Jump to content

Euro 2008


aimilios
 Κοινοποίηση

Ποια ομάδα πιστεύετε ότι θα κατακτήσει το κύπελλο;  

76 members have voted

  1. 1. Ποια ομάδα πιστεύετε ότι θα κατακτήσει το κύπελλο;

    • Πορτογαλία
    • Γερμανία
    • Κροατία
      0
    • Τουρκία
    • Ολλανδία
    • Ρωσσία
    • Ισπανία
    • Ιταλία


Recommended Posts

Ελβετία - Πορτογαλία 2-0 :blink:

 

Aκυρώθηκε κανονικό γκολ του Πόστιγκα:!: στο 1ο και άκουσα ότι δεν τους δόθηκε και πέναλτι που ήταν.Μάλλον οι Ελβετοί έπρεπε με μία νίκη να δικαιολογήσουν την παρουσία τους ως διοργανωτές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 862
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερώτηση: Μπορεί η Γερμανία να πάρει την πρώτη θέση του 2ου ομίλου αν κερδίσει και βάλει πολλά γκολ αύριο στο ματς με την Αυστρία, ώστε να περάσει την Κροατία στη διαφορά τερμάτων? ή μήπως η ήττα από τους Κροάτες στο μεταξύ τους παιχνίδι τους επιβάλλει να πάρουν το πολύ τη δεύτερη θέση, οπότε σε τέτοια περίπτωση θα έχουμε το Πορτογαλία-Γερμανία??? :confused:

Λογικά αυτά πρέπει να είναι τα κριτήρια σε περίπτωση ισοβαθμίας. Αυτά έιχαν βάλει και όταν έλεγαν για το Τουρκία-Τσεχία.

Τα κριτήρια ισοβαθμίας

- Βαθμοί στα μεταξύ τους παιχνίδια

- Διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους παιχνίδια (αφορά την πολλαπλή ισοβαθμία)

- Καλύτερη επίθεση στα μεταξύ τους παιχνίδια (αφορά πολλαπλή ισοβαθμία)

- Διαφορά τερμάτων στον όμιλο

- Καλύτερη επίθεση στον όμιλο

- Πέναλτι (σε διπλή ισοβαθμία και εάν οι δύο ομάδες αγωνίζονται μεταξύ τους στην τελευταία αγωνιστική)

- Συντελεστής των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2006, των προκριματικών του Euro 2008 και της τελικής φάσης του Euro 2008 (σύνολο βαθμών/σύνολο αγώνων)

- Συντελεστής Fair Play στους ομίλους

- Κλήρωση

 

EDIT: Ωραίο το καπελάκι "Λουξ" του Λυμπερόπουλου.:lol:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

O Μίχος άρχισε πάλι τα δικά του στην ΝΕΤ, όταν ο Ολυμπιακός διασυρόταν στην Ευρώπη, πάντα έβρισκε κάτι θετικό (μια καλή πάσα στο κέντρο, ένα ωραίο κοντρόλ και άλλα τέτοια κουλά) και λοιπές δικαιολογίες ΠΑΝΤΑ για τις κακές εμφανίσεις, ενώ τώρα με την Εθνική τα χώνει και τα χώνει και τα χώνει...

Δύο μέτρα, δύο σταθμά και ζήλεια για τον Γερμανό. Ας είναι...

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

τωρα δηλαδη οι τσεχοι γελανε με αυτο που εκανε ο τσεχ;δε πιστευω να υπαρχει τσεχος στο κοσμο που να γελαει η να χαιρεται με αυτο που εκανε ο τσεχ αποψε ;)

 

η τουρκια μεχρι εδω ηταν,οταν βρεθει καποια αξιολογη αντιπαλος δε νομιζω να μπορει να ανταποκριθει στις απαιτησεις του αγωνα,δεν εχουν κατι το ιδιαιτερο οι τουρκοι.

 

Του Τσεχ δεν ηταν τοσο τραγελαφικο οσο του Νικοπολιδη. Ηταν τυπικο λαθος τερματοφυλακα.

 

Του Νικοπολιδη, απο οσο θυμαμαι, συγκρινεται μονο με μια αντιστοιχα γελοια εξοδο του Μιχοπουλου στο σημαιακι, ενα γκολ που εχει φαει (παλι) ο Μιχοπουλος κατω απο τα ποδια ενω πηγε να τη διωξει (με τον Αρη; ), και τελος, ενα που ειχε φαει παλι ο Νικοπολιδης σε ενα ματς (νομιζω Champions League) που δεν μπορεσε να συνεννοηθει με τον αμυντικο του και η μπαλα περασε απο πανω του χωρις ο ιδιος καν να σηκωθει...

 

Παρολα αυτα, το λαθος του ηταν περισσοτερο σημαντικο απο του Νικοπολιδη, μιας και αυτος ειναι απο τους καλυτερους τερματοφυλακες στον κοσμο, και το λαθος του εγινε σε αγωνα ζωης και θανατου, και μαλιστα στο πιο κρισιμο σημειο του.

 

Οσο για την Τουρκια, με κανεις να αναρωτιεμαι αν βλεπουμε τα ιδια ματς! Γυρισε ενα ματς απο το 0-2, και ενω ηθελε ισοπαλια για να παει στα πεναλτυ το πηρε, με την αντιπαλο ομαδας της να ειναι η Τσεχια, που καιγοταν να περασει στον επομενο γυρο. Αλλα παρολα αυτα δεν αξιζει...:rotfl::shock::lol::lol:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω παιδιά οτι πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά ο πόλεμος δεν χάθηκε ακόμα η Τουρκία σήμερα ήταν πραγματικά παράδειγμα προς μίμηση
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Του Τσεχ δεν ηταν τοσο τραγελαφικο οσο του Νικοπολιδη. Ηταν τυπικο λαθος τερματοφυλακα.

 

 

Πιο τραγελαφικό όπως λες δεν ήταν, αλλά ήταν πολύ πιο μεγάλο και τραγικό λάθος.

Του Νικοπολίδη ήταν μια λάθος εκτίμηση της φάσης και λάθος έξοδος, πράγμα που γίνεται κατά κόρον, άσχετα που η όλη φάση τελικά είχε έναν τραγελαφικό, όπως λες, χαρακτήρα, αλλά του Chech ήταν μια προβλέψιμη και εύκολη φάση και του έφυγε η μπάλα κυριολεκτικά μέσα από τα χέρια, ήταν ενα δώρο από το πουθενά στους Τούρκους, πάρτο-βάλτο, και φυσικά πάρα πολύ πιο κρίσιμο για την εξέλιξη του ματς και το αποτέλεσμα.

Πολύ πιο μεγάλο λάθος κατά την γνώμη μου. Εν πάση περιπτώσει δεν παύει νομίζω να είναι μέσα στους 2-3 μεγαλύτερους τερματοφύλακες του κόσμου, αυτήν την στιγμή.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως δεν λεω και εγω; :confused:

 

Ναι εστίασα κυρίως στο "τυπικό" λάθος τερματοφύλακα που είπες, εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ πιο δύσκολο να διαβάσεις την εξέλιξη μιας φάσης, παρά να μπλοκάρεις μια αδύναμη μπαλιά.

 

Στο άλλο που είπες συμφωνούμε, sorry αν φάνηκε το αντίθετο :)

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Ναι εστίασα κυρίως στο "τυπικό" λάθος τερματοφύλακα που είπες, εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ πιο δύσκολο να διαβάσεις την εξέλιξη μιας φάσης, παρά να μπλοκάρεις μια αδύναμη μπαλιά.

 

Στο άλλο που είπες συμφωνούμε, sorry αν φάνηκε το αντίθετο :)

 

Μα και σε αυτο συμφωνουμε. ;) Απλα εγω αυτο που ειπα ειναι οτι αυτο ειναι "τυπικο" λαθος τερματοφυλακα, με την εννοια οτι αυτο το εχουμε δει χιλιαδες φορες ως λαθος. Σε αλλους ξεφευγει γιατι δεν υπολογιζουν καλα την τροχια / δυναμη της μπαλας, σε αλλους γιατι λογω βροχης γλυστραει, κτλ...Παντως ειναι συνηθισμενο λαθος, αν και ευκολο να μην το κανεις.

 

Απο την αλλη του Νικοπολιδη ηταν παραξενο, μη τυπικο. Αν ακουσεις πχ περιγραφες αγγλικων δικτυων, αποκαλεσαν την ενεργεια του τρελη, οτι τα ασπρα του μαλλια τον επηρεασαν (λογω ηλικιας), αναρωτιοντουσαν τι δουλεια εχει εκει το τερμα, κτλ.

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

εδω θα ειμαστε οταν θα βρει ΟΜΑΔΑ μπροστα της και δε θυμαμαι πως πανε οι διασταυρωσεις αλλα ευχομαι να βρει κροατια και ολλανδια.

 

Μην παίρνεις όρκο για αυτό :)

Οι Τούρκοι μπορεί να μην έχουν την ποιότητα που έχουν οι άλλες ομάδες, αλλά δείχνουν αποφασισμένοι να πάνε καλά, και κυρίως να πουλήσουν πολύ ακριβά το τομάρι τους μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα.

Αν συνεχίσει και η τύχη να είναι με το μέρος τους, τους έχω ικανούς για απρόβλεπτες ζημιές σε αυτό το Euro, και να πάνε ακόμα πιο μακρυά..

 

Ελπίζω βέβαια να μην επιβεβαιωθώ :p

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Μην παίρνεις όρκο για αυτό :)

Οι Τούρκοι μπορεί να μην έχουν την ποιότητα που έχουν οι άλλες ομάδες, αλλά δείχνουν αποφασισμένοι να πάνε καλά, και κυρίως να πουλήσουν πολύ ακριβά το τομάρι τους μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα.

Αν συνεχίσει και η τύχη να είναι με το μέρος τους, τους έχω ικανούς για απρόβλεπτες ζημιές σε αυτό το Euro, και να πάνε ακόμα πιο μακρυά..

 

Ελπίζω βέβαια να μην επιβεβαιωθώ :p

 

κοιτα σαν ομαδα δε με πειθει γιατι αλλο το παθος και αλλο τι μπαλα παιζεις.μπορει να κοντραρει την ολλανδια η τη πορτογαλια η τη κροατια μονο με το παθος;;;;δε νομιζω

Link to comment
Share on other sites

κοιτα σαν ομαδα δε με πειθει γιατι αλλο το παθος και αλλο τι μπαλα παιζεις.μπορει να κοντραρει την ολλανδια η τη πορτογαλια η τη κροατια μονο με το παθος;;;;δε νομιζω

 

Αν τις συγκρίνεις σαν ομάδες η λογική λέει ΟΧΙ βέβαια.

Αλλά ποδόσφαιρο είναι αυτό, μετράει και το πάθος, οι προσωπικές μάχες, το πόσο το πιστεύεις ότι ήρθε η σειρά σου να πετύχεις, η τύχη, η ψυχή που δείχνεις και πολλά άλλα, στα οποία οι Τούρκοι δεν έχουν δείξει ότι υστερούν μέχρι στιγμής.

Μπορεί βέβαια να φάνε 3 γκολάκια από τους Κροάτες και πάπαλα, αλλά και το να μην γίνει αυτό, δεν το θεωρώ απίθανο.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Αν τις συγκρίνεις σαν ομάδες η λογική λέει ΟΧΙ βέβαια.

Αλλά ποδόσφαιρο είναι αυτό, μετράει και το πάθος, οι προσωπικές μάχες, το πόσο το πιστεύεις ότι ήρθε η σειρά σου να πετύχεις, η τύχη, η ψυχή που δείχνεις και πολλά άλλα, στα οποία οι Τούρκοι δεν έχουν δείξει ότι υστερούν μέχρι στιγμής.

Μπορεί βέβαια να φάνε 3 γκολάκια από τους Κροάτες και πάπαλα, αλλά και το να μην γίνει αυτό, δεν το θεωρώ απίθανο.

 

η ομαδα του 2002 στο μουντιαλ ειναι 10 φορες ανωτερη απο την τωρινη εθνικη τουρκιας δε νομιζεις;;

Link to comment
Share on other sites

Kάτι για το Χαριστέα αλλά δεν ξέρω ακριβώς.Πάντως για να του φάνηκε βαρύ του Γεωργίου φαντάσου τι θα είπε ο Αλέφας :eek:.Πάντως στο παρελθόν έχει πει φοβερά πράγματα.Θυμάμαι που τον Άλβες του Ολυμπιακού τον έλεγε Αλαβές. :respect:
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στους Τούρκους. Μου θυμίζουν την Εθνική μας το 2004, είχαν τσαγανό, μαχητικότητα και θέληση να το παλέψουν όσο δεν πάει. Το καλό με το τωρινό Euro, είναι πως μετά από ότι κάναμε εμείς το 2004, όλοι πιστεύουν ότι μπορούν να το πάρουν και γι'αυτό είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί.

 

Νομίζω ότι παρακολουθούμε μία από τις καλύτερες διοργανώσεις που έχουν γίνει ποτέ.

 

Όσον αφορά τον Αλέφαντο, μίλησε πολύ απαξιωτικά για τον Χαριστέα σε τηλεοπτικό παράθυρο στον ΑΝΤ1, ενώ ο ίδιος ο Χαριστέας ήταν στο διπλανό παράθυρο. Απαράδεκτος. Σε μία φάση ο Χαριστέας δήλωσε ότι αποχωρεί, κόψανε τον ήχο στον Αλέφαντο, έγινε το έλα να δεις. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τον Αλέφαντο, μίλησε πολύ απαξιωτικά για τον Χαριστέα σε τηλεοπτικό παράθυρο στον ΑΝΤ1, ενώ ο ίδιος ο Χαριστέας ήταν στο διπλανό παράθυρο. Απαράδεκτος. Σε μία φάση ο Χαριστέας δήλωσε ότι αποχωρεί, κόψανε τον ήχο στον Αλέφαντο, έγινε το έλα να δεις. :lol:

 

 

Xθες εγινε αυτο;

καλα τον Αλεφαντο βαλαν να μιλησει;;; :lol::lol:

 

και τι ειπε πανω κατω;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Μεταφραση παιζει?

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

"Πρωταθλήτρια η Τουρκία". Εχεχε, good one. :grin:

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε??? :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Μην το ξεφτιλίσουμε κι όλας, εντάξει, με λίγη τύχη ίσως περάσει την Κροατία, αλλά πιο πέρα πολύ δύσκολα, πόσο μάλλον για κούπα. Οι τουλίπες φέτος το 'χουν. :)

 

 

Ρε παιδιά, δεν ξέρετε τι παίζει με τον Αλέφαντο???

Όποιος καημένος πάσχει από τηλεθέαση, τον καλεί για να κάνει πλάκα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Xθες εγινε αυτο;

καλα τον Αλεφαντο βαλαν να μιλησει;;; :lol::lol:

 

και τι ειπε πανω κατω;

 

Λίγο πολύ είπε τον Χαριστέα άμπαλο και παλτό και οτι δεν πρέπει να παίζει στην εθνική.:lol: Και ο Χαριστέας να είναι σε διπλανό παράθυρο και να τον ακούει..:O

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα πε ο NTG.

 

Ο Αλέφαντος ήταν σε παράθυρο στο δελτίο του ΑΝΤ1, στο διπλανό ήταν ο Χαριστέας. Ο Αλέφας λοιπόν, άρχισε να λέει ότι ο Χαριστέας δεν είναι για Εθνική, δεν είναι να παίζει έξω δεξιά, δεν ξέρει μπάλα, ότι παίζει για να κάνει μεταγραφή, ότι το ποιοι καλούνται στην Εθνική είναι θέμα «κυκλωμάτων»... Παράλληλα είπε για «προπονητικά εγκλήματα του Ρεχάγκελ» κτλ κτλ κτλ.

 

Ο Χαριστέας δήλωσε ότι δεν θέλει να συμμετέχει άλλο στην αναμετάδοση, ο παρουσιαστής αναγκάστηκε να κόψει ήχο και εικόνα στον Αλέφα... Χαμός!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...