Jump to content

Ποιο κινητό της Sony Ericsson να επιλέξω;


MaNoS-7-
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι οντως καλη προταση! Αν το εχει καποιος, ειναι καταλληλο για σκληρη χρηση; Γιατι οπως ειπα παραπανω... Ειμαι επικινδυνος! :ninja: Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 861
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια τι λετε για το Yari και το Hazel;

Σε εμφανιση φαινεται πιο chic το Yari...;)αλλα σε ποιοτητα κατασκευης και

αυτονομια;:confused:τι πιστευετε πως ειναι καλυτερο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

 

ξέρει κάποιος ποιό είναι το φτηνότερο από τα τωρινά se που έχει data cable για σύνδεση με υπολογιστή? Η ανάγκη είναι να μπορεί να χρησιμοποιείται με my phone explorer για να στέλνει sms σε πελατολόγιο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σε ολους!! Ειμαι σε μεγαλο διλημα. Δεν μπορω να διαλεξω αναμεσα στο ΑΙΝΟ και στο Χ10 mini PRO. Μηπως καποιος που τα ξερει και τα δυο μπορει να μου δωσει τα φωτα του? Σας ευχαριστω ετσι και αλλιως!!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum!

 

Να σε παρακαλέσω προτού ανοίξεις ένα καινούριο θέμα να ελέγχεις αν υπάρχει κάποιο υπάρχον που μπορεί να φιλοξενήσει την ερώτησή σου. :)

 

Στο θέμα μας τώρα. Και μόνο το γεγονός της παραμετροποίησης και της εγκατάστασης πληθώρας προγραμμάτων στο Χ10 είναι ικανό για να σε κάνει να πας προς τα εκεί.

 

Βέβαια η τελική απόφαση είναι δική σου! :)

 

Καλή παραμονή!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum!

 

Να σε παρακαλέσω προτού ανοίξεις ένα καινούριο θέμα να ελέγχεις αν υπάρχει κάποιο υπάρχον που μπορεί να φιλοξενήσει την ερώτησή σου. :)

 

Στο θέμα μας τώρα. Και μόνο το γεγονός της παραμετροποίησης και της εγκατάστασης πληθώρας προγραμμάτων στο Χ10 είναι ικανό για να σε κάνει να πας προς τα εκεί.

 

Βέβαια η τελική απόφαση είναι δική σου! :)

 

Καλή παραμονή!

Εχεις δικιο. Συγνωμη. Να σε ρωτησω, το android θεωρειτε καλο σαν OS?

Link to comment
Share on other sites

Αν και τέτοια θέματα δεν μπορούν να απαντηθούν μονολεκτικά θα έλεγα ότι είναι ένα αρκετά καλό και πολλά υποσχόμενα λειτουργικό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

w595 ανεπιφυλακτα!

αυτο εχει πλεον παλιωσει :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ξερω οτι αν διαωασω τα αντιστοιχα τοπικ θα βγαλω συμπερασμα... αλλα επειδη βιαζομαι .. αν μπορει καποιος να μου πει ΒΑΣΙΚΕΣ διαφορες αναμεσα σε Χ10 μινι και Χ10 μινι προ
Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι αν διαωασω τα αντιστοιχα τοπικ θα βγαλω συμπερασμα... αλλα επειδη βιαζομαι .. αν μπορει καποιος να μου πει ΒΑΣΙΚΕΣ διαφορες αναμεσα σε Χ10 μινι και Χ10 μινι προ

Η μοναδικη διαφορα των 2 κινητων ειναι οτι το x10 mini pro εχει Πληκτρολόγιο - QWERTY.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αναζητώ συσκευή SE για να αντικαταστήσω το Κ750i το οποίο χρησιμοποιώ εδώ και 4 χρόνια. Το αντικαθιστώ αποκλειστικά εξ' αιτίας φυσικής φθοράς από τη χρήση. Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάτι νέο, αντίστοιχα απλό, αξιόπιστο και αποτελεσματικό.

 

Π.χ. θα εκτιμήσω πολύ ένα τηλέφωνο με τα εξής προσόντα:

- Μεγάλο χρόνο αναμονής (να μη θέλει φόρτιση κάθε 2-3 μέρες)

- Να μην κοστίζει 300-400 ευρώ - δεν υπάρχει λόγος.

- Παραμετροποίηση και ευελιξία στη χρήση (αντίστοιχη με του Κ750).

- Αντοχή. Να μην πρέπει να το πετάξω την πρώτη φορά που θα μου πέσει...

- Συνδεσιμότητα - bluetooth και υπέρυθρες

- Συμμαζεμένο σε διαστάσεις. Αν πλησιάζει σε μέγεθος τον φορητό μου υπολογιστή, απλά δεν είναι πια εύχρηστο - ούτε τηλέφωνο.

- Τα ζητήματα: ανάλυση κάμερας, οθόνη αφής, GPS, λειτουργικό, παιχνίδια/διασκέδαση δεν είναι σε καμία περίπτωση βασικά κριτήρια στην επιλογή μου.

 

Τα σημερινά μοντέλα κατά κανόνα δε με συγκινούν. Θέλω τηλέφωνο, όχι πολυεργαλείο/φωτοτυπικό/ελβετικό σουγιά. Αναζητώ κάτι λιτό και αξιόπιστο για επαγγελματική χρήση, που να είναι απλά ένα τηλέφωνο με δυνατότητες, όπως ήταν το Κ750 στην εποχή του.

 

Για παράδειγμα δοκίμασα το G900 το οποίο είναι συμπαθέστατο και ενδεχομένως καλή συσκευή αντικειμενικά, αλλά στους περισσότερους από τους παραπάνω τομείς το βαθμολογώ κάτω από το μηδέν. Φόρτιση κάθε δεύτερη μέρα; Γιατί;;; Άσε που πήγε 4 φορές στο service μέσα σε 1 χρόνο, ας πούμε ότι έτυχε.

 

Δεν ελπίζω ότι θα βρεθεί κάτι που να με καλύπτει, γι' αυτό και έχω εντοπίσει ένα καινούριο Κ750 στο οποίο και θα καταλήξω μάλλον όπως τη βλέπω τη δουλειά.

 

Έχει κάποιος να προτείνει συσκευή που μπορεί να μου κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αναζητώ συσκευή SE για να αντικαταστήσω το Κ750i το οποίο χρησιμοποιώ εδώ και 4 χρόνια. Το αντικαθιστώ αποκλειστικά εξ' αιτίας φυσικής φθοράς από τη χρήση. Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάτι νέο, αντίστοιχα απλό, αξιόπιστο και αποτελεσματικό.

 

Π.χ. θα εκτιμήσω πολύ ένα τηλέφωνο με τα εξής προσόντα:

- Μεγάλο χρόνο αναμονής (να μη θέλει φόρτιση κάθε 2-3 μέρες)

- Να μην κοστίζει 300-400 ευρώ - δεν υπάρχει λόγος.

- Παραμετροποίηση και ευελιξία στη χρήση (αντίστοιχη με του Κ750).

- Αντοχή. Να μην πρέπει να το πετάξω την πρώτη φορά που θα μου πέσει...

- Συνδεσιμότητα - bluetooth και υπέρυθρες

- Συμμαζεμένο σε διαστάσεις. Αν πλησιάζει σε μέγεθος τον φορητό μου υπολογιστή, απλά δεν είναι πια εύχρηστο - ούτε τηλέφωνο.

- Τα ζητήματα: ανάλυση κάμερας, οθόνη αφής, GPS, λειτουργικό, παιχνίδια/διασκέδαση δεν είναι σε καμία περίπτωση βασικά κριτήρια στην επιλογή μου.

 

Τα σημερινά μοντέλα κατά κανόνα δε με συγκινούν. Θέλω τηλέφωνο, όχι πολυεργαλείο/φωτοτυπικό/ελβετικό σουγιά. Αναζητώ κάτι λιτό και αξιόπιστο για επαγγελματική χρήση, που να είναι απλά ένα τηλέφωνο με δυνατότητες, όπως ήταν το Κ750 στην εποχή του.

 

Για παράδειγμα δοκίμασα το G900 το οποίο είναι συμπαθέστατο και ενδεχομένως καλή συσκευή αντικειμενικά, αλλά στους περισσότερους από τους παραπάνω τομείς το βαθμολογώ κάτω από το μηδέν. Φόρτιση κάθε δεύτερη μέρα; Γιατί;;; Άσε που πήγε 4 φορές στο service μέσα σε 1 χρόνο, ας πούμε ότι έτυχε.

 

Δεν ελπίζω ότι θα βρεθεί κάτι που να με καλύπτει, γι' αυτό και έχω εντοπίσει ένα καινούριο Κ750 στο οποίο και θα καταλήξω μάλλον όπως τη βλέπω τη δουλειά.

 

Έχει κάποιος να προτείνει συσκευή που μπορεί να μου κάνει;

 

Για ολους τους παραπανω λογους, σου συνιστω ανεπιφυλακτα το w595..

Εχω πιασει στα χερια μου τα περισσοτερα τελευταια μοντελα της se. Πολλα, προβλημα στο σημα, αρκετα με κακο ακουστικο ''μουντό'' ή ''τσιριχτο''...

Το μονο μειον που βρισκω στο w595, ειναι το οτι δεν εχει φλας.. Αλλα μαλλον δεν σ'ενδιαφερει απ'οτι καταλαβα αυτο..

Για μενα, w595 φιλε. Και σε εξαιρετικη τιμη!

( πολυ καλο, εξαιρετικο, και το w995, αλλα αρκετα πιο ακριβο..)

Link to comment
Share on other sites

Για μενα, w595 φιλε. Και σε εξαιρετικη τιμη!

( πολυ καλο, εξαιρετικο, και το w995, αλλα αρκετα πιο ακριβο..)

 

Τα είδα και τα 2, φαίνονται πολύ συμπαθητικά. Ευχαριστώ για την πρόταση.

 

Ξέρεις τί γίνεται; Μου είχαν προτείνει και το G900 για καλό, φαινόταν ωραίο στις φωτό και στις κριτικές, αλλά δεν ήξερα ότι αν έχεις 2-3 εφαρμογές ανοιχτές είναι πιο αργό κι απ' την καθυστέρηση, κι ότι το επόμενο πρωί ήθελε φόρτιση... Επίσης δε σταμάτησε να βγάζει bugs όσες αναβαθμίσεις κι αν έκανα, και γενικότερα δε συνεργάστηκε καθόλου ως συσκευή για να κάνω τη δουλειά μου απρόσκοπτα.

 

Οι συσκευές που προτείνεις πώς είναι στη χρήση; Δεν διέγνωσες κανένα τέτοιο πρόβλημα; Ξέρεις, απ' αυτά που σε review δεν τα πολυλένε, και στο τέλος τη μετανιώνεις την αγορά που έκανες.

Link to comment
Share on other sites

''Οι συσκευές που προτείνεις πώς είναι στη χρήση; Δεν διέγνωσες κανένα τέτοιο πρόβλημα; Ξέρεις, απ' αυτά που σε review δεν τα πολυλένε, και στο τέλος τη μετανιώνεις την αγορά που έκανες.''

 

ξερω ξερω τι εννοεις... :)

Οχι. Μηδενικα προβληματα και τα δυο τους. Κανενα απολυτως προβλημα.

Κι απο μπαταρια σκυλια, και χωρις κολληματα και κολπακια.. ''Καθαρα'' τηλεφωνα. Οποιο θελεις παιρνεις απο τα δυο.. ( Εκτος κι αν θες να περασεις στη Νοκια, που, με 1000, θα παρεις ενα μονο: το αθανατο 6700 classic.)

Και, πιστεψε με, εχουν περασει πολλα απ τα χερια μου. Παρα πολλα μοντελα μαπες...

Edited by antonio_r
Link to comment
Share on other sites

'

''Καθαρα'' τηλεφωνα. Οποιο θελεις παιρνεις απο τα δυο.. ( Εκτος κι αν θες να περασεις στη Νοκια, που, με 1000, θα παρεις ενα μονο: το αθανατο 6700 classic.)

Και, πιστεψε με, εχουν περασει πολλα απ τα χερια μου. Παρα πολλα μοντελα μαπες...

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Θα το ψάξω σε βάθος.

 

Nokia όχι. Μόνο SE παίρνω, ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Ισχυουν τα οσα αναφερονται για τα bugs που βγαζει το Ελμ?

 

ΥΓ:Τα sony ericsson service points πουλανε συσκευες?:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπικη εμπειρια, το ελμ μου την εδωσε για 2 πραγματα.

Κακιστο σημα, και κακιστο, απαισιο ακουστικο.. ακους τον αλλον μαντευοντας τα μισα του λογια..

Τα ιδια ακριβως, και δυο γνωστοι μου που το ειχαν.

Link to comment
Share on other sites

temeraire όχι το G900 βάσει των κριτηρίων που θέτεις. Έσυ ψάχνεις κινητά όπως το Elm, το Hazel, το Spyro, το Cedar κτλ και από τα πιο παλιά το W705, W595
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι την επιλογή αναμμένε στα sony ericsson w995 και aιno εσείς την θα μου λέγεται και θα μου προτείνατε γιατί με την περσινή φόλα που έφαγα από κινητό φυσάω και το

γιαούρτι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες σε ενα oteshop που ρωτησα μου ειπαν το se w995 τελος........

και οτι μαλλον δεν θα ξαναφερουν..απο δευτερα θα παω και αλλου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Ποιο κινητό της Sony Ericsson να επιλέξω;
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...