφανιση σε καποιο απο τα προσεχη επεισοδια της σειρας.....Εχετε ακουσει τιποτα??
Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει ας ξεκουραστουνε και αυτοι λιγο.

παντως ακουσα το πρωι στον ομορφο κοσμο

οτι κλαπηκαν οι κασετες με τα καινουρια επεισοδια

το καλο ειναι οτι δεν μπορουνε να προβληθουνε

γιατι θελει ειδικο μηχανημα.:O:O

Απο εξωγήινους να υποθέσω; :rolleyes: :whistle: Κλασική τακτική των καναλιών τελευταία οι επαναλήψεις... :fool: Προφανώς έχουν δέσει τους μαλ... εεε... συγνώμη τους γάιδαρούς τους... :mad:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Κατι διαβασα οτι ο Π.Τερζης θα κανει μια σπεσιαλ εμφανιση σε καποιο απο τα προσεχη επεισοδια της σειρας.....Εχετε ακουσει τιποτα??

 

Θα τον φέρει η Συλβή να αναπληρώσει τον Αλκέτα! :lol:

Πλάκα κάνω!

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Το σημερινο επαναληψη ειναι ε???Ωραια γιατι δεν το ειχα δει.

 

εμεις ομως που το ειδαμε??:ninja::X

ελπιζω να μην αρχισουνε να το κανουνε συχνα.

γιατι ειχανε ξεκινησει καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα ξεχάσει ότι έχει επανάληψη και σκεφτόμουν "****το, ποιος το κατεβάζει τώρα;" επειδή είχα βγει! :D
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...