Jump to content

[W810i] Flashing και Customization (xs++)


tfa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

Επειδή πραγματικά δε μπορώ να καταφέρω να βάλω ελληνικό μενού στο w810i, υπάρχει παρακαλώ καποιος που να μπορεί να με βοηθήσει;

Θα ήθελα αν γίνεται να συναντηθώ με κάποιον για λίγη ώρα να το κάνει για μένα και να το βλέπω ή αν δε γίνεται αυτό, να του στείλω έστω τη συσκευή και να μου την γυρίσει πίσω φτιαγμένη (με δικά μου έξοδα αποστολή εννοείται)

Μένω Αθήνα

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Μακάρι να βρεθεί κάποιος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 406
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά κατάφερα να ανοίξω το xs++ και να κάνω όλα τα βήματα σωστά και ολοκληρωμένα.

 

Το τωρινό μου πρόβλημα είναι πως το πάτησα να ανοίξει μετά από τη διαδικασία και εδώ και 3 ώρες γράφει "παρακαλώ περιμένετε" και έχει μια γραμμή γεμίσματος που είναι περίπου στο 30% της και δε λεει να γεμίσει άλλο η γραμμή, ούτε το τηλέφωνο ανοίγει.

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;

 

Σήμερα το πρωί ακόμα δεν έχει αλλάξει κάτι..

 

Κολλημένο στο "παρακαλώ περιμένετε" και η γραμμή στην ίδια θέση..

 

Τι να κάνω;;

 

Υπάρχει κανείς που να έχει τη διάθεση να απαντήσει έστω;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να ανοίξω το xs++ και να κάνω όλα τα βήματα σωστά και ολοκληρωμένα.

 

Το τωρινό μου πρόβλημα είναι πως το πάτησα να ανοίξει μετά από τη διαδικασία και εδώ και 3 ώρες γράφει "παρακαλώ περιμένετε" και έχει μια γραμμή γεμίσματος που είναι περίπου στο 30% της και δε λεει να γεμίσει άλλο η γραμμή, ούτε το τηλέφωνο ανοίγει.

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;

 

Σήμερα το πρωί ακόμα δεν έχει αλλάξει κάτι..

 

Κολλημένο στο "παρακαλώ περιμένετε" και η γραμμή στην ίδια θέση..

 

Τι να κάνω;;

 

Υπάρχει κανείς που να έχει τη διάθεση να απαντήσει έστω;

 

Βγάλε μπαταρία.

Κάνε την διαδικασία από την αρχή και πρόσεχε να βάλεις και τα 2 αρχεία.

 

Αυτό που περιγράφεις δεν μου έχει τύχει και δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω.

Επίσης το ότι δεν σου απαντάει κάποιος είναι γιατί είναι αρκετά παλιά συσκευή και δε νομίζω πως ασχολείται κανείς..

Link to comment
Share on other sites

To γεγονός ότι δεν παίρνεις κάποια απάντηση σημαίνει ότι δεν γνωρίζει ο κόσμος αυτό που ρωτάς. Δεν έχει κανένα νόημα να κάνεις συνεχόμενα post. Κάνε λίγη υπομονή μέχρι να πάρεις απάντηση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βάζω το ένα αρχείο (W810_R4EA031_MAIN_GENERIC_HN_RED49.mbn), αποσυνδέω, βγάζω μπαταρία, ξαναβάζω μπαταρία, συνδέω

Βάζω το δεύτερο αρχείο (W810_R4ED001_FS_MEDITERR_RED49.fbn), αποσυνδέω, βγάζω μπαταρία, ξαναβάζω μπαταρία.

Πατάω να ανοίξει

"Παρακαλώ περιμένετε"

 

...για ώωωωωωρες

 

Τί κανω λάθος ;;

 

Υπάρχει περίπτωση τα αρχεία να είναι χαλασμένα;

Μήπως μπορεί κάποιος να μου τα ξαναδώσει να τα κατεβάσω;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Καλησπέρες (lots of years since my last post :p), πείτε μου αγαπητέ @tfa ή όποιος άλλος

αγαπητός "καμμένος hacker" υπάρχει στο βάθος, παίζει να έχει (ΑΚΟΜΑ) το υλικό ή (drive) links

ή δεν ξέρω...που χρειάζεται για το customization του συγκεκριμένου κινητού

(τώρα αν έχει κάποια κομμάτια οκ),αν τα έχει ΟΛΑ-:bow::respect:!με βάσει και τον οδηγό του tfa στο

1o post

 

Y.Γ Βρήκα και στο youtube έναν τύπο που δείχνει κάποια themes και έστειλα μνμ μπας και...

Υ.Γ.2 Είπα μετά από λίγο καιρό......να ολοκληρώσω ένα ημιτελειωμένο root (νομίζω ότι είναι

root)

 

 

 

Ευχαριστώ (πολύ) κ των προτέρων

ένα (παλαιοσύγχρονο καμμένο) σκαλιστήρι :lol:!

 

btw κάπου διάβασα σε ένα άρθρο για themes αλλά μου φάνηκε περίεργο γιατί

έλεγε για Playstore "Go Launcher Ex & ADW Launcher"

Edited by lbch
*Redmi Pro!*:O
Link to comment
Share on other sites

(αν και να πω την μαύρη αλήθεια δεν περιμένω απάντηση-λογικό :p) πείτε ότι κάτι γίνεται για να το επαναφέρω

στα αρχικά ισχύει κάτι που βρήκα που αφορά το κινητό και λέει για factory reset και καλά για να επανέρθει στα αρχικά?

Υ.Γ Τελικώς βρήκα όλο το υλικό σε drive μου,τώρα για (bonus) αν το'χει κανένας θα το ήθελα αν είναι εύκολο :)

*Redmi Pro!*:O
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [W810i] Flashing και Customization (xs++)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...