Jump to content

[W810i] Flashing και Customization (xs++)


tfa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 406
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σορυ κιόλας έχεις W810 και φλάσαρες το κινητό σου με αρχεία για w660,για ποιο λόγο ??? Back up της GDFS έχεις ???Το κινητό είπες δεν το αναγνωρίζει στα σίγουρα ??? Δεν ανοίγει καν ??? Πολύ φοβάμαι ότι το κινητό είναι dead ....
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσέ το με 2+5 πατημένα...Σαν εσένα ΑΚΡΙΒΩΣ,την ειχα παθει κι εγω...
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αλλάξω τα εικονιδια της μπαταριας,σημα,music player στο sony ericsson v630

απλα...δε μπορεις!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ FLASH THEMES KAI ΑΛΛΑ ΜΕΝΟΥ (ΑΠΛΑ)ΣΤΟ s500i ΜΟΥ.ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΓΙΝΕΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ!ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ:wacko:
Link to comment
Share on other sites

απλα...δε μπορεις!

 

Δηλαδή δεν γίνεται με τίποτα ??

Αφου στο πρόγραμμα setoolite έχει επιλογή για v630 και το έχω δοκιμάσει αλλά βγάζει error.

Link to comment
Share on other sites

δε γινεται γτ ειναι cid52 και δν εχει βγει sysgfx patch για κ610/v630/k618/w660/k530...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα παράπονο πως γίνεται το sony ericsson V630i και K610i να παίρνει φορμάτ WMA και να μην παίρνει το δικό μου που είναι W810i που είναι και walkman ??:angry:

 

Kαι κάτι ακόμα δοκίμασες το cam driver GxG 8.01 που κάνει εγγραφή βίντεο στα 30fps ??

Εδω είναι http://www.camdrivers.wz.cz/gxg.html

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις που θα βρω flash themes για το k850i μου?
----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις που θα βρω flash themes για το k850i μου?

 

Sorry εγώ δεν βρήκα flash themes για k850 αλλά βρήκα για άλλα κινητά:(

 

Παιδιά μηπως άμα αλλάξω το κινητό μου από w810 σε w610 υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι το κινητό???:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μηπως άμα αλλάξω το κινητό μου από w810 σε w610 υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι το κινητό???:worry:

 

Ναι,να διαλυθεί και να μην αναγνωρίζεται από κανένα πρόγραμα.Κοινώς dead.

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου πήρε ένα W660 και ομολογώ ότι φαίνεται πολύυυυ καλύτερο απ' το W810. Μου άρεσαν ιδιαιτέρως δύο πράγματα που δεν υπάρχουν στο W810: 1) Μπορείς να δεις τη μουσική σου ανά άλμπουμ (το W810 τη δείχνει μόνο ανά καλλιτέχνη ή χύμα κομμάτια) 2) Βλέποντας πλέον τις επαφές σου, υπάρχει η επιλογή 'Άνοιγμα επαφής', να δεις δηλαδή την επαφή χωρίς να χρειαστεί να την επεξεργαστείς.

 

Υπάρχει καμία αναβάθμιση του W810 που να περιλαμβάνει αυτές τις δυνατότητες;

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου πήρε ένα W660 και ομολογώ ότι φαίνεται πολύυυυ καλύτερο απ' το W810. Μου άρεσαν ιδιαιτέρως δύο πράγματα που δεν υπάρχουν στο W810: 1) Μπορείς να δεις τη μουσική σου ανά άλμπουμ (το W810 τη δείχνει μόνο ανά καλλιτέχνη ή χύμα κομμάτια) 2) Βλέποντας πλέον τις επαφές σου, υπάρχει η επιλογή 'Άνοιγμα επαφής', να δεις δηλαδή την επαφή χωρίς να χρειαστεί να την επεξεργαστείς.

 

Υπάρχει καμία αναβάθμιση του W810 που να περιλαμβάνει αυτές τις δυνατότητες;

το w660 όμως,εκτός του ότι είναι ακριβότερο και έχει χειρότερη κάμερα,στα χέρια μου το νιώθω λίγο σαν ψέυτικο...

Link to comment
Share on other sites

το w660 όμως,εκτός του ότι είναι ακριβότερο και έχει χειρότερη κάμερα,στα χέρια μου το νιώθω λίγο σαν ψέυτικο...

 

Και εγώ το έχω χρησιμοποιήσει αυτό το κινητάκι, αφότου ήθελα να το αγοράσω. Όταν το έπιασα στα χέρια μου το αληθινό ενός φίλου μου εννοείτε ότι το μετάνιωασα από αυτόν τον ψεύτικο υλικό που είχε. Τελικός πήρα το Κ800i που είναι κατα μακραν καλύτερο από το W660i.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που έχω το w810 μπορώ να το κάνω να πέρνει φορμάτ ήχου WMA ???

εγω ενα κ310 το κανα w200 και με τη μετατροπη επαιρνε mp4 ενω οταν ηταν κ310 δεν επαιρνε..

Link to comment
Share on other sites

Tι μπορώ να κάνω για να παιρνει το w810 φορματ WMA ??

Το w810 μπορώ να το κάνω σε w660 ? Kαι αν δεν γίνεται σε τι μπορώ να το κάνω?

Link to comment
Share on other sites

@KnightRider1

Τπτ και δεν μπορείς να το μετατρέψεις σε κανένα άλλο κινητό.

 

@johndoes

To w810 είναι cid49 και το w660 cid52 λογικό να έχει περισσότερες δυνατότητες .

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω νέα flash themes πρέπει να κάνω unbrand οπωσδήποτε; Στο http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=14443 λέει ότι:

 

If you haven't debranded then your flash themes might not work, possibly because there is a file that might be in the flash folder in the phone called "disableflashdesktop." So open up notepad and copy this into it "delfile:/tpa/preset/system/desktop/flash/DisableFlashDesktop." Add to Misc Files, and press "write script." Try to see if the flash themes work now. If they still don't then you have to edit the customize.xml.

 

Ισχύει και για τα vodafone CID50 αυτό; Αν ισχύει, απλά συνδέω το κινητό και ανεβάζω το flash theme μέσω του FSX;

Link to comment
Share on other sites

Tfa αφου δεν μπορώ να το κάνω σε άλλο κινητό δεν μπορώ να το κάνω να πέρνει φορμάτ ηχου WMA ??

O one_tree_hill έλεγε οτι το κ310 το κανε w200 και με τη μετατροπη επαιρνε mp4 ενω οταν ηταν κ310 δεν επαιρνε.Και τότε πως μπορεσε να το κάνει σε w200??

Link to comment
Share on other sites

το λογισμικό ήταν ακριβώς ίδιο,με μόνη εξαίρεση την κάρτα μνήμης και την οποία τώρα το κ310 λέει ότι δεν έχει τοποθετηθεί...Και παίρνει μια χαρά MP4...
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με μερικές ερωτήσεις.

 

Καταρχάς, έσβησα το DisableFlashDesktop και πλέον τα ενσωματωμένα μενού Orbit, Equalizer και Emerge φαίνονται όπως πρέπει να φαίνονται (Αλήθεια, το Orbit δονείται κάθε φορά που μετακινούμαι από επιλογή σε επιλογή. Υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω; )

 

Προσπάθησα να βάλω το crayon που κατέβασα απ' το blog του tfa. Ιδού τι μου είπε το xs++

 

14:03:01| Please wait while XS builds a list of directories...

14:03:01| Activating filesystem

14:03:35| Device FS mapped...OK!

14:04:37| Uploading D:\Sony Ericsson W810i\crayon_desktop.swf to /tpa/preset/system/desktop/flash/crayon_desktop.swf

14:04:37| Creating directory /tpa

14:04:37| Creating directory /tpa/preset

14:04:37| Creating directory /tpa/preset/system

14:04:37| Creating directory /tpa/preset/system/desktop

14:04:37| Creating directory /tpa/preset/system/desktop/flash

14:04:37| Deleting file /tpa/preset/system/desktop/flash/crayon_desktop.swf

14:04:37| Deleted...OK!

14:04:37| Uploading file /tpa/preset/system/desktop/flash/crayon_desktop.swf

14:04:41| Done uploading

14:05:10| Uploading D:\Sony Ericsson W810i\crayon_desktop.thm to /tpa/preset/system/desktop/flash/crayon_desktop.thm

14:05:10| Creating directory /tpa

14:05:10| Creating directory /tpa/preset

14:05:10| Creating directory /tpa/preset/system

14:05:10| Creating directory /tpa/preset/system/desktop

14:05:10| Creating directory /tpa/preset/system/desktop/flash

14:05:10| Deleting file /tpa/preset/system/desktop/flash/crayon_desktop.thm

14:05:10| Deleted...OK!

14:05:10| Uploading file /tpa/preset/system/desktop/flash/crayon_desktop.thm

14:05:13| Done uploading

14:05:42| Shutting down FS Services

14:05:42| Shutdown...OK

14:05:42| Disconnecting phone...

14:05:42| You may now unplug your phone.

14:05:44| FSX Shutdown!

14:05:44| Disconnected... Unplug the phone

14:06:00| Shutting down...

 

Εννοείται ότι όταν άνοιξα το τηλέφωνο το crayon δεν υπήρχε πουθενά. Γιατί;

 

Δεύτερον, χρειάζονται και τα δύο αρχεία; Και το .thm και το .swf; Ποια η διαφορά τους; Μπαίνουν στον ίδιο φάκελο στο κινητό;

 

Τρίτον: Βρήκα απ' το topse.ru το W810_R4CE012_MAIN_GENERIC_HN_RED50

 

Αυτό είναι το ένα απ' τα δύο συστατικά που χρειάζομαι για να κάνω unbrand το κινητό, σωστά; Μπορώ να κάνω extract το FS που έχει ήδη το κινητό μου και να το χρησιμοποιήσω μαζί με το παραπάνω MAIN;

 

Θυμίζω τα στοιχεία του κινητού μου, όπως τα βρίσκει το xs++

 

13:38:29| Baseband ID: 8040
13:38:29| Protocol Version: 3.1
13:38:29| NEW SECURITY PHONE DETECTED! SWITCHING...
13:38:29| Phone name detected!
13:38:29| 
13:38:29| Profiling SEMC phone...
13:38:29| Platform: DB2010
13:38:29| OTP CID: 50
13:38:29| EROM CID: 50
13:38:29| EROM Color: Red
13:38:29| IMEI: 35657301xxxxxx
13:38:29| Phone ID: W810
13:38:29| Region: VFE_LIVE_1
13:38:29| CDA: CDA102494/31   R10A
13:38:29| Firmware Version: R4CE012
13:38:29| EROM: n/a
13:38:29| Ready for operation!

 

Όταν αλλάζω θέμα, μόνο το κεντρικό menu αλλάζει; Ο τρόπος που φαίνεται το Walkman, η γραμματοσειρά στις επιμέρους επιλογές κλπ, δεν αλλάζουν;

 

Τέλος, αυτοί οι drivers για την κάμερα και για τον ήχο, τι παραπάνω προσφέρουν από τους εργοστασιακούς;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ένα ενα.Η δόνηση βγαίνει από τα flash menus αρκεί να ξέρεις να χειρίζεσαι το flash κατι της adobe και να ξέρεις από scripting.Οποιος ξέρεις να μας πει.

 

Τα rar αρχεία έχουν δύο αρχεία.Το swf που το ανεβάζεις με το xs++ στο κινητό σου και το άλλο το απλό .thm το βάζεις στο κινητό στον φάκελο με τα θέματα χωρίς κανένα πρόγραμα.

 

'Οταν εφαρμόζεις το flash menu αλλάζει μόνο το κεντρικό μενού όπως είδες,τα υπόλοιπα μένουν ίδια.Drivers δεν νομίζω να υπάρχουν γι το κινητό σου (CID50) και γενικά να ξέρεις βελτιώνουν τον ήχο και την ανάλυση της κάμερας με κάποιες ρυθμίσεις.

 

extract του FS απο το κινητό δεν μπορείς να κάνεις.

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ευχαριστώ! Και πάλι! :D

 

Λοιπόν ένα ενα.

 

Τα rar αρχεία έχουν δύο αρχεία.Το swf που το ανεβάζεις με το xs++ στο κινητό σου και το άλλο το απλό .thm το βάζεις στο κινητό στον φάκελο με τα θέματα χωρίς κανένα πρόγραμα.

 

Και χρειάζονται και τα δύο; Ή αρκεί το ένα απ' τα δύο; Αν αρκεί το ένα, ποιο απ' τα δύο;

 

'Οταν εφαρμόζεις το flash menu αλλάζει μόνο το κεντρικό μενού όπως είδες,τα υπόλοιπα μένουν ίδια.

 

Για ν' αλλάξουν και τα υπόλοιπα τι πρέπει να κάνω; Unbrand; Για παράδειγμα, όλα τα εικονίδια στην αρχή κάθε επιλογής, όλα τα εικονίδια όταν π.χ. παίρνω ένα τηλέφωνο κ.ο.κ. παραμένουν τα εικονίδια της Vodafone.

 

 

extract του FS απο το κινητό δεν μπορείς να κάνεις.

 

Οπότε πρέπει να βρω και το FS, σωστά; :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [W810i] Flashing και Customization (xs++)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...