Jump to content

Δοκιμές δορυφορικού Internet (EOL)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50 GB το μήνα???? Παναγιά μου! :blink: Πόσα GB δίσκο έχεις!?

Αν όντως εννοείς 50GB το μήνα, θα πληρώσεις επιπλέον 5600 ευρώ/χρόνο (465 ευρώ/μήνα) :wacko:

Αν εννοείς 5GB το μήνα, θα πληρώσεις επιπλέον 720 ευρώ/χρόνο (60 ευρώ/μήνα) :whistle:

 

Μέσες ταχύτητες: 600 kbit/s

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 116
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To sat internet to thelo gia to sygkekrimeno spiti poy eimai tora kai den exo edo desktopop pc gi'ayto rotisa.

 

Tora kati allo. Exo stin taratsa piato lnb kai doryforiko dekti ola syndedemena me tin TV moy. Gia to sat internet tha prepei na balo extra piato? 'H mporo me to idio? Den me noiazei na min blepo kanalia otan eimai sto internet, apla ean mporo me ton idio eksoplismo na kano tin doyleia moy glitono kapoia xrimata kai perno mono to eksoteriko dvb.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stixima ( 1 Μάι. 2004 , 22:40)

 

To sat internet to thelo gia to sygkekrimeno spiti poy eimai tora kai den exo edo desktopop pc gi'ayto rotisa.

 

Tora kati allo. Exo stin taratsa piato lnb kai doryforiko dekti ola syndedemena me tin TV moy. Gia to sat internet tha prepei na balo extra piato? 'H mporo me to idio? Den me noiazei na min blepo kanalia otan eimai sto internet, apla ean mporo me ton idio eksoplismo na kano tin doyleia moy glitono kapoia xrimata kai perno mono to eksoteriko dvb.

 

 

Αν ο δορυφόρος που ΗΔΗ στοχεύεις είναι ο HotBird (στις 13E) τότε απλώς με ένα δεύτερο LNB και καλώδιο (αν επιλέξεις EOL, θα παίρνεις feed από τον Eutelsat W3 στις 7E), ταυτόχρονα θα βλέπεις ΚΑΙ κανάλια ΚΑΙ το Laptop σου θα είναι στο net. Έτσι το έχω κι εγώ! :)

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

5 GB? Άχρηστα...με γραμμή 512kbps κατεβάζεις ΑΝΕΤΑ, ΠΟΛΥ ανετα 30+++ GB το μήνα, με χρέωση...μάντεψε, ΟΧΙ 50 Ε/5 GB!

 

(αλλά κάπου 90-100 σύνολο αν θυμάμαι καλά...)

 

Heck, ακόμα και με 384 κατεβάζεις ΑΝΕΤΑ 30+++ GB με πολύ μικρότερο κόστος...Τι δορυφορικά κι αηδίες!

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δεδομένο ότι σε κάθε σημείο της χώρας μας θα υπάρχει διαθεσιμότητα DSL. Πολύ θα το ήθελα, αλλά...

 

Άρα, λύσεις σαν το δορυφορικό θα έχουν ακόμα απήχηση για να "ενισχύσουν" την ταχύτητα μίας "αδύναμης" PSTN που ίσως είναι μερικές φορές το μόνο που μπορεί να έχει κανείς. Συμφωνώ μαζί σου στο ότι αν μπορείς να έχεις και τα δύο, δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα σε μία δορυφορική και σε μία DSL.

 

Φιλικά.

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δυστυχως εδω που μενω δεν εχει DSL ελευθερο. Εχω ISDN και εστω αν την κανω την γραμμη υποβαθμιση σε PSTN παλι δεν εχει..!

Οποτε γι΄αυτο κατεληξα στο sat.

 

Κατι αλλο τωρα. Εαν αγορασω τελικα απο την Europe On line το Hauppauge USB Box επειδη εχω laptop και μια ετησια συνδρομη στην τιμη των 219EUR. Αξιζει? Η συνδρομη θα ξεκιναει απο την ωρα που θα κανω το 1ο download ή απο την ημερα παραγγελιας?

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

sigmacom mpika sto parakato link poy soy dino kai grafei oti h EOL den einai kalh.. Ti na kano?

 

http://www.satleo.gr/sat-internet.html

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stixima ( 2 Μάι. 2004 , 22:40)

 

sigmacom mpika sto parakato link poy soy dino kai grafei oti h EOL den einai kalh.. Ti na kano?

 

http://www.satleo.gr/sat-internet.html

 

 

Δεν ξέρω πότε δημοσιεύτηκε αυτό το άρθρο, πάντως και ο φίλος muhaha ανέφερε σοβαρά προβλήματα με την EOL στο παρελθόν, όπου την είχε δοκιμάσει (δες προηγούμενα posts ή στείλε του PM).

Επι του παρόντος, όσο καιρό την έχω εγώ και την έχω δουλέψει, δεν θα έλεγα ότι είναι "χάλια", "για πέταμα", κλπ. Σαφως κι έχω πετύχει φάση που "γονάτιζε" και κατέβαζα με 128k (όπως μου 'χει τύχει και στην DSL να κατεβάζω με 64k). Σε γενικές γραμμές όμως, παίζει αξιοπρεπώς (~700k) και πάντα με έσωνε σε καταστάσεις όπου χρειαζόμουνα κάτι μεγάλο να το κατεβάσω γρήγορα (βλ. firmware για το Siemens Loox - 15 MB). Σε καμία περίπτωση δεν υποκαθιστά την DSL λόγω ορίου download και always on-line. Έχω και τα δύο (DSL 384 & Sat) και μπορώ να πω ότι έχω λύσει το πρόβλημα της internetικής ζωής μου! :lol:

 

Επειδή όμως δεν είναι δικός μου ο δορυφόρος για να σου επιστρέψω τα χρήματά σου αμα δεν σου αρέσει, καταλαβαίνεις ότι η τελική απόφαση είναι πάντα δική σου! :)

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stixima ( 2 Μάι. 2004 , 19:13)

 

Εγω δυστυχως εδω που μενω δεν εχει DSL ελευθερο. Εχω ISDN και εστω αν την κανω την γραμμη υποβαθμιση σε PSTN παλι δεν εχει..!

Οποτε γι΄αυτο κατεληξα στο sat.

 

Κατι αλλο τωρα. Εαν αγορασω τελικα απο την Europe On line το Hauppauge USB Box επειδη εχω laptop και μια ετησια συνδρομη στην τιμη των 219EUR. Αξιζει? Η συνδρομη θα ξεκιναει απο την ωρα που θα κανω το 1ο download ή απο την ημερα παραγγελιας?

 

 

Σόρυ, ξέχασα να σου απαντήσω στο ανωτέρω: :o

 

Νομίζω ότι είναι η μοναδική επιλογή σου μιας και έχεις laptop. Η συνδρομή ξεκινάει από την στιγμή που κάνεις register στην EOL την MAC address του Hauppauge.

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

agapitoi filoi

edo kai 1 mina peripou eimai sindromitis tis eon...na sas pliroforiso pos iparxei tropos na katebazeis 30-60 gb ka8e 24 ores apo freska kaloudia.......

to 8ema einai oti den ta epilegeis esy....sou ta stelnoun...xaneis to 1 gb orio to mina pou sou dinei i etereia alla sou menoun 500 mb to mina gia surfing downloading akoma kai mirc meso http kai socks proxy

ara me 99 euro to xrono kai 60 gb downloads ka8e 24oro nomizo oti einai korifea lisi

 

ta leme

Link to comment
Share on other sites

Χαχ! Κατεβάζω 10ΤΒ σκουπίδια κάθε μέρα, αν κάτι ψάχνω δε μπορώ να το ζητήσω, αλλά δεν πειράζει επειδή κατεβάζω.

 

Κορυφή υποθαλάσσιου βουνού, indeed.

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

agapite file

endiaferouses oi apopseis sou alla den diabases kala to minima mou

8a sou po mono pos eno exo dsl tora skeftomai na tin diakopso giati den xreiazete na katebazo tipote.....

oso kainourgio kai an einai oti kai an einai,

pexnidi tenia mp3...

tespa...na eiste kala den 8a epanel8o epi tou 8ematos.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εδώ και 15 μέρες περίπου έχω βάλει δορυφορικό Internet από την EOL. Τα υλικά (αλουμινένιο πιάτο 80 εκ., lnb, βάση, καλώδιο κτλ.) συν την εγκατάσταση μου πήγαν 130€ ενώ η ετήσια συνδρομή 159€ (περιείχε μια δορυφορική κάρτα). Όταν κατάφερα να το κάνω να (ψιλο)δουλέψει - χρειάστηκε να ξαναφωνάξω τον τεχνικό γιατί είχα πρόβλημα με το σήμα, ευτυχώς δεν μου πήρε χρήματα - είδα τρομερές ταχύτητες. Από 40 - 90 KB/sec με peak τα 132! Τα 500 MB που έχω ανά μήνα (για την υπηρεσία του FastSurf) τα έφαγα σε λιγότερο από τρεις ώρες. Δυστυχώς η άλλη υπηρεσία το FileFetch δεν έχω καταφέρει να την κάνω να δουλέψει. Κάτι δεν πάει καλά. Όταν μπαίνω στα windows (xp pro) βγαίνει popup με το μήνυμα : Transponder none και μετά από λίγο ένα άλλο μήνυμα ότι πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις σχετικά με τον Transponder. Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω πού να κάνω τις ρυθμίσεις. Μήπως έχεις κανείς κάποια ιδέα;
ΓΤΠΜ
Link to comment
Share on other sites

lipon xwris pareksigisis ..eimai sto sat indernet edw kai 6 mhnes exw dokimasi eol,satspeed,skydsl....ta pragmata den einai opos fenontai...ta oria ths eol gia download an dite ta forum ,satleo.gr,insomnia.gr,,,thn onomazoyn esxos on line,,h satspeed poy exw twra otan xeperasis(flat 400 xwris ogoxrewsi,xronoxrewsi)512mb/mhna tis wres 1mm ews 9mm nai sernete metatis deka to maximum download spania alla symbenei einai 6 megabits kai normal sta 80 KB/S TO OPIA SIMENEI PERIPOY MIA 800 DSL AN YPIRXE..PRIN DIALEXETE PAROXEA(SAT)kitaxte

1 na mhn exei xrwnoxrewsi,ogoxrewsi

2 megalitero orio download

3 otan to diktio exei kosmo na pernate se deytero transporter

4 to pio vasiko an h perioxi sas kalipti dsl oyte na to skefteste

xwris na thigo kanenan kai panta filika den yparxei akoma axiologo sat internet ama den vgaloyn ta oria download

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά

 

Στην περιοχή που μένω (έξω από τα Χανιά) dsl δεν παρέχεται από τον ΟΤΕ, και στην περίπτωση που παρεχόταν δεν θα έδινα 256+ Ευρώ για να ενεργοποιήσω το dsl μαζί με όλα τα πάγια, εξοπλισμούς, σύνδεση σε isp και λοιπά.

 

Διάβασα αυτό το θέμα που συζητάτε εδώ και μου φάνηκε ενδιαφέρουσα περίπτωση για να έχω γρήγορο internet, πιο γτηνά από τον ΟΤΕ!

 

Αν βάλω internet θα κατέβαζα από το internet 600 MB μέχρι 3,5 GB(μέγιστο) το μήνα, μέσω του streamload (ταινίες περισσότερο, και τραγούδια)

 

Αν κατάλαβα καλά, με δορυφόρο, 100 ευρώ για έναν χρόνο θα πληρώσω συνδρομή στην EOL, για 1 GB ανά μήνα?

Και αν θέλω περισσότερα (που θέλω), 50 Ευρώ κάθε μήνα, ή στον συνολικό λογαριασμό, δηλαδή 150 Ευρώ το χρόνο για 5 GB maximum/μήνα?

 

Ακόμα, περίπου άλλα 150 Ευρώ θα μου στοιχήσει ο εξοπλισμός? Με κεραία 120 cm?

 

Ευχαριστώ πολύ

:cool:

 

EDIT: Δεν θα σκάσω και αν δεν έχω ταχύτητες μέχρι 900 Mbps που λέγατε πιο πάνω, και 300 Mbps δεν με χαλάει καθόλου μπρος στην isdn που έχω τώρα.. :p

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λές, αλλά μην ξεχνάς ότι θα συνεχίσεις να πληρώνεις την ISDN συνδρομή σου (ή βάλε GPRS ;) )
http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Na rotiso, an thelo na exo 5 GB/ mina, arxika tha pliroso 150 Euro gia tin sindromi tou enos xronou? Apo ekei kai pera tha ksanapliroso tipota allo gia tin sindromi? Kai an thelo na exo 10GB/ mina, paei analogika? Diladi 200 Euro to xrono? Thelo please na mou eksigiseis file sigmacom, pos doulevei to doriforiko internet. eimai apeiros akoma, kai thelo voitheia pano se auto mias kai me endiaferei! H extra sindesi, p.x. Isdn se ti xrisimeuei? eida se proigoumeno post oti ama to afiseis na katevazei den xreiazetai isdn/pstn. Diladi h extra sindesi se ti pragma ofelei? Eixes pei pio prin kati gia uplink, mono gia afto xrisimeuei? Ektos apo downloading tha tin xrisimopoio kai gia surfing, kai gia IRC. Me ofelei se aftin tin periptosi to doriforiko? Kai signomi gia ta greeklish otan to wap forum arxisei na dexetai ellinika tha einai kalitera :) euxaristo poly perimeno me agonia your reply! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος haris_led (28 Μάι. 2004 , 23:18)

 

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Na rotiso, an thelo na exo 5 GB/ mina, arxika tha pliroso 150 Euro gia tin sindromi tou enos xronou? Apo ekei kai pera tha ksanapliroso tipota allo gia tin sindromi? Kai an thelo na exo 10GB/ mina, paei analogika? Diladi 200 Euro to xrono? Thelo please na mou eksigiseis file sigmacom, pos doulevei to doriforiko internet. eimai apeiros akoma, kai thelo voitheia pano se auto mias kai me endiaferei! H extra sindesi, p.x. Isdn se ti xrisimeuei? eida se proigoumeno post oti ama to afiseis na katevazei den xreiazetai isdn/pstn. Diladi h extra sindesi se ti pragma ofelei? Eixes pei pio prin kati gia uplink, mono gia afto xrisimeuei? Ektos apo downloading tha tin xrisimopoio kai gia surfing, kai gia IRC. Me ofelei se aftin tin periptosi to doriforiko? Kai signomi gia ta greeklish otan to wap forum arxisei na dexetai ellinika tha einai kalitera :) euxaristo poly perimeno me agonia your reply! :)

 

 

Από τα 150 ευρώ, τα 100 είναι για την ετήσια συνδρομή και 50 για την κάρτα DVB που θα βάλεις στο PC σου. Με τα 100 ευρώ λοιπόν, αγοράζεις 1 GB/μήνα. Το πακέτο +2GB με τα 30 ευρώ, ΑΝ το αγοράσεις, μπορείς να το έχεις σαν πλαφόν στην άκρη. Π.χ. πριν τελειώσει ο μήνας έφαγες το 1 GB? Δε χρειάζεται να περιμένεις να μπεί ο επόμενος μήνας για να συνεχίσεις τα downloads, μπορείς να αρχίσεις να "τρώς" από το πλαφόν των 2GB. Έφαγες τα 500 MB από τα 2GB? Τα υπόλοιπα 1,5GB θα περιμένουν να τα "φας" τον επόμενο μήνα, ή τον μεθεπόμενο, κ.ο.κ.

Μπορείς να πάρεις πολλά τέτοια πλαφόν (λέμε τώρα...), οπότε αν θες 3GB σε ένα μήνα, θα πληρώσεις ένα πακέτο των +2GB, δηλαδή άλλα 30 ευρώ (τα 150 είπαμε ότι τα έδωσες στην αρχή της συνδρομής).

Αν θες 11 GB σε ένα μήνα, θα πρέπει να πληρώσεις 5 πακέτα των +2GB x 30 ευρω = 150 ευρώ.

 

Για να είμαστε και ρεαλιστές, για να κατεβάσεις 11 GBytes:

- Με ISDN 64k, θες 17 μέρες συνεχόμενες, με κόστος 134.22 ευρώ

- Με την χρήση του δορυφόρου, θες 37.5 ώρες συνεχόμενες (μέση ταχύτητα 700k) και κόστος 163.71 ευρώ.

- Με μια ADSL 384 και μέση ταχύτητα 300k, θέλεις 3.6 μέρες συνεχόμενες και κόστος 70 ευρώ.

 

Τα ανωτέρω κόστη στη περίπτωση 1 & 2 δεν περιλαβάνουν τη συνδρομή & πάγιο ISDN, ενώ στην περίπτωση 3 δεν περιλαμβάνεται το πάγιο της τηλεφωνικής γραμμής (της γραμμής ADSL περιλαμβάνεται)

 

Η επιλογή δική σου!

 

Ο δορυφόρος, μόνο κατεβάζει δεδομένα προς τα εσένα (downlink). Μια σύνδεση στο internet όμως, απαιτεί να μπορείς και να στέλνεις δεδομένα (uplink). Για να δουλέψει το σύστημα, θέλει μια επίγεια σύνδεση απ' όπου θα φεύγει το σήμα "θέλω αυτή τη σελίδα" και θα την παίρνεις από τον δορυφόρο. Οπότε είναι απαραίτητη μια επίγεια dialup σύνδεση, είτε PSTN, είτε ISDN, είτε ADSL, είτε GPRS.

Εδώ είναι η μαγκιά: GPRS. Αν ήδη έχεις σύνδεση GPRS, η EOL υποστηρίζει συνδέσεις μέσω GPRS κι έτσι δεν χρειάζεσαι καμία PSTN ή ISDN (το δούλευα κι εγώ έτσι σε κάποια φάση).

 

Αυτά αφορούν την υπηρεσία FastSurf, η απλή πλοήγηση στο Internet δηλαδή που είναι και το (άμεσο) ζητούμενό μας.

 

Υπάρχει και η άλλη υπηρεσία, η λεγόμενη FileFetch. Εγκαθιστώντας τα προγράμματα της EOL στο PC σου, σου βάζει κι ένα plugin στον Internet Explorer. Ας πούμε ότι εσύ σερφάρεις στο Internet, και πας σε μια σελίδα όπου θες να κατεβάσεις ένα αρχείο. Κάνοντας το κλασσικό δεξί κλικ σε κάποιο hyperlink για να κάνεις "Save target as..." θα δεις πιο κάτω στο μενού, μια επιλογή που σου λέει "Download with FileFetch...".

Αν δεν κάνεις δεξί κλικ, αλλά απλώς πατήσεις πάνω στο αρχείο για να κατέβει, το ίδιο plugin ανιχνεύει το μέγεθος του αρχείου που πας να κατεβάσεις, και ανάλογα σε ρωτάει αν θες να το κατεβάσεις κανονικά ή μέσω του FileFetch.

 

Πως δουλεύει και ποιά είναι η χρησιμότητά του FileFetch?

ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ, αλλά δηλώνει στον server της EOL ότι ο τάδε χρήστης (εσύ) θέλεις αυτό το αρχείο. Το αίτημά σου μπαίνει σε μια "ουρά" μαζί με τα αντίστοιχα αιτήματα άλλων χρηστών του FileFetch, και εσύ μπορείς πια να κλείσεις την ISDN σύνδεσή σου. Όταν έρθει η σειρά σου στην "ουρά", το πρόγραμμα που ζήτησες θα κατέβει στο PC σου, χωρίς εσύ να χρειάζεται να είσαι συνδεδεμένος με την ISDN (πρέπει όμως -όπως καταλαβαίνεις- να έχεις ανοικτό το PC σου...). Τι κερδίζεις? Δεν κρατάς σηκωμένη την ISDN όση ώρα χρειάζεται για να κατέβει το αρχείο σου. Τι χάνεις? Πρέπει να περιμένεις να έρθει η σειρά σου στην "ουρά"... Όπως φαντάζεσαι, αυτό συμφέρει μόνο για μεγάλα αρχεία. Και σε αυτή την υπηρεσία (FileFetch) υπάρχουν add on πακέτα +5 GB με 50 ευρώ που τα χρησιμοποιείς όπως και τα αντίστοιχα πακέτα των +2 GB στο FastSurf.

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

 

Δηλαδή η EOL στην υπηρεσία FastSurf σου δίνει 1 GB/μήνα, και άμα θες εσύ πληρώνεις 30 Ευρώ και παίρνεις +2 GB/μήνα ή για όλο τον χρόνο?

Γιατί αν τα παίρνεις για όλο το χρόνο εννοείται ότι δεν συμφέρει καθόλου να το έχω. Και τότε το ίδιο ισχύει και για το FileFetch..

 

Δηλαδή με το FileFetch άμα εγώ έχω σκοπό να κατεβάσω όλο το χρόνο 21 GB θα πληρώσω 150 Ευρώ τα αρχικά + 10 x 30 Ευρώ= 450 Ευρώ?

 

Ή μήπως αν θέλω να κατεβάζω κάθε μήνα 5 GB θα πρέπει να πληρώσω στην EOL 150 Ευρώ + 2 x 30 Ευρώ = 210 Ευρώ?

 

Sorry, αλλά δεν κατάλαβα καλά αυτό που μου 'πες :)

 

Η EOL έχει κανένα site?

Και κάτι άλλο, οι δυο υπηρεσίες, FileFetch και FastSurf μπορούν να χρησιμοποιούνται ταυτόχρονα?

 

Thanks again

Link to comment
Share on other sites

Α, και κάτι άλλο, στην υπηρεσία FileFetch, η "ουρά" είναι μεγάλη συνήθως?

Πόση ώρα κάνει να σου στείλει το αρχείο σου μετά που θα το ζητήσεις?

 

EDIT: Βρήκα την σελίδα της EOL< και λέει ότι αποθηκεύει το αρχείο που θες στον προσωπικό σου χώρο στο internet, ο οποίος έχει χωρητικότητα 700 MB.

Αν εγώ θέλω ένα αρχείο περισσότερο από 700 MB, τι γίνεται? Δεν μου το δίνουν?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η EOL στην υπηρεσία FastSurf σου δίνει 1 GB/μήνα, και άμα θες εσύ πληρώνεις 30 Ευρώ και παίρνεις +2 GB/μήνα ή για όλο τον χρόνο?

Γιατί αν τα παίρνεις για όλο το χρόνο εννοείται ότι δεν συμφέρει καθόλου να το έχω. Και τότε το ίδιο ισχύει και για το FileFetch..

Για όλο τον χρόνο, όχι για κάθε μήνα :(

 

Δηλαδή με το FileFetch άμα εγώ έχω σκοπό να κατεβάσω όλο το χρόνο 21 GB θα πληρώσω 150 Ευρώ τα αρχικά + 10 x 30 Ευρώ= 450 Ευρώ?

Ακριβώς!

 

Ή μήπως αν θέλω να κατεβάζω κάθε μήνα 5 GB θα πρέπει να πληρώσω στην EOL 150 Ευρώ + 2 x 30 Ευρώ = 210 Ευρώ?

Τα 150 αρχικά για όλο το έτος και τα 60 ευρώ μόνο για 4 GB επιπλέον download μέσα στο έτος.

 

Η EOL έχει κανένα site?

http://www.europeonline.com για τον κόσμο, και http://www.europeonline.net για τα μέλη

 

Και κάτι άλλο, οι δυο υπηρεσίες, FileFetch και FastSurf μπορούν να χρησιμοποιούνται ταυτόχρονα?

Ναί

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για όλο τον χρόνο, όχι για κάθε μήνα

Ε τότε δεν με συμφέρει, μάλλον είχα παρανοήσει από την αρχή.

Πιο πολύ συμφέρει τότε το dsl :(

Ευχαριστώ για την βοήθεια φίλε μου, και για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα!

(35.654.887 ευρώ, στο ταμείο παρακαλώ...) :p

 

 

EDIT: Και για την ιστορία, εγώ έχω και DSL384 και το δορυφορικό (όταν θέλω να κατεβάσω κάτι μεγάλο γρήγορα).

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...