Jump to content

OTE Talk 24/7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να ξερω αν τελικα αυτο το πακετο συμφερει, στην πραξη.

16ευρω λεει, απεριοριστα αστικα-υπεραστικα, ολη τη βδομαδα.

 

Απο καιρο ψαχνομαι για εναλλακτικο παροχο, αλλα με τοσα που ακουω και διαβαζω, προς το παρον δεν αφηνω τη σιγουρια του οτε, εστω κι αν πληρωνω κατι παραπανω. Δεν εχω χρονο και για διαθεση για ταλαιπωριες...

 

Το θεμα ειναι οτι εχω φοβηθει με οσα ακουω για εναλλακτικες τηλεφωνιες...

 

Βεβαια, ο οτε δεν ειναι εναλλακτικη τηλεφωνια.

Δεν ξερω ομως, μηπως περναει τη φωνη απο voip, αν εχει καλη ποιοτητα, αν εχει 'ψιλα γραμματα' κλπ

 

Δηλαδη, πληρωνω παγιο οτε+ παγιο talk 24/7 και αν δεν κανω κλησεις σε κινητα, αυτα ειναι ολα που πληρωνω?

Με καμια 30αρια ευρω περιπου, καθαρισα?

 

Ή μηπως υπαρχει καμια μπανανοφλουδα και μπλεξω?

Με τιποτε ενεργοποιησεις, ή αν θελω να το κοψω να εχω δυσκολιες, ή κρυφες χρεωσεις, ή να πέφτει η υπηρεσία κλπ?

 

Το εχει κανείς το πακετο?

Οποιος ξερει κατι απο τα παραπανω, ας πει σας παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ομως...αν εχει 'ψιλα γραμματα' κλπ

 

Aπεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις (εντός δικτύου ΟΤΕ)

 

Με €15 μπορείς να βάλεις προεπιλογή από εναλλακτικούς, που συμπεριλαμβάνουν κλήσεις προς όλα τα σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Με €15 μπορείς να βάλεις προεπιλογή από εναλλακτικούς, που συμπεριλαμβάνουν κλήσεις προς όλα τα σταθερά.

 

 

Το ίδιο είναι ρε φίλε...??

:ninja::ninja::ninja:

 

ps...δεν είναι voip..:)

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ξερω αν τελικα αυτο το πακετο συμφερει, στην πραξη.

16ευρω λεει, απεριοριστα αστικα-υπεραστικα, ολη τη βδομαδα.

 

Απο καιρο ψαχνομαι για εναλλακτικο παροχο, αλλα με τοσα που ακουω και διαβαζω, προς το παρον δεν αφηνω τη σιγουρια του οτε, εστω κι αν πληρωνω κατι παραπανω. Δεν εχω χρονο και για διαθεση για ταλαιπωριες...

 

Το θεμα ειναι οτι εχω φοβηθει με οσα ακουω για εναλλακτικες τηλεφωνιες...

 

Βεβαια, ο οτε δεν ειναι εναλλακτικη τηλεφωνια.

Δεν ξερω ομως, μηπως περναει τη φωνη απο voip, αν εχει καλη ποιοτητα, αν εχει 'ψιλα γραμματα' κλπ

 

Δηλαδη, πληρωνω παγιο οτε+ παγιο talk 24/7 και αν δεν κανω κλησεις σε κινητα, αυτα ειναι ολα που πληρωνω?

Με καμια 30αρια ευρω περιπου, καθαρισα?

 

Ή μηπως υπαρχει καμια μπανανοφλουδα και μπλεξω?

Με τιποτε ενεργοποιησεις, ή αν θελω να το κοψω να εχω δυσκολιες, ή κρυφες χρεωσεις, ή να πέφτει η υπηρεσία κλπ?

 

Το εχει κανείς το πακετο?

Οποιος ξερει κατι απο τα παραπανω, ας πει σας παρακαλω.

 

Η ποιότητα είναι η γνωστή άριστη του ΟΤΕ. Το μειονέκτημα του πακέτου είναι ότι είναι μόνο προς σταθερά ΟΤΕ (που αποτελούν προς το παρόν τη μεγάλη πλειοψηφία του συνόλου). Εκτός Αθήνας-Θεσσαλονικής ελάχιστοι είναι αυτοί που έχουν νούμερο από εναλλακτικό (πλήν voip υπηρεσιών που είναι backup).

Link to comment
Share on other sites

Στην ανακοινωση εχει μια σημειωση που λεει 'ισχυει για εγγραφες μεχρι 31-12-07'.

Δεν το καταλαβα. Δηλαδη μετα τι θα γινει? Θα αυξησουν το παγιο, θα παψουν να δεχονται συνδρομητες? Δεν το καταλαβα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Στην ανακοινωση εχει μια σημειωση που λεει 'ισχυει για εγγραφες μεχρι 31-12-07'.

Δεν το καταλαβα. Δηλαδη μετα τι θα γινει? Θα αυξησουν το παγιο, θα παψουν να δεχονται συνδρομητες? Δεν το καταλαβα αυτο.

 

 

Tους το επέβαλλε η ΕΕΤΤ. Ο ΟΤΕ ήθελε να το διαθέτει για πάντα, απλά η ΕΕΤΤ το απαγόρεψε μετά τις 31/12/07

Link to comment
Share on other sites

eγω πάντως απο το να πλήρωνα παγιο οτε 15€ +16€ (για απεριόριστα)=31€+αναγνώρισης + ιντερνετ, κ.α

θα προτιμούσα το ιδιόκτητο (κάποιας εταιρίας) π.χ ΗΟL με 34€ που ειναι οι απεριόριστες για ΟΛΑ ΤΑ ΔΥΚΤΙΑ !! και με ιντερνετ 24ωρες με 6 μβ

 

edit: πιστεύω αξίζει την ''πιθανή'' ταλαιπωρία εκτός αν δεν σε καλυπτη κάποιο ιδιόκτητο

edit2: για ιντερνετ τη εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Με καλυπτει ενα ιδιοκτητο αν δεν κανω λαθος, αλλα ειλικρινα, παροτι κι εγω βριζω τον πΟτε μαζι σας, δεν θα τον αποχωριστω, μεχρι ο ιδιωτικος τομεας με τις εταιριες τηλεπικοινωνιων στην ελλαδα, να προσφερει πραγματικα αξιοπιστες υπηρεσιες, και οχι μαρκετιστικα κολπακια για υπηρεσιες που δεν μπορει να υποστηριξει.

 

Οπως ειπα, την ασφαλεια του οτε, δεν την αφηνω. Τον βριζω, περιμενω κι εγω τη μερα της οριστικης απαλλαγης, αλλα απο οσα διαβαζω, η ωρα της ωριμοτητας για την αγορα, δεν εχει ερθει ακομη.

 

Εχω πολλα προβληματα στη ζωη μου, οπως κι ολοι φυσικα, και δεν μπορω να εχω και τηλεπικοινωνιακα προβληματα.

 

Καλυτερα να πληρωνω 15 ευρω παραπανω, και να εχω το κεφαλι μου ησυχο παρα...

 

 

Ιντερνετ εχω ανεξαρτητη συνδρομη σε forthnet. Την ταπεινη 768, αλλα με καλυπτει.

 

Λετε μαλλον ο οτε, επειτα απο την παρεμβαση της εεττ, θα το κοψει το πακετο απο το νεο ετος?

 

Τοτε μαλλον πρεπει να βιαστω να το ενεργοποιησω.

 

Πληρωνω καμια 80αρια ευρω το διμηνο σε αστικα-υπεραστικα, ολα νουμερα του οτε, οποτε θα ειναι μια καλη μειωση πιστευω.

 

Να βιαστω και να ενεργοποιησω αμεσα, πριν ληξει η περιοδος και φτασουμε στις 31/12?

Link to comment
Share on other sites

μετα μαλλον δεν θα δέχονται αιτησεις αλλα θα τρεχει η προσφορα μονο για αυτους που ''προλαβαν'' και το ενεργοποιησαν
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Exω ενεργοποιησει το πακετο απο 26/11.Οταν κανω κλησεις βλεπω στη συσκευη του τηλεφωνου μου να καταγραφονται μοναδες κανονικα.Απο οτι γνωριζω για να καταγραφει μια μοναδα στελνει ενα παλμο το δικτυο του ΟΤΕ.Δεν ειναι δυνατον να κατσουν με το χερι στο ΟΤΕ να μου αφαιρεσουν στον λογαριασμο τις κλησεις που δεν πρεπει να χρεωθω.Το 134 το εχω καλεσει μου λενε οτι ειναι οκ η γραμμη και δεν προκειται να χρεωθω.Εχει κανεις αυτο το προγραμμα με τηλεφωνικη συσκευη να καταγραφει μοναδες να μου πει αν κανει το ιδιο;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δείχνει να πέφτει η μονάδα αλλά είνα οκ κανένα πρόβλημα και με το λογαριασμό που έλαβα
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δείχνει να πέφτει η μονάδα αλλά είνα οκ κανένα πρόβλημα και με το λογαριασμό που έλαβα

Σε ευχαριστω για την απαντηση

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...