Jump to content

Τελικά τι είναι Εmo;


Em0ti0nB1ch
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thn alh8eia thn exw anaferei pollakis..:) apla dn sas aresei opws fainetai giati dn einai kati e3wfreniko k dn mporeite na epite8eite se kati tetoio..

U.g.:polu euxaristws na valw eikones..pws mporw apo kinhto?

 

περνα τις απο το κινητο στο pc&ανεβασετε τες εκει που σου αναφερει ο pythagoras_7!μετα κανε copy το link&περασε στο forum...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον επειδη απο οσο βλεπω ολοι κακολογουν τους emo,να πω&εγω την γνωμη μου!πραγματικα δεν τους παω!ισως φταιει η φραντζα η δεν ξερω&εγω τι!αλλα ειναι ενα στυλ&αυτο!οπως ολα τα αλλα;)..τις προαλλες στο συνταγμα κουκουλοφοροι κυνηγησανε ενα φιλο μου για να τον πλακωσουν επειδη το παλικαρι ειχε φραντζα&ετυχε να φοραει μαυρα!αλλα δεν ειναι emo,ειναι trendy!φανταστητε να τον ειχανε πιασει..θα τον ειχανε σαπισει στο ξυλο,χωρις να φταιει:mad:!ενος αλλου του καψανε τα μαλλια!ΕΛΕΟς σταματηστε αυτη την τρελα&αφησε τους αλλους να πιστευουν οτι θελουν...ενταξει δεν λεω ο καθενας εδω εχει την γνωμη του αλλα δεν ειναι σωστο να κοροιδευουμε τους αλλους!αυτο λεγεται ρατσισμος:protest:...μπορει το ντυσιμο τους&η ιδεολογια τους να θεωρειτε απο τους περισσοτερους εδω μεσα ως βλακωδες-ουτε εμενα μαρεσει,δεν τους παω καθολου,αλλα τι να κανουμε ανθρωποι ειμαστε ολοι&ο καθενας πιστευει οπου θελει...

+1

Παιδιά είναι for god's sake. Θα μεγαλώσουν και θα ηρεμήσουν...

Link to comment
Share on other sites

Koritsakia dn exei edw mesa?

Xmmm....:sorry:

 

Δεν εχει τα διωξανε......Δεν βλεπεις με το που σε ειδανε πεσανε πανω σου ειπες κιολας πως θα βαλεις και φωτος σου και γι΄αυτο ασχολουνται....αλλα εσυ ακομα τιποτα!! :p:p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Moδα ειναι και μεσα απο αυτην μια μεριδα νεων-εφηβων εκφραζεται.

Για εμενα ειναι σεβαστο (οσο ακραια και αν ειναι ενδυματολογικα μερικες φορες) απο την στιγμη που αυτα τα παιδια μπορουν να διακρινουν το μετρο εως που θα την ακολουθησουν (την μοδα) και δεν θα εχουν αυτοκαταστροφικες τασεις.

Ετσι κι αλλιως τα ατομα στην εφηβεια με τις τοσες αλλαγες που περνανε (ψυχοσωματικες) ειναι λογικο να εχουν τασεις μελαγχολιας, εαν αυτο το πραγμα γινει αυτοσκοπος και διογκωθει απο το προσταγμα μιας, καποιας μοδας κι ενως μιμητσμου, τοτε εχουμε προβλημα.

Ετσι κι αλλιως κατα καιρους πολλα πραγματα ερχονται παρωδικα στην μοδα και τα ακολουθει μεγαλη μεριδα ατομων.

Απο ατακες οπως το προσφατο και "χαζο" για εμενα "πες μου -οτιδηποτε-...αυτο μονο.ΤΕΛΟΣ!", μεχρι οι καουμποικες μποτες που φορουσαν πριν καμποσα χρονια οι μισοι Ελληνες,εως αυτο.

Απλουστατα το θεμα ειναι, σε τι αποσκοπει αυτη η μοδα και που σε οδηγει τελικα.

Εαν οπως ειπα αρκειστε στο ενδυματολογικο του θεματος, προσωπικα δεν με ενοχλει.

 

Απο εκει και περα γινεται λογος για "ρατσισμο".

Η λεξη "ρατσισμος" ειναι τοσο "μεγαλη" που οπου και να την χρησιμοποιησεις, βασικα πεφτεις μεσα.

Το να μην θελει καποιος να εχει "σχεση" μαζι μου λογο της εμφανισης μου, οσο και αν το βλεπουμε "εμεις" σαν ρατσισμο, ειναι αναφαιρετο δικαιωμα του.

 

Κι εκτος αυτου, εαν δεν κανω λαθος, πολλοι ΕΜΟ αλλα και κατα καιρους ομαδα ατομων που ακολουθουν διαφορα αλλα στυλ (ιδεολογικο/ενδυματολογικα/οτι αλλο θες) απο μονοι τους περιθωριοποιουνται.

Δηλαδη, αποκοπτομαι ΕΓω απο τον υπολοιπο κοσμο, και μετα φωναζω οτι ο υπολοιπος κοσμος δεν με αποδεχεται.

 

Τεσπα, προσωπικα ειμαι υπερ οποιαδηποτε "πολυχρωμιας" και οποιουδηποτε στυλ, απο την στιγμη που μπορει ο καθενας που το ακολουθει να διακρινει τα μετρα, που θα τον "προστατεψουν" αλλα και δεν θα τον αποκοψουν εντελως απο το υπολοιπο κοινωνικο συνολο.

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΟρφο θεμα. Οποιος ξαναγραψει με νουμερα και αναποφασιστο caps lock θα φαει μπαν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Xaxaxa..manolog3.....mhn les allaaa.........ntrepomai... :O

 

mario_ft me afhses afwnh....

Mia tetoia apoyh h8ela n'akousw...;)

 

:love:

osa den ftanei h alepou ta kanei kremastaria......

t'akouteeeeee??????????:mad:

Link to comment
Share on other sites

u.g.:to mpan ti einai?:)

 

Το να σου απαγορεψουν οι διαχειριστες του forum συμετεχεις σε αυτο.

Δηλαδη "διαγραφουν" (παγωνουν) το username σου και δεν μπορεις να ποσταρεις-συμετασχεις.

 

Αλλα ας μεινουμε ρε παιδια στο θεμα, με μια καποιοα σοβαροτητα.;)

Εαν θελετε να κλειδωθει καντε αναφορα μην το πηδ$@#% καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

ma fysika me mail msn kai opoiodhpote allo tropo ginetai!sthn telika baltes se ena cd kai 8a er8oume emeis na tis paroume apo to spt sou!!!!xixixixixixixixixixixixi

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Den vlepw ton logo na m kanoun BAN...dn nomizw na enoxlw kanenan...an dn tous aresoun auta pou lew as mhn erxontai sta posts mou....

 

Akouse ekei ban!

Wraia dhmokratia k eleu8eria ekfrashs...:angry:

osa den ftanei h alepou ta kanei kremastaria......

t'akouteeeeee??????????:mad:

Link to comment
Share on other sites

Moδα ειναι και μεσα απο αυτην μια μεριδα νεων-εφηβων εκφραζεται.

Για εμενα ειναι σεβαστο (οσο ακραια και αν ειναι ενδυματολογικα μερικες φορες) απο την στιγμη που αυτα τα παιδια μπορουν να διακρινουν το μετρο εως που θα την ακολουθησουν (την μοδα) και δεν θα εχουν αυτοκαταστροφικες τασεις.

Ετσι κι αλλιως τα ατομα στην εφηβεια με τις τοσες αλλαγες που περνανε (ψυχοσωματικες) ειναι λογικο να εχουν τασεις μελαγχολιας, εαν αυτο το πραγμα γινει αυτοσκοπος και διογκωθει απο το προσταγμα μιας, καποιας μοδας κι ενως μιμητσμου, τοτε εχουμε προβλημα.

Ετσι κι αλλιως κατα καιρους πολλα πραγματα ερχονται παρωδικα στην μοδα και τα ακολουθει μεγαλη μεριδα ατομων.

Απο ατακες οπως το προσφατο και "χαζο" για εμενα "πες μου -οτιδηποτε-...αυτο μονο.ΤΕΛΟΣ!", μεχρι οι καουμποικες μποτες που φορουσαν πριν καμποσα χρονια οι μισοι Ελληνες,εως αυτο.

Απλουστατα το θεμα ειναι, σε τι αποσκοπει αυτη η μοδα και που σε οδηγει τελικα.

Εαν οπως ειπα αρκειστε στο ενδυματολογικο του θεματος, προσωπικα δεν με ενοχλει.

 

Απο εκει και περα γινεται λογος για "ρατσισμο".

Η λεξη "ρατσισμος" ειναι τοσο "μεγαλη" που οπου και να την χρησιμοποιησεις, βασικα πεφτεις μεσα.

Το να μην θελει καποιος να εχει "σχεση" μαζι μου λογο της εμφανισης μου, οσο και αν το βλεπουμε "εμεις" σαν ρατσισμο, ειναι αναφαιρετο δικαιωμα του.

 

Κι εκτος αυτου, εαν δεν κανω λαθος, πολλοι ΕΜΟ αλλα και κατα καιρους ομαδα ατομων που ακολουθουν διαφορα αλλα στυλ (ιδεολογικο/ενδυματολογικα/οτι αλλο θες) απο μονοι τους περιθωριοποιουνται.

Δηλαδη, αποκοπτομαι ΕΓω απο τον υπολοιπο κοσμο, και μετα φωναζω οτι ο υπολοιπος κοσμος δεν με αποδεχεται.

 

Τεσπα, προσωπικα ειμαι υπερ οποιαδηποτε "πολυχρωμιας" και οποιουδηποτε στυλ, απο την στιγμη που μπορει ο καθενας που το ακολουθει να διακρινει τα μετρα, που θα τον "προστατεψουν" αλλα και δεν θα τον αποκοψουν εντελως απο το υπολοιπο κοινωνικο συνολο.

Συμφωνώ, αλλά σιγά τις ΣΟΒΑΡΕΣ τάσεις μελαγχολίας και αυτοκαταστροφής που έχουν οι δικοί μας EMO. Κυρίως επειδή τους αρέσει ή επειδή είναι στη μόδα το κάνουν. Όπως και να χει μαγκιά τους για οποιονδήποτε λόγο και να το κάνουν αυτό. Το να μη μας αρέσει είναι δικαίωμά μας, αυτό το κράξιμο όμως που πέφτει τον τελευταίο καιρό είναι τόσο υπερβολικό που μου φαίνεται περισσότερα κόμπλεξ έχουν αυτοι που τους κράζουν παρά οι ίδιοι οι ΕΜΟ.

 

Νομίζω πως έχουμε ξανακάνει ακριβώς την ίδια συζήτηση :p

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλά σιγά τις ΣΟΒΑΡΕΣ τάσεις μελαγχολίας και αυτοκαταστροφής που έχουν οι δικοί μας EMO. Κυρίως επειδή τους αρέσει ή επειδή είναι στη μόδα το κάνουν. Όπως και να χει μαγκιά τους για οποιονδήποτε λόγο και να το κάνουν αυτό. Το να μη μας αρέσει είναι δικαίωμά μας, αυτό το κράξιμο όμως που πέφτει τον τελευταίο καιρό είναι τόσο υπερβολικό που μου φαίνεται περισσότερα κόμπλεξ έχουν αυτοι που τους κράζουν παρά οι ίδιοι οι ΕΜΟ.

Συμφωνω απολυτα...αν το σκεφτεις καλα δεν εχει και αδικο το να σκεφτει κανεις το τελευταιο που λες.

 

Νομίζω πως έχουμε ξανακάνει ακριβώς την ίδια συζήτηση :p

Ακριβως την ιδια.Γι'αυτο λεω πως ειναι κουτο καθε φορα να απαυτωνεται ενα thread απο ποστ της πλακας.

Link to comment
Share on other sites

Parte to apofash pia!

 

Oi emo hr8an gia na meinoun!

 

To vlepete san moda?

Ok deite to san moda.....!

 

Mhn 3exnate omws pws h moda dn pernaei....e3elissete....

 

Xa!

To mellon mas anhkeieieiei!

8a katakthsoume tn kosmo..

Muhahahahahahahahahahahahahahahaha!

 

*muhaha=gelio trelou episthmona..:p

osa den ftanei h alepou ta kanei kremastaria......

t'akouteeeeee??????????:mad:

Link to comment
Share on other sites

Parte to apofash pia!

 

Oi emo hr8an gia na meinoun!

 

To vlepete san moda?

Ok deite to san moda.....!

 

Mhn 3exnate omws pws h moda dn pernaei....e3elissete....

 

Xa!

To mellon mas anhkeieieiei!

8a katakthsoume tn kosmo..

Muhahahahahahahahahahahahahahahaha!

 

*muhaha=gelio trelou episthmona..:p

 

Κριμα ειναι να καταστρεφεις το δικο σου θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως την ιδια.Γι'αυτο λεω πως ειναι κουτο καθε φορα να απαυτωνεται ενα thread απο ποστ της πλακας.

 

Επειδή το λες για δεύτερη φορά και νιώθεις και ωραία ... να σου υπενθυνίσω ότι είναι ΑΚΥΡΟ αυτό που λες τελειως , μιας και με την ίδια λογική θεωρούμε και μεις αυτά που λες της πλάκας... Φόρουμ είναι και έχουμε δικαίωμα και να κράξουμε και να πούμε την πλάκα μας, αλλά και να πούμε κάτι σοβαρό !

Όσο για την παράθεση που έκανες σε αυτό που είπε ο gkr41 , ΔΕΝ νομίζω να είπε ότι έχουμε ξανακάνει την ίδια συζήτηση για αυτό που είπες εσύ... άλλο εννούσε!

Και κοίτα και την από πάνω απάντηση της Em0ti0nB1ch και μετά να πεις ότι πρέπει να μιλάμε σοβαρά στο συγκεκριμένο τόπικ.... άντε , και με το καλό : ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΑΣ ΑΝΗΚΕΙ!:blink: (καληνύχτα)

Link to comment
Share on other sites

Ti na kanw k egw to kahmeno?o,ti k na pw eseis(genika milaw) ta idia m lete....:(

 

twra an katastrefw to post m dn mporw na to pw me sigouria..shmera mphka k dn 3erw pws einai t'alla posts....

osa den ftanei h alepou ta kanei kremastaria......

t'akouteeeeee??????????:mad:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το λες για δεύτερη φορά και νιώθεις και ωραία ... να σου υπενθυνίσω ότι είναι ΑΚΥΡΟ αυτό που λες τελειως , μιας και με την ίδια λογική θεωρούμε και μεις αυτά που λες της πλάκας... Φόρουμ είναι και έχουμε δικαίωμα και να κράξουμε και να πούμε την πλάκα μας, αλλά και να πούμε κάτι σοβαρό !

Όσο για την παράθεση που έκανες σε αυτό που είπε ο gkr41 , ΔΕΝ νομίζω να είπε ότι έχουμε ξανακάνει την ίδια συζήτηση για αυτό που είπες εσύ... άλλο εννούσε!

Και κοίτα και την από πάνω απάντηση της Em0ti0nB1ch και μετά να πεις ότι πρέπει να μιλάμε σοβαρά στο συγκεκριμένο τόπικ.... άντε , και με το καλό : ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΑΣ ΑΝΗΚΕΙ!:blink: (καληνύχτα)

 

Και που ξερεις εσυ για ποια πραγματα νιωθω εγω ωραια η οχι?

και για ποιον λογο μυγιαζεσαι?

Εκτος εαν θεωρεις οτι μιλουσα για εσενα ή και για εσενα.

 

Τεσπα, οταν τοπικ τρωνε λουκετο απο απαντησεις chat τοτε καλα κανω και το επισημαινω.

Και περαν απο αυτου εαν ειδες καλα το ειπα και σε αυτην οτι ετσι χαραμιζεται το thread.

Δεν ειμαι κατα της πλακας και του αστειου αλλα εαν στις μισες σελιδες γινεται αυτο τοτε κουραζει.

Δικαιωμα σου να γραφεις οτι θες και δικαιωμα μου να λεω τι δεν θεωρω σωστο.

Το οτι το subforum λεγεται chat and fun δεν σημαινει οτι δεν μπορουμε να μιλησουμε σοβαρα.

 

P.S.Δικαιωμα σου να τα θεωρεις της πλακας αυτα που λεω.

Κατι τετοιο φαινεται αλλωστε αν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ti? :scared: exei k edw ligouria?k egw p nomiza oti 8a glitwna feugontas apo to 'myblog'..

 

*Kage*

shmasia exei na mas dexontai autoi p agapame k mas agapoun...ola t'alla dn einai toso shmantika telika..:)

osa den ftanei h alepou ta kanei kremastaria......

t'akouteeeeee??????????:mad:

Link to comment
Share on other sites

H "authn." exei k onoma...:angry: k sto katw katw opws k esu eipes o ka8enas leei oti 8elei....:) egw plaka 8elw na kanw auth th stigmh....ta sovara t'afhnw gia allh wra...k gia poio shmantika 8emata..to sugkekrimeno post einai peiramatiko...shmera mphka k h8ela na dw pws leitourgei to forum..

osa den ftanei h alepou ta kanei kremastaria......

t'akouteeeeee??????????:mad:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το λες για δεύτερη φορά και νιώθεις και ωραία ... να σου υπενθυνίσω ότι είναι ΑΚΥΡΟ αυτό που λες τελειως , μιας και με την ίδια λογική θεωρούμε και μεις αυτά που λες της πλάκας... Φόρουμ είναι και έχουμε δικαίωμα και να κράξουμε και να πούμε την πλάκα μας, αλλά και να πούμε κάτι σοβαρό !

Όσο για την παράθεση που έκανες σε αυτό που είπε ο gkr41 , ΔΕΝ νομίζω να είπε ότι έχουμε ξανακάνει την ίδια συζήτηση για αυτό που είπες εσύ... άλλο εννούσε!

Και κοίτα και την από πάνω απάντηση της Em0ti0nB1ch και μετά να πεις ότι πρέπει να μιλάμε σοβαρά στο συγκεκριμένο τόπικ.... άντε , και με το καλό : ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΑΣ ΑΝΗΚΕΙ!:blink: (καληνύχτα)

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να κρίνει (ακόμα και κακοπροέραιτα, ακόμα κι αν είναι 10 φορές χειρότερος από αυτόν που κρίνει) τον καθένα από τη στιγμή που κάνει κάτι δημόσια και καλά κάνει.

Η δική μου γνώμη απλά είναι πως δε μου αρέσει που γίνεται τόση αρνητική κριτική στα συγκεκριμένα άτομα. Με το παραμικρό που θα διαφωνήσει κανείς πετάτε την ίδια ατάκα λες και σας έχει ποτέ κάποιος οτι δεν έχετε δικαίωμα να μιλάτε. :wacko:

 

 

Απογα****** το θέμα πάντως. Em0ti0nB1ch για να βρεις γκόμενο μπήκες εδώ μέσα και δίνεις το MSN σου ή για να συζητήσουμε;

Link to comment
Share on other sites

*Kage*

shmasia exei na mas dexontai autoi p agapame k mas agapoun...ola t'alla dn einai toso shmantika telika..:)

οταν μια γενια μεσα σε μηνες αλλαξε στυλ γιατι τα γ*μημ*να μμε καθε μερα ειχαν θεμα γι αυτους,δεν νομιζω να το επελεξες εσυ..+το ινετ απο blog μεχρι φορουμς

 

επισης οντως αν ολα τα εμο παιδακια γιατι οπως ξερεις ηλικιες 13-18 θα ναι ,ειναι οπως εκεινα τα 3 που βγαινουν συνεχεια στην τηλεοραση κ λενε ενα σωρο μαλακιες κ μιλανε χωρις να ανοιγουν το στομα τους κ χαμηλοφωνα ειστε αξια της μοιρας σας για το κραξιμο που τρωνε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...